Saç Bakım Ürünleri Kabarmış ve Çok Kuru Saçlar için Hangi Ürünler?

FeyzaD

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2018
17
16
28
Merhaba
Saçlarımı her yıkamamdan sonra çok kabarıyo , kuru ve yumuşak değil.Yeni Urban care biotin keratin şampuanını aldım.Onun saç kremini mi alsamda diye düşünüyorum.Başka üründe olabilir tabi ki.Sizce saçıma uygun saç kremi ve maske hangileri?Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum :)

Merhaba,
Ben önce keratin bakımı yapmanızı/yaptırmanızı öneririm. Sonra her banyo öncesinde saçınıza yağlarla bakım yapabilirsiniz, bana en çok bebe yağı yaradı ama doğal yağlar da kullanabilirsiniz. Saç uçlarıma ise banyo öncesinde hint yağı kullanıyorum bu ara diğer yağlardan çok daha ağır ve yoğun olduğu için. Siz de deneyebilirsiniz.Saç kremi olarak da aynı markanın collogen serisinin (mavi olan) saç kremini önerebilirim daha önce kullandım iki tüp fena değildi elektriklenmeyi önleme açısından. Ancak banyo sonrası iyi bir saç serumu da elektriklenmeyi önlemek için şart.

Benimde saçlarım kuru ve kabarık, bide kıvırcık. Klemler falan hiç bir işe yaramadı. 1 seneden fazladır yağlarda bildum çareyi. Banyo öncesi hindistan cevizi yağı maskesi iyi.
Banyodan çıkınca fazla suyunu alıyorum ve yağ uyguluyorum. Diplerine gelmesin, ve abartmayın, kötü oluyor o zaman. Panten ve elseve in yağlarını seviyoru, ikincisinin kokusuda güzel. Bebe yağı olur, güzel kokulu doğal yağda olur. Şu doğal yağları suyla durultup öyle uygulamak daha iyi bence, sprey şişesinde çok güzel oluyor.

X