Ev sahibi evden çıkmamızı istedi

Ben olsam hayatta cıkmazdım. Ki çıkmıyorum :) eve girdiğimden beri 3 yıldır oturuyorum ( ilk 6. Ayda beni arayıp ben o eve hukuk kazanan yeğenime oturacağına dair söz verdim çıkacaksın dedi ) hukuk okuyan yeğeninden bilgi al o zaman ben çıkmak istemediğim sürece çıkartamazsın beni dedim. Şimdi ev satışta :)) para teklif etti çıkmıyorum satacaksa böyle satsın. Paşa gönlü biliiiirrr bana dürüstce gelseydi her şey cok farklı olurdu
Biz dert ediniyoruz ya istenmediğimiz evde durunca huzurumuz kaçıyor bugün çıktık zaten kira bakmaya. Çok beklemiycez. eskiden ev yok diyen diyen emlakçılar şimdi ev sahiplerine fiyatları düşürün dediklerini evlerin boş kaldığını söylediler

Evi yeni alan kişi ihtar çektikten sonra kiracı çıkmak zorunda.
Zorunda değil. Dava şartı gerçekleşmiş oluyor sadece. Yani alan kişi kiracı çıkmazsa dava açmaya hak kazanmış oluyor. Sonunda çıkarıyor mu evet çıkarıyor ama dava ile çıkarabiliyor.
Bunu şu sebeple yazıyorum insanlar sanıyor ki kiracılı ev alıp ihtar çekersem kiracı çıkacak. Hayır sizi yine mahkemeyle uğraştıracak o kiracı. İhtar sadece dava şartı yasal bir zorlayıcılığı yok

İçinde kiracı var iken de ev satilir ,ha insanlar biraz temkinli yaklasabilir kiracı çıkmaz vs diye ama satılmıyor diye birşey yok satılıyor.

Şimdi sizin aranızda bana kira ödemeyin diye noter onaylı bir sözlesme yok bu sefer kira ödemezseniz tahliye davası açabilir 2 ay üst üste odemenmezse bu sefer mahkeme masrafları vs size kalır illa böyle bir şey yapacak diye bir şey yok ama yinede temkinli yaklaşmakta fayda var .
2 ay üst üste ödemezse değil bir kira dönemi içerisinde 2 kere ve ihtar şartı var.
Davayı da ihtarların yapıldığı kira yılının biriminden itibaren 1 ay içerisinde. Yani kafadan 7-8 ay sonra filan oluyor genelde
Zamanaşımı değil hak düşürücü süre.

Biz dert ediniyoruz ya istenmediğimiz evde durunca huzurumuz kaçıyor bugün çıktık zaten kira bakmaya. Çok beklemiycez. eskiden ev yok diyen diyen emlakçılar şimdi ev sahiplerine fiyatları düşürün dediklerini evlerin boş kaldığını söylediler
Yanlış yapıyorsunuz böyle tiplere cesaret veriyorsunuz boyun eğerek sizden sonrakine de yapacak . O 3 yıllık kiracıyı çıkarırken utanmıyor da siz niye rahatsız oluyorsunuz? Yasal hakkınızı kullanırken neden utanacaksınız ? Sözleşme belli kira hukukunun şartları belli.
Çıkmanızı gerektiren herhangi bir durum yok ev sahibinin keyfi dışında ?

3 yıllık kiracıyı çıkarıyorsa bir zahmet evet olsun öyle
Ya ben de mağdurum beş yıllık kiracıyım burnumdan getirdi
Geçen sene %300 zam yaptı haram zıkkım olsun
İki yıldır nelerle tehdit ediyor şerefsiz
Tek yaşadığım ve ailemden biraz uzak olduğum için bu cesareti kendinde buluyo
Babam da aklı kalacak diye geçen sene %300 zam teklifine tamam dedirtti
Bu sene çıkmak istiyorum ama taşınma masrafı malum
O yüzden sordum bi yolu yöntemi var mı diye

Evet oluyor masrafı karşılamassa çıkma mahkemeye versin mahkemedr 1.5 yıl sürer en az 1.5 yıl daha oturursun kendi bilir yani senin düşünceğim bişey yok bırak ev sahibin düşünsün
Canım bizim ev sahibi biraz sıkıntılı ve dediğim gibi ben tek olunca tehdit etti
Geçen sene eşyalarını kapının önünde bulursun(yazın ailemin yanındayım ev uzakta ya), önceki sene de oğlum cahildir bi yanlış yapar (alt katımda oturuyorlardı o yık taşındılar sonra)
keşke yasal haklarımı kullanabileceğim insanlar olsalar ama eşkıya dolu her yer 😢

Canım bizim ev sahibi biraz sıkıntılı ve dediğim gibi ben tek olunca tehdit etti
Geçen sene eşyalarını kapının önünde bulursun(yazın ailemin yanındayım ev uzakta ya), önceki sene de oğlum cahildir bi yanlış yapar (alt katımda oturuyorlardı o yık taşındılar sonra)
keşke yasal haklarımı kullanabileceğim insanlar olsalar ama eşkıya dolu her yer 😢
Eşyaları kapının önünde atması ciddi bir suç komut dokunulmazlığı ihlali, mala zarar gibi birçok suçu aynı anda işlemiş olur hapis cezası vardır. Oğlu da bi nane yiyemez.

Eşyaları kapının önünde atması ciddi bir suç komut dokunulmazlığı ihlali, mala zarar gibi birçok suçu aynı anda işlemiş olur hapis cezası vardır. Oğlu da bi nane yiyemez.
Bir arkadaşım kapıya kamera koyalım dedi sizce böyle bişeye cesaret ederse kameranın bi etkisi olur mu. Oğlu için de KADES var telefonumda belalı tiplermiş nerden bulaştık bilmiyorum

Yanlış yapıyorsunuz böyle tiplere cesaret veriyorsunuz boyun eğerek sizden sonrakine de yapacak . O 3 yıllık kiracıyı çıkarırken utanmıyor da siz niye rahatsız oluyorsunuz? Yasal hakkınızı kullanırken neden utanacaksınız ? Sözleşme belli kira hukukunun şartları belli.
Çıkmanızı gerektiren herhangi bir durum yok ev sahibinin keyfi dışında ?
Evet biz de bu sebepten 3 yıl çıkmak istemedik. Ama huzurumuz kalmadı evin her kusuru bize batar oldu

Evet eşim de çok yüzgöz olmayalım nasıl insanlar oldukları belli değil dedi. Adam hacı ve kuyumcu bizim ev gibi çok pahalı yerlerden onca evleri var

Evet eşim de çok yüzgöz olmayalım nasıl insanlar oldukları belli değil dedi. Adam hacı ve kuyumcu bizim ev gibi çok pahalı yerlerden onca evleri var
Ahaha ya siz benim ev sahibinin diğer kiracılarından biri misiniz acaba 🤣 hacı detayı ve ne oldukları belli olmayın sıkıntılı tipler 😒ama benimkinin kuyumcusu yok oğlunun fabrikası var 🤣

Yaklaşık 3 yıldır bu evde oturuyoruz. Sevdiğimiz bir muhitte küçükçe bir ev. İlk geldiğimiz yıl evi pis su bastı, borular patladı, iki ay kayınvalidemde yaşamak zorunda kaldık kayınvalidem de çok garip bir kadın olduğundan çok zor günler geçirdik. Kalmadığımız eve kira ödedik. O dönem ev sahipleri krizden dolayı zamlara başlamıştı, biz de ev sahibine zam yapacaksa biz başka eve geçelim diye sorduk. Kendisi bize zam yapmayacağını söyledi. Evin tüm tadilatıyla uğraştık. Parke parasını bizim vermemizi istedi, reddedince kiradan düşelim o zaman dedi. Tadilatın bittiğini haber ettiğimiz gün evi satmaya karar verdiğini söyledi. Tamam o zaman satılınca çıkarız dedik sesi kesildi. Bu anıları başkalarına da ders olsun diye yazıyorum. Kimsenin “size hiç zorluk çıkarmam güle güle oturun” demesine inanmayın. Her yıl iki kez bizi zam için rahatsız eder. Orta yolu bulmak için bunca vakitte totalde kirayı %400 zamladık. Buradan çıkamadık çünkü yaşadığımız muhit bizi çok mutlu ediyordu. Ve bir sonraki taşınmada bu muhitten eve geçemezdik, bir donraki geçeceğimiz aynı yerdeki ev de daha pahalı olacaktı. Şimdi yine evi satıp oğluna yeni ev alacakmış. 4 ay içinde çıkmamızı istiyor. Evin kirasını bu süreçte vermeyip taşınmak için biriktirin dedi. Hatta ben size taşınmak için yardımcı olurum dedi. Bu bir tuzak olabilir mi? 4 ay kira ödemeyip o şekilde çıkarsak bir dava açabilir mi? Biz her şeyi etik ve yasal şekillerde yapmaya çalışan insanlarız, bu insanların kafasının çalışma şekline aklımız maalesef yetmiyor. Bu arada madem öyle parayı şimdi verin biz öyle çıkalım dedik, bunu kabul etmedi. Bana bu iki görüşme biraz tezat geldi. Siz ne önerirsiniz?

Biraz birikimimiz var ama yakın civarlardan ev almak için hala kredi şartlarını karşılayamıyoruz. Allah herkese en doğru vakitte güzel bir yuva nasip etsin.

Ağzımızın tadı bozuldu. İnsan ne zaman çıkacağı belli olmayan bir eve sığamıyormuş damsız çatısız hissediyormuş.

Son durum:
Eşimle piyasayı görmek için emlakçı gezdik. Eskiden bizi ev sahibi rahstsız ettiğinde yine böyle bakınmıştık elimiz boş dönmüştük. şimdi ellerindeki evleri kakalamaya çalışıyorlar ev sahiplerine fiyatları düşürtmeye çalışıyorlarmış. Gözü kararttık artık gelecek ay bi yer bulmayı düşünüyoruz. Hayırlısı olsun inşallah.
Kesinlikle kirayi gonderin .iyi niyeliyse gonderdiginiz kirayi size elden versin .evide siz icindeyken satsin .belki yeni ev sahibiyle anlasacaksiniz ne malum alan kiside kiraya vercek.oyuzden kiranizi odeyin siz icindeyken satsin

yorumları şaşkınlıkla okuyorum. İnsanlar kira veriyor diye kendini evin sahibi sanıyor. Yıllarca aynı evde kirada oturuyor. Ya bir evde yıllarca kirada oturulmaz, kiranın olayı kısa süreli olmasıdır. Bir yerde insan kendi evine çıkmayı düşünmeli, yok kaç yıllık kiracıyım çıkmam. Komik

yorumları şaşkınlıkla okuyorum. İnsanlar kira veriyor diye kendini evin sahibi sanıyor. Yıllarca aynı evde kirada oturuyor. Ya bir evde yıllarca kirada oturulmaz, kiranın olayı kısa süreli olmasıdır. Bir yerde insan kendi evine çıkmayı düşünmeli, yok kaç yıllık kiracıyım çıkmam. Komik
İnsanlar bu yuzden artik ev alip bosta bekletiyor, kiraya vermiyor. Haklilar. kiraci olmak zor ama kiraci ile de ugrasmak buyuk dert oldu.

Ben olsam hayatta cıkmazdım. Ki çıkmıyorum :) eve girdiğimden beri 3 yıldır oturuyorum ( ilk 6. Ayda beni arayıp ben o eve hukuk kazanan yeğenime oturacağına dair söz verdim çıkacaksın dedi ) hukuk okuyan yeğeninden bilgi al o zaman ben çıkmak istemediğim sürece çıkartamazsın beni dedim. Şimdi ev satışta :)) para teklif etti çıkmıyorum satacaksa böyle satsın. Paşa gönlü biliiiirrr bana dürüstce gelseydi her şey cok farklı olurdu
İyi ki bu yorumlara denk geliyorum da evimi kiraya vermemem gerektiğini görüyorum.
İnsanlar yemeyip icmeyip ev alıyor siz tüneyin diye mi ?
Evim boş kalsin daha iyi evlerden ırak sizin gibi kiracılar.

İyi ki bu yorumlara denk geliyorum da evimi kiraya vermemem gerektiğini görüyorum.
İnsanlar yemeyip icmeyip ev alıyor siz tüneyin diye mi ?
Evim boş kalsin daha iyi evlerden ırak sizin gibi kiracılar.
Pardonnnn ?? Ev alıp kiraya veriyorsanız bir ticari kazanç elde ediyorsunuz demektir. ticari kazanç elde etmeyi göze alıyorsanız kbkmayında senelik keyfe keder ihtiyaclarınız doğruktusunda kimsenin 1 olan kirasını 5 yapamazsınız muz cumhuriyeti değil burası hanımefendi hak var hukuk var eğer kendi ihtiyacı varsa hiç vermeseydi kiraya ha para daha değerli geldi kiraya verdi bir zahmet ihtiyacını kanıtlasın adalet huzurunda ben çıkar giderim 30 bin kira veriyorum her yer benim evim kimsenin kokmuş evine minnet etmem :))) ha keyfe keder beni çıkartıp 40 a kiraya vermenin peşindeyse orada duracaksınıııızz bende böyleyim napacaksınız hahaha vermeyin o zaman kiraya 2 ay kirasız boş kalan ev zorunuza gider bizim gibi kiracılara muhtaç kalırsınız aman diyimmm hadi grş😅

X