Kafam çok karışık lütfen fikir verin....

Evlilik sevgi varken bile çok zor emek isteyen bir iş.
Sevmeden evlenmek bana göre dünyanın en gereksiz şeyi.

Mantık evliliğine inanmıyorum, ama ilk mesajınızda “ben bugüne kadar onu hep arkadaş olarak gördüm” demişsiniz; eğer farklı gözle bakmayı hiç denemediyseniz bir deneyin bence, sonra karar verin. Herşey karakter değil, evlilik de sadece karakterle olmuyor; bir çekim hissetmediğiniz biri ile evlenmek büyük hata olur.

Akraba derken? Kan bağınız olan akraba mı? Eğer kan bağınız varsa hiç bulaşmayın derim. Şahsen ben ne kadar uzak da olsa en ufak bir kan bağım olan insanla böyle bir ilişki kurduğumu düşünemiyorum :KK43:

Ne kadardır tanışıyorsanız. İki üç görüşmede ne hissettiniz
Böğğğk mü
Nötr mü

Hani nötr ise ümit vermeden görüşün bakalım flörte dönecek mi
Sartları ii olabilir ama kalp carpmadıktan sonra neye yarar
Kimseye inanmayın. Seni seven meni seven hikaye. Karsılık lı olmadıktan sonra o sevginin hiç anlamı yok. Hem kendisine evet demeyen kadını Bi insan niye sevsin o ancak begeni olur ya da elde etme hırsı.

Canım biraz zaman tanı hemen evlenme iyi yada kötü yanlarını göstermiş olur .
Ve sende o zaman gerçekten birşeyler hissetmeye başlarsın belki

:) babamı annem tercih etmedi ve kendisi gayet doğru karar veren bir kadın. Dağınık ve sorunlu bir ailenin baş göstermesinin sebebinin annem olduğunu ima etmeye çalışmışsınız 16 yasında zorla amcasının oğluyla ona abi demesine rağmen evlendirilen ve 16 yasında 7 kardesi bakıp kendi evini çevirip her gün şiddet gören ve alkolik bir eş. Bilip bilmeden acımasız eleştiri yapmanız çok yanlış. Annelik duygusu yaşadınız mı bilemem ama her anne kendı kaderini yasamayacak ve rahat evlilik yapacagı (düzgün karakterde) biriyle hayatını daim ettirmesini ister haliyle o da bunu istiyor ve bir zorbalıkta yok. Ben sadece siz olsanız napardınız diye fikir almak istedim fazlası kimsenin haddi olmuyor iyi aksamlar efendim :)

Nacizane yorumum; Mantık da his de önemli. Her ikisi de olmak zorunda. Baktığınız zaman, sizi görüntu olarak etkilemediyse, ne bileyim kıpır kıpır olmuyorsanız, ten teması olurken çok zorlanırsınız.
Biraz daha şans verin geriye kalan herşey olumluysa belki zamanla duygularınız değişir ama o duygular degişmezse, bu iş olsa da sizin açınızdan zor olacaktır.
Mantık kısmının neden önemli oluşuna girmiyorum, zaten onun farkındasınız, kararsız kaldığınız diğer konu zaten.
Evet, tesekkur ederim ☺

Bir süre görüşmeye devam edebilirsiniz bence. Belki zamanla seversiniz, bu olmayacak bir şey değil. Ama sevmeden evlenmeyin. Yani evlendikten sonra severim diye düşünmeyin, ya olmazsa? Açıkça söyleyeceğim bu adamla sevişeceksiniz, sevmeden olur mu?

:) babamı annem tercih etmedi ve kendisi gayet doğru karar veren bir kadın. Dağınık ve sorunlu bir ailenin baş göstermesinin sebebinin annem olduğunu ima etmeye çalışmışsınız 16 yasında zorla amcasının oğluyla ona abi demesine rağmen evlendirilen ve 16 yasında 7 kardesi bakıp kendi evini çevirip her gün şiddet gören ve alkolik bir eş. Bilip bilmeden acımasız eleştiri yapmanız çok yanlış. Annelik duygusu yaşadınız mı bilemem ama her anne kendı kaderini yasamayacak ve rahat evlilik yapacagı (düzgün karakterde) biriyle hayatını daim ettirmesini ister haliyle o da bunu istiyor ve bir zorbalıkta yok. Ben sadece siz olsanız napardınız diye fikir almak istedim fazlası kimsenin haddi olmuyor iyi aksamlar efendim :)

O zaman aşık olmadan aynı yatağa girmenin ne kadar zor olduğunu biliyordur, ben anneyim iki de çocuğum var bişe hissetmese Sabancının oğlu bile olsa evlendirmem kızımı, anneniz belli ki kendi hayatını da sizin üzerinden kurtarmaya çalışıyor siz de annenize (!) destek verelim istiyorsunuz evlenin tabi müstakbel eş tüm aileyi kurtarsın.

O zaman aşık olmadan aynı yatağa girmenin ne kadar zor olduğunu biliyordur, ben anneyim iki de çocuğum var bişe hissetmese Sabancının oğlu bile olsa evlendirmem kızımı, anneniz belli ki kendi hayatını da sizin üzerinden kurtarmaya çalışıyor siz de annenize (!) destek verelim istiyorsunuz evlenin tabi müstakbel eş tüm aileyi kurtarsın.
:)) hanımefendi ne alakası var suan anlayamadım 😂 annem bu cocukla evlen beni de kendini de kurtar demiyor. Kızım bu cocuk sana deger veriyor hissedersin hissetmezsin ben yanındayım diye siz nasıl fikir vermeye calısıyosunuz o da veriyor konuyu nerelere çektiniz anneme hakverin diyen de yok müstakbel eş hayatı kurtarmasın zaten insan kendi hayatını kendi de kurtarabilir bunu hepimiz farkındayız benim fikir almak istediğim olayı biraz farklı anladınız sanırım. Neyse eleştiriye acıgım ama hadsizliğe değil bence siz tekrardan fikrinizi beyaz etmeyin tesekkurler iyi akşamlar. :)

Akraba derken? Kan bağınız olan akraba mı? Eğer kan bağınız varsa hiç bulaşmayın derim. Şahsen ben ne kadar uzak da olsa en ufak bir kan bağım olan insanla böyle bir ilişki kurduğumu düşünemiyorum :KK43:
Yok şöyle birinci derece akrabalık yok büyük dedelerden gelme bir akrabalık var. Birinci derece olsa ya da cok yakın görüştüğümüz bende istemem cünkü annem babamda amca cocuguydu ve ayrıldılar. Valla artık ne diyeyim herkes için hayırlısı olsun her şeyin 🙏

Ne kadardır tanışıyorsanız. İki üç görüşmede ne hissettiniz
Böğğğk mü
Nötr mü

Hani nötr ise ümit vermeden görüşün bakalım flörte dönecek mi
Sartları ii olabilir ama kalp carpmadıktan sonra neye yarar
Kimseye inanmayın. Seni seven meni seven hikaye. Karsılık lı olmadıktan sonra o sevginin hiç anlamı yok. Hem kendisine evet demeyen kadını Bi insan niye sevsin o ancak begeni olur ya da elde etme hırsı.
İçlerinde en samimi gelen yorumlardan biriydi sizinki, teşekkürler 🙏

:)) hanımefendi ne alakası var suan anlayamadım 😂 annem bu cocukla evlen beni de kendini de kurtar demiyor. Kızım bu cocuk sana deger veriyor hissedersin hissetmezsin ben yanındayım diye siz nasıl fikir vermeye calısıyosunuz o da veriyor konuyu nerelere çektiniz anneme hakverin diyen de yok müstakbel eş hayatı kurtarmasın zaten insan kendi hayatını kendi de kurtarabilir bunu hepimiz farkındayız benim fikir almak istediğim olayı biraz farklı anladınız sanırım. Neyse eleştiriye acıgım ama hadsizliğe değil bence siz tekrardan fikrinizi beyaz etmeyin tesekkurler iyi akşamlar. :)

Fikrimden neden rahatsız oluyorsunuz özgür bir platformdayız bla bla bla.. Şuraya konu açtıktan sonra işinize gelmeyen yorumlara hadsiz diyemezsiniz, siz haddinizi bilin bence. Saydır saydır sonra tini mini hanım tarzında iyi akşamlar:) peh iyi akşamlar olsun bakalım 😁

Fikrimden neden rahatsız oluyorsunuz özgür bir platformdayız bla bla bla.. Şuraya konu açtıktan sonra işinize gelmeyen yorumlara hadsiz diyemezsiniz, siz haddinizi bilin bence. Saydır saydır sonra tini mini hanım tarzında iyi akşamlar:) peh iyi akşamlar olsun :))

Annem hakkında annemin tercihleri ve ailem hakkında konuşma konusu açmadım ve annem ile ilgili tek kelime etme hakkını da size kimse vermedi bu durumda bu üslup özgür düşünce değil hadsizliktir kelime anlamını bi araştırın derim. Çünkü bu hakkı kendinizde görüp yok şöyle böyle platform yok özgür düşünce vs laflar da çok boş sizin yaptıgınız yorum bir yerden sonra özgürlüğünüzü aştı haddiniz olmayan konulara müdahil olmayın derim. İyi akşamlar.

Annem hakkında annemin tercihleri ve ailem hakkında konuşma konusu açmadım ve annem ile ilgili tek kelime etme hakkını da size kimse vermedi bu durumda bu üslup özgür düşünce değil hadsizliktir kelime anlamını bi araştırın derim. Çünkü bu hakkı kendinizde görüp yok şöyle böyle platform yok özgür düşünce vs laflar da çok boş sizin yaptıgınız yorum bir yerden sonra özgürlüğünüzü aştı haddiniz olmayan konulara müdahil olmayın derim. İyi akşamlar.
Ha bir de
Fikrimden neden rahatsız oluyorsunuz özgür bir platformdayız bla bla bla.. Şuraya konu açtıktan sonra işinize gelmeyen yorumlara hadsiz diyemezsiniz, siz haddinizi bilin bence. Saydır saydır sonra tini mini hanım tarzında iyi akşamlar:) peh iyi akşamlar olsun bakalım 😁
Ayrıca işime gelmeyen yorumlara böyle dediğimi iddia etmişsiniz isterseniz yorumlara bakın 😂 sizin dışınızda herkes gayet normal olumlu veya olumsuz yorum yapmıs ama hadsizlik yapmamıs anneye ıdıta dıdıya girmemiş cünkü konuyu anlamışlar :) . Kimseye de size verdiğim cevabı vermemişim demek ki sorun sizde. Sizden ricam cok yoruluyorsunuz sanırım biraz dinlenin...

X