Japonya Paylasim Alani (Tanisma)

merhaba bn foruma yeni katıldım bn şu anda öss ye hazırlanıyorum ve üniversiteisyi yurt dışında okumak istiyorum özellikle asya ülkelerinde çin japonya kore tercihlerim ama o ülkelerdeki okulların sınavlarına nasıl girceğimi bilmiyorum asiali sen yanlış bilmiosam ilk önce trakya üni. kazanmışsın japonyadaki sınava nasıl katıldın? bu sınav konusu hakkında bana bilgi verebilirmisin bide ing. ne seviyedeydi bu sınavda ne tip sorular çıktı bu sorularıma eğer cvp yazarsan çok mutlu olurıumsırnaşık şey

japonya yi merak ediorum dogrusu enteresan gelior bana ne guzel hayal ve hedef lerine ulsamis olman senin adina sevindim ayrica mutluluklar

ya ne kadar güzel :) bende japonya da yaşamayı ve bir japonla evlenmeyi çok istiyorum keşke olabilse

Merhaba,
Yaklaşık 2 aydır Japonya'dayım eşimin işi nedeniyle. Ve Türkiye'yi çok özledim.Herşeyini.
Buradaki yemeklerden öyle içim kalktı ki artık hiç bir şey yiyesim gelmiyor.Nerdeyse bütün yemekleri tatlı.Gecenlerde hamburger istedi canım, Mc donalds bulup yedim ama onun bile eti tatlı bir sosla kızartılmış hayal kırıklığına uğradım.
Gezip yeni bir kültür tanımak tabi ki çok güzel ama burada yaşamayı düşünmek bile istemiyorum.
Japonlar gerçekten çok farklılar. Kesinlikle anlayışları kıt.

Buraya gelen her yabancı bunlar nasıl olmuş ta bu kadar ilerleyebilmişler demekten kendini alamıyor.Eşim ve arkadaşları nerdeyse Japonlardan nefret eder hale geldiler.Bir gün ok dediklerine ertesi gün hayır diyorlar.Kadınlarla çalışmak istemiyorlar.Bu projenin sorumlusu bilmemne hanım dediginizde gözleri faltaşı gibi açılıyor,kadın mı diyorlar.
Türk kızlarını Japon kızlarla değiştirelim diyen,her japon kadını geyşa zanneden türk erkekleri burada acayip hayal kırıklığına uğrarlardı sanırım.Kızların nerdeyse yüzde 90'ının bacakları hastalık derecesinde parantez ve güzel bir japon kızı görmek hiç kolay değil. Japon erkekleri için de durum pek farklı değil.
japonyada trenle ya da otobüsle seyehat etmek te ayrı bir işkencedir.bir yandan anonsları susmaz diğer yandan yolcular vıdı vıdı sürekli konuşurlar.katlanması gerçekten zordur.

Tüm bunlara rağmen Japonya'yı görmüş olmaktan dolayı mutluyum.

ben japonla evliyim ama istanbulda yaşıyoruz ama okulum bitince japonyaya temelli gitmeyi düşünüyoruz daha önce gittim ben tokyoya 2 yıl sonrada tokyoda shibuyaya yerleşmeyi düşünüyoruzbi aksilik olmassa ben çok sevindim japonyadan birilerinin olmasına =)) hihoyyyt tokyoya gittim ama shibuya semtine gitmemiştim internetten baktıklarımla nasıl bi yer olduğunu anlamya çalışıyorum bide eşimin anlattıklarıyla tabi siz kobedeymişsinizi sanırım shibuyaya gittinizmi nasıl bi yer insanları nasıl iliyomusun çok merak ediyorumda yardımcı olursanız çook sevinirim =))

Merhaba
cook uzun bir aradan sonra ben geri dondum :)))
sorusu olan arkadaslarin sorularini daha sonra cevaplayacagim.ama kisaca burada egitim gormek isteyen arkadaslar kultur bakanligindan burslara baksinlar...

Elta japonyada neredesin???ilk baslarda zor olur fakat alisinca kopamazsiniz.Ben pazartesi gunu Turkiyeye gidiyorum tatile ama ara ara agliyorum nasil ayrilacagim buradan diye.alisinca cok zor geliyor :)

aki.no.bebii shibuya cok guzel bir yer.iki arkadasim orada oturuyor.arada gidip geliyorum.bencede yerlesin.

Yasadigim yerlerin fotograflarini isteyen arkadaslar cok kisa bir sure sonra eklemeye calisagim.
hepinize sevgiler

Merhaba
cook uzun bir aradan sonra ben geri dondum :)))
sorusu olan arkadaslarin sorularini daha sonra cevaplayacagim.ama kisaca burada egitim gormek isteyen arkadaslar kultur bakanligindan burslara baksinlar...

Elta japonyada neredesin???ilk baslarda zor olur fakat alisinca kopamazsiniz.Ben pazartesi gunu Turkiyeye gidiyorum tatile ama ara ara agliyorum nasil ayrilacagim buradan diye.alisinca cok zor geliyor :)

aki.no.bebii shibuya cok guzel bir yer.iki arkadasim orada oturuyor.arada gidip geliyorum.bencede yerlesin.

Yasadigim yerlerin fotograflarini isteyen arkadaslar cok kisa bir sure sonra eklemeye calisagim.
hepinize sevgiler

Merhaba,
Çok şükür artık Türkiye'deyiz.
Biz 1,5 ay kaldık Japonya'da sadece.
Oradayken hamile kaldım :emir_bebek:
Bulantılarımın başlamasından sonra geçen 2-3 hafta oradaki herşeyden tiksinmeme neden oldu.
Oradan aldığım şampuan,krem gibi şeyleri hala kullanamıyorum.Kimono almıştım torbasından bile çıkarmadım aylar geçmesine rağmen :)

bizde shibuyaya yerleştik gerçekten harika bi yer tokyonun her yerini gezemedim ama toparlanınca gezeceğim umarım bebeğim doğdu burda çok mutluyum =))))))))

ya ne yalan söyliyeyim asiali size özendim :)
hayallerinizi gerçekleştirmişsiniz ve anladıgım kadarıyla mutlu bir hayat sürüyosunuz
bende japonları seviyorum ama daha çok güney korelileri çok seviyorum
benimde hayalimde oraya gitmek var ama benimkisi en fazla gezi amaçlı olur :)

arkadaşım bir japon erkekle evlendi ve türkiyede yaşıyor.bende güney koreli bir erkekle evleneceğim(dini nikah var,resmi nikah yapacağız).allah hepimize daha çok mutluluk versin.öyle mutluyum ki... :KK70:

Çok özendim şimdi Japonya'daki arkadaşlara yaa ne güzel şeyler yazılmışkaydirigubbakcemile2
Ben de yurtdışında okumak istiyorum ama zor bir iş sanırım özellikle de müzik okumak isteyen biri için.mafoldumben

hulyakevin mutluluklar :)) japonla evlenen arkadasinada omdetou gozaimasu :) japonyaya gelirseniz beklerim.

aki.no.bebi. tebrik ederimmmmm:)))) cok sevindim.uzun zamandir giremiyordum foruma.demek yersletiniz.kobeye gelirseniz beklerim:)))

ben japonla evliyim ama istanbulda yaşıyoruz ama okulum bitince japonyaya temelli gitmeyi düşünüyoruz daha önce gittim ben tokyoya 2 yıl sonrada tokyoda shibuyaya yerleşmeyi düşünüyoruzbi aksilik olmassa ben çok sevindim japonyadan birilerinin olmasına =)) hihoyyyt tokyoya gittim ama shibuya semtine gitmemiştim internetten baktıklarımla nasıl bi yer olduğunu anlamya çalışıyorum bide eşimin anlattıklarıyla tabi siz kobedeymişsinizi sanırım shibuyaya gittinizmi nasıl bi yer insanları nasıl iliyomusun çok merak ediyorumda yardımcı olursanız çook sevinirim =))

--------------------------------------------------------------------------------

aki.no.bebi. tebrik ederimmmmm:)))):nazar::emir_bebek: cok sevindim.uzun zamandir giremiyordum foruma.demek yersletiniz.kobeye gelirseniz beklerim:)))

merhaba bn foruma yeni katıldım bn şu anda öss ye hazırlanıyorum ve üniversiteisyi yurt dışında okumak istiyorum özellikle asya ülkelerinde çin japonya kore tercihlerim ama o ülkelerdeki okulların sınavlarına nasıl girceğimi bilmiyorum asiali sen yanlış bilmiosam ilk önce trakya üni. kazanmışsın japonyadaki sınava nasıl katıldın? bu sınav konusu hakkında bana bilgi verebilirmisin bide ing. ne seviyedeydi bu sınavda ne tip sorular çıktı bu sorularıma eğer cvp yazarsan çok mutlu olurıumsırnaşık şey

kultur bakanliginin burslarina bakmalisin.yada girecegin unv istedigin ulkelerdeki unv ile baglantisi olup olmadigina.basarilar.

selam asiali
bende 1 aydir sadece evim guzel evim kosesinin mudavini oldum:))tr de ne kadar degismis ev duzenlemesi,mobilyalari..gorunce sasirdim..burada oyle bir ev duzenlemek milyarlari alir..ama ne yapicanki,birgun geri donucez tr ye:)

nasilsin bu arada?gorusemedik bir daha?

selam asiali
bende 1 aydir sadece evim guzel evim kosesinin mudavini oldum:))tr de ne kadar degismis ev duzenlemesi,mobilyalari..gorunce sasirdim..burada oyle bir ev duzenlemek milyarlari alir..ama ne yapicanki,birgun geri donucez tr ye:)

nasilsin bu arada?gorusemedik bir daha?

iyiyim:))) kusura bakma mesajini yeni gordum.gercekten bir kere gorustuk birdaha hic gorusemedik...kobeye beklerim tekrar :)))

herkese merhaba arkadaşlar 1 yıllığına japonyaya gideceğiz eşim ve bebeğimle eşimin işi dolayısıyla okazakide Uvsor laboratuvarı varmış o civarda bir yerde ev tutacağız benim en çok merak ettiğim japonların banyo ve mutfak kültürleri:) banyo ve mutfak apartmanlarda ortakmış diye duydum bu doğrumu??? lütfen bilenler cevap yazsın ölecem meraktan:)

selamlar..bilmiyorum aramizda JAponya"dan baska uye varmi..benneyaptımki
insallah vardir...sırnaşık şey
burada japonya ve hakkindaki herseyi sizlere aktaracagim..sevgilerrrrrrrrrrsırnaşık şey

Nagoyadan herkeze selamlar,cok mutlu oldum ya benimgibi arkadaslar burada toplanmis meger , burayi bes dakika once kesvettim ve cok sevindim ...a.s.

Son düzenleme:
X