Japonya Paylasim Alani (Tanisma)

asiali bonsai hakkındada bilgi verirmisinsırnaşık şey kendin hiç yetiştirdin mi? şu sıralar acayip merak duyuyorum.:eek:

bizde zaten sadece sannomiya'ya geliyoruz..murat birde istanbul cafe restaurantina geliyoruz murat esimin samimi arkadasi,cayda cira yada 1 kere ayak ustu ugradik..
thy'la 1-2 kere gidip geldik oda 5 sene onceydi cok guzel kaliteliydi..sonra osakadan pek kalkis olmadigi icin kapatmislardi..bu sene tekrar acmislar ama fiyatlari iki katina da cikarmayi unutmamislar:KK66:sonra birde aktarmaliyi deneyelim dedik Qatar dan aktarmali gittik yari yariya fiyatla..thy 500 ken Qatar 350 e goturdu..Qatarda 4 saatmi neydi bekledik donuste ondan baska bir sorunu olmadi..ailece gidip gelenler genellikle aktarmayi secme zorunlugu var mali zorunluk yani:)
fukaebashi hic duymadim osakada'mi oluyor bilmiyorum..geldigimden beri sadece namba'da oturdugum icin kent disindaki ilcelere 3-5 ayda bir gidip geliyorum oda is icin oldugu icin genelde beni alip goturuyorlar..
benimde seninle ayni durumum..tam arkadas buluyorsun seviniyorsun bir gun bakmissinki habersizce donup gitmisler:))cok kisi oyle cekip gitti..
tokyo gibi uzak biryerde ayda 1 gorusmeniz harika bence..valla benden 4-5 durak ilerdeki arkadasla bile 3 ayda bir gorusebiliyoruz:)burda turk erkek karinca gibi,hatta her gecen gun cogaliyorlar:) ama biz bayanlar cok nadiriz..
istanbuldamiydin? ve neresindensiniz? ben istanbulluyum suanki evimiz esenlerde..

bahar_cicek
cok sukur japonlarda oyle pis seyler yok..domuzmus,atmis su bu olsada herkezin yedigi yerlerde yemegi yapilip satilmiyor..isteyen marketten alip yapip yer veya ona ozel bir restaurant falan varsa ozellikle onu yemege giderler..burda deniz urunu cok ve domuz..yanlislikla yedigim cok olmustur ama inancli biri oldugum icin domuz olan seylere bakmiyoruz,zaten genelde yabanci mutfak cok burda illa japon yemegi yememiz sart degil avrupa mutfagina gideriz yabancilar olarak genelde..

merhaba!!
geç cevap veriyorum.kusura bakmayın lütfen.çünkü bir hafta sonra düğünüm var.bu sebeple biraz yoğun geçiyor.
sannomiya benim sevdiğim yer..her yönden kobe bana daha cazip geliyor.çunku daha yabancı ulke gıbı sankı.halkı bıraz daha farklı.

tokyo'daki 2 arkadasım 2 erkek kardeş ve benım en yakın arkadaslarım.cok ıyı anlasıyoruz.aılece gorusuyoruz biz.ıkısıde japon bayanla evli.dediğiniz gibi bayan türkler yok denecek kadar az.japonyaya alısamayıp dondu arkadasım.bir daha gelmem diyerek.su anda evlendı türkiyede yasıyor.

ben türkiyede izmirliyim.fakat ıstanbulu ck sevıyorum.ılerde bende ıstanbuldan ev almayı ıstıyorum.gercekten ıstanbul benım ıcın vazgecılmez.haftaya carsamba ıstanbula gıdıyorum.esım gelıcek onu almaya.orda kalacagız bır gun.

oralar nasıl?hava sıcakmıs deılmı?cocuklarınız okula gıdıyormu?
kendınıze ıyı bakın....
gorusmek uzere...

en guzel telas dugun telasi..kolay gelsin,isin ucuna gelmissinizdir sanirim 1 hafta kaldisa bayagi hazirliklar olmus demektir..

burda havalar 35 civarlarinda genelde,tr gibi cok cok bayici sicak degil..bizi bayan teksey biliyorsun nem orani....hava 35 derecese nem orani %90 demektir,yani bizi asil bogan sey su aralar nem..saunadan farksiz durumda suan ulke:)
cocuklar okula gidiyor,buyuk 10 yasinda erkek 5. sinifa gidiyor..suan yaz tatilindeler..tatil bitince yine 5. sinifa devam..allah kismet ederse 4. ay'da 6. sinif'a gececek.. kucugum'de 10. ayda 3 yasina girecek kizim.oda hoikuen'e gidiyor yani kreşe..valla acikcasi sirf büyüğün okulu ve ikisininde iyi bir egitimi icin burda yasiyoruz..yoksa inanin turkiye,herkes burnumuzda tutuyor:KK43:
en azindan senin gibi senede 4 kere gidip gelme olanagimiz olsaydi hic anlamazdik onlardan uzakda oldugumuzu..

merhaba yazılarını büyük bir heyecanla okudum. çünkü benim en büyük hayalim japonyaya gitmek.
nedenini bilmiyorum ama japonları çok severim ben çok şirin insanlar. bir gezide karşılaşmıştım japon turistlerle çok samimi insanlar dilimizi bilmemelerine rağmen sohbet etmeye çalışmıştık güler yüzlü samimi insanlar...
sana sormak istediğim japonlar Türkleri tanıyolar mı yani bizim hakkımızda bilgiye sahipler mi? Türkler hakkında ne düşünüyorlar?

selam asiali jp'e dondunuzmu? yazmiyorsunuz artik..dugun telasesi diye dusunduk ama dugun bitelide bayagi oldu:KK66:

sayenizde japonlar hakkında bayağı bilgi öğrendim teşekkürler. bende çekik gözlülerden hoşlananlardanım. eşim çekik gözlü kızımda babası gibi :) yanlız çok çalışmak bana sıkıcı geldi. ben gelmiyim :) :1rolleyes: tr de mutluyum.

selam asiali jp'e dondunuzmu? yazmiyorsunuz artik..dugun telasesi diye dusunduk ama dugun bitelide bayagi oldu:KK66:

merhaba!!!!
haftaya perşembe inşallah japonyadayım..düğün telaşı vardı.bitti çok şükür.şimdilerde ise dönüş telaşı.yine THY ve yine bir sürü problem...45 dakika hatta bekle ve sonunda aaa pardon ekran gitti denilsin sonra tekrar 35 dakia bekle ve telefondan olmaz bu işlemler büromuza gelin bu sohbetler 3 gündür sürüyor.yarın büroya gidiyorum.bakalım ne olacak.rezervasyonum var.biletimi kuponlamaları için peşlerinden koşuyoruz resmen....
keşke başka hava yolu olsada direk gitse japonyaya.bizde mecbur kalmasak THY 'ye.....
sevgili SILAM pek fazla nette olamıyorum.gelenler gidenler o kadar çokkii.....
bu arada varmıdır türkiyeden istediğin bişiler????
varsa yazarsan elimden geldiğince getirmeye çalışırım:-)))))
haftaya ordayım...bakalım ne yapacağım...birazda onun stresi var..
görüşmek üzere...yazarım ben yine ara ara...
sevgiyle şimdilik hoşçakal!!!!

çok güsel gerçekten allah mutluluğunu daim etsin. yaşadığın yerden resimşler koyarmısın mümkünse çünkü bende orasını çok merak ediyorum. gerçi ben türkiye hariç bütün ülkeleri merak ediyorum :)

çok teşekkür ederim........ALLAH hepimizin mutluluğunu daim etsin inşallah...şuanda ben türkiyede'yim.bir hafta sonra seve seve yaşadığım yerin resimlerini koyarım tabi..a.sa.sa.s

Merhaba SILAM!!!!gecen hafta geldim Japonya"ya..ama simdi sen yok bayadir..hersey yolundami?????fisfisfis

arada bakiniyorum yazmiyorsun diye yazmamistim..iyilik sukur kotu birsey yok..ramazan tatilindeyim istirahat ediyorum bolbol:KK66:yoksa geciremem ramazani bunlarin icinde,herkes bir kosede tikiniyor:)musait bir zamanin varsa tanisalim goruselim istersen..ona gore ozelden tel mail adresimi telefonumu veririm..nambaya gelirsen beklerim?

arada bakiniyorum yazmiyorsun diye yazmamistim..iyilik sukur kotu birsey yok..ramazan tatilindeyim istirahat ediyorum bolbol:KK66:yoksa geciremem ramazani bunlarin icinde,herkes bir kosede tikiniyor:)musait bir zamanin varsa tanisalim goruselim istersen..ona gore ozelden tel mail adresimi telefonumu veririm..nambaya gelirsen beklerim?

Merhaba!!!!
bende donus hazirligi dondum geldim vs yogundum yazamadim....suanda ben calismiyorum.heran musaitim yani....ben sana yaziyorum simdi teli ve mailimiyaziyorum.sende yazarsan sevinirim.bende kobe"ye gelirsen beklerim yada bana beklerim kahve icmeye....:1hug:

SILAM sanirim ozel mesaj ayarin acik deil ozel msj gonderemiyorum sana.actigin zaman sen bana msj gonder sonra bende sana gonderirrim....

hayatın ne kadar güzel asiali Allah mutluluğunu bozmasın :1hug: bende çok istiyorum japonya'ya gitmeyi ve bir japonla evlenmeyi a.s gerçi bazı endişelerim var. acaba anlaşabilir miyiz falan. japon erkeklerini araştırdım da bayanlara değer vermiyorlarmış, onlar için öncelik çalışmakmış.. siz nasıl anlaşıyorsunuz, sen onun kültürüne ayak uydurabilmişsin belli ama o Türk kültürüne ayak uydurmaya çalışıyor mu? ayrıca düğününüzü de çok merak ettim nasıl bir düğün yaptınız? neyse çok soru sordum
smile3.gif
mtululuklar dilerim
friends.gif

istediğini yapmak için bütün güçlüklerle savaşıp yenen özellikle bayanlara bravo.işte hepimizin olması gereken nokta. böylece erkeklerin egemen olduğu bir dünyada bizde varız deriz.:smiley-cool:

X