Saç Kesim Şekilleri Kahkül sorunum ağlamak istiyorum yardım :(

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

rihannaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
634
85
Bir hevesle gidip kahkül kestirdim 1 ay kadar önce. İlk bir hafta çok güzeldi çok beğendi herkes. Ama kahkülüm kaşımın üstündeyken burnumun biraz üstüne kadar uzadı ve hiçbir şekil almıyor. Çok kötü duruyor kabarık kabarık. Fön çekeyim dedim olmadı uzun olduğu için, düzleştireyim dedim saçlar alnıma yapıştı, maşayla kıvırayım dedim saçlarımın hepsi havaya kalktı :KK43:
En kötüsü de şimdi herkes yüzüme karşı 'saçın çok kötü olmuş' , 'saçlarını topla bari' gibi cümleler söylüyor ve benim hepten moralim bozuluyor. :KK14:
Kahkülümü toplayabilirim, ama alnımda inanılmaz derecede sivilce ve leke var, ayrıca kahkülden biraz kısa boyutta toplanması hiç mümkün olmayan bebeklik saçları var. Zaten aile sorunlarım yüzünden moralim bozuk, hepten ağlamak istiyorum. Daha da kötüsü 1 hafta sonra gezi var ve hoşlandığım çocuk ta orada olucak. Ne yapabilirim :KK14::KK43::KK43::KK43:

Bir hevesle gidip kahkül kestirdim 1 ay kadar önce. İlk bir hafta çok güzeldi çok beğendi herkes. Ama kahkülüm kaşımın üstündeyken burnumun biraz üstüne kadar uzadı ve hiçbir şekil almıyor. Çok kötü duruyor kabarık kabarık. Fön çekeyim dedim olmadı uzun olduğu için, düzleştireyim dedim saçlar alnıma yapıştı, maşayla kıvırayım dedim saçlarımın hepsi havaya kalktı :KK43:
En kötüsü de şimdi herkes yüzüme karşı 'saçın çok kötü olmuş' , 'saçlarını topla bari' gibi cümleler söylüyor ve benim hepten moralim bozuluyor. :KK14:
Kahkülümü toplayabilirim, ama alnımda inanılmaz derecede sivilce ve leke var, ayrıca kahkülden biraz kısa boyutta toplanması hiç mümkün olmayan bebeklik saçları var. Zaten aile sorunlarım yüzünden moralim bozuk, hepten ağlamak istiyorum. Daha da kötüsü 1 hafta sonra gezi var ve hoşlandığım çocuk ta orada olucak. Ne yapabilirim :KK14::KK43::KK43::KK43:

e git kısalttır canım kuaförler 2-3 liraya kısaltıyo uzadıkça aldır uçlarından madem kahkülü sevdiysen
:KK8:

e git kısalttır canım kuaförler 2-3 liraya kısaltıyo uzadıkça aldır uçlarından madem kahkülü sevdiysen
:KK8:

Hayıır her gün fön çekemiyorum çok zor bakımı bir an önce uzasın diyorum da uzayana kadar ne yapacağımı bilmiyorum hiçbir şekil almıyor çünkü :KK14: Bir kere fön çekeyim dedim makineyi alttan tutmuşum saçımın hepsi havaya kalktı :KK43:

amaaan canım dert ettiğin konuya bak herkesde hepimizde sivilce var uzamasını istiyorsan sakın kestirme düzleştiricidir maşadır falanda kulllanma yakarsın hiç uzamaz bak sen rahatına kaldır hepsini havaya tak tel tokanı bırak uzasınlar sivilceler içinde al bi gülsuyu sabah akşam temizle yüzünü tamamdır takmayın böyle küçük şeyleri lütfen :)

hala kahkül kullanıyormusun bilmiyorum. ama illaki kahkülden yana sorunu olan bunu okur
yaklaşık bi yıldır kahkül kullanıyorum ve düz saçlıyım.
saçımda dönme var yani az bi kısım saç kökü geriye doğru uzuyo ve kalkık durmasına sebep oluyo. ince telli ve biraz seyrek bi saçım var ama inanın kahkül cok yakışıyo

bu da fotoğrafım :)))
http://u1309.hizliresim.com/1f/7/sddpf.jpg
evet poz biraz aptalca ama eğleniyorduk :KK37::KK37:
dönme olduğu hiç belli olmuyor saçımın tepesinden biraz sol taraftan dönmenin üstüne yani sağa atıyorum böyle oluyor. benim gibi dönmesi olan varsa sakın usturayla kestirmesin kalkık durur başedemezsiniz. düz makas kestirin böylece saçı yani kahkülü sağa sola attıgınızda asla bi taraf uzun bitaraf kısa durmaz. sabah kalktığınzda kahkuller dimdik duruyosa girin fıskiyenin altına kahkülü tamamen ıslatın ve tarayın. dönmeniz varsa tepeden biraz saçı o tarafa dogru tarayın. bu haldeki sacı kurutmak cok önemli. makineyi tepeden tutun bu sırada diğer elinizle de (eğer dönmeniz varsa) çok az miktarda saçı baş ve işaret parmagınızla tutun aşağı dogru çekerek kurutun. (umarım anlamışsınızdır:KK37:) ve bunu yaparken dönmeniz ne tarafdaysa kafanızı o tarafa yatırın ki saçınız o dönmeyi kapatır vaziyette kurusun. son olarak. düzleştirmeyi anlatayım. saçınızı arkadan toplayın sadece kakuller kalsın. şimdi kahkülü elinize alın. alnınıza yakın olan kahkülleri bırakın tepedeki köklerini tel tokayla gevsek bi şekilde kafanızın bi tarafına tutturun ki elinize gelip rahatsız etmesin. alnınıza yakın olanlar yani kahkülünüzün altta kalan kısımları serbest şuan. onları ucundan tutun ve saçınızın köklerine ASLA yaklaştırmamak sartıyla tam ortadan aşşagı dpgru düzleştirin bu sırada elinizi çekin. eğer dönmeniz varsa (örneğin sağ tarafta dönme) düzleştiriciyi sağa doğru hafiften kaydırın ama şunu kesinlikle yapmayın. düzleştirirken düzleştiriciyi dışarı doğru aşşagı kaydırmayın. dik açıyla tam yere doğru düzleştirin zaten saçın alt kısmı öenmli sayılmaz bu yuzden yumusak davranın. şimdi tel tokayı çıkarın ve düzleştirmediginz sacı elinize alın ve kökten uzak bi şekilde aşagı düzleştirin. tıpkı verdiğim linkteki resimdeki gibi olucaktır. tüm güzellikler sizin olsun kızlarr:KK54::KK54::KK54::KK54:

X