Kafam çok karışık ölüm tek seçenek olabilir mi acaba

Bence şu ölüm fikrinden vazgeçin lütfen diğer dünyanızı bir daha cehennemden çıkamamak üzere mahvedersin Allah korusun bir de çocuk fikrinden şu an için vazgeçin hiçbir soruna çözüm olmuyor çocuk tam tersi bazen daha büyük bir yük olabiliyor eşinizle konuşun korkularımız anlatın ona gerekirse birlikte veya ayrı bir tatile çıkın ama nolur daha cesur olun zor biliyorum ama herkesin ayrı derdi var
💚🙏

Çocuk çok güzel şey, bir çocuğunuz olsun diye istemenizi elbette anlıyor , hak veriyorum.. ama güzel olduğu kadar da zor varlıklar ...

Ve bu depresif halinizle nasıl büyüteceksiniz?

Belki de işin en kolay tarafı çocuğu yapmak. Ki ona da tüp bebek demişsiniz o da yıpratıcı bir süreç, stresli günler demek .

İnsanlar normal süren evlilikleri içerisinde dahi çocuktan sonra değişimlere uğruyor. Yoruluyor, hayatlar değişiyor. Anne babalar çatışabiliyor çocuk eğitimi sırasında.
Siz zaten çatışmalar içine bir çocuk getirince ne olacak?

Bu çiçek değil ki sadece su vermeyle büyüsün.. ki yeri geliyor çiçek bile ilgi sevgi istiyor.

Siz eşiniz ile sorunlar yaşarken kafanız o kadar dolu olacak ki , gözünüz çocuğu görmeyecek belki de..

Sevgiden ilgiden mahrum büyütmek zorunda kalacaksınız .

Ne gerek var ?

Bakın ölümden bahsetmişsiniz, böyle size ölümü düşündürecek kadar büyük büyük sorunlar varken, ki hiçbir mesele ölümü düşündürmemeli ama hadi neyse siz düşündünüz madem , çocuk ne yapacak?
Annesiz mı büyüyecek?

Çocuk istemeniz evet çok güzel, çok da hakkınız.. o zaman bu sizin umudunuz olmalı . Kendinizi önce iyileştirmeniz gerek..

çocuk istiyorsam önce ona uygun ortamı sağlamam gerek diye düşünmelisiniz, bunun için adımlar atmalısınız.

Tedavi görmelisiniz. Ruh sağlığınız yerine gelmeli.. eşiniz ile geçmişte yaşanan şeyleri unutma yoluna girmeli ikiniz de hatalardan ders almış tövbeler etmiş olmalısınız..

Yarın terapi başlıyor demişsiniz bu çok güzel bir haber. İnşallah faydasini görür ve bir şeyleri aşarsiniz.

Önce siz .. sizin sağlığınız .. sonra da Allah layıkıyla buyutebileceginiz vakitte inşallah bir evlat nasip eder size. Acele etmeyin.
Yapıcı eleştirinız için teşekkür ederim benim durumumu tasvip etmemişsiniz ama bunu öyle güzel bir dille anlatmışsınız ki gerçekten ben bile etkilendim yani :))

Eleştirmeyin eleştirmeyin deniyor ama gidip evlenmeye aklınız yetiyor da bir tarafınızı sıkıp okuyup çalışmaya neden yetmiyor?
Kendi hayatınız çok güzelmiş gibi bencillik içinde bir de çocuk istiyorsunuz. Kendinize bir oyuncak olsun diye. Siz ne sunabilirsiniz bu çocuğa? Yaşınız da küçük değil düzgün düşünemeyin. Gelip burada ajitasyon yapmayın, evlenme çaresini nasıl bulduysanız kendinize bir çare bulun. Bütün suç uyuşturucu bağımlısı babada, olmayan annede, bakmayan dede de değil mi? Sizin hiç aklınız fikriniz yok.
Ben kimseyi suçlamıyorum sen konuyu çok yanlış anlamışsın Şu piskolojide çalışamam üzgünüm zaten hayatım boyunca da çalışmadığım için çalışabilecek potansiyel de görmüyorum kendimde eşimle severek evlendim bu şekilde evliliğini kurtarmaya çalışıyorum çocuk evet hala istiyorum ve bunuda sana soracak değilim bunu bir adam için değil kendim için istiyorum çocuk oyuncak değil çocuk sahibi olma hakkım olduğunu düşünüyorum

Ben kimseyi suçlamıyorum sen konuyu çok yanlış anlamışsın Şu piskolojide çalışamam üzgünüm zaten hayatım boyunca da çalışmadığım için çalışabilecek potansiyel de görmüyorum kendimde eşimle severek evlendim bu şekilde evliliğini kurtarmaya çalışıyorum çocuk evet hala istiyorum ve bunuda sana soracak değilim bunu bir adam için değil kendim için istiyorum çocuk oyuncak değil çocuk sahibi olma hakkım olduğunu düşünüyorum
"Bu psikolojide çalışamam ama çocuk büyütebilirim." Bravo gercekten!

Kızlar merhaba şimdi size hayatımı anlatmış gibi olacağım ama anlatacak kimsem olmadığı için buraya yazıp içimi dökmek istedim ben İstanbul’da yalnız yaşayan bir insandım annem öldü babam uyuşturucu bağımlısı bize zaten dedem bakıyordu Dedem çok ama çok zengindir gayrimenkul zengini babamdan daha genç ve daha dinçdır onun ablam okurken aldığı evinde kalıyordum Tek başıma yaşıyordum kira ödemiyordum ama ev öyle kötüydü ki dedemde kuş besler gibi Yani bana okuduğum dönem haftalık 200 TL yollardı ve fazlasını isteyince da git babanın yanında kal diyordu ama ben babamdan korktuğum için uyuşturucu içtiği için babamla kalamıyordum Neyse daha sonra bir adamla tanıştım o adamla evlendim Her şey harika bir dediğimi iki etmiyor kimseye muhtaç kalmıyorum benden 15 yaş büyük ben 30 yaşındayım o 45ama bu adamın Öfke kontrolü yok Sinirlenince defol git istemiyorum seni vs diyor Bambaşka bir insana dönüyor koluyla duvarları yumrukluyor kolunu kırdı geçen gün çok korkuyorum sabahın altısında dedemi aradım dedem de dediki gelinlikle girdin kefenle çıkarsın oradan beni rahatsız etme ben bu saatte uyuyorum dedi babam zaten uyuşturucu bağımlısı Daha önce kaldığım evde de halam oturmaya başladı halamın oğlu daha doğrusu bana evin fotoğraflarını attı o günden sonra dedikodumu yapmışlar sülalede kavga etti yine kaldı başımıza diye halam demişki ne olursa olsun dönemez artık benim çocuğum kalacak o evde Keşke annem yaşasaydı diyorum çok korkuyorum o da beyin kanamasından öldü sinirsel ben de kocamdan özür dilemek zorunda kaldım daha sonra oda pişman olduğunu söyledi Oturduk konuştuk sinirliyken bambaşka bir insana dönüştüğünü söyledim beni çok korkuttuğunu ama ben hala ona güvenemiyorum bir gün beni sokağa atar diye korkuyorum Çocuk sahibi olmak istiyorum eşimin Azosspermi var çocuğu olmuyor Tüp bebek tedavisine başlayacağız Hiç kimsem yok ailem yok bari bir çocuğum olsun istedim ama korkuyorum bir gün olur da eşim yine sinirlenip bambaşka bir insana dönüşür diye Şimdi çok iyi Ama piskolojim her şeyim Allak bullak oldu Yarın sabah evlilik terapisine başlayacağız kızlar eğer olurki ben boşanırsam ne yapmam nasıl bir yol izlemem gerekiyor eşim şu an dünya iyisi ben ona zerre kadar güvenmiyorum hiçbir güvenim kalmadı Geçenlerde rüyamda boynuma bir zincir bağlamışlar onu boynundan çıkarmaya çalışıyorum eşimi uyandırdım çıkarır mısın bunu boynumdan canım yanıyor diye Oda uyandı boynunda bir şey yok mu dedi ben de uyanık olduğum için boynuma baktım gerçekten bir şey yok rüyayla gerçek bile karıştı artık adet döngü saçma sapan bir hal aldı çok korkuyorum deli gibi korkuyorum ama korkularımı bir türlü anladığını düşünmüyorum özür dilemekle geçseydi keşke bazı yaralar ayrılsam boşansam gidecek yerim yok hiç evlenmeseydim mahvolacaktım zaten Anne de olmak istiyorum bir yandan da çalışmam gerekiyor galiba kendi ayaklarım üzerinde durmam gerekiyor kafam allak bullak..
İş bakın kendinize

Aa bu kanepede uyuyan adam değil mi :KK70: Adamın öfke problemi varmış, duvarları yıkıyormuş, böyle bir evlilikte her şey çok normalmiş gibi kanepede uyumasına mı taktın durup dururken :KK70:

Ya gerçekten bugünüm güzel geçsin istiyordum morale ihtiyacım vardı bakmaz olaydım sinirlendim doldum. Enayiyiz biz çünkü değil mi?
Çok güzel gelirim var, düzenim var, yalnız yaşıyorum. Uzun zamandır köpek istiyorum ama çalışma hayatım yoğun, gelirim iyi olsa da köpek büyük sorumluluk yeter mi emin olamıyorum, duygusal olarak her zorluğuyla başa çıkabilir miyim güvenemiyorum gtüme. Senelerdir oturup düşünüyorum kafamda onun için uygun şartları sağlamaya çalışıyorum. Öte yandan bir başkası özene bözene, düzgün şartları yaratarak çocuk doğuruyor her türlü fedakarlıkta bulunup sonra sizin gibileri gelip pıt diye ay benim canım çekti, yalnız kalmayayım diye bencillik yapıp çocuk doğuruyor. Bizler yemin ediyorum enayiyiz. Üç beş kişi bu dünyayı güzelleştiremeyeceğiz sizin gibiler var oldukça.
Sizin babanız muhtemelen uyuşturucu bağımlısı değil. Sizin çocukluğunuz madde bağımlısı bir babanın krizlerinin gölgesinde, bir dedenin gurur kırıcı lafları altında geçmemiştir.
Maddi durumum ve mesleğim oldukça iyi. Türkiye şartlarında sağlam bir maaşım ve ailemden kaynaklı emlak ve hisse gelirlerim, 4 kedim var. Çocuk sorumluluğunu alamam diye de düşünmüyorum. Ama bu bilincin oluşmasında düzgün bir ailede yetişmiş olmam etkili. Düzgün aile demek her şeyin mükemmel olmadı demek değil. Agresif, kızgın, dayak ataN bir baba ile madde bağımlısı baba aynı şey demek değil. Hayatınızda hiç yoksunluk krizine giren birisini gördünüz mü bilmiyorum. Ben çok gördüm ve ne derece iğrenç bir şey olduğunu tahmin edemezsiniz.
Tüm bunlara ek olarak ailem, aldığım eğitim ve mesleki tecrübem bana başkalarının yanlışını gösterirken o insanları rencide etmemeyi ve benim de mutlaka hata yapabileceğimi öğretti.
Ben paramı yanlış kararlar veren, yanlış ilişkiler içinde bulunan insanları yargılayarak, gerektiğinde cezalandırarak kazanıyorum. Bu “yanlış” insanlara her ne kadar sinirlensem de ben şöyleyim ben böyleyim demek aklıma gelmiyor. Çünkü ben uyuşturucu bağımlısı babam acaba bana zarar verir mi, acaba bir yerde ölü mü bulunacak diyerek büyümedim. Ben okumanın önemini biliyordum akranım kadın bilmiyordu ona gösterilmedi.
Bu kadının çocuk yapması evet yanlış bir sürü insan da bunu söylemiş ama üslup kesinlikle bu değil korkunç rahatsız edici üslubunuz.

Sizin babanız muhtemelen uyuşturucu bağımlısı değil. Sizin çocukluğunuz madde bağımlısı bir babanın krizlerinin gölgesinde, bir dedenin gurur kırıcı lafları altında geçmemiştir.
Maddi durumum ve mesleğim oldukça iyi. Türkiye şartlarında sağlam bir maaşım ve ailemden kaynaklı emlak ve hisse gelirlerim, 4 kedim var. Çocuk sorumluluğunu alamam diye de düşünmüyorum. Ama bu bilincin oluşmasında düzgün bir ailede yetişmiş olmam etkili. Düzgün aile demek her şeyin mükemmel olmadı demek değil. Agresif, kızgın, dayak ataN bir baba ile madde bağımlısı baba aynı şey demek değil. Hayatınızda hiç yoksunluk krizine giren birisini gördünüz mü bilmiyorum. Ben çok gördüm ve ne derece iğrenç bir şey olduğunu tahmin edemezsiniz.
Tüm bunlara ek olarak ailem, aldığım eğitim ve mesleki tecrübem bana başkalarının yanlışını gösterirken o insanları rencide etmemeyi ve benim de mutlaka hata yapabileceğimi öğretti.
Ben paramı yanlış kararlar veren, yanlış ilişkiler içinde bulunan insanları yargılayarak, gerektiğinde cezalandırarak kazanıyorum. Bu “yanlış” insanlara her ne kadar sinirlensem de ben şöyleyim ben böyleyim demek aklıma gelmiyor. Çünkü ben uyuşturucu bağımlısı babam acaba bana zarar verir mi, acaba bir yerde ölü mü bulunacak diyerek büyümedim. Ben okumanın önemini biliyordum akranım kadın bilmiyordu ona gösterilmedi.
Bu kadının çocuk yapması evet yanlış bir sürü insan da bunu söylemiş ama üslup kesinlikle bu değil korkunç rahatsız edici üslubunuz.
Ben şöyleyim böyleyim dememiş mi oldunuz şimdi?

Teşekkür ederim.

Canımın ici aile terapisi nasıl gidiyor bence sık sık girin herşey yoluna girsin , şimdilik anne olmayı bence ertele ve asla ölüm ü düşünme, el bet bir gün hepimiz öleceğiz acelen ne, kafanı toparla bi ise gör baktin herşey yoluna giriyor o zaman çocuk yaparsın,girmese de yol ver kocaya,yalnız yaşayan bir sürü kadın var,senin fazlan bile var ogretmensin.

X