Kabuslarım ve aklimdan çikmayan ogün😑

Bilinç altın uykuda devreye giriyor.
Çnkü sen ,keşke kalsaydım o gün diye düşünüp durdun uzuncaa bi süre ve beynine yerleşti.
Geçmişi sildiren bi ünlü vardı adınıda söyledi terapinin ama doğrumu değilmi bilmiyorum.
Seni o gün eve bırakmasaydı , başka bir şekilde ölecekti.yani saatini değiştiremezsin ecelin.

Kaderde ne şekilde ne zaman ölüneceği

Kaderde ne şekilde ne zaman öleceğimiz bellidir bu asla değişmez lütfen kendinizi suçlamayın bu konuda takdiri ilahi.Eşide aynı şekilde düşünüyor ki hala görüşüyor sizinle aranız iyi Allah rahmet eylesin...

Kendini sucluyorsun buda rüyalarina yansiyor. Ölüm kacinilmaz bir son oldugu icin bu gercegi kabullenmek teslim olmak gerekiyor. Kendini suclu olarak görmeyi birakmalisin. Tevekkül etmelisin. Rüyalarin senin ic sesin. Dua bekliyor onun icin bol bol dua et hayir isle onun adina. Rabbim beteriyle sinamasin. Üzüntü üzüntü getirir.

1 dk sonrasını bilemiyoruz basımıza ne gelecek. olacak oluyor ama insan psikolojisi kendını suclu hissedersin haliyle. Cok uzuldum Allah rahmet eylesin. Allahım sizın kalbınızede serinlik versın. O gece sızın bahanenızle cıkmasa bile bir bahane cıkardı dısarı cıkması ıçin. Yıllar evvel konyada otobus yanmıs 40 kusur kısı vefat etmıs bir kısı kurtulmus tu. O kurtulan kısıyede bir hafta sonra araba carpmıs vefat etmıs ti. Ölüm yazıldıktan sonra hiç bir onlem mani olamaz. Lutfen kendinizi uzmeyın dua edin.

Sizin bir ihmaliniz, hatanız, yanlışınız, sebebiyet verme durumunuz inanın yok...
İhmal olur, yada kişilerden kaynaklı olaylar olur, bunu anlarim.
Ama inanın bu sizinle alakalı değil, ve yine de böyle hissetmeniz çok çok normal.

Allah nurlar içinde yatırsin.

Başınız sağ olsun, çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Bu rüyayı gormenize sebep olan şey sizin vicdanınız. Kendinizi suçlamayın lütfen. Illa birini suçlamak gerekirse bu iste suclanacak bir sürü insan bulabiliriz. Misal onlar sizi davet etmeseydi siz oraya gitmeyecektiniz ve butun bunlar yasanmayacakti. Demek ki bu olayin sorumlusu sizi oraya davet edenler gibi. neticede donmek istemenizin gecerli bir sebebi varmis; ki öyle olmasa bile yine de bu durum sizi suclu gostermez. Taksi cagirmaniza engel olan kisi de yine kaybettiğiniz kişi. Siz ona beni siz birakin deseydiniz bile yine sizin yuzunuzden olmazdı. Her halükarda masumsunuz, kendinizi suclamayi birakin. Olacagı varmış ve olmuş. Keske bu sekilde (size travmatik etki yaratacak sekillde) olmasaydi ama olmuş. Sonuclarinin bu olacagini kimse kestiremezdi. Yine söylüyorum KENDINIZI SUCLAMAYIN ve destek gormeye devam edin. Icinizde yasadiginiz durumu da esinizle paylasin bence. Icinize ata ata bu olayi daha da buyutursunuz. Acisini bir daha yasatmak istemiyorum demissiniz ama zaten o bunu dile getirse de getirmese de hep aklinda olacak. Bi gun unutsa baska bi gun onu ozledigi bi zamanda tekrar hatirlayacak. Netice de sonsuza kadar unutulan bisey olmadigi icin siz ona yeniden bi seyler hatirlatmis olmayacaksiniz. Ben sizin yeriniz de olsam yasadigim vicdan azabini anlatirdim, onun da sizi suclamayacagindan eminim. Baslarda o acinin verdigi kizginlik yuzunden sizi suclamis olabilir belki ama akil var fikir var, azcikta inancli bir insansa, zaten sizi suclamaz. Korkmayin bence kendinizi bu konuda ona acin. Bu sizi rahatlatacaktir. Ayni ruyayi tekrar gordugunuzde de o kisiden kacmak yerine onunla yuzlesin, konusun. Bunun sizin sucunuz olmadigini, pesinizi birakmasini soyleyin. Bu sekilde yuzlesmenizin de psikolojik acidan bir yarari olabilir.

Benim aklıma da şu geldi. Hani Ebru gündeş gibi belki önce baloncuğu patladı sonra kaza yaptı. Çünkü gecenin 02.30 unda trafik olmaz ki. Düz yolda ne kazası? Olay böyleyse baloncuk patlamasından öldü trafik kazasından değil. Gerçi hepsi ecel ama.....
Ayrıntıları siz biliyorsunuz bi de böyle düşünün derim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…