Bahçe Bakımı ve Çiçekler kabaktan saksı fikirleri

HanBahce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2014
262
28

Eklentiler

• $DSC_8959_küçük.jpg
    $DSC_8959_küçük.jpg
    204,1 KB · Görüntüleme: 895
birileri çıkar bunlar gavur işi der şimdi hahahahhaa :)
ben çok beğendim süper olmuş

bunu da mı siz yaptınız:nazar:
dayanıklı mı peki...

bunu arkadaşımız yaptı, dış mekanda hafif olduğu için en ufak rüzgarda uçuyor, ama iç mekanda kullanılabilir. onun dışında içine mum konulacaksa cam bir kap içinde şu tealight mumlardan koymak lazım. tealight, küçük olduğu için, cam da işlenmiş kabağın çabuk ısınmaması için

bunu arkadaşımız yaptı, dış mekanda hafif olduğu için en ufak rüzgarda uçuyor, ama iç mekanda kullanılabilir. onun dışında içine mum konulacaksa cam bir kap içinde şu tealight mumlardan koymak lazım. tealight, küçük olduğu için, cam da işlenmiş kabağın çabuk ısınmaması için

iç mekana çok yakışır evet. kabaktan saksı dayanıklı mı... ben tatil yörelerinde süs eşyası olarak görüyordum hep de,inceleme fırsatım olmamıştı...

Son düzenleme:
iç mekana çok yakışır evet. kabaktan saksı dayanıklı mı... ben tatil yörelerinde süs eşyası olarak görüyordum hep de,inceleme fırsatım olmamıştı...

baya dayanıklı, çok da güzel, hoşi ve kullanışlı. Yalnız içini temizlerken tohum bırakmamak lazım, yoksa kabak çıkar içinden:)

:KK9::KK9: yeniyor mu o kabak peki, ben hiç görmedim de:26:

ben de dün öğrendim, bu kabaktan çorba yaparmış almanlar.

onun dışında eski zamanlarda kepçe, tas, tabak, bardak, tuzluk gibi mutfak malzemeleri yaparlarmışm bunlardan. onun dışında ölü yıkamak için kullanırlarmış. en ilginçlerden biri de can simidi, iki uzun ucu birbirine bağlar koltuk altına alırmışsın, öyle de yüzmeyi öğrenirmişsin

ben de dün öğrendim, bu kabaktan çorba yaparmış almanlar.

onun dışında eski zamanlarda kepçe, tas, tabak, bardak, tuzluk gibi mutfak malzemeleri yaparlarmışm bunlardan. onun dışında ölü yıkamak için kullanırlarmış. en ilginçlerden biri de can simidi, iki uzun ucu birbirine bağlar koltuk altına alırmışsın, öyle de yüzmeyi öğrenirmişsin

adı var mı, ne kabağı bu:26: çok ilginçmiş gerçekten, sadece ege ve akdenizde mi yetişiyor peki, özellikle mi yetiştiriliyor, yoksa yabani mi... merak ediyordum aslında, konusu açılmışken sorayım dedim, muhabbet kabak tadı vermiyordur inşallah:KK9::KK9:

adı var mı, ne kabağı bu:26: çok ilginçmiş gerçekten, sadece ege ve akdenizde mi yetişiyor peki, özellikle mi yetiştiriliyor, yoksa yabani mi... merak ediyordum aslında, konusu açılmışken sorayım dedim, muhabbet kabak tadı vermiyordur inşallah:KK9::KK9:

eheheheee:KK9: yok canım. :) Bunlar su kabağı. Bu sene ayrıca lif kabağı ve dinazor kabağı ektim. şu hani sırtımızı keselediğimiz lifler var ya, o kabaklardan, bulaşık süngerimiz bile artık organik olacak :KK70:

bu kabaklar su ve güneş severler. bunları gördükçe coşarlar. ege ve akdeniz dışında da yetişirler tahminimce, ama burdaki kadar bereketli olmaz kanımca.

bunlar da bizim geçen seneki kabaklar, (lafı ve fotoyu nasıl anlarsanız artık:)

$kabaklar.jpg

X