Kadınlar alışveriş, erkekler seks takıntılı

pskfatma

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2008
19
0
Araştırmaya göre, kadınlar her 60 saniyede bir alışveriş yapmayı, erkekler ise 52 saniyede bir seksi düşünüyor.Kadınların yaklaşık yüzde 75’inin, erkeklerin seks düşündüğü sıklıkta alışveriş hayal ettiği belirlendi.

İnternetteki moda sitesi “cosmopolitian.com” için 19-45 yaşları arasında 778 kadına sorularak yapılan araştırmada, kadınlar her 60 saniyede 1 alışveriş yapmayı düşlüyor. Erkekler ise 52 saniyede bir seks düşünüyor. Bu durumda 8 saati uykuda geçen bir kadın günde 960 kez, başka bir deyişle de haftada 6 bin 720 kez alışverişe çıkmayı düşünüyor.

Kadınlar özellikle çanta ve ayakkabı almaya tutku derecesinde bağımlı olduklarını ifade ettiler. Araştırmaya katılan kadınların yarısı, erkek arkadaşıyla birlikte olmak yerine alışverişe çıkmayı tercih ediyor.
Kadınların alışveriş merakını “takıntı” olarak niteleyen Psikolog Dr. Jane Prince, bu tür davranışların uyuşturucu veya tütün gibi bağımlılık yarattığını vurguladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
çok garip bnce yani birazda abartıdan ibaret her dakikada alışveriş yerine bazen insanların düşünmesi gereken daha önmli olyları vr erkekleri bilemem ama o da eminimki biraz abartıdır hani günde mutlaka düşünüürüz ama bunun sayısı söylendiği gibi olmaz die düşünüyorum

Çok saçma bence...
Ne yani erkekler her dakika seksi, kadınlar da alışverişi mi düşünüyo...
İnsanların işi gücü var bunları bu kadar düşünmeye vakti yok....

:1no2:ya böyle sey olurmu arkadaslara katılıyorum insanların bunları düşünmekten daha başka işleri var onunda zamanı ayrı onunda......

alışverişi çok seviyorum ama ihtiyacım yoksa düşünmem.ihtiyacım varsa ve alamıyosam o zaman çok düşünürüm.benim anlamadığım,günde kaç kez düşünüldüğünü nasıl saymışlar acaba

ya evet bencede kadınlar alışverişe erkekler sekse düşkün ama bence o kadar da diil yani abartı falan oldum yane=)

bu rakamlar kesinlikle abartılı ama cosmopolitan insanları arasında yapılmış anket ,doğrudur.hayattan kaygısı olmayan sığ insanların güç gösterisi bana kalırsa.etrafımda alışveriş bağımlısı o kadar çok kadın var ki.detaylı baktığımda bunlar mutsuz,tatminsiz bir şekilde dışlanmış,kendini farkettirebilmek için etrafa para saçmaktan başka bir donanımları yok.bu şekilde egolarını doyurup,insanlara fark atmaya çalışıyorlar.her dakika düşünmeseler de doyum noktaları alışveriş.erkeklerle ilgili çok fazla gözlemim yok fakat inanırım doğrudur.

yasadimiz ulkede dusunmemiz gereken cook daha onemli seyler var bence,bunlari arastiracaklarina neden biseylerin onune gecemiyorlar ve hala seyirciyiz ve daha ne kadar seyirci olarak kalacagiz......ACABA Onun icin erkekler ne yapmis kadinlar bunu yapar anotomisine giremeyiz aslinda topluma biseyler kazandirip kazanmaya calisalim yarinlarimizi dusunelim bugun boyleysek yarin nasil alucak kimbilir??ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

bende katılıyorum dıger arkadaslara sacmalık bu ya ama su bı gercekkı erkeklerın aklı baska seye calışmazzz sadece sexxxxxxxx

Bu ekonomık krızde afedersınız ama artık erkekler bıle gece eslerıne sırtını donup yatıyor yatakta hesap kıtap yapıyor o dereceye geldık sn bası seks dusunecek kadar rahat bı ulkede yasamıyoruz-tatlicadiarzu- Ayrıca bayanlar alısverıs dusunuyormus bu kadar sık alısverıs dusuneceklerını sanmıyorum para yokkı alısverıs dusunsunler mıllet ay sonunu getıremıyor:1closedeyes:

erkeklerin sürekli seks düsündügüne inanirimda kadinlarin alisverisine inanmam

alişverişi düşünsen nolacak??düşündüğünle kalıyorsun..
bu durum sosyal ve ekonomik yapıyla da ilgili..çok varlıklı olup sosyal yönden zayıf insanlarda pek alışverişi düşünmüyor..

her kadının alısverısten her erkegınde sexten fazla dusunebılecek oyle cok seyı var kı..:nazar:
ne yanı gun boyunca alısverıs mı dusunuyoruz bız kadın mılletı ..
yok daha neler..:dilcikar:
gerceklıgı yansıtmamıs acıkcası..

bence doğru bi araştırma ama rakamlar biraz abartılı olmuş herkes işinde gücünde o kadar zaman harcanmaz gerçi bu bizde değil yabancı ülkede yapılmış bizde bu saniyeler saatlere çıkar :)

vışşşşşşş biraz abartı olmuş ya .. valla gün içinde en son düşüneceğim şey alışveriiş olur heralde.. ben alışverişi ancak temel ihtiyaçlarımın eksikliğinde aklıma getiririm.. yerimseniben

erkeklerinde o kadar sıklıkta sex düşüneceğini sanmıyorum yaa :S bu kadar mı abaza bu erkekler tövbe estağfurullahh.... biraz garibime gitti açıkçasıı :sm_confused:

ben öyle sürekli alışveriş yapayım demesem de,gün içinde sürekli,birilerinin üzerinde,tvde,internetde gördüğüm şeyleri almak isterim,ya da bunlar bana alışverişi düşündürür..çoğunluğumuz boyledir.bence burada anlatılmak istenen de bu olmalı

X