Gelinlik Modelleri izmir gelinlikçileri hakkında acil yardım lütfen bayanlar..

schlansu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2012
19
0
arkadaşlar gelinlik modelim hala kafamda net olmamakla birlikte gelinlik firması için 'nermin on wedding' e gittim..ilgili yer hakkında fikri olan var mı? Eski bir firmaymış ama hiç öneride bulunmamaları , rahat tavırları hem saygınca hem tedirgin edici oldu..
özellikle İzmir li bayanlar bana firmayı tanıyorsanız lütfen bilgi verin..tecrübe önemli..

dediğiniz yer alsancakta..bence alsancaktaki modaevlerinden ziyade gazi bulvarındakilere baksanız model ve fiyat çeşitliliği açısından daha çok seçenek bulursunuz..ben izmirde Viktorya dan almıştım geçtiğimiz yaz çokta memnun kalarak giydim,her detayla ilgilendiler vs. yinede sizin tercihiniz..o taraflarda defne moda evi,simge moda evi var..onlardada çok güzel gelinlikler oluyo..

Selam canım ben İzmir den kesinlikle derya moda evini tavsiye ederim. kemeraltında. kavaflar çarşısı var ya çankayada oradan girince daha yakın oluyor orada şadırvan var hemen onun çaprazında kalıyor. Ben nikah elbisemi oradan almıştım çok ilgililer öneride de bulunuyorlar zaten Derya Hanım moda tasarımı eğitimi almış birisiymiş ben kafamdaki modeli anlattım hemen çiziverdi 3 prova yapılacak işte. Benim çok hoşuma gitti direkt fiyat şu işine gelirse gibi bi tavırları yok.

simge moda evini kesinlikle tavsiye etmiyorum modelleri çok klasik gelinlikteki ayrıntılar çok özensiz çalışanlar çok konuşuyo özellikle ikna etmek için sürekli aynı şeyleri söylüyor moda evi sahibi çok kibirli fiyatları çok yüksek kalitesizler
bütceniz ne kadar diye sordular 2000 falan dedim ayyy 2 bin mi diye burun kıvırdılar bizde 2500 den başlıyor ama bi bakalım isterseniz ama falanlar...
yarın miss defne de randevum var detayları yazarım:KK16:

merhabalar, öncelikle herkese çok teşekkürler tavsiyeleriniz için..
miss defne ye gittim 2500 min.dan başlar, kurumsalız fiyatlar bu dur diyip geçtiler..
çankaya tarafını dolaştım ,genelde simge moda evi gibi herkesin gittiği yerler gelirsen sen bilirsin havasında oldu..Kemeraltı evet daha ilgili idi ama nedense bi an güvenemedim:KK43:

şuan ben bu yere fiyatı fikslemek adına kapora verdim, Nisan da genelde düğün alışverişleri başlayınca taviz vermiyorlar diye..
ama kötü yaptım sanırım, çantada keklik mi oldum ne:KK43:

amacım, bu yer için İzmir lilerin duydugu iyi veya kötü bir yorum var mı onu merak ettim

defne moda evinde hürrem hanım benimle çok ilgilendi ama fiyat konusunda kesinlikle yardımcı olmuyorlar nakit 2750 dedi ve kaldı 1 lira inmedi
simgenin karşısında reflection var ben gelinliğimi bugün ordan aldım hemde defnedekinden çok daha uygun fiyata üstelik değişiklikler ve ekstralarda var kalite olarak hemen hemen aynı tavsiye ederim. doğma büyüme izmirli olmama rağmen kemeraltına güvenemedim denediklerimde 1500 gelinlik vardı ama tülü bile çok sertti bırakın danteli yani...

Gecen yıl mıss defneden 1700 liraya gelinlik alan tanıdıklarım var çok indirim yapıyorlar dedi kisiye gore fiyat biciyorlar sanirim melek ozyenilmez den arkasım Ocak ayında diktirdi gelinlik yamuk dikilmişti çok üzüldü. Bende gelinlik bakmaya başlıcam yakında böyle seyler duydukca dahada tedirgin oluyorum.

ben düğün com sayfasına üye oldum, süper faydası oldu çogu şeyde..tavsiye ederim
mesela düğün yeri için teklifler size geliyor ay ve gün bazlı ajandanız var,yapmanız gerekenler ve yapabilmek için seçenekler geliyor..nermin on wedding i ordan buldum..
siteye üye olanlar için gelinlik+abiye 2000 tlye fikslenmiş mart sonuna kadar..ondan gittim
ama sizlere de izmir li olarak sormak sitedim,anladıgım duyan yok çok:KK43:

ya bende güvenilir bi gelinlikçi arıyorum izmirde :KK43: ama gelinlik bu lafla söylenen değil iş bitince dikilen gelinlik önemli...ben daha şu ana kadar bana pek güven ver yer bulamadım...diktirip memnun kalan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa çok iyi olur :KK9:

arkadaşlar gelinlik modelim hala kafamda net olmamakla birlikte gelinlik firması için 'nermin on wedding' e gittim..ilgili yer hakkında fikri olan var mı? Eski bir firmaymış ama hiç öneride bulunmamaları , rahat tavırları hem saygınca hem tedirgin edici oldu..
özellikle İzmir li bayanlar bana firmayı tanıyorsanız lütfen bilgi verin..tecrübe önemli..

merhaba arkadaşlar benim de temmuzda düğünüm var ve gelinlik dert oldu. öncelikle nermin on hakkında bilgi verebilirim. arkadaşım gelinliğini oraya diktirdi. biz dışardan baktığımızda güzel bi gelinlik fakat arkadaşşımın beklentisini karşılamadı çünkü ordaki bayan senin isteklerine göre değil kendi kafasına göre dikiyomuş. gelinliğim güzel oldu ama ben böyle istememiştim diye yakınıyor.
ben de bir çok yer araştırdım ve kafam çok karıştı. defne ve simgedeki modelleri çok beğeniyorum. fakat çok pahalı geliyor bi gelinliğe 2-3 bin beni aşıyor. ama kemeraltındakilerde kalitesiz görünüyor gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. geçen yıl benim bi arkadaşım defneden dümdüz bi modeli 2500e aldı üzerinde ne tül ne taş ne güpür var dümdüz kumaş yazık yani çok pahalı. tavsiyelerinizi bekliyorum ben de :KK43:

arkadaşlar ben miss defneyi tavsiye ediyorum...gerçi ben ankara şubesine gittim siparişini verdim gelinliğimin..çok ilgililer...izmir dekinin de bir farklı olduğuunu sanmıyorum..hatta merkez şube olduğu için tüm modelleri de rahatlıkla görürsünüz..kurumsal olmamarının verdiği bir güvende var...ben bi gidip görün derim...

kızlarrr..
geçen hafta sisters ı aradım..evet özel dikimde çok pahalı fakat hazır modellerde varmış ve fiyatı 1000-1500 tlmiş..
arkadaşım sisters dan çok memnun kaldı,hem provalardaki ilgisine hem de dikimine..ama ben özel dikim sitediğim için beni aştı:KK43:

ben sorduğunuz yeri bilmiyorum.kendi aldığım yeri söyliyim ama fiyatları tuzlu gelebilir.ben pazarlıkla 1750 tlye almıştım geçen yaz.
Çankayadaki Vivien Angel dan.katalogta beğendim aynısını üzerime göre diktiler.memnun kaldım açıkçası.

kızlar mimar kemalettinde mahperi moda diye bi yer var hiç giden var mı? ordaki bayan bana biraz güven vermişti... dantel istiyorum deyince gösterdi bak bu gerçek fransız dantel bu değil falan diye... uff ne zor iş :26:

kızlar mimar kemalettinde mahperi moda diye bi yer var hiç giden var mı? ordaki bayan bana biraz güven vermişti... dantel istiyorum deyince gösterdi bak bu gerçek fransız dantel bu değil falan diye... uff ne zor iş :26:
mrb, ben sırası ile miss defne, relactive, mahperi, aysira, nazarel (alsancak)ve simge'ye gttim. sonunda ilk baştan berii aklımda kalan relactive'deki gelinliği diğer mağazaların randevularını iptal ederek aldım =)
mahperi'deki çalışanlar çok ilgili ve samimi bence, gelinlik modellerinden güzel olanlar var ve fiyatlar da oldukça uygun.. 1,400 TL'e gelinlik vardı, çiçekli ve tam kır düğünü için =)
miss defne cmt oldukça yoğundu, büyük bir mağaza, benle de Hürrem Hanım ilgilenmişti ve oldukça ilgili idi. İki model denedim, 2sne de 3000 küsür TL'den 2500 TL dedi. Çok yoğunlar ama oradan alsaydım provalarda ilgileneceklerine emindim.
Simge'de de ilgilendiler, 2 model denedim, yine çiçekli ve hafif dantelli ama kumaşları içime sinmedi.Çiçekli gelinlik 2.300 TL old.
İzmir'de olmak gelinliklerin çeşitliliği ve mağazaların çokluğu açısından hem şans hem de kafa karışıklığı oluşacağından dezavanaj, bu nedenle fazla yer gezmek istemedim
Herkese kolay gelsin:KK12:

arkadaşlar ben bu işi şubat ayından beri araştırıyordum ve emin olun bu saydğınız tüm mağazaları gezdim.Simge son derece ukala bi tavırla kovmaktan beter etti,ben birşeyler anlatmaya çalıştıkça parayı ödersin bizden model görürsün dediler resmen,ödemenizi aldıktan sonra size model gösteriyoruz falan dediler kulaklarıma inanamadım ayrıca fiyatlar 2000+ lira olarak başlıyor yani işleme güpür olmadan 2000 lira diyorlar.simgenin sırasındaki ve karşı sıradakilerin hepsini gezdik(buarada biz 3 kız arkadaş gitti ve üçümüzde gelinlik almak için gittik)o sıradaki tüm mağazalara girdik sırayla,tam rıdvan modaevinde çıkıp kulis yapıyordukki bi tane amca durdurdu bizi ve siz gelinlikmi alcaksınız dedi.evet deyince tam karşıdaki mahperiyi gösterdi.ben arıyorum orayı gidin selamımı söyleyin dedi,iyi bir hanımdır size yarıdmcı olur dedi gittik gerçektende aramıştı ve bir arkadaşım orda yaptırmaya karar verdi modeli çizdi hemen bayan,fiyatı çıkarttı ve son derece güleryüzle yaklaştı bizlere.alsancaktaki gelinlikçiler ise tam bir uçuk fiyat show yapıyorlar.hatta gayet basit bi şekilde şunu anlatıyım: kemeraltına Zehra modaevi vardı,bi şubede alsancaktı.kemeraltındakini kapatma kararı almışlar ve içerdeki ürünleri 250,500 ve 750 liraya satıyorlardı(gelinlikleri),girdik içeri kadın alsancaka gelin fln bugün son gün dedi cidden ertesi gün mağaza kapanmıştı.alsancağa gittik kalan ürünleri oraya taşımışlardı ve inanamadım ama gördüğümüz gelinlik 500 liradan 4000 liraya çıkmıştı.yani alsancak olduğu için sadece fiyat arttı,hatta bizi karşılayan kız ordaydı,direkt onla muhattap olduğum halde fiyatlar böyleydi.kızlar aklınızı kullanın kuş kondurmuyorlar,boşuna o kadar para wermeyin,çünkü hepsinin söylediği şey modelini getir dikelim yada hazır modelleri gösteriyorlar,en kötü ihtimalle sen tarif ediosun onlarda yardımcı oluolar şekillenio herşey.ben kemeraltına da gitmeyi istiyordum çünkü orda fiyatlar daha düşük oluyor.ordakileride gezdim sonra bir tanıdık aracılığyla bir modaewine girdim istediğim gelinliği 1200 liraya yaparız dediler hemen ölçü alındı bir hafta sonra ilk prova werildi,provaya gittiğimde gelinliğim nerdeyse hazırdı =) ikinci provada tam anlamıyla gelinlikti sadece işlemesi kalmıştı.şimdi ise dolabımda düğün gününü bekliyor =) kısaca söylemek gerekirse arkadaşlar kemeraltına muhakkak uğrayın ve pazarlık yapın baktınız istediğiniz fiyata inmiyorlarmı başka yerlerede bakıcaz deyin blöf yaparlar iyi fiyat verdik derler ama çıkın ordan(çıkmadan kapıdan döndürürler zaten istediğiniz fiyata).ayrıca üzülerek söylüyorum türkiyede fransız danteli kullanan çok küçük bir kitle var ve çok çok çok pahalı bir ürün.bir metre fransız danteli avucunuza sığar diğerleri sığmaz aklınızda bulunsun :KK66: biraz uzun oldu ama umarım fikir vermiştir.

arkadaşlar ben bu işi şubat ayından beri araştırıyordum ve emin olun bu saydğınız tüm mağazaları gezdim.Simge son derece ukala bi tavırla kovmaktan beter etti,ben birşeyler anlatmaya çalıştıkça parayı ödersin bizden model görürsün dediler resmen,ödemenizi aldıktan sonra size model gösteriyoruz falan dediler kulaklarıma inanamadım ayrıca fiyatlar 2000+ lira olarak başlıyor yani işleme güpür olmadan 2000 lira diyorlar.simgenin sırasındaki ve karşı sıradakilerin hepsini gezdik(buarada biz 3 kız arkadaş gitti ve üçümüzde gelinlik almak için gittik)o sıradaki tüm mağazalara girdik sırayla,tam rıdvan modaevinde çıkıp kulis yapıyordukki bi tane amca durdurdu bizi ve siz gelinlikmi alcaksınız dedi.evet deyince tam karşıdaki mahperiyi gösterdi.ben arıyorum orayı gidin selamımı söyleyin dedi,iyi bir hanımdır size yarıdmcı olur dedi gittik gerçektende aramıştı ve bir arkadaşım orda yaptırmaya karar verdi modeli çizdi hemen bayan,fiyatı çıkarttı ve son derece güleryüzle yaklaştı bizlere.alsancaktaki gelinlikçiler ise tam bir uçuk fiyat show yapıyorlar.hatta gayet basit bi şekilde şunu anlatıyım: kemeraltına Zehra modaevi vardı,bi şubede alsancaktı.kemeraltındakini kapatma kararı almışlar ve içerdeki ürünleri 250,500 ve 750 liraya satıyorlardı(gelinlikleri),girdik içeri kadın alsancaka gelin fln bugün son gün dedi cidden ertesi gün mağaza kapanmıştı.alsancağa gittik kalan ürünleri oraya taşımışlardı ve inanamadım ama gördüğümüz gelinlik 500 liradan 4000 liraya çıkmıştı.yani alsancak olduğu için sadece fiyat arttı,hatta bizi karşılayan kız ordaydı,direkt onla muhattap olduğum halde fiyatlar böyleydi.kızlar aklınızı kullanın kuş kondurmuyorlar,boşuna o kadar para wermeyin,çünkü hepsinin söylediği şey modelini getir dikelim yada hazır modelleri gösteriyorlar,en kötü ihtimalle sen tarif ediosun onlarda yardımcı oluolar şekillenio herşey.ben kemeraltına da gitmeyi istiyordum çünkü orda fiyatlar daha düşük oluyor.ordakileride gezdim sonra bir tanıdık aracılığyla bir modaewine girdim istediğim gelinliği 1200 liraya yaparız dediler hemen ölçü alındı bir hafta sonra ilk prova werildi,provaya gittiğimde gelinliğim nerdeyse hazırdı =) ikinci provada tam anlamıyla gelinlikti sadece işlemesi kalmıştı.şimdi ise dolabımda düğün gününü bekliyor =) kısaca söylemek gerekirse arkadaşlar kemeraltına muhakkak uğrayın ve pazarlık yapın baktınız istediğiniz fiyata inmiyorlarmı başka yerlerede bakıcaz deyin blöf yaparlar iyi fiyat verdik derler ama çıkın ordan(çıkmadan kapıdan döndürürler zaten istediğiniz fiyata).ayrıca üzülerek söylüyorum türkiyede fransız danteli kullanan çok küçük bir kitle var ve çok çok çok pahalı bir ürün.bir metre fransız danteli avucunuza sığar diğerleri sığmaz aklınızda bulunsun :KK66: biraz uzun oldu ama umarım fikir vermiştir.

teşekkürler bu kadar uzun anlatmışsın da asıl önemli olan kendin nerden aldın onu söylememişsin biz de oraya bakalım bari :)

heheheh doğru söylüosun adını yazmamışım (= ben elitnaz diye bi modaevinden aldım aycan hanım ilgilendi.ama aynı sıradakiler daha uygun fiyat veriyorlar(biz dost kazığı da yedik normal fiyatı indirdim flana deyip sattı yani =) ) bence kesinlikle bir uğrayın o sıradaki gelinlikçilere.hatta adres olarak vermeye çalışıyım.kavaflar çarşısının orda kahveci var büyük bi kahveci kime sorsanız gösterir,ordan dükkanı direkt gösterirler.

X