Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi için ne yapılır

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Tugceklnc

Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2020
7
0
26
Arkadaşlar merhaba 22 yaşındayım. 3 4 aydır saç dökülmem vardı,fazla oldugu ve artık neredeyse acılma olacagı korkusu ıle hastaneye gıttım ve doktor erkek tıpı saç dokulmesi başlangıcı var dedi İnternette cok korkunc seyler yazıyor. Doktor kellıge gıtmez dedı ama hergun tutam tutam dokuluyor. Bunun ıcın panplus seti kullanmaya baslayacagım.aynı zamanda bıotın hap kullanacagım. Burdan sonucları yazacağım benım gıbı olan varsa bana da cozum yazabılir eger bende gelısme olursa bende buraya yazacağım ve yarından ıtıbaren sac kürleri denıyecegım umarım ıyıye gıder. Bunu yasayan herkes umarım duzelır.

Biotğn kesinlikle işe yarar Bi de haftada 1 çörekotu yağı sürmenin öneririm

Böyle bir sorun yasadınız mı pekı
Çok ileri derecede yaşamadım ama düzenli biotin kullanımı ve çörekotu yağı haftada bir sürerek tellerde kalınlaşma yaptı yani hem güçlenme ve hacim hem de dolgunluk oldu.. Tabi siz doktorunuza da tanışın.

Benim açılma oldu tepe bölgemde . Keten tohumu tüketiyorum hergün. Bir de ada çayı içiyorum 2 kupa. Taze yeşil nane de iyi gelir diyorlar. Bol miktarda yemek lazım. Hormon dengeleyici başka bitkilerde içebilirsiniz. Onun dışın da multivitamin desteği alıyorum. Düzenli yapmak gerekiyor bunları. Çok düzenli kullanıyorum diyemem 😅 sizde araştırın deneyin faydası olur belki. Dışarıdan saçıma losyon sürüyorum. Başka bişey sürmüyorum. Yağ sürünce daha çok dökülüyor. Gözenekleri tıkıyor

Benim açılma oldu tepe bölgemde . Keten tohumu tüketiyorum hergün. Bir de ada çayı içiyorum 2 kupa. Taze yeşil nane de iyi gelir diyorlar. Bol miktarda yemek lazım. Hormon dengeleyici başka bitkilerde içebilirsiniz. Onun dışın da multivitamin desteği alıyorum. Düzenli yapmak gerekiyor bunları. Çok düzenli kullanıyorum diyemem 😅 sizde araştırın deneyin faydası olur belki. Dışarıdan saçıma losyon sürüyorum. Başka bişey sürmüyorum. Yağ sürünce daha çok dökülüyor. Gözenekleri tıkıyor
Etkisi oluyor mu peki

Valla bı ara hormon değerleri normale döndü. Şu sıra yine dökülmeler arttı. Yeniden düzenli başladım. İnşallah işe yarar yoksa kel kalicam🙈😅

Bol bol taze nane yeyin 1 tatlı kaşığı keten tohumu tüketin bunlar vücuda zarar vermez. Bir de soğan kürü deneyin. Önce doktora gidin bütün tahlilleri yaptırın. Sonra bunları deneyin . 1ay sonra tekrar test yaptırın . Yediklerinizin ve içeriklerinizi etkisi oluyor mu kan değerlerin de bı görün.

Siz neler yapıyorsunuz?

Öncelikle kan değerlerine bakıp eksikleri tamamlamak için takviye eğer içerden bir şey eksik ise dışardan hiç bir müdahale bir katkıda bulunmaz bizim şu an yapabileceğimiz sadece olanı korumak ve desteklemek ben de tam olarak çözüm bulmuş değilim ama çoğu dermatolog bana minoksidil tarzı speyler ve yanında mezo prp önerdi fakat spreyler bağımlılık yapıyor bu yüzden ben de araştırmaya devam ettim ve trikolog uzmanı buldum teikolojik losyon demiyorum ama kesin etki görmedim iki aydır başladım ve bu uzun bir süreç hormonlarıma baktırdım kadın doğuma ama son olarak endokriolojiye gideceğim

Siz neler yapıyorsunuz?
Ve yağlar tersine gözenek tıkar öncelikle saçı temiz tutmak gerek kepek şampuanı ile yıkayın ve her gün yıkayın yağlanmamalı gerek yağlandığında saçın zarar görmesini ve dökülmesini sağlayan 5 Alfa reductase DHT hormonu salgılanıyor

Ve yağlar tersine gözenek tıkar öncelikle saçı temiz tutmak gerek kepek şampuanı ile yıkayın ve her gün yıkayın yağlanmamalı gerek yağlandığında saçın zarar görmesini ve dökülmesini sağlayan 5 Alfa reductase DHT hormonu salgılanıyor
Bu dht engellemek için ne yapılır,sizde pko var mı erkek tipi dökülme mi bar

X