Ev sahibi evden çıkmamızı istedi

Hic bir ev sahibi 4 ay kira vermeyin biriktirin demez,sizden faiziyle geri almak bence niyeti. Kiranızı ödeyin cıkAna kadr.
Bir an önce cıkın derim.
Amacı cevre evler gibi yüksekten kiralamak gibi burdan bakınca. Uzatmanın manassı yok.Allag yardımcınız olsun.
Dava edip ceza çıkarabilir öyle mi? Amin alalh hepimizin yardımcısı olsun

Bence kiranizi ödeyin düzenli olarak,sonra bana kira ödemediler deyip sizi noter yoluyla çıkarmaya çalışır kira odenmezse 2 ay üst üste size tahliye davası açabilir ve haklı konuma düşebilir.

Evi satacak madem siz içinde otururkende satabilir gelen müşterilere evi belirli gün ve saatte göstermeniz yeter,alan kişi daha sonra size 30 gün içinde ihtarname çeker ve yasal olarak 6 ay süreniz olur ayrıca belki alan kişi oturmak istemeyecek yatırım amaçlı alıyordur.
İçinde biz varken alan çıkmıyormuş o yüzden çıkın dedi

Biz varız diye satın alam çıkmıyormui. İkimiz de birbirimize güzellik yapalım dedi
İçinde kiracı var iken de ev satilir ,ha insanlar biraz temkinli yaklasabilir kiracı çıkmaz vs diye ama satılmıyor diye birşey yok satılıyor.

Şimdi sizin aranızda bana kira ödemeyin diye noter onaylı bir sözlesme yok bu sefer kira ödemezseniz tahliye davası açabilir 2 ay üst üste odemenmezse bu sefer mahkeme masrafları vs size kalır illa böyle bir şey yapacak diye bir şey yok ama yinede temkinli yaklaşmakta fayda var .

İçinde kiracı var iken de ev satilir ,ha insanlar biraz temkinli yaklasabilir kiracı çıkmaz vs diye ama satılmıyor diye birşey yok satılıyor.

Şimdi sizin aranızda bana kira ödemeyin diye noter onaylı bir sözlesme yok bu sefer kira ödemezseniz tahliye davası açabilir 2 ay üst üste odemenmezse bu sefer mahkeme masrafları vs size kalır illa böyle bir şey yapacak diye bir şey yok ama yinede temkinli yaklaşmakta fayda var .
mecbur değilken yaptığımız zamlar göz önüne bulundurulduğunda bir de her ay açıklamalı 1 lira ödesek mahkeme bize masraf çıkarır mı dersiniz:/

mecbur değilken yaptığımız zamlar göz önüne bulundurulduğunda bir de her ay açıklamalı 1 lira ödesek mahkeme bize masraf çıkarır mı dersiniz:/
Bence siz kiranizi ödeyin derim sonuçta o zamlar için mecbur degildiniz ama sonuçta anlaşarak yapmış oluyorsunuz bir nevi .

O çok sevdiğiniz muhitte başka bir ev bulup taşınmaktansa sizden çıkmanızı isteyen insanların evinde ısrarla oturmaya devam ediyorsunuz,
Oturmadığı evin kirasını vermiş:)
Ben de evde olmadığım zamanların kirasını düşeyim ev sahibine söyleyim de..

O çok sevdiğiniz muhitte başka bir ev bulup taşınmaktansa sizden çıkmanızı isteyen insanların evinde ısrarla oturmaya devam ediyorsunuz,
Oturmadığı evin kirasını vermiş:)
Ben de evde olmadığım zamanların kirasını düşeyim ev sahibine söyleyim de..
Oturulmayacak durumda olan evden kira alınılmaz. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp üzülmeyin

Ben olsam hayatta cıkmazdım. Ki çıkmıyorum :) eve girdiğimden beri 3 yıldır oturuyorum ( ilk 6. Ayda beni arayıp ben o eve hukuk kazanan yeğenime oturacağına dair söz verdim çıkacaksın dedi ) hukuk okuyan yeğeninden bilgi al o zaman ben çıkmak istemediğim sürece çıkartamazsın beni dedim. Şimdi ev satışta :)) para teklif etti çıkmıyorum satacaksa böyle satsın. Paşa gönlü biliiiirrr bana dürüstce gelseydi her şey cok farklı olurdu

X