Kabusum olan vajina kokusu :(

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
Merhaba kizlar benim bi turlu çözüm bulamadığım sorunum var . başlıkta da gorduğunuz gibi özel bolgemde çok rahatsız edici bi koku var ,kendimi bildim bileli vardı. Fitil antibiyotik her turlu ilaç kullandım kullanırken geçiyor bırakır bırakmaz başlıyor . şimdi hamileyim 29 haftalık. Dun idrar kan tahlili verdim idrar biraz bulanik cikti (herzaman oyledir)az birsey enfeksiyon hep cikiyor. ama dr ilac verme geregi duymadi bol su ic susuz kalmissin dedi. Ama icebildigim kadar su iciyorum kokuyu Doktoruma söyledim fitil veririm çok rahatsizsan ama hamilelikte çok masum değil dedi bende istemedim öyle deyince. Nasıl geçer koku dedim sirkeli suyla yika dedi. Daha öncede yaptım ama bi işe yaramadı iç camasirimi hergun değiştiririm pamuklu giyiyorum. Ama koku gitmiyor kızlar ne yapmalıyım tiksiniyorum artikkkk :KK43:

Naptiysam gecmiyo demissin sasirdim dgrusu bunyen bu sekilde demekki

Naptiysam gecmiyo demissin sasirdim dgrusu bunyen bu sekilde demekki
Bende öyle düşünmeye başladım ama bu kadar da rahatsız edici bisey ne biliyim ya :KK43: ilaç fitil vs kullanmaya başladığım zamanlarda hiç koku felan kalmiyodu bırakınca tekrar cikiyodu

acaba sen mi alıyorsun sadece kokuyu yani belkide psikolojik sana mı öyle geliyor ki, eşin farketti mi mesela?

daha önce gittiğin doktorlar kronik falan dedi mi?

sirkeli su ile her tuvalete gidişinde tahret yapmalısın bence düzenli devam edersen geçeceğini düşünüyorum.

ama hamilelik sonrası iyi bir doktora gidip muayene olmalısın

acaba sen mi alıyorsun sadece kokuyu yani belkide psikolojik sana mı öyle geliyor ki, eşin farketti mi mesela?

daha önce gittiğin doktorlar kronik falan dedi mi?

sirkeli su ile her tuvalete gidişinde tahret yapmalısın bence düzenli devam edersen geçeceğini düşünüyorum.

ama hamilelik sonrası iyi bir doktora gidip muayene olmalısın
Evet eşim de farketti :KK43: yani çok aşırı rahatsız eden bi koku öyle hafif değil :KK43: tamam teşekkur ederim yorumunuz için sirkeli suya baslayacagim ya inşallah geçer psikolojim bozuldu artık :// hiç kronik felan diyen olmadı kan idrar tahlili yapip fitil antibiyotik verip yolladılar genelde

Bazi yiyecekler kokuyu degistiriyor diye biliyorum arastirin bir isterseniz hamilelikte sakincali birsey degilse yersiniz.Sirkeli suylada yikayin.Hergun dus alin ama vajinanizi cok fazla kimyasala maruz birakmayin.Camasirinizi degistirin surekli.
tamam cok teşekkürler yorumunuz için , yıkamak derken bazı yerlerde yikamaninda iyi olmadığı yazıyor ama ben yani tam içini yikamayinca koku daha beter hale gelmişti. Bu şekilde yıkıyorum acaba sorun olmaz dimi? Gerçi yıkarken ve yıkadıktan sonra bile koku oluyo :KK43:

tamam cok teşekkürler yorumunuz için , yıkamak derken bazı yerlerde yikamaninda iyi olmadığı yazıyor ama ben yani tam içini yikamayinca koku daha beter hale gelmişti. Bu şekilde yıkıyorum acaba sorun olmaz dimi? Gerçi yıkarken ve yıkadıktan sonra bile koku oluyo :KK43:
Koku daha kotu oluyorsa yikayin tabi ama icine sabun falan surmeyin sakin su tutun dogal sivilari yok edersiniz.Guzelde kurutun islak kalmasida sebep olabilir.

Hamileler icin olan vajinal temizleyicileri kullanin sebamedin kini kullaniyorum bende ve akinti oluyordur muhakkak onun icinde gunluk ped kullanin mutlaka

koku varsa mantar vardır cunku o akıntı ve koku yapar, bence bır smear testı yaptırın dogumdan sonra...

Hamileler icin olan vajinal temizleyicileri kullanin sebamedin kini kullaniyorum bende ve akinti oluyordur muhakkak onun icinde gunluk ped kullanin mutlaka
Evet o Jeli duydum kullanmayi düşünüyorum ya acaba iyi gelir mi :KK43: bide fiyatı ne kadar, akıntı için peçete koyuyorum bende

iç çamaşırlarını ütülemeni tavsiye ederim canım ..
ben günlük ped kullandığım gün mantar olurum mesela..

peki ilişkide ağrı falan oluyor mu akıntı ne renk?

iç çamaşırlarını ütülemeni tavsiye ederim canım ..
ben günlük ped kullandığım gün mantar olurum mesela..

peki ilişkide ağrı falan oluyor mu akıntı ne renk?
Tamam canim tesekkur ederim:) yok normalde ağrı hissetmiyorum , akıntıda beyaz,sarımsı renkte. Ama doktor normal dedi hamilelikte

hamileyken artması normal demişti doktor bir gece kaşıntıdan acillik olmuştum ben.. sirkeli su ile tahret yapıyordum ama kurularken artık kanıyordu o derece..

fitil verdiler kullandım geçti.. ama sizde sürekli varmış evlenmeden öncede mi vardı?

birde eşli tedavi yapıyorlar.. yani hem siz hem eşiniz kullanıyor ilacı bu daha etkiliymiş diye duymuştum..

haa birde su ile içeriye doğru yıkamak doğru mu bilemedim çünkü iyice içerlere gidiyordur varsa bi enfeksiyon bunu doktora danıştınız mı?

Canım bir dönem bendede vardı nasıl aştığımı söyleyeyim sana; ama benim bir süre böyleydi daha sonra geçti.
Benimde enfeksiyon vardı o yüzden koku oluyordu,en belirgin sebep bu.Her düzenli bir şekilde duş al ama oraya sakın sabun sürme vücüdunu yıkarkenki sabun oradan akıp gitsin o yeterli.Özellikle sabun vs sürme.Dediğin gibi gerekirse günde 3-4 kere camasırını değistir.Vee bol bol su iç. Bak böyle düzenli bir şekilde atlamadan yaparsan ben kesinlikle yol kat edeceğini düşünüyorum.

Canım içini yıkamamalısın,mantara zemin hazırlıyorsun..

Vajinanızdaki Ph dengesizliği koku yapabilir. Günde 2-3 kase yoğurt yiyin her gün bir bardak suyun içine karbonat atın ve için. Bir süre ilaç içmeden bunları yapın. Duştan sonra mutlaka fön makinasıyla kurutun.
Bi kadın için kötü bir durum ama bu yollarla çözebilirsiniz.

Merhaba kizlar benim bi turlu çözüm bulamadığım sorunum var . başlıkta da gorduğunuz gibi özel bolgemde çok rahatsız edici bi koku var ,kendimi bildim bileli vardı. Fitil antibiyotik her turlu ilaç kullandım kullanırken geçiyor bırakır bırakmaz başlıyor . şimdi hamileyim 29 haftalık. Dun idrar kan tahlili verdim idrar biraz bulanik cikti (herzaman oyledir)az birsey enfeksiyon hep cikiyor. ama dr ilac verme geregi duymadi bol su ic susuz kalmissin dedi. Ama icebildigim kadar su iciyorum kokuyu Doktoruma söyledim fitil veririm çok rahatsizsan ama hamilelikte çok masum değil dedi bende istemedim öyle deyince. Nasıl geçer koku dedim sirkeli suyla yika dedi. Daha öncede yaptım ama bi işe yaramadı iç camasirimi hergun değiştiririm pamuklu giyiyorum. Ama koku gitmiyor kızlar ne yapmalıyım tiksiniyorum artikkkk

X