Kadnlar neden birbirlerini ekemezler?

cok utanc verici bir sey. hemde 45 yasinda. bazi kadinlarin böyle davrandiklarinin tek 2 sebibi vardir: kiskanclik ve kendine guvenmelerinin az olmasi.

Çok doğru.Herkes herkesi beğenmek zorunda değil elbet,ama karşısındaki insana bunu duyurması bile bile ,onun acizliğini gösterir.yerimseniben

Kisiliksiz bayanlar birbirlerini cekemezler. Karakteri saglam, kendine güvenen ve ne istedigini bilen kac hatun bu gibi davranislarda bulunmustur acaba? Özellikle güzel bir bayansan, seninle ugrasan cok olur, ama bu hic bir iyi niyetli bayani üzmesin, demekki süpersiniz ki, sizi kiskaniyor katlanamiyor :KK66:
O tarz insanlarla konusmayacaksin, tek care bu.

benimde bir dugunde basima geldi...
hemde iki kez...
Kendini bilmezler oldukça ne yazık ki bu durum çoğu bayanın başından hiç eksik olmayacak.Size duyurarak o cümleleri sarf etmesi sizi çekemediğinin kanıtı.Sizi küçük düşürmeye ,rencide etmeye çalışırken kendinin acizliğini ortaya koyuyor aslında.Ama gözünü öyle bir hırs bürümüş ki yaptığının basitliğini idrak edemiyor.

yuh... ben kendimi normal buluyorum. hatta eskiden çirkin bulurdum ama dünya güzeli arkadaşlarım da vardı. hatta birtanesinin gözlerine hayrandım. resmini çekerdim. şimdi de eşimin kuzenlerinin eşleri çok güzeller. arada farvorimi değiştirsemde. güzele bakıyorum. ama insanlara hava atmayan, güzelliğini kullanmayan tipler karşıma çıktı hep. hatta bir tane var çalıştığım kurumda. allahım insan bu kadarmı güzel asil, kibar ve de hanımefendi.....olur. bayılıyorum bayana. Allah kader güzelliği versin en başta tabiki

ya hadi belli yaş fesat kadınlar birbirilerini çekemezler ama 16 yaşındaki kardeşimin başına geleni anlatayım.

genç kız tabii özeniyor topuklu ayakkabılara. annem de tamam beğen alacağım bir çift demiş. Bu arkadaşıyla gidiyor bir mağazaya. ayakkabı deniyor. ama alışık olmadığı için düzgün yürüyemiyor. mağazada da 25 yaşlarında bir kadın kardeşime cins cins bakarak kendi kendine " daha doğru düzgün yürüyemiyor, topukluyu ne yapacak, tipe bak" demiş. kardeşim bunu duymuş ama o an bir tepki verememiş pis pis bakmaktan başka.

eve geldi anlatıyor, dedim ki" kadın kısa mıydı?" . "evet" dedi. hıh dedim sebebi belli oldu. benim kardeşimde boy 170, çekemedi laf soktu aklınca...

yani sen kendini ne diye 16 yaşında kızla yarıştırırsın ki ne saçmalık. kendiyle barışık insanın yapacağı iş değil..

Bu kadınlar arasında ki rekabetten kaynaklanıyor..
Başka bir şeyden değil...
Ama herkes bunu hayatında yapmıştır.
Kimse yapmadım etmedim demesin inanmam...
Kendinizden daha güzel giyinen tarzı daha güzel olan saçı başı daha güzel olan biri gördüğünüzde içinizden bi kıskançlık duyduğunuz olmuştur.
Buna eminim.
Ama bunu insanların yüzüne karşı beğendiğiniz halde ayy ne biçim şuna bak buna bak tipine bak giydiğine bak diyerek ters tepki vermek terbiyesizliktir.

Bu kadınlar arasında ki rekabetten kaynaklanıyor..
Başka bir şeyden değil...
Ama herkes bunu hayatında yapmıştır.
Kimse yapmadım etmedim demesin inanmam...
Kendinizden daha güzel giyinen tarzı daha güzel olan saçı başı daha güzel olan biri gördüğünüzde içinizden bi kıskançlık duyduğunuz olmuştur.
Buna eminim.
Ama bunu insanların yüzüne karşı beğendiğiniz halde ayy ne biçim şuna bak buna bak tipine bak giydiğine bak diyerek ters tepki vermek terbiyesizliktir.

Yapmadım yerimseniben kendimden güzel bulduğum hiç bir bayanı kıskanmadım...

Gerçekten güzel bulduğum bir bayanı takdir ederim..a.s

Çünkü genellikle kıskanılan tarafta ben oluyorum nedense kaydirigubbakcemile3

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmadım yerimseniben kendimden güzel bulduğum hiç bir bayanı kıskanmadım...

Gerçekten güzel bulduğum bir bayanı takdir ederim..a.s

Çünkü genellikle kıskanılan tarafta ben oluyorum nedense kaydirigubbakcemile3

O endamla kıskanılman normal yani.:roflol:Nedense demiş bir de ...kaydirigubbakcemile3

Bilemiyorum artık orasını.
Ama ben adım gibi eminim ki her insan hayatında hemcinslerini kıskanmış ve hemcinsleri tarafından kıskanılmıştır.
Bu kısır bi döngü gibidir.
ınsanın doğasında vardır kıskançlık...
Bazen kötü niyetle kıskanırsın bazen kötü niyet gütmeden iyi niyetle..(ıyi niyetle olduğumu imrenme oluyor gerçi)
Ve ayrıca bi insanı kıskanmak için illa ki senden güzel olması gerekmez ki...
Hal ve hareketlerini kıskandığın olur özgüvenini kıskandığın olur mesela atıyorum bir kıyafetin onda duruşunu kıskandığın olur eşinin sevgilisinin ona karşı davranışını kıskandığın olur işini gücünü kıskandığın olur vs vs bu böyle uzar gider...
Ve kadınlar kendinde olmayan şeyleri diğer kadınlarda gördümü kıskanır...
Aslında kadın diye ayırmayalım aynı şekilde erkekler içinde geçerli ...Bu duygular canlılara has özelliklerdir...

Tamamen kedinin uzanamadığı ciğer mundar olurmuş mantığından kaynaklanıyor, güzel olan bir şeye çirkin diyebilmek hemde bunu kişiye duyura duyura yapmak kendinde olmadığını kötülemekten başka bir şey değil, hiç tanımadığı insana nasıl yapabiliyorlar böyle bir şeyi pes doğrusu, çok gördüm ortamlara girince yada birilerinin yanından geçince fısfıslaştığını ama bunu duyura duyura yapana da rastlamadım neyseki

Son düzenleme:
Aaaa ne kadar süper bir konu:)Ben daha bunu çok yakın zamanda burda yaşadım kıskançlık krizine giren birisi bana nelerrr yazdı nelerrr:)Görseniz şaşardınız:)Kedi ulaşamadığı ciğere mundar olurmuş sözü doğru arkadaşım...Resmimin üstündeki yazıdanda anlaşılcağı üzere kıskananlar çatlasın:)

benim bir müdürüm vardı güzel giyindiğim zaman hayatta yüzüme bakmaz süzerdi bir kenardan
güzel giyinirsin kıskanır
işinde başarılı olursun kıskanır
hafiften zengin olursun kıskanır
ev alırsın kıskanır araba alırsın kıskanır
daha iyi okula gidersin kıskanır sosyal hayatın kıskanr bu liste uzar gider.....
yani kadınların birçoğu hemcinslerinin kendinden bir adım olmasını istemez yoksa kime hava atar ??
maalesef bayanların %90 nı böyle

Bilemiyorum artık orasını.
Ama ben adım gibi eminim ki her insan hayatında hemcinslerini kıskanmış ve hemcinsleri tarafından kıskanılmıştır.
Bu kısır bi döngü gibidir.
İnsanın doğasında vardır kıskançlık...
Bazen kötü niyetle kıskanırsın bazen kötü niyet gütmeden iyi niyetle..(İyi niyetle olduğumu imrenme oluyor gerçi)
Ve ayrıca bi insanı kıskanmak için illa ki senden güzel olması gerekmez ki...
Hal ve hareketlerini kıskandığın olur özgüvenini kıskandığın olur mesela atıyorum bir kıyafetin onda duruşunu kıskandığın olur eşinin sevgilisinin ona karşı davranışını kıskandığın olur işini gücünü kıskandığın olur vs vs bu böyle uzar gider...
Ve kadınlar kendinde olmayan şeyleri diğer kadınlarda gördümü kıskanır...
Aslında kadın diye ayırmayalım aynı şekilde erkekler içinde geçerli ...Bu duygular canlılara has özelliklerdir...

Gerek fiziksel gerek iş gerekse yaşam standartı olarak ,özgüven olarak kimseyi kıskanmadım şimdiye dek.. Görselliği hiç kıskanmadım...

Şu var..Ben eşimin hiç görmediğim eski okul yıllarında platonik olarak hoşlandığı kızları kıskanıyorum sadece..Ne derecede güzel ya da çirkin olduklarından da haberim yok...Ne bir fotoğraf görmüşümdür ne bir araya gelmişliğim,ne de aynı ortamda bulunmuşluğum vardır..Sadece eşimin bir zamanlar benden başkalarından hoşlanmış olabileceği düşüncesi...Eşimi seviyor ve eşimi kıskanıyorum sadece ben......:asigim:

Son düzenleyen: Moderatör:
annem hep kadın kadının kurdudur der çok da doğru söylüyor valla. bu konuya yazan arkadaşlarımız genellikle tanımadığı ya da çok samimi olmadığı insanların tavırlarını örnek vermiş. ben size 2 sene boyunca neredeyse 24 saatimizi beraber geçirdiğimiz arkadaşımın yaptığını anlayatım da dudaklarınız uçuklasın.

sevgilimle ilişkimiz başladığımızda bu arkadaşım da şahitti yaşadıklarımıza sevgilimi ne kadar çok sevdiğimi biliyordu. bir gün başka bir arkadaşımla konuşurken bu ( eski) arkadaşımın arkamdan sevgilisi ona para harcıyor o yüzden onunla beraber dediğini öğrendim . ne kadar üzüldüğümü tahmin edemezsiniz. Para harcıyor demesi de doğumgünümde bana oyuncak ayı hediye alması. duyan da metres oldum zannedecek. bu lafı tanıdığım tanımadığım herkese söylemiş bir de arkamdan.

annem hep kadın kadının kurdudur der çok da doğru söylüyor valla. bu konuya yazan arkadaşlarımız genellikle tanımadığı ya da çok samimi olmadığı insanların tavırlarını örnek vermiş. ben size 2 sene boyunca neredeyse 24 saatimizi beraber geçirdiğimiz arkadaşımın yaptığını anlayatım da dudaklarınız uçuklasın.

sevgilimle ilişkimiz başladığımızda bu arkadaşım da şahitti yaşadıklarımıza sevgilimi ne kadar çok sevdiğimi biliyordu. bir gün başka bir arkadaşımla konuşurken bu ( eski) arkadaşımın arkamdan sevgilisi ona para harcıyor o yüzden onunla beraber dediğini öğrendim . ne kadar üzüldüğümü tahmin edemezsiniz. Para harcıyor demesi de doğumgünümde bana oyuncak ayı hediye alması. duyan da metres oldum zannedecek. bu lafı tanıdığım tanımadığım herkese söylemiş bir de arkamdan.

Bir oyuncak ayı batmış demek ki arkadaşınıza Allah Allah yaaa..:1shok:

Gerek fiziksel gerek iş gerekse yaşam standartı olarak ,özgüven olarak kimseyi kıskanmadım şimdiye dek.. Görselliği hiç kıskanmadım...

Şu var..Ben eşimin hiç görmediğim eski okul yıllarında platonik olarak hoşlandığı kızları kıskanıyorum sadece..Ne derecede güzel ya da çirkin olduklarından da haberim yok...Ne bir fotoğraf görmüşümdür ne bir araya gelmişliğim,ne de aynı ortamda bulunmuşluğum vardır..Sadece eşimin bir zamanlar benden başkalarından hoşlanmış olabileceği düşüncesi...Eşimi seviyor ve eşimi kıskanıyorum sadece ben......:asigim:

Ya sonuçta bi kıskançlık var ve eşini kıskanmanın sebebi eski platonik aşkları yada senden önce hoşlandığı kişiler..
Eşinde bi erkekten hoşlanmadığına göre hoşlandığı bir kadın...
Ve sende eşini bi kadından kıskanıyorsun sonuçta herşey aynı kapıya çıkıyor..
Dediğim gibi insanın doğasında vardır kıskançlık sebep ne olursa olsun.. yerimseniben

Bir oyuncak ayı batmış demek ki arkadaşınıza Allah Allah yaaa..:1shok:

Aynen öyle canım, bu kişi benim yanımda sevgilime beni tahrik ediyorsun diyen bir insan. bir de bunların üstüne ben onunla konuşmayınca diğer arkadaşlarımı bana karşı kışkırtmaya çalışmıştı. amacı sadece benim mutsuz olmam. o yüzden annemin lafı bana çok doğru geliyor

Ya sonuçta bi kıskançlık var ve eşini kıskanmanın sebebi eski platonik aşkları yada senden önce hoşlandığı kişiler..
Eşinde bi erkekten hoşlanmadığına göre hoşlandığı bir kadın...
Ve sende eşini bi kadından kıskanıyorsun sonuçta herşey aynı kapıya çıkıyor..
Dediğim gibi insanın doğasında vardır kıskançlık sebep ne olursa olsun.. yerimseniben

lirik güzelin açtığı konu farklı yönde ama ..birbirini çekemeyip,kıskanıp zarar vermeye çalışan kadınlar..

benim kıskandıklarım hayali ..hiç görmediğim bir arada olmadığım..isimlerini bile bilmediğim ,işlerini güçlerini bilmediğim kişiler..fiziksel durumlarından bile haberim yok..eşimle kalkıp hiç geçmişindeki bayanları konuşmadık bile...eşimi kadınlardan değil,benden başka çok ilgilendiği bir hobisinden bile kıskanabiliyorum ben...Mesela eşim doktor ve ben onun akupuntur iğnelerine olan ilgisini de kıskanabiliyorum..ya da elinden bırakmadığı bir kitabı da..yerimseniben

Aynen öyle canım, bu kişi benim yanımda sevgilime beni tahrik ediyorsun diyen bir insan. bir de bunların üstüne ben onunla konuşmayınca diğer arkadaşlarımı bana karşı kışkırtmaya çalışmıştı. amacı sadece benim mutsuz olmam. o yüzden annemin lafı bana çok doğru geliyor

Pess artık...Ne cesaret...Umarım arkadaşlığınız devam etmemiştir...

X