Japonya Paylasim Alani (Tanisma)

asiali

さゆり
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2007
77
2
selamlar..bilmiyorum aramizda JAponya"dan baska uye varmi..benneyaptımki
insallah vardir...sırnaşık şey
burada japonya ve hakkindaki herseyi sizlere aktaracagim..sevgilerrrrrrrrrrsırnaşık şey

Son düzenleme:
japonya ha vay yaninda olmak isterdim evlilik yoluylami gittin bilmiyorum ama ben hep bir japon kocam olsun istemistim ne alakaysasırnaşık şey herkesin kafasinda hep bir tip vardir ya bendede cekik gözlülere karsi bir ilgi vardi zamanindalülülülülülü .......ama velakin derenin altindan cok sular akti ve ben hic japona benzemeyen biriyle evlendim.tatlicadiarzu ....mutluyum .....sayende biraz japonyayi taniyacagiz haberlerini ilgiyle okuyacagim ......hem anlat bakalim oralarda ne yapiyorsun.....nasil gittin mutlumusun.....cevap yaz oldumu.Kötü Kazen ...

japonya ha vay yaninda olmak isterdim evlilik yoluylami gittin bilmiyorum ama ben hep bir japon kocam olsun istemistim ne alakaysasırnaşık şey herkesin kafasinda hep bir tip vardir ya bendede cekik gözlülere karsi bir ilgi vardi zamanindalülülülülülü .......ama velakin derenin altindan cok sular akti ve ben hic japona benzemeyen biriyle evlendim.tatlicadiarzu ....mutluyum .....sayende biraz japonyayi taniyacagiz haberlerini ilgiyle okuyacagim ......hem anlat bakalim oralarda ne yapiyorsun.....nasil gittin mutlumusun.....cevap yaz oldumu.Kötü Kazen ...

ben japon tiplerini hiç sevmezdim kocam japon gibi senağlama

sansa bak kiz yakisikli oluyorlar bee....:dance: .karizma desen var cekik göz o bicim bakislar sahin gibi neyini begenmiyorsun oooooo sen sansli say kendini benceeee...lülülülülülü

merhaba!!!!belki biraz ilginc ama benim ilkokuldan beri hayalim Japonya idi..hatta ilkokul ogretmenim buyuyunce ne olacaksin dediginde ben bisi olmayacagim japonyaya gidicegim dedigimde annemi cagiirip baya bi soru sormustu...
ama ben hayalimden hic vazgecmedim...bundan 5 yil once unv sinavlarina girdigimde ve kazandigimda yine aklimda japonya vardi ama ben trakya unv kazanmistim...neyse hem okula gidip hem buranin hayaliyle yasarken yaptigim basvurular kabul oldu ve ben burayi kazandim...sırnaşık şey
aldim bavulumu hocalarimin o kadar demesine ragmen gitme ben coktan yola koyulmustum...hic yabancilik cekmedim.sanki yillardir burda yasiyormus gibi kalacagim yeri buldum okulumu buldum....ve 3 yil oncede esimle tanistim...hayatimda ilk defa karsiliksiz kosulsuz sevmeyi bilen gercekten bu hayata gore cok iyi birini tanidigima emin oldum...ee tabi bende cook sevdim..gecen sene bir sabah gorustugumuzde biz evlenelimmi dedi bende hadi evlenelim dedim ve biz evlendik....sonra aileme haber amaciyla turkiyeye gittik..zaten ailemle 2 yil once tanistirmistim...ailem sasirdi ama kararin arkadasindayiz deyinceee dugun yapmaya karar verdik ama ama cok sevgili yengem aniden beyin kanamsindan olunce senağlama biz dugun yapmadik..bu agustosta insallah dugunumuzu yapacagiz...
sonraa bu mart ayindada okulum bitti....ben isimi kurdum...cook mutluyum...
bazen dusunuyorum sanki ruyadayim ve birgun uyanacagim ve biticekmis gibi geliyor.cunku burada hergunum ruya gibi..elbette arada derdimiz oluyor.buda benim ailemi ozlememden kaynakli.gerci yilda 4 kez tr ye ziyarete gidiyorum..1 er hafta olsa bana yetiyor..ailemde geliyor ara.bi kac hafta kalip donuyorlar.aramiz uzak olmasa ucakla 12 saat...hani biraz daha yakin olsa belki daha iyi olucakti..ama bunada sukur ...
burayi insanlarini cok seviyorum,burada olmaktan cok memnumum..gonlume gorede bi esim arkadasim herseyim de var...daha ne isteyeyim ALLAH"tan...herkesin boyle mutlu olmasini ve ne olursa olsun bi kere olsa burayi gormesini,....
simdilik yeter dimi?daha sonra devam ederriz....kendinize iyi bakin...yerimseniben

sansa bak kiz yakisikli oluyorlar bee....:dance: .karizma desen var cekik göz o bicim bakislar sahin gibi neyini begenmiyorsun oooooo sen sansli say kendini benceeee...lülülülülülü

kafamçokkarıştı laelaelaelaelae tatlicadiarzu benneyaptımki bence diil en azından benimkisisırnaşık şey

merhaba!!!!belki biraz ilginc ama benim ilkokuldan beri hayalim Japonya idi..hatta ilkokul ogretmenim buyuyunce ne olacaksin dediginde ben bisi olmayacagim japonyaya gidicegim dedigimde annemi cagiirip baya bi soru sormustu...
ama ben hayalimden hic vazgecmedim...bundan 5 yil once unv sinavlarina girdigimde ve kazandigimda yine aklimda japonya vardi ama ben trakya unv kazanmistim...neyse hem okula gidip hem buranin hayaliyle yasarken yaptigim basvurular kabul oldu ve ben burayi kazandim...sırnaşık şey
aldim bavulumu hocalarimin o kadar demesine ragmen gitme ben coktan yola koyulmustum...hic yabancilik cekmedim.sanki yillardir burda yasiyormus gibi kalacagim yeri buldum okulumu buldum....ve 3 yil oncede esimle tanistim...hayatimda ilk defa karsiliksiz kosulsuz sevmeyi bilen gercekten bu hayata gore cok iyi birini tanidigima emin oldum...ee tabi bende cook sevdim..gecen sene bir sabah gorustugumuzde biz evlenelimmi dedi bende hadi evlenelim dedim ve biz evlendik....sonra aileme haber amaciyla turkiyeye gittik..zaten ailemle 2 yil once tanistirmistim...ailem sasirdi ama kararin arkadasindayiz deyinceee dugun yapmaya karar verdik ama ama cok sevgili yengem aniden beyin kanamsindan olunce senağlama biz dugun yapmadik..bu agustosta insallah dugunumuzu yapacagiz...
sonraa bu mart ayindada okulum bitti....ben isimi kurdum...cook mutluyum...
bazen dusunuyorum sanki ruyadayim ve birgun uyanacagim ve biticekmis gibi geliyor.cunku burada hergunum ruya gibi..elbette arada derdimiz oluyor.buda benim ailemi ozlememden kaynakli.gerci yilda 4 kez tr ye ziyarete gidiyorum..1 er hafta olsa bana yetiyor..ailemde geliyor ara.bi kac hafta kalip donuyorlar.aramiz uzak olmasa ucakla 12 saat...hani biraz daha yakin olsa belki daha iyi olucakti..ama bunada sukur ...
burayi insanlarini cok seviyorum,burada olmaktan cok memnumum..gonlume gorede bi esim arkadasim herseyim de var...daha ne isteyeyim ALLAH"tan...herkesin boyle mutlu olmasini ve ne olursa olsun bi kere olsa burayi gormesini,....
simdilik yeter dimi?daha sonra devam ederriz....kendinize iyi bakin...yerimseniben

senin adına çok sevindim japonum benimm:1hug:

ayhh allahım yaaa şaka gibi bi hayat, valla helal olsun sana, amaçlarını hedeflerini bilerek yürüyen insanlara hep gıpta ile bakarım,insan ne olursa olsun istemesini ve uğrunda çaba vermesini bilmeli, umarım hep isteklerin konusunda bu kadar kararlı ve sağlıklı olursun canım....

hayata bak befisfisfis ....aferim sana kiz ya yerimseniben .....demek kaderin önüne gecilmiyor :1closedeyes: ....sen tut japonyaya git egitimine devam et birde evlen coluk cocuk ne alemde .esinin ailesi nasil.sana iyi bakiyorlarmi ilgi alaka nasil....lülülülülülü ALLAH MUTLULUGUNU DAIM KILSIN CANIM ADINA SEVINDIMMMMKötü Kazen

hayata bak befisfisfis ....aferim sana kiz ya yerimseniben .....demek kaderin önüne gecilmiyor :1closedeyes: ....sen tut japonyaya git egitimine devam et birde evlen coluk cocuk ne alemde .esinin ailesi nasil.sana iyi bakiyorlarmi ilgi alaka nasil....lülülülülülü ALLAH MUTLULUGUNU DAIM KILSIN CANIM ADINA SEVINDIMMMMKötü Kazen

oncelikle iyi dilekleriniz icin herkese tesekkur ederim....
coluk cocuk yok..ve dusunmuyoruz.esimde bende hicbirzaman bebegimiz olsun die dusunmedik..esimin ailesi dunya tatlisi insanlar...gerci pek gorusemiyoruz.cunku burada hersey planli programli oldugu icin bizimde islerimiz programi cok yogun o yuzden pek vakit ayiramiyoruz.ama cok iyi insanlar.beni seviyorlar..yilda bir yada iki kez gorusuyoruz.cunku burada oncelik kisinin kendi hayatinda..bu bakimdan biraz farkli turkiye deki aile iliskileri ile...ama ben alistim..garip gelmiyor.seviyorum burda olmayi...kaynana derdim yok..sırnaşık şey saka bi yana JAponya"da hayat guzel..
hepinize iyi gunler diliyorum..

oncelikle iyi dilekleriniz icin herkese tesekkur ederim....
coluk cocuk yok..ve dusunmuyoruz.esimde bende hicbirzaman bebegimiz olsun die dusunmedik..esimin ailesi dunya tatlisi insanlar...gerci pek gorusemiyoruz.cunku burada hersey planli programli oldugu icin bizimde islerimiz programi cok yogun o yuzden pek vakit ayiramiyoruz.ama cok iyi insanlar.beni seviyorlar..yilda bir yada iki kez gorusuyoruz.cunku burada oncelik kisinin kendi hayatinda..bu bakimdan biraz farkli turkiye deki aile iliskileri ile...ama ben alistim..garip gelmiyor.seviyorum burda olmayi...kaynana derdim yok..sırnaşık şey saka bi yana JAponya"da hayat guzel..
hepinize iyi gunler diliyorum..

asicim gerçekten insanın hayayllerine kavuşması ve onu başarması çok güzel olmalı daha daha neler yapıyorsun ordan eşinle kutuplarınız nasıl yani türkiyeden bir evlilik yapmış olsaydın nasıl bir fark olurdu anlatır mısın canım bize birazz:1rolleyes:

asicim gerçekten insanın hayayllerine kavuşması ve onu başarması çok güzel olmalı daha daha neler yapıyorsun ordan eşinle kutuplarınız nasıl yani türkiyeden bir evlilik yapmış olsaydın nasıl bir fark olurdu anlatır mısın canım bize birazz:1rolleyes:

merhabalar!!!
dediginiz gibi insanin hayallerini gercege cevirmesi cok guzel.ben sunu anladimki insan birseyi yurekten isterse oluyormus....burada ne yapiyorum..mart ayinda okulum bitti.sonunda mezun oldum...suanda eylul ayindakli sinavlara hazirlaniyorum.bakalim hayirlisi ile.bunun disinda profosyonel fotografcilik ve kendi isim olan net shop ile ugrasiyorum.
esimle kutuplarimiz harika..yani elmanin iki yarisi gibi degiliz elbette.boyle olsaydi o ben ben o olurdum.o zaman farkimiz olmazdi..kulturlerimizin farkindan dinimize dilimize irkimiza herseyim farkli..ama biz bugune kadar 4.5 yildan beri hic kavga etmedik daha..birnirmizi anlayabiliyoruz.en basta birbirimizin hayatina saygiliyiz.Turkiye"den biri ile evlenmeyi dusunmedim hic.zaten ben evlilik dusunmuyordum.nasil olduysa bi sabah evlendik iste...eger evlenseydim sanirim daha farkli olurdu.dusundugum acaba bu kadar anlayisli sevgi dolu bir evim olurmuydu?4.5 yildir hic kavga etmeden tartismadan durabilirmiydik.birbirimizn hayat alani ne kadar olurdu?kisaca bilmiyorum.bu
konuyu hic dusunmedim.sanirim ucurum kadar fark olurdu...

kuralara bak bunlari ögrenmen zaman almamistir zannedersem..hashi o cubuklarami deniyor :eek: .......arkadaslarindan yada akrabalarindan sana özenen oldumu ?bana koca bul diyen birisi?ailen sasirmadimi ?Türkiyede hangi sehirdensin ..amma cok merakliyim yahu..jeyyar ......... hep böyle mutlu kalirsin umarim...sırnaşık şey .

kuralara bak bunlari ögrenmen zaman almamistir zannedersem..hashi o cubuklarami deniyor :eek: .......arkadaslarindan yada akrabalarindan sana özenen oldumu ?bana koca bul diyen birisi?ailen sasirmadimi ?Türkiyede hangi sehirdensin ..amma cok merakliyim yahu..jeyyar ......... hep böyle mutlu kalirsin umarim...sırnaşık şey .

benim zaten buraya ilgim o kadar coktuki hep japonya ile ilgili kitaplar okurdum.mesela ilk okudugum kitap 5. sinifta Gulten Dayioglu Kafdaginin ardina yolculuk idi...o yuzden o kadar okudum evde kendi kendime pratik yaptimki buraya gelince hic zorluk cekmedim...yerimseniben
evet hashi yemek yenilen cubuklarin ismi...
ilk basta buraya gelmem kesinlesince tek basina ne isin var orda diyen cok oldu..arkamdan konusan yuzume soyleyen tepkielr baya vardi..ama ben kulak tikadim...ailem sen nasil mutlu olcaksan arkandayiz dediler..
simdi ise o arkadam konusanlar yada buraya gelmeme karsi cikanlar benide alsana,gel hayatimizi degiselim...zaten biz bilioduk sen okucaktin,sen yaparsin gibi sozler sarfediyorlar....ozenen var elbette...hatta bircogu bizede bul bi japon gelelim,..bu yastan sonra okula kafamiz yetmez diyorlar..hatta bazilari varki bazi erkekler demislerki bize soz verdi evlenip bizide alicak oraya..formaliteden evlendi...yani meyve veren agac taslanirmis..yahuu kac kisiyle evlenip alacgimki buraya..birde esimi seviyorum ayrilmam asla birde ben hic konusmadim oyle...kulak tikiyorum hep...
ama en cok teklif yanina isci olarak beni alsana die gelio..bide dediginiz gibi koca bulsana banada......:eek:
turkiyede izmirliyim ben....ailem evlendigimi duyunca pek sasirmadi...hatta dedilerki japonla evlenmeseydin sasrdik...kucuklugunden beri japon ve japonya diye diye basimizin etini yesin..al sana japonya ve japon dedielr...sırnaşık şey

simdilik bu kadar...sevgiylee...

asiacım adına cok sevindim hayallerinin peşinden koşan ve yılmayan bir insan oldugun için seni tebrik ederim. ama bir cocuk yapın bence cok tatlı olur eminim.

çok hoş bir hayat hikayesi...hayallerin sonuç bulması ne güzel....
ben de bir ara merak sarmıştım şu japoncaya .hatta japon dili ve edebiyatını tercih ettim fakat kazanamadım.hayırlısı işte.
eşinle muhtemelen japonca konuşuyorsundur.eşin de türkçe öğrenmiştir.
nasıl bir dil japonca,bizim türkçeden zor mudur,?
yemek olarak hangi mutfaktan pişirirsin genelde?eşin türk mutfağını sever mi..vs.
orda hayat nasıl sence.yani ekonomik anlamda hayat pahalılığı var mı?
seninde mutlaka kimonon vardır.
benim bir mektup arkadaşım vardı.adı mieena idi.düğünlerinde de kimono giyerler..
aslında çok şeyler sorulur bu japonya hakkında...şimdilik bu kadar.

elbett bir gün çocuklarınız olur.bence bu aşkı meeyvesiz bırakmayın derim.
hoş bir melezlik olur.
japonların çok mütevazı ve ince insanlar olduğunu tahmin ediyorum.özellikle yaşlı turistlerden biliyorum.

çok hoş bir hayat hikayesi...hayallerin sonuç bulması ne güzel....
ben de bir ara merak sarmıştım şu japoncaya .hatta japon dili ve edebiyatını tercih ettim fakat kazanamadım.hayırlısı işte.
eşinle muhtemelen japonca konuşuyorsundur.eşin de türkçe öğrenmiştir.
nasıl bir dil japonca,bizim türkçeden zor mudur,?
yemek olarak hangi mutfaktan pişirirsin genelde?eşin türk mutfağını sever mi..vs.
orda hayat nasıl sence.yani ekonomik anlamda hayat pahalılığı var mı?
seninde mutlaka kimonon vardır.
benim bir mektup arkadaşım vardı.adı mieena idi.düğünlerinde de kimono giyerler..
aslında çok şeyler sorulur bu japonya hakkında...şimdilik bu kadar.

elbett bir gün çocuklarınız olur.bence bu aşkı meeyvesiz bırakmayın derim.
hoş bir melezlik olur.
japonların çok mütevazı ve ince insanlar olduğunu tahmin ediyorum.özellikle yaşlı turistlerden biliyorum.

oncelikle guzel dilekriniz icin cok tesekkur ederim..sizlerde cok mutlu olun arkadaslar!!
bircok sorunuz var hemen cevaplayayim....esimin ismi Hitoshi...sengözlerimebaksanab

ben bu kadar japonyayi ve japonlari sevmeme ragmen hic japon dili ve edebiyati okumayi dusunmedim.nedendir bilmem,..ben egitimimi gida uzerine aldim.japoncayida lisede kendi kendime az ogrendim.buraya gelince elbette yazmasi cizmesi konusmasi hepsi tamamlandi..
esimle japonca konusuyoruz.malesefki esim turkce bilmiyor.sadece "merhaba,nasilsiniz,iyi gunler"kisaca belli basli gunluk konusmalar.bazen cevap verince anlamiyor.Turkiye"ye gidincede parmak kitabi var aile buyukleri ile o kitap sayesinde konusuyor.Diger kisilerle inglizce konusuyor.bi sekilde anlasiyorlar....
Japonca ve Turkce...gramer yapisi ayni olan diller.Ogrenmesi zor degil.Cunku Turkce ile ayni cekim eklerine sahipler.Birde Turkcede nasil cumle kuruyorsan Japoncadada ayni sekilde kurabilirsin.Kural zorunlulugu yok.Sadece zor olan alfabeleri.Suan Japonyada uc tane alfabe var/Hiragana.Katakana ve Kanji.bunlarida ogrenince sorun kalmiyor.Cunku Japonya"da latin alfabesi kullanilmiyor.
Evde pek yemek yapamiyorum.Cunku yogun calisiyoriuz.Genelde disarda yiyoruz.Ama yaparsam Turk yemegi yapiyorum.Pilav.makarna,dolma.pizza aklima ne gelrise yaparim.Japon mutfagindan da arada yapiyorum.
Japonya"nin ekonomisi cok yuksek.Burasi cok yuksek standartlarda hayat sunuyor insana.Hayat pahaliligi var.Tokyo dunyanin ucuncu pahali sehri siralamarlda..mesela bir elma japonyada 7 dolar civarinda.ama maaslar yuksek.gelire gore gider....bana gore burda hayat guzel.calisiyorsun ve karsiligini aliyorsun.burdaki evlerde gecim SIKINTISI yok.cunku herkes calisiyor ve belli duzeniniz var.israf yok burada.Japonlarin en belirgin ozeliigi kendilerine onem vermeleridir..
Kimonom var elbette.2 yil once esimin annesi hedye etmisti...klasik dugunlerde kimono giyiyorlar.ama genelde gelinlik giyerler.
cocuk konusundada kesin kararliyiz.hic dusunmuyoruz.cocuklari sevmedigimizden deil,esimde bende cok seviyoruz cocuklari.ama bize uzak dusunce..buyuk ihtimalle 4 yil sonra evlatlik almayi dusunuyoruz.bir japon bir turk.biraz dusuncelerimiz farkli...evsiz bir cocuga hem yuva vermek hem aileye sahip olmasini istiyoruz.
Japonlar mutevazi insanlardir.alcakgonullu nazik...ama disa boyledirler.japonlarin meshur bir atasozu vardir.kaplte gizyasi yuzde gulumseme die..ne dusunduklerini ne hiseetiklerini solemezler asla.bu bakimdan iki yuzluluk vardir...ama gercekten kibar insanlardir...
esimle resmimizi eklerim elbette...
simdilik bu kadar..tesekkurler

X