K.valideye çocuk baktırma olayı

Gözümün önünde can cekisse su vermem o kadar nefret ediyorum dediğim birine asla çocuğumu emanet etmem.
Daha neler geçti aranızda neler.
Bırak ev alma araba alma.
Zaten çocuğa bakmadan birbirinize giriyorsunuz bide çocuğu bıraksan kan çıkar benden demesi.

Bence çocuğunuz büyüyüne kadar (kreş için) çalışmayı askıya alın. Huzursuz bir ortamda büyüyen çocuklar da huzursuz oluyor. Birikim bekleyebilir ama çocuğun en çok doğru iletişime ve ortama ihtiyaç duyduğu dönem bekleyemez.

senin kayınvalideyle olmaz sakın aklından bile geçirme.En temizi bakıcı bul güvenilir tavsiyeyle, eve de kamera koyarsın çok değil 100 liraya bile oluyor. ya da kreş yaşına kadar bekleyeceksin 6000 le bu devirde anca aç kalmazsın ama yapıcak bisey yok :/

Huzur paradan,evden,arabadan daha önemli benim için. Senin yerinde olsam asla girmezdim böyle bir işe. Huzurun kaçacak belli. Huzurum olmadan napayım evi arabayı parayı..
Kayınvalidemle gayet iyi anlaşırız,annem gayet yakınımda ama çocuklarımı büyütürken onları değil bakıcıyı tercih ettim. Diğer türlüsünde sorun olma ihtimali vardı. O ihtimal bile baktırmamam için yeterli. Biz bilmiyor muyuz aileden birilerine baktırıp bakıcı parasını biriktirmeyi.. ama dediğim gibi benim için huzur ilk sırada para herzaman kazanılır.

Bizde eskiden cok seyler yasadik kayinvalidem direk tavrını belli etti cocuklariniza bakmam dedi en bstan kqyniminkine bakiyor biz asla teklif bile etmedik isten ayrildim ben kendim bakiyorum evladima eger memursaniz ablam gibi yapin ucretsiz izne ayrilin 3yasind isyerinin kresine verdi hem calisti hem sukur halletti

bakıcı tutun bir zahmet ya
hem arkasından demediğinizi bırakmadınız kadının haklı oldugunuz yerler de vardı elbet ama bu kadar yüz göz olunur mu?
Ayy bunu yazmaya geldim diii satranççı kıazz
Cidden kaynanaya demedikleri kalmaz ama işleri düşüncede ee bakacak tabi modundalar. Görümcelere de aynını yapıyorlar

Sizin eski konularınızı biliyorum.

Sizin kv ile olmaz o iş. Sonu kötü biter bu çok net.

Eşiniz birikim diye delik çorapla gezmeye razı. Siz de şimdi çalışayım diye bir de anasına minnet edeceksiniz. Çalışayım diye üstüme başıma bişey alayım deseniz batacak adama.

O yüzden çocuğunuz kreş yaşına gelene kadsr bekleyin derim ben.

İlla herkesin evi arabası olmak zorunda değil bunun için kıt kanaat geçinmek kendinize zulmetmek zorunda değilsiniz.

İki öğretmeniz 2 çocuğumuz var bi arabamız var yarısı borç evimiz yok. Bizim yaşam şartlarımızda bu fiyatlarla olacak gibi de değil. Napayım yani yarın ölmeyeceğim belli mi niye birikim birikim diye zorlayayım ki kendimi.

Ay cok buyuk çaresizlikler yoksa bi insan nasil her gun kayinvalideyi eve sokmayi goze alir bilmiyorum ya Bakıcı olayina sicak bakmaniz bence maddi acidan degilse bile psikolojik açıdan size bin kat daha karli olur

Sonunu düsünmeden hesap kitap etmeden yapılan cocuga karsıyım..
Bilincli olmak gerek.
Ortam uyar mı? para yeter mi? vs vs bunlar önemli
düsünmeden eee yaptık cocuk denince böyle oluyor işte..

Böyle konular hadi cocuk yapın neden hala yok diyenlere kapak niteliğinde.. ibretlik

Siz iş bulabileceğinizden emin misiniz? Kreş /bakım evi talebe göre oluşan bir sektördür.Kadının üretimde olduğu istihdam edildiği yerlerde çocuk bakım evi sektörü de gelişir ..diğer türlü kadının çalışma hayatında olmadığı yerlerde de ne yazık ki sayıca çok az kalır. Bu yüzden ben yaşadığınız yerde iş bulabileceğinizden de kuşku duydum.

ben zaten konu sahibinin iş bulabileceğini de sanmıyorum, asgari ücret artışıyla beraber işten çıkarmalar başladı çünkü...eğer iş bulabilirse çocuğa nasıl bakacağını o zaman düşünür...

Gerçekten de yakınlaşır yakınlaşmaz çocuğa baktırmaya çalışıyorsunuz gibi olmuş. Hem bu kadar problemli birine neden evlat bırakılır ki? Kendi anneniz baksın, bağ bahçe işi halledilir.

Arabanız ile 15 dk mesafedeki annenize bakmayi kabul ederse siz götürün baksin yada 1 hafta anne 1 hafta kayinvalide seklinde

Dört yaşına kadar idare edin. Dört yaşında tüm gün anaokulu na ver. Sende ise gir

Bunca zaman evsiz arabasız birikimsiz bir şekilde yaşandıysa bir süre de daha yaşanır yani, çocuğunuz biraz daha büyüsün kimseye minnet etmeden kreşe verir çalışırsınız. Sizin konularınızı az buçuk biliyorum ne gerek var şimdi kvye minnet etmeye, dertsiz başınıza dert almayın

Ben olsam kreş yaşına kadar bir şekilde idare eder, kreşe veririm direkt. Kayınvalide ile yüz göz olmam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…