Kadnlar neden birbirlerini ekemezler?

lirik guzel

bekle beni 35.5 :)
Pro Üye
4 Ekim 2007
8.479
2.633
Neden bu konuyu açtım,çünkü bu kadar çok bayanın olduğu bir yerde yapılan yorumlardan hareketle belki bir sonuca varabileceğimi düşünüyorum.Basit bir örnekle düşüncelerimi dile getirmeye çalışıcam.Birbirlerini hiç tanımayan bayanların anlam veremediğim davranışlarına şahit oluyorum.Diyelim ki yolda yürüyorsunuz karşınızdan ya da arkanızdan ilerleyen bir bayan hiç umursamadan sizin hakkınızda yorum yapıyor üstelik sizin duyduğunuzu bile bile.Zaten amacı da size duyarmak.Ben anlamıyorum insanlar neden bu kadar fesat olmuş.:1no2: Bayan ,bayan hakkında eleştiri yapsa da bu sözlü tacize girer ve ispatladığınız taktirde bu cezası vardır.:mymeka: Şimdi soruyorum sizlere sizin de başınıza bu tür olaylar geliyor mu?Tepkiniz ne oluyor?Hepimiz bayanız birbirimiz hakkında yorum da yaparız ama o kişiye duyurmayacak şekilde .Kaldı ki güzel giyinmiş ,hoş olmuş birine de aa ,güzel durmuş demesini de biliriz.:eek:klava: Bu insanlar ne istiyor amaçları ne ben anlamıyorum :sm_confused: Yorumlarınızı ya da başınıza gelen olayları paylaşırsanız sevinirim

Canım,

Ben staja ilk başladığım zamanlarda staj yaptığım ofiste benimle aynı yaşta yeni avukat olmuş bir arkadaş vardı..Tanışmak için ilk gittiğim gün beni baştan aşağıya süzdü, kıyafetime makyajıma bilmem neyime herşeyime baktı..Ben orada stajıma devam ederken de ben ne alsam aynısını alıyor, saçını benim gibi boyatıyor, benim takılarıma benzer şeyler takıyordu..O zamanlar ben zayıftım..O da benden sonra rejime başladı..Neyse bu konu uzar gider..Benim o zaman sinir olduğum tek şey taklit ediliyor olmamdı..Çünkü benim bir tarzım vardı ama o ben gibi davranıyordu ve bu beni deli ediyordu..Karakteri oturmuş biri böyle davranmaz diyordum..Sonra kıskançlığı hat safhaya ulaştı ve benim hakkımda o dönemki patronumuza abuk subuk şeyler söyledi, beni sürekli onun gözünde küçük düşürmeye çalışmalar falan..Bir dolu rezalet..Ben en sonunda onun konuşmayı bıraktım o ofiste yokmuş gibi hareket etmekte buldum çareyi ama benim böyle davranmamda işleri aksattı..Sonra ben zaten oradan ayrıldım..Mesele kadınların kendilerinden daha güzel ve daha bakımlı bir başka hemcinsine katlanamıyor ve "onunda açığı vardır" zihniyetiyle kusurunu arıyor olmasından kaynaklanıyor..Hepimiz kendimizi olduğumuz gibi kabul etmek yerine başkalarını taklit etmeye çalışıyoruz..Başkası olmaya çalışırken o kabuk bize uygun olmadığından mutsuz oluyoruz..Sorun işte bu..Özellikle çalışan kadınların %90'ı bunları yaşıyor ne yazık ki..

avebru sen+ben=biz kıskanç insanların hedefi olmuşsunuz.ebrucum özellikle iş yerindekilere sesleniyorum:)medem yarışıyorsunuz ama patrona vs kötültmk de ne oluyor.İşi bu boyuta getirmesi onun acizliğinin bi göstergesi bence.

Sevgili lafael,

Komplex ve güvensizlik konusunda bu kadar açık konuşman güzelmiş :)) Ama ne yazık ki herkes bunu başkasına itiraf etmekten korkuyor..Hatta bazen kendine bile itiraf etmekten korkuyor..O zamanda ben ondan daha güzelim yada daha güzel olabilirim diye kendi kendini komik duruma düşürüp olmadığı biri gibi olmaya yada ondan daha iyi olduğunu ispatlamak için saçmalamaya başlıyor..İki güzel arkadaş olmaz tezine katılmıyorum malesef..Çünkü benim gözlemlediğim kadarıyla böyle arkadaşlık kuran çok insan var..Üstelik yeni nesil bizim neslimizden gerçekten çok daha güzel..Ben üniversitede okurken güzel kızların sayısı belliydi ama biz son sınıfa geldiğimizde 1. sınıfa yeni başlayan kızlar hepimizi şaşırtmıştı :)) Diyeceğim önemli olan insanın kendini olduğu gibi kabul edip mümkün olduğu kadar bakımlı olmaya çalışması kendi bedenini ve zevklerini bilip ona göre hareket etmesidir..Komplex yüzünden fazla makyaj yapma, saçını kendine yakışmayan renklerde boyama yada yarışma içgüdüsüyle beden tipine yakışmayan şeyler giyme diğer insanların gözüne batar ve onlarda o zaman karşı tarafın komplexiyle dalga geçmeye başlar..Şöyle düşüneceksin hayatta..Allah beni böyle yaratmış kendimi olduğum gibi kabul etmem gerek..Çünkü herkesin kendince bir güzelliği var..Kimse kusursuz değil..Ve mümkün olduğunca doğal olmaya dikkat edeceksin..Çünkü erkekler güzel kadınlardan korkar yada onlarla farklı amaçlar için görüşür..

geneldede cok pahali orijinal cok hos parfum surdugunuz zamanda bazi hemcinslerimiz ay igrenc kokuyo da diyebiliyor:Roflol:... ben bunu cekememezlik olarak goruyorum.. ama ben Tr'de bayanladanda iltifati cok duyuyordum... haklarini yemeyelim.. insandan insana degisiyor bu ya... onda yok olan sende varsa bazilari kiskanabiliyor... bunlar iyi birsey degildir Allah herkese akil fikir versin..

Bu yazdıklarınız çok güzel.Ben başıma gelen olaylardan birini anlatıcam.Erkek arkadaşımla yolda yürüyoruz .Karşıdan iki tane bayan geliyordu.Daha uzaktan bana baktıklarını ve de bir şeyler dediklerini anladım.Tam yanımıza geldiklerinde başka kimse yok 4'müz varız.Dip dibeyiz bana duura duyura demez mi bi tanesi''Ben böyle uzun ve zayıf olmayı istemezdim hiç hoş değil.Ayy neye uğredığımı şaşırdım yanımdaki sevgilim değil erkek arkadaşım.Şöyle bi kaç saniye durdum arkamı döndüm ben de ona bişiler söyledim.Bana böyle yapan insanı görseniz suratına bakmazsınız.O kadar süslenmiş.yuzu makyajlı sıva gibi!Ben anlamıyorum işte sen beni tanımazsın etmezsin neden yolda yürüyen bi insanı kışkırtır ona duyuracak şekilde yorum yaparsın.Koskoca kadın bir de 45 yaşlarında olsa gerek.Gerçekten bazı kadınlar çok tehlikeli ve de terbiyesiz

canım ahh bi bilsemÇok üzgünüm çoook yolda yürürken omuz atmalar yok mu:eek:klava:yabancıları geçtim de ya yakın bildiklere, akrabalara ne demeli...onla bunla mukayese etmeleri, iğneli sözler... :kızgın:bi de bekar kızları varsa işte o zaman yandınız: varlığınız kızlarının kısmetlerine engeldir.

Bu yazdıklarınız çok güzel.Ben başıma gelen olaylardan birini anlatıcam.Erkek arkadaşımla yolda yürüyoruz .Karşıdan iki tane bayan geliyordu.Daha uzaktan bana baktıklarını ve de bir şeyler dediklerini anladım.Tam yanımıza geldiklerinde başka kimse yok 4'müz varız.Dip dibeyiz bana duura duyura demez mi bi tanesi''Ben böyle uzun ve zayıf olmayı istemezdim hiç hoş değil.Ayy neye uğredığımı şaşırdım yanımdaki sevgilim değil erkek arkadaşım.Şöyle bi kaç saniye durdum arkamı döndüm ben de ona bişiler söyledim.Bana böyle yapan insanı görseniz suratına bakmazsınız.O kadar süslenmiş.yuzu makyajlı sıva gibi!Ben anlamıyorum işte sen beni tanımazsın etmezsin neden yolda yürüyen bi insanı kışkırtır ona duyuracak şekilde yorum yaparsın.Koskoca kadın bir de 45 yaşlarında olsa gerek.Gerçekten bazı kadınlar çok tehlikeli ve de terbiyesiz

canım çok haklısın. koskoca kadın demişsin ya valla asıl onlardan korkulur. böyleleri tahammül sınırını zorluyorlar. çok olmadı: evimizin önünde park var, piknik falan yapılıyor...ablamla yürüyüş yapıyorduk, o önden giderken ben tatlısu çeşmesine takıldığım için biraz geride kalmıştım. ablamla aramda da 6-7 m falan var. bu arada pikniğe gelen kadınlar yakartop oynuyorlar. 40lı yaşlardaki kadın yüksek sesle yanındaki kadına ablamı işaret edip, demez mi "saça bak sarı..hıh...hiç yakışmamış..." diye. neye uğradığımızı şaşırmıştık. ya ablamında saçları beline kadar ve çok güzel. sarı saçın tek ona yakıştığını düşünürüm. böyle laf atılma durumlarına hiç tahammül edemem. ama ablam, kolumdan çekip "boşver, onlar gibi olma" dedi.

canım çok haklısın. koskoca kadın demişsin ya valla asıl onlardan korkulur. böyleleri tahammül sınırını zorluyorlar. çok olmadı: evimizin önünde park var, piknik falan yapılıyor...ablamla yürüyüş yapıyorduk, o önden giderken ben tatlısu çeşmesine takıldığım için biraz geride kalmıştım. ablamla aramda da 6-7 m falan var. bu arada pikniğe gelen kadınlar yakartop oynuyorlar. 40lı yaşlardaki kadın yüksek sesle yanındaki kadına ablamı işaret edip, demez mi "saça bak sarı..hıh...hiç yakışmamış..." diye. neye uğradığımızı şaşırmıştık. ya ablamında saçları beline kadar ve çok güzel. sarı saçın tek ona yakıştığını düşünürüm. böyle laf atılma durumlarına hiç tahammül edemem. ama ablam, kolumdan çekip "boşver, onlar gibi olma" dedi.

canım ya ben anlamıyorum neden boyle fesatlar.Bence tam tersini düşünüyorlar ama içleri kötü olduğu için saçmalıyorlar.Terbiyesiz insanlar.Belli kıskanmışlar işte.İyi ablan sabırlıymış ben hemen cevabı yapıstırıyorum.Tutamıyorum kendimi inan.

Ay çok komik yaa:) Verdikleri oylardan belli :) Görmeden çekemiyorlar görseler depresyona girerler heralde :) Demek ki çekememezlik sanal ortamda bile mevcutmuş.Gerçekten çok ilginç :)

Dünyada erkek sayısı, kadın sayısına göre daha az:)Kadınlar arası rekabet var.Kendilerinden daha güzel bir kadın erkeklerin ilgisini çekecektir doğal olarak ,kadınlar içgüdüsel olarak bundan rahatsız oluyor bence:)
Kendine güvenen kadın bir başkasını karalama gereği duymaz.
Sizi rahatsız ettiklerinde bilinki kıskanılıyorsunuz, bence üzülmeyin kıskanılmak güzeldir:)

Ay çok komik yaa:) Verdikleri oylardan belli :) Görmeden çekemiyorlar görseler depresyona girerler heralde :) Demek ki çekememezlik sanal ortamda bile mevcutmuş.Gerçekten çok ilginç :)

Hemen neden böyle bir şey yazdığımı açıklayayım.Eski bir konu görüldüğü üzere.O zaman eksi verebiliyormuşuz birbirimize. Rep nedir haberim bile yoktu.Bu topikten sonra sürekli eksi,sürekli eksi.:))) Eksi vermeleri bana , benim için hiç mi hiç önemli değildi.Ama ne yazdım da tavırları böyle oldu işte onu anlamak için alıntıyı yazdım.O yüzden yazdığım çocukça bir cümle yukarıdaki:)))O cümleden sonra zaten anladım nedenini. Demek ki o eksileri verenler bu tür davranışlarda bulunanlardı.:sm_confused:/ Bizler güzele güzel demeyi bilmiyoruz.Hoş duran bir bayana illa bi kulp takmaya çalışıyoruz.Herkesin güzelliği kendine,kaldı ki göreceli bir kavramdan bahsediyoruz.Art niyetli insanlar, zaten her yerde gerek bakışları gerekse sözleri ile niyetlerini belli ediyorlar.

Hemen neden böyle bir şey yazdığımı açıklayayım.Eski bir konu görüldüğü üzere.O zaman eksi verebiliyormuşuz birbirimize. Rep nedir haberim bile yoktu.Bu topikten sonra sürekli eksi,sürekli eksi.:))) Eksi vermeleri bana , benim için hiç mi hiç önemli değildi.Ama ne yazdım da tavırları böyle oldu işte onu anlamak için alıntıyı yazdım.O yüzden yazdığım çocukça bir cümle yukarıdaki:)))O cümleden sonra zaten anladım nedenini. Demek ki o eksileri verenler bu tür davranışlarda bulunanlardı.:sm_confused:/ Bizler güzele güzel demeyi bilmiyoruz.Hoş duran bir bayana illa bi kulp takmaya çalışıyoruz.Herkesin güzelliği kendine,kaldı ki göreceli bir kavramdan bahsediyoruz.Art niyetli insanlar, zaten her yerde gerek bakışları gerekse sözleri ile niyetlerini belli ediyorlar.

:roflol::roflol: Hadi ya demek bu konuya eksi rep geldi :)) Ben de hangi oylar diye düşünüyorum.Tarihe dikkat etmemişim:))

bütün bayanlar kendiyle barışık olsalar bu gibi durumlar yaşanmaz heralde.
gerçi kıskançlık insanın doğasında var diyede düşünüyorum..

cok utanc verici bir sey. hemde 45 yasinda. bazi kadinlarin böyle davrandiklarinin tek 2 sebibi vardir: kiskanclik ve kendine guvenmelerinin az olmasi.

:roflol::roflol: Hadi ya demek bu konuya eksi rep geldi :)) Ben de hangi oylar diye düşünüyorum.Tarihe dikkat etmemişim:))

Hem de ne çok :))) Lirik güzel ,hep negatif.hep negatif :))) Dediğim gibi rep hiç önemli değildi,nedenini merak etmiştim.Ne dokundu insanlara ?:)))

benimde bir dugunde basima geldi...
hemde iki kez...
birincisi : yegenimin sunnet dugunu, ben giris yaptiktan sonra masalari dolasip misafirlere hosgeldiniz diyorum. bir grup kiz (taniyorum ama samimi degiliz, beni hiç aralarinda istemediler, o okumus burnu havada bize yaramaz diye onyargida bulunmuslarmis neyse çok da lazim degiller zaten )
biri kalkti aaaaa canimm çok guzel olmussun masallahhh ayy kiz nazar degecek dedi ben gayet ciddi bir sekilde tesekkurler dedim, tam sirtimi dondum teyzelere hosgeldiniz diyecektim ki o kizin hakkimda "himm, pasakli sey, hiç de yakismamis, kendini guzel saniyor, salak" dedigini duydum
o an bayilabilirdim. wc ye kaçtim, yengem uzaktan farketmis yanima geldi, sinirden resmen agit yaktim, ya ellerime saçlarini dolayacak param parça edicektim onu, ya artik bilemiyorum. o an donup ona birsey diyemedim. ve hala pismanim. o zamanlar ben çok guzel sakince cevap vermeyi bilmezdim. asabiydim. yapamadim. hala içimde. kendini de gorseniz...yuzune bakmazsiniz. canimi çok acitti ama. kimsenin arkasindan dedikodu etmis kul degilim, elestiriler yapmisimdir ama insanin yuzune soyleyen tiptenim ben. begenmiyorsam eger arkadas sorarsa fikrimi soylerim. insan nasil bu kadar vicdansiz olabiliyor ?
ikinci kez ise yine bir dugunde, nisanlima slow etmek için masalarin aralarindan geçtik ve taniyan insanlari selamliyoruz. tam geçerken kizin birinin ben daha guzelim dedigini duydum. sok oldum. bi bakis attim ki kipkirmizi oldu ve tebessum ettim. tabi tabi der gibi. cunku o kendini bilmeyen sahis nisanlimin pesinden kosmustu ama o istememisti. hatta kuçuk bi opucuk atacaktim ama...ayip mi olurdu ne ?

bütün bayanlar kendiyle barışık olsalar bu gibi durumlar yaşanmaz heralde.
gerçi kıskançlık insanın doğasında var diyede düşünüyorum..

Evet,kıskançlık doğamızda var.Benim dikkat çekmek istediğim nokta şuydu : Kadınların,kıskançlığı bu derece hırs haline getiriip,tanımadıkları insana bile fesatça yaklaşmaları .

X