kabuslarım :(

zamansizruya

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2012
28
0
merhaba kızlar.aslında burda iki senedir bir üyeliğim var ama reelde görüştüğüm arkadaşlarımda bildiği için yeni bi üyelik açıp bu şekilde anlatmaya karar verdim derdimi.
ellerim titriyo yazarken çünkü ilk defa bu derdimi dışa vuruyorum.

Yedi yıl önce üniversitede sevgilim tarafından istek dışı ilişkiye zorlandım.küçüktüm,korkuyodum,ailemden uzaktım sesimi çıkaramadım tehditle,dayakla aylarca o yatağa girmeye zorlandım.kendimi suçladım ne işin var elin adamının evinde nasıl güvenirsin diye ama bu kadarınıda haketmedim yalnızca aşık olmuştum güvenmiştim iki senedir birlikteydik. bigün şans güldü yüzüme telefonundan annemin babamın herkesin numarasını sildim ve bi daha asla görmedim onu.arkadaşlarıma söylemeside umrumda değildi artık çünkü tak etmişti canıma.dua ettim Allaha yüzünü gözüme gösterme bi daha diye.aynı okulda hatta bazı derslerimizin ortak olmasına rağmen bi daha görmedim inanın yüzünü rabbime şükürler olsun.dualarımı kabul etti.

aslında daha anlattıkça anlatırım çünkü yıllardır içimde tutuyorum kimseye anlatamadım.ama derdim başka şuan.

kızlar iki aydır o olayı rüyalarımda görüyorum.inanın uyumak haram oldu :KK43: üzerinden yıllar geçti evet unutmadım unutacağımıda sanmam ama atlattım tek başımada olsa iyileştim.öyle hissediyodum.ama iki aydır nerdeyse her gece ağlayarak sıçrayarak uyanıyorum.tekrar dönmek istemiyorum o halime.

şimdi benm aklıma gelen iki sebep var onları söylücem acaba onlar mı tetikledi diye düşünüyorum.birincisi yıllar sonra ilk defa birinden hoşlandım.tam hoşlanmakta değil aslında ne bileyim ilgimi çekti.sevgili değiliz ondan bu şekilde bi teklif geldi ama o kadar cesaretim yok henüz.
ikinci olayda bigün bacaklarıma ağda yaparken bilmiyorum hiç başınıza geldimi öyle bi olay ağdayı çektikten sonra bacaklarımın üst kısımlarına kan oturdu sonra o yerler morardı.işte o yaraları görünce o günleri yaşadım sanki tekrar ve o gün akşama kadar ağladım.çünkü o da beni zorlarken vururdu heryerime mosmor olurdu.arkadaşlarımdan gizlicem diye tuvalatlerde giyindiğimi bilirim.

muhtemelen bu ikisi tetikledi ve birazda kendi kendime ettim hergece yatarken korkuyla uyumaya başladım yine görürmüyüm acaba diye.inanın uykum gelmeye başladığında panik oluyorum hiç uyumak istemiyorum.annem sorular sormaya başladı neyin var noluyo diye.aslında idare etmeye çalışıyorum çünkü tecrübem var o yıllardan kimseye bişey çaktırmıcam diye normal davranmaya alışkınım zaten sessiz sakin biriyimdir ama uykusuzluktan yorgun düştüm artık.film açıp izlerken uyumayı deniyorum şu aralar aklıma gelmesin diye ama uyku bastırınca her nekadar filmi izlesemde aklımın bi köşesinde duruyo o şey.ya yine görürsem diye.
psikolağa gideyim diyorum ama yıllar sonra herşeyi anlatıpta tekrar yaşamak o ruh halimin dışa yansımasından korkuyorum.ya bu sefer kendimi toparlayamazsam diye korkuyorum.yani bilemedim psikolog iyi bi fikirmi? çok uzattım sanırım kusuruma bakmayın sinirlerim bozuldu ağlamaktan bi hal oldum.kendi kendimi teskin etmeye çalışıyorum.sadece bi rüya sen bu olayın gerçeğini yaşadın ve atlattın diyorum ama yinede görüyorum o allahın cezası herifi!! çok çabaladım kızlar ilk başlarda çok umutsuz olsamda sonradan kendimi toparlamak için çok çabaladım.

nolur kızlar dua edin gelmesin artık rüyalarıma.ben onu allaha havale ettim üzerinden yıllar geçti iyileştim ilk defa birinden etkilendim.ilk defa umut doğdu içime benimde bi hayatım olabilir diye tekrar başa dönmek istemiyorum :KK43:

bide bi isteğim var yorum yaparsanız eğer o yaşadığım olayı anlatan kelimeyi yazmayın nolur.belki saçma gelecek ama o kelimeyi duymayada okumayada tahammülüm yok.ürperiyorum.çok manasız gelsede bu size lütfen yazmayın olur mu o kelimeyi.

canım allah yardımcın olsun diye başlamak istedim.

bunun için kendini suçlama. çünkü kendi kendini yıllardır suçladığın için bugünlere kadar taşımışsın bu olayı. derin nefes al ne yaşadıysam öyle veya böyle yaşadım oldu ve bitti de. eminim bu olayda da senin hayrına gelişen biçok şey vardır. o kadar çok bilinçaltına atmışsınki bu olayı yıllar geçse de rüyalarında karşına çıkıyor. ama biliyor musun rüyalarında görmen iyi bişey. çünkü bilinçaltındaki negatif duygular rüyalarla dışarı atılır.

bence bi yardım al canım çok iyi gelcektir inan. kendi içine dön biraz. meditasyon teknikleri öğren. istersen sana kitapta önerebilirim. ama lütfen kendini suçlama. biz insanız hatalar yapa yapa doğru yolu bulcaz. sen eğer böyle bi olay yaşamasaydın bugünkü sen olamayacaktın ve belki de çok daha kötü bi olayla karşılaşcaktın. üzme kendini bol bol dua et allah seni hiç yalnız bırakmaz. dua ettikçe rahatlicaksın. dualarım seninle canım... ne zaman konuşmak istersen burdayım

teşekkür ederim tatlım
yani içime attığım için mi oluyo böyle psikolğa karşı biri değilim ama açık konuşayım ailem hala bilmiyo bu olayı ve istemiyorumda bilmelerini.ya saklayamazsam diye endişeleniyorum

teşekkür ederim tatlım
yani içime attığım için mi oluyo böyle psikolğa karşı biri değilim ama açık konuşayım ailem hala bilmiyo bu olayı ve istemiyorumda bilmelerini.ya saklayamazsam diye endişeleniyorum

tabiiki içine attığın için böyle oluyor canım benim. kendi üzerinde sürekli bi baskı hissediyorsun anladığım kadarıyla. çünkü yazarken bile burdaki arkadaşalr seni tanıdığı için kimliğini gizleyerek yazmayı tercih etmişsin. ve ne kadar dolmuşsan uzun uzun tüm samimiyetinle yazmışsın. psikologa gitmen biçok şeyi çözcektir. en azından özgüvenini toparlarsın, üstündeki baskıları kaldırırsın. ailene veya başkasına anlatıp anlatmamak tamamen sana kalmış. sonuçta çok mutaassıp aileler var veya çok anlayışlı aileler var yada senin içinde konumlandırdığın çok farklı durumlar var. şuan bunları hiçbirini düşünme. bu senin hayatın ve bunu yaşayan sensin. içindeki güç o kadar büyükki kararlı olursan bu hata olarak gördüğün şeyi tamamen güçlenmiş olarak atlatabilirsin. ondan sonra istersen anlatırsııın istemezsen anlatmazsın. önemli olan sensin.

bazen üzerini kapatmak kendi başına atlatmaya çalışmak yerine, hiç tanımadığın görmeyeceğin seni yargılamayacak birisine anlatıp, yaşadıklarının hayatını bu denli etkilememesi gerektiğini, yoluna devam etmen gerektiğini duymak daha iyi gelir...bazen sakladıkça, gömdükçe değil, anlattıkça çürütürüz...o yüzden yardım almalısınız bence psikoloğa gidin...artık tek başınıza idare edemiyorsunuz galiba...halletmemiş sadece üzerini kapatmışsınız...

bazen üzerini kapatmak kendi başına atlatmaya çalışmak yerine, hiç tanımadığın görmeyeceğin seni yargılamayacak birisine anlatıp, yaşadıklarının hayatını bu denli etkilememesi gerektiğini, yoluna devam etmen gerektiğini duymak daha iyi gelir...bazen sakladıkça, gömdükçe değil, anlattıkça çürütürüz...o yüzden yardım almalısınız bence psikoloğa gidin...artık tek başınıza idare edemiyorsunuz galiba...halletmemiş sadece üzerini kapatmışsınız...

tabiiki içine attığın için böyle oluyor canım benim. kendi üzerinde sürekli bi baskı hissediyorsun anladığım kadarıyla. çünkü yazarken bile burdaki arkadaşalr seni tanıdığı için kimliğini gizleyerek yazmayı tercih etmişsin. ve ne kadar dolmuşsan uzun uzun tüm samimiyetinle yazmışsın. psikologa gitmen biçok şeyi çözcektir. en azından özgüvenini toparlarsın, üstündeki baskıları kaldırırsın. ailene veya başkasına anlatıp anlatmamak tamamen sana kalmış. sonuçta çok mutaassıp aileler var veya çok anlayışlı aileler var yada senin içinde konumlandırdığın çok farklı durumlar var. şuan bunları hiçbirini düşünme. bu senin hayatın ve bunu yaşayan sensin. içindeki güç o kadar büyükki kararlı olursan bu hata olarak gördüğün şeyi tamamen güçlenmiş olarak atlatabilirsin. ondan sonra istersen anlatırsııın istemezsen anlatmazsın. önemli olan sensin.

aslında o olayı ilk yaşadığım günün ertesi günü akrabam olan ama ablam bildiğim birinin eski sevgilimle uzun zamandır birlikte olduğunu ve onu istemeye geleceklerini öğrendim.yani arayıp kendi söyledi.sanırım anlatmamamda buda etkili oldu zaten güvenip yok edildi bide en yaknım bunu yapınca içime kapandım.he şimdi sorsanız affettim evlendiler görüşüyoruz ama o zamanlar etkiledi tabi beni.
peki devlet hastanesinde gitsem ordaki doktorlar nasıldır ilgilenirlermi ki

ne diceğimi bilemedim, Allah yardım etsin...ama destek almadan geçmez sanırım..çok fazla deşmek istemiyorum mutlaka vardır bi nedeni,fiziksel olarak şiddete maruz kalmışsın psikolojik baskı yapmış... Allah ından bulsun insanlıktan çıkmış o adam... hakkında hayırlısı canım çok üüzldüm gerçekten,hayatından silip atamazsın bu olayı ama inşallah normal bi hayat yaşayabilirsin en azından bundan sonra...

şuan görüşüyor musunuz yüzyüze mecburiyetten dolayı :KK53:
ya canım bence bu da seni kötü etkiliyodur. bence senin psikiyatristten önce psikologa ihtiyacın var. derdini dökmeye ihtiyacın var. o seni bizden çok daha iyi anlayacaktır. o yüzden devlet hastenesini pek önermem ben çünkü ilaç yazıp yollayacaktır sana zaman ayırmayacaktır. araştır derdini açabileceğin bir terapist bul güvenilir, tavsiye edilen biri olsun.

tabiki benim fikrim bunlar canım vereceğin en doğru karar kendi kararındır

ne diceğimi bilemedim, Allah yardım etsin...ama destek almadan geçmez sanırım..çok fazla deşmek istemiyorum mutlaka vardır bi nedeni,fiziksel olarak şiddete maruz kalmışsın psikolojik baskı yapmış... Allah ından bulsun insanlıktan çıkmış o adam... hakkında hayırlısı canım çok üüzldüm gerçekten,hayatından silip atamazsın bu olayı ama inşallah normal bi hayat yaşayabilirsin en azından bundan sonra...

çok teşekkür ederim işte şu kabuslara kadar iyi gibiydim gerçekten sakindim yani ilk başlarda o adi herife bütün bedduaları sayarken son yıllarda sakindim allahında bulsun diyodum içimden bu kadar.yine gece oldu uyku zamanı ve tedirginlikler başladı çalışıyorumda herşeyim tepetaklak oldu bu rüyalar yüzünden.

şuan görüşüyor musunuz yüzyüze mecburiyetten dolayı :KK53:
ya canım bence bu da seni kötü etkiliyodur. bence senin psikiyatristten önce psikologa ihtiyacın var. derdini dökmeye ihtiyacın var. o seni bizden çok daha iyi anlayacaktır. o yüzden devlet hastenesini pek önermem ben çünkü ilaç yazıp yollayacaktır sana zaman ayırmayacaktır. araştır derdini açabileceğin bir terapist bul güvenilir, tavsiye edilen biri olsun.

tabiki benim fikrim bunlar canım vereceğin en doğru karar kendi kararındır

hayır canım görüşmüyoruz Allah korusun görsem düşer bayılırım herhalde korkudan.özellerde fiyat biraz yüklü yani derdim para değil şu durumdan kurtulmak için ne gerkiyorsa yaparım ama şimdi öyle yüklü miktar harcayınca annem sorar ne için ona ne derim.bi bahane bulmam lazım.aslında iş yerimin üst katında bi psikolog kadın var ama tanıdık yani iş yerimden herkesi tanıyo anlatamam ona

inşallah sana yaptıkları cezasız kalmaz ailen çokmu tepki verir acaba yanı nasıl bi aile yapınız var bilmediğimden o adamın cezalandırılmasını okadar gönülden istedimki yıllar geçmiş ama yaptıklarıda yanına kalmış gıbı sanada kabus dolu bi bilinç altı

Bence psikolog iyi bir fikir. Bunca zamandır bir şekilde olayın üstünü kapatıp içinize atmışsınız, ama biryerden sonra hiç bir şey olmamış gibi davranıp güçlü olmaya çalışmak sizi daha da yıpratmış. Sizi yargılamadan kendinizle yüzleşmenizi sağlayacak şekilde yönlendiren bir terapistle konuşmak sizi daha güçlü yapacaktır eminim.

hayır canım görüşmüyoruz Allah korusun görsem düşer bayılırım herhalde korkudan.özellerde fiyat biraz yüklü yani derdim para değil şu durumdan kurtulmak için ne gerkiyorsa yaparım ama şimdi öyle yüklü miktar harcayınca annem sorar ne için ona ne derim.bi bahane bulmam lazım.aslında iş yerimin üst katında bi psikolog kadın var ama tanıdık yani iş yerimden herkesi tanıyo anlatamam ona

hı pardon tatlım ben yanlış anlamışım. başka birini bul o zaman. hangi şehirdesin bilmiyorum ama mutlaka vardır araştırsan bulursun ve gittiğin zaman açıklarsın psikoloğa dersin böyle böyle benim maddi durumum çok müsait değil şu şu nedenlerden dolayı. bana bi kolaylık sağlayabilir misiniz diye. ya sana bi kolaylık sağlar ya da başka birine yönlendirir. çok miktarda tutacağını düşünmüyorum. yani haftalık bi bütçe planlamasıyla kalkarsın altından canım bence. lükslerinden biraz kısarsın bişey yaparsın yani çok yüklü olmaz sen bi git görüş mutlaka biriyle. ruh sağlığı herşeyden önemli.

ailem öyle evlatlıktan falan reddeder korkusu yaşamıyorum zaten eğerki söyleyebilseydim anneme anlatrdım sadece ama çok üzülür.işte o zamanlar ilk hafta özellikle ağlamama engel olamıyodum özellikle annem aradığında sesini duyduğumda ister istemez akıyodu gözlerim :KK43: işte o bahsettiğim kuzenimi bahane ettim annemede arkadaşlarıma da.ona bile nasıl üzüldü ben affettim o affedemedi.hala arada açılır o konu ağlar annem çok kırılgan hassas seni ne kadar üzdüler der der ağlar.
bunu anlatırsam dayanır mı onu bile bilmiyorum. ha babamdan çekinirim onun tepkisi nasıl kestiremiyorum.

canım ya çok üzüldüm inan kolay şey değil tabi
öncelikle sana önerim bol bol dua etmen ve ibadet etmen çok rahatlıyor insan gerçekten ve ibadet ederken ALLAH'tan iste o mutlaka cevap vericektir ve bu vesveselerden kurtulacaksındır çok an ALLAHI ve namaz kılmanıda tavsiye ederim içinin sıkıntısı gider birde
vesvese için nas ve felak surelerini sürekli okuyup üfle kendine
birde tavsiyem imkanın varsa psikoloğa gitmen iyileşirsin rahatlarsın en azından
kendini de aynı zamanda telkin et geçti bir daha yaşamıcam önüme bakıcam yeni hayatıma bakıcam diye biliyorum kolay değil bu söylediklerimi yapmak ve senin yaşadıklarında kolay değil ama güzelim sen ALLAHA güven o seni korucaktır
birde bu kabuslar için aklıma şey geldi benim yatmadan önce ayetel kürsi diye bir sure var kısa onuookuyup üfle yattığın odaya eminim bir daha görmiceksin kabus
ALLAH yar ve yardımcın olsun canım AMİN

Son düzenleme:
İnan çok üzüldüm :KK43: allah belasını versin o mahluğun.Çözüm yolu psikolog bence , içine attığın için hep bilinç altında dolayısıyla rüyalarında hep görüyorsun.Yardım al anlat herşeyi , eğer içinde tutmaya devam edersen her gece ayı korkuyla uyuyacaksın.inş. herşeyi unutup yep yeni bir hayata başlrsın bir gün..

ailem öyle evlatlıktan falan reddeder korkusu yaşamıyorum zaten eğerki söyleyebilseydim anneme anlatrdım sadece ama çok üzülür.işte o zamanlar ilk hafta özellikle ağlamama engel olamıyodum özellikle annem aradığında sesini duyduğumda ister istemez akıyodu gözlerim :KK43: işte o bahsettiğim kuzenimi bahane ettim annemede arkadaşlarıma da.ona bile nasıl üzüldü ben affettim o affedemedi.hala arada açılır o konu ağlar annem çok kırılgan hassas seni ne kadar üzdüler der der ağlar.
bunu anlatırsam dayanır mı onu bile bilmiyorum. ha babamdan çekinirim onun tepkisi nasıl kestiremiyorum.

ailen bunu kaldıramıycaksa hiç anlatmaman daha doğru sanırım

öncelikle yaşadığın şey için çok üzgünüm onu allaha havale ederek senin konuna gelirsem
sen her nekadar bu olayı unutmuş gibi olsan da şu bir gerçek mutlaka bir yerde duracaktır yaşanmamış gibi yapamazsın sen unutsan bilinç altın unutmayacak bu iki durumdaki gibi bunu hatırlatacak pek çok şey olacak hayatında her seferinde en başa döneceksin
oyüzden kesinlikle bir psikiyatrist ve en önemlisi psikologla konuşmanı tavsiye ederim
zaten beraber hareket ederler psikiyatrist en azından geceleri rahat uyumanı sağlayacak bir ilaç verir psikolog da bu olayı nasıl atlatabileceğin konusunda yol gösterir.
ailene de bir şekilde başka bişey söyleyeceksin kabuslar görüyorum uyuamayınca da sıkıntı yapıyorum falan dersin...

hı pardon tatlım ben yanlış anlamışım. başka birini bul o zaman. hangi şehirdesin bilmiyorum ama mutlaka vardır araştırsan bulursun ve gittiğin zaman açıklarsın psikoloğa dersin böyle böyle benim maddi durumum çok müsait değil şu şu nedenlerden dolayı. bana bi kolaylık sağlayabilir misiniz diye. ya sana bi kolaylık sağlar ya da başka birine yönlendirir. çok miktarda tutacağını düşünmüyorum. yani haftalık bi bütçe planlamasıyla kalkarsın altından canım bence. lükslerinden biraz kısarsın bişey yaparsın yani çok yüklü olmaz sen bi git görüş mutlaka biriyle. ruh sağlığı herşeyden önemli.

şimdi sen bütçe ayarlaması falan deyince aklıma geldi evet düzenli biri olduğumdan harcamalarımda düzenlidir.önce bi doktor bulup görüşüp fiyat konusundada anlaşınca bi iki hafta beklersem elimde belli bi miktar nakit olur ondan sonrasını düzenleyebilirm sanırım ama önce elimde birikmesi lazım.çünkü anneme söyleme taraftarı değilim.bie onu üzmek istemiyorum ben yeterince üzülüyorum zaten

canım ya çok üzüldüm inan kolay şey değil tabi
öncelikle sana önerim bol bol dua etmen ve ibadet etmen çok rahatlıyor insan gerçekten ve ibadet ederken ALLAH'tan iste o mutlaka cevap vericektir ve bu vesveselerden kurtulacaksındır çok an ALLAHI ve namaz kılmanıda tavsiye ederim içinin sıkıntısı gider birde
vesvese için nas ve felak surelerini sürekli okuyup üfle kendine
birde tavsiyem imkanın varsa psikoloğa gitmen iyileşirsin rahatlarsın en azından
kendini de aynı zamanda telkin et geçti bir daha yaşamıcam önüme bakıcam yeni hayatıma bakıcam diye biliyorum kolay değil bu söylediklerimi yapmak ve senin yaşadıklarında kolay değil ama güzelim sen ALLAHA güven o seni korucaktır

böyle anlattıkça anlatıyorum gibi oluyo ama o olayı yaşayınca bitene kadar yani tam 6 ay besmele bile çekemedim Allahım affetsin ama hiç bişeyi haketmediğimi düşünüyodum.şimdi namaz kılmıyorum her cuma aksatmam okurum Kuran'ımı.saol canım tavsiyelerin için okuyorum hatta

X