Kafa karışıklığıı..

Bende nişanlıyım İstanbul’a gidicem.
Bende oraya alışmakta zorluk çekeceğimi düşünüyorum çok geriliyorum 😀
Demekki yalniz değilim 🤭🤭

Arkadaşlar herkese merhaba, ben 24 yaşındayım.
Nişanlıyım sevgilimle eğitim durumumuz iyi ve aynı, ailelerimiz uyumlu. Anlaşabiliyoruz. Tanıdığım en ılımlı en naif, tatlı insan.
Ama biz başka şehirlerdeyiz. Çok uzak şehirler değil günübirlik gelip gidebiliyor. Bu sayede gerektiği zaman hep yanımda da oldu.
Ben İstanbuldayım, buraya o kadar alışkınım ki. Düğün zamanı yaklaştıkça çok geriliyorum. Aklıma kötü senaryolar geliyo. Başka bir şehir de yapamazsam, ya orada çok sıkılırsam diye ödüm kopuyor. İşler bu duruma gelene kadar daha toz pembeydi hep olumlu yönleri düşünüyordum. Kendimi bazen çok şanssız görüyorum. Sevdiğim insanın başka şehirde olmasına üzülüyorum. Başta mı önlem alıp uzak durmalıydım acaba diyorum :KK43:
İyi bir eş, ailemize yakın olmaktan, doğduğumuz yerden daha önemli kesinlikle ama.. evlenince neler olur insan bilemiyor. Bu yüzden acabalara düştüm.

Sizce bunlar evlilik öncesi kuruntuları mı? Yoksa hata ediyorumda farkında mı değilim.. Başka şehire gidenler nasıllar mutlu musunuz :)
Görüş bildiren herkese şimdiden çok teşekkür ederim
Bu size ve eşinize bağlı olacak tamamen. Ben evlendim doğu tayiniyle doğuya geldik. Gönlümüzce eşya ev düzemedik. Çünkü sonraki tayinde herşeyi burada bırakacağız. İkinci el ev kurduk. Sıfır eşyayı 24 saatlik mesafeyle taşımak akıl işi değildi çünkü. Yeni evli hevesleriyle değil mantıken ilerleyen bi düzeni kendim istedim. İkinci kısım ise ne güvenebileceğim ne de çay kahve içeceğim bi arkadaşım var burada. 1 yılı doldurduk 2 sene daha böyle geçecek. Gittiğimiz yerde tekrar yeni bi düzen ve belirsizlik var. Emin ol seninkilerden daha çok mahrum olduğum fedakarlık yaptığım şeyler var. Pişman oldum mu ? Asla.

Bunları anlatma sebebime gelirsek. İş eşinde bitiyor. Eğer eşim can yoldaşı olmasaydı ben burada bir dakika kalamazdım. Herşey geliyor geçiyor oluyor veya olmuyor. Önemli olan tek şey yanındakinin sana ne kadar can olduğu. Ve bunun kıymetini bilip şükretmek.

Bende nişanlıyım İstanbul’a gidicem.
Bende oraya alışmakta zorluk çekeceğimi düşünüyorum çok geriliyorum 😀
Demekki yalniz değilim 🤭🤭
Hahha zor gerçektenn bu psikolojisi.. İstanbul zor bir şehir ama çoookta güzel bi şehir. Sen nereden geliyorsun :)

Bu size ve eşinize bağlı olacak tamamen. Ben evlendim doğu tayiniyle doğuya geldik. Gönlümüzce eşya ev düzemedik. Çünkü sonraki tayinde herşeyi burada bırakacağız. İkinci el ev kurduk. Sıfır eşyayı 24 saatlik mesafeyle taşınmak akıl işi değildi çünkü. Yeni evli hevesleriyle değil mantıken ilerleyen bi düzeni kendim istedim. İkinci kısım ise ne güvenebileceğim ne de çay kahve içeceğim bi arkadaşım var burada. 1 yılı doldurduk 2 sene daha böyle geçecek. Gittiğimiz yerde tekrar yeni bi düzen ve belirsizlik var. Emin ol seninkilerden daha çok mahrum olduğum fedakarlık yaptığım şeyler var. Pişman oldum mu ? Asla.

Bunları anlatma sebebime gelirsek. İş eşinde bitiyor. Eğer eşim can yoldaşı olmasaydı ben burada bir dakika kalamazdım. Herşey geliyor geçiyor oluyor veya olmuyor. Önemli olan tek şey yanındakinin sana ne kadar can olduğu. Ve bunun kıymetini bilip şükretmek.
Haklısınız benim çok şanslı olduğum yönlerde var. Ama sizinde var :) benim nişanlımın her şeyi orada işi gücü arkadaşları ailesi. Ben kendimi birazcık yalnız hissedicem. Ama siz ikiniz aynı şeyleri yaşadığınız için birbirinizi en iyi siz anlıyosunuzdur. Umarım heppp mutlu olun :) nişanlımda bu konuda beni şüpheye düşürmüyor.. aile insanı. Beni asla yalnız bırakmaz. Ama yine de bilmediğim yerler korkuttu beni. Tecrübenizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim ♥️

Hahha zor gerçektenn bu psikolojisi.. İstanbul zor bir şehir ama çoookta güzel bi şehir. Sen nereden geliyorsun :)
Ben samsunun bir ilcesinden geliyorum.
Bazen çok korkuyorum bende senin gibi uzun süreli kalmadim gittigim yerlerde.
İnsallah fazla zorlanmayiz🙏

Nokta atışı olmuşş :) aslında gerçekten çok güzel bir şehir. Belki çok severim.. ama tüm ailem arkadaşlarım tanıdığım herkes burda.. ve bana her şeyyy burda gibi geliyor.. hiç başka şehirde 10 günden fazla kalmadım. İş imkanıda var, mesleğim için gayet iyi bi konum aslında.. ama ana kuzuluğu mu yapiyorum :)
Bursa güzel bir şehir
Ayrica trafigi de Istanbulu aratmaz merak etmeyin orasi da büyük sehir :)
Imkanlari da fazla
Evet sifirdan bir düzen ve çevre kurmak kolay degil ama alisirsiniz
Hobileriniz varsa ya da sosyal ortamlari seviyorsanız kolay cevre edinirsiniz merak etmeyin Bursada imkan çok

Nokta atışı olmuşş :) aslında gerçekten çok güzel bir şehir. Belki çok severim.. ama tüm ailem arkadaşlarım tanıdığım herkes burda.. ve bana her şeyyy burda gibi geliyor.. hiç başka şehirde 10 günden fazla kalmadım. İş imkanıda var, mesleğim için gayet iyi bi konum aslında.. ama ana kuzuluğu mu yapiyorum :)

Simariyorsunuz bence.

Nişanlıyım sevgilimle eğitim durumumuz iyi ve aynı, ailelerimiz uyumlu. Anlaşabiliyoruz. Tanıdığım en ılımlı en naif, tatlı insan.
Ama biz başka şehirlerdeyiz. Çok uzak şehirler değil günübirlik gelip gidebiliyor. Bu sayede gerektiği zaman hep yanımda da oldu.
Ben İstanbuldayım, buraya o kadar alışkınım ki. Düğün zamanı yaklaştıkça çok geriliyorum. Aklıma kötü senaryolar geliyo. Başka bir şehir de yapamazsam, ya orada çok sıkılırsam diye ödüm kopuyor. İşler bu duruma gelene kadar daha toz pembeydi hep olumlu yönleri düşünüyordum. Kendimi bazen çok şanssız görüyorum. Sevdiğim insanın başka şehirde olmasına üzülüyorum. Başta mı önlem alıp uzak durmalıydım acaba diyorum :KK43:
İyi bir eş, ailemize yakın olmaktan, doğduğumuz yerden daha önemli kesinlikle ama.. evlenince neler olur insan bilemiyor. Bu yüzden acabalara düştüm.

Sizce bunlar evlilik öncesi kuruntuları mı? Yoksa hata ediyorumda farkında mı değilim.. Başka şehire gidenler nasıllar mutlu musunuz :)
Ikı gonul bir olduktan donda aşılmıcak şeyler deıl bunlar .

Haklısınız. Evlilik öncesi korku başladı herhalde takılacak yer arıyorum. Geçen burada şehir dışına evlenenler başlığını okumuştum herkes pişmanmış gibi geldi. Çok üzüldüm. Kafamda kötü senaryolar oluşturdum.
Iyi düşünün radikal her değişim öncesi doğru karar vermek çok önemli .

tek sorun farklı yere taşınmaksa bence çok dert etme. İlk başta tabi ki alışma sürecin olacak ama böyle ön yargılı düşünüp kendini soğutma sevmeye çalış gideceğin şehri

Düzen bir anda değişecek zor karar. Arkadaşlar çoğu şeyi söylemiş zaten ama ben tavsiye vereyim çok geçsin. Acele etme. Paran olursa seçen sen olursun.

Düzen bir anda değişecek zor karar. Arkadaşlar çoğu şeyi söylemiş zaten ama ben tavsiye vereyim çok geçsin. Acele etme. Paran olursa seçen sen olursun.
Parayla ilgili bi sorunumuz yok aslında. İkimizde iyi mesleklere sahibiz. Erkek arkadaşım daha deneyimli, benden çok kazanıyor. Bende gidersem orda iş bulabilirim. Ama ben işimi falan değiştirmek zorunda kalacağım tabi. Tamamen yeni bir düzen.. Zor gerçekten.

X