Kadın dakika da 250,erkek 125 kelime konuşur

roxett

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.280
60
47
Dün gazetemizin birinci sayfasındaki bir haber ilgimi diğerlerinden daha fazla çekti. Amerikalı yazar Louann Brizendine'nin Kadın Beyni (The Female Brain) adlı eseri cinsler arası ilginç ayrımlardan söz ediyordu.

Erkek beyni PC, kadın beyni de Macintosh gibi çalışırmış; öyle diyor bayan Brizendine.

Hangisi daha iyi diye soracak olursanız, yazar kadınların işletim sisteminin daha güvenilir ve daha kolay anlaşılır olduğunu iddia ediyor. Erkekler karmaşık ve sürekli arıza yapar iddiasını da saklı tutuyor.

Buna ciddi itirazlarım var, hatta kendi teorim bile var.

Bana kalırsa kadınlar 5.1 surround iken, erkekler basit bir transistorlü radyodan daha farklı değil.

Açalım...

Bir erkek acıktım dediği zaman bu tamamen acıktım anlamına gelir. Başka bir mana aramanız abesle iştigaldir. Yani erkek monodur.

Peki bir kadın acıktım derse ne anlarsınız?

En az beş farklı mana çıkartılabilir. 1- Hani dışarı yemeğe çıkacaktık 2- Dolap boş ve bu senin umurunda değil 3- Niye maç izliyorsun, benle ilgilen 4- Uyuklamayı kes benle ilgilen 5- Sushi...

Bu multitonlu, mesajı sıradan mono algılı bir erkek sadece ve sadece tek boyutta algılar: Hanım acıkmış!

Oysa kadın tarafı mucizeler bekler; erkeğin gerçek cümleyi anlamasını ister ki bu imkansıza yakındır.

Bir psikiyatra karşı gelmek istemem ama hayat tecrübelerim bana bildiklerimin doğru olduğunu söylüyor.

Mesela bir keresinde 'neredesin' sorusunu yanıtlamam istenmişti. Ben evdeyim beziyorum diye cevaplamıştım. Oysa doğru cevap tamam hafta sonu Çeşme'ye gideriz olmalıydı.

Ben o sorudan beklenen cevabı çıkartacak kadar zeki değilim.

Yani tam tersini düşünüyorum.

Erkek çok daha basit ve güçsüz...

Yani hayatı futbol, kanepe ve seks üçgenine sıkışmış biri ne kadar karmaşık olabilir ki?

Ancak Brizendine'nin tespitlerinden birine katılmamak mümkün değil. Kadın dakikada 250, erkek 125 kelime konuşabilir diyor.

Hani akşamları erkek tarafı eve yorgun argın geldiğinde, kadın tarafının konuşma enerjisine ayak uyduramaz ya, sebebi işte bundandır.

Erkek gün içerisinde kontörlerini bitirir, oysa kadının eve saklayacağı cephanesi her zaman vardır.

Neden konuşmuyorsun diye sorulduğunda alın size bilimsel bir bahane...

Kendinizi yetersiz ve ezik hissetmeyin. Neden bir maraton koşucusu kadar kondisyonum yok demekten farkı yok bunun... Mücadeleye sakın girmeyin kaybedersiniz...

Zaten uzun vadede tüm erkekler kaybedecek.

Yeni bilimsel araştırmalar erkek cinsinin gereksiz olduğunu tespit etmiş durumda.

Hatta doğada kimi canlılar erkekleri sistem dışına atıp, çoğalabilmeyi öğrenmiş durumda.

Ve belki beş yüz yıl sonra erkekler nesli korunmak zorunda olan canlılar listesine eklenecek.

O halde kimse bana erkekler çok karmaşık bir yapıya sahip ve güçlüler demesin.

Doğada güçlü olan yaşar.

Ve biz erkekler tasfiye edilmeye başlandık bile...

Vakit varken tadını çıkartalım değil mi? Düşünsenize gün gelecek, kadın dırdırı da tarihe karışacak...

Mansur Fortuna

Erkeklerin basit olduğununa bende katılıyorum açıkçası güç kısımlarıda sadece fiziksel kadınların erkeklerden çok konuştuğunada katılıyorum.Gelişmiş varlıklar çünkü kadınlar.Kendilerini hızla eğite biliyor.Erkekleride anlıyorum bizleri anlamamaları çok normal dediğin gibi hayat onlar için sex,yemek ve futboldan ibaret bu varlıkların bizi anlamasını nasıl bekliye bilirizki????????

Yeni bilimsel araştırmalar erkek cinsinin gereksiz olduğunu tespit etmiş durumda.

Hatta doğada kimi canlılar erkekleri sistem dışına atıp, çoğalabilmeyi öğrenmiş durumda.

Ve belki beş yüz yıl sonra erkekler nesli korunmak zorunda olan canlılar listesine eklenecek.

O halde kimse bana erkekler çok karmaşık bir yapıya sahip ve güçlüler demesin.

..harika yavv...:sm_cool::sm_cool:

Erkeklerin basit olduğununa bende katılıyorum açıkçası güç kısımlarıda sadece fiziksel kadınların erkeklerden çok konuştuğunada katılıyorum.Gelişmiş varlıklar çünkü kadınlar.Kendilerini hızla eğite biliyor.Erkekleride anlıyorum bizleri anlamamaları çok normal dediğin gibi hayat onlar için sex,yemek ve futboldan ibaret bu varlıkların bizi anlamasını nasıl bekliye bilirizki????????

+100000 AYNEN:1yes2:

kızlar bence genelleme yapmak çok yanlış ben kızım diye tüm kızları tutmak zorunda değilim sonuçta oyle kızlar kadınlar varki onlara kadın kız demeye bin şahit lazım . . . ben sadece kendimden sorumluyum ve tüm erkekler yerine çevremdeki erkekler arasında genelleme yaparım ve çevremdeki erkeklerin %80 ni çok ama çok zeki . . acıktımı kız acıkmıs sekilde anlamıyolar yani :) hatta bazen bir cümle kurarlar bir sürü anlam içerir . . hem kanıtlanmış birşey var biliyo musunuz bilmiyorum ama bir cümleden bir anlam çıkarmak yanlış birşey yanlışı şu noktada başlıyo . .iletişimsizlik sorunu çoğu ilişkiler iletişimsizlik sorunu nedeniyle biter çiftler birbirinin ne demek istediğini anlayamadıklarından sonlanır neden birşeyi direk soylemek yerine dolaylandırırız hiç anlamam . . ( daha yazarım bu konuda çok dertliyim başıma gelmişti ve iletişim sorunu yuzunden aşkımız bitmek zorunda kalmıstı :KK43: )

X