Mutfak Dekorasyonu Kahvaltı takımı

Kahvaltı takımı almalı mı?

• Evet

OY: 4 36,4%
  • Hayır

OY: 7 63,6%

• Ankete Katılan
    11

Tasbebek09

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2014
590
930
Kızlar merhaba
Ben çeyizim için kahvaltı takımı alcam ama alsam mı kararsızım. Şu kapaklı kahvaltı takımından alıp pasta tabağıyla takım yapasım var. Kahvaltı takımında çok gereksiz şeyler var mesela fincan kullanmam ben. (Gerçi çay bardaklı takımlarda var görmüştüm.) Çay bardağı olmalı özellikle kulplu kullanırım ben. Çaydanlık hiç kullanmam o porselen olanlandan durcak kenarda.bi de o takımın kapakları olmayacak ee buzdolabında nasıl durcak kapaklı olmalı diye düşünüyorum
Şöyle düşündüm ben o kapaklı takımdan alayım. Şu zeytin koymak için kıvrımlı şeyler var ya onlardan alırım.(çok hoşuma gidiyor 😂) 12 tane de pasta tabağı alırım.( kalabalık gelen olur filan) çay bardağım zaten var. Yani gerek var mı sizce??

Veya 2. Planım;bu dediğimi günlük için alayım yine kendimize. misafir için de sen yine de al mı dersiniz ??

Kesinlikle alma derim. Hatta o kıvrımlı zeytınlıgı bile alma :) ben kıvrımlı zeytınlıkten 2tane almıstım zamanında ınan cok az kullandım almasaymısım keske. Düz beyaz çeşit çeşit porselen var kaseler falan onlardan alırsın. Ekstra kahvaltı için tabak almanada gerek yok zaten misafir ve gunluk ıcın yemek takımı alırsın onların tabaklarını kullanırsın.

Kesinlikle alma derim. Hatta o kıvrımlı zeytınlıgı bile alma :) ben kıvrımlı zeytınlıkten 2tane almıstım zamanında ınan cok az kullandım almasaymısım keske. Düz beyaz çeşit çeşit porselen var kaseler falan onlardan alırsın. Ekstra kahvaltı için tabak almanada gerek yok zaten misafir ve gunluk ıcın yemek takımı alırsın onların tabaklarını kullanırsın.
yaaa o kıvrımlı zeytinlik hoşuma gidiyor ama yine alırım ya içimde kalmasın :KK9:yani pasta tabaklarını tabi günlükte kullanırım kahvaltı içinde. yani gereksiz gibi geldi takım bana. kullanmayacağım bişey için para veresim yok. annemde al yinede olur mu öyle diyo. ay kararsız kaldım.

O kıvrımlılar çok güzel görünüyor ama alırken zeytinler fırlıyor 😀

Kesinlikle alma. Hem kapaklı kahvaltı takımını hem de o kıvrımlı zeytinlikleri elden çıkardım. Buzdolabında durması gerekiyor ve orada çok yer kaplıyor. Ayrıca sürekli onların içinden yemek hijyenik de gelmiyor bana. Yiyeceğimiz kadar peynir vs kesip kahvaltı tabaklarımıza koyuyoruz. Misafir geldiğinde ortaya kesip herkes tabağına alıyor. Bu sebepten bence gereksiz.

Kendin takım yapman daha mantıklı hem gereksiz parça çok var takımlarda hemde ayrı ayrı takım yapınca daha kullanışlı daha güzel model bulursun

Valla ben aldım hiçte pişman değilim.
Kahvaltı takımı büyük bir set aldım.
İçinde günlük kullanmak için kapaklı da var misafir için ayrı parçaları da var.
Yemek takımımın tatlı tabakları kahvaltı masası için çok sade.
Ben renkli şık kahvaltı sofralarını severim.
Misafir gelince kapaksız olanları kullanıyorum daha sonra kapaklı kaplarda dolapta muhafaza ediyorum.
O porselen fincanları yeri geliyor sütlü kahve vs de kullanıyorum yer geliyor masada bitki çayı vs içmek isteyen oluyor onlarda kullanıyorum.
Kahvaltı takımını pasta takımı gibi de kullanabiliyorsun
Ben çok memnunum

Kendin takım yapman daha mantıklı hem gereksiz parça çok var takımlarda hemde ayrı ayrı takım yapınca daha kullanışlı daha güzel model bulursun
Bende öyle düşünüyorum kendim yapayım çok gereksiz olan şeyler var

Valla ben aldım hiçte pişman değilim.
Kahvaltı takımı büyük bir set aldım.
İçinde günlük kullanmak için kapaklı da var misafir için ayrı parçaları da var.
Yemek takımımın tatlı tabakları kahvaltı masası için çok sade.
Ben renkli şık kahvaltı sofralarını severim.
Misafir gelince kapaksız olanları kullanıyorum daha sonra kapaklı kaplarda dolapta muhafaza ediyorum.
O porselen fincanları yeri geliyor sütlü kahve vs de kullanıyorum yer geliyor masada bitki çayı vs içmek isteyen oluyor onlarda kullanıyorum.
Kahvaltı takımını pasta takımı gibi de kullanabiliyorsun
Ben çok memnunum
Hangi marka o dediğiniz hem kapaklı hem kapaksız takım. Ben fincan kullanmıyorum kupa kullanıyorum genelde kupa aldım zaten çok güzel. Yemek takımında bile istemiyorum çok gereksiz geliyor. Gerçi çay bardaklı takımlarda var artık onlara da bakabilirim henüz karar veremedim annem bakalım deyip duruyor da kafam karışık 🤔

Hangi marka o dediğiniz hem kapaklı hem kapaksız takım. Ben fincan kullanmıyorum kupa kullanıyorum genelde kupa aldım zaten çok güzel. Yemek takımında bile istemiyorum çok gereksiz geliyor. Gerçi çay bardaklı takımlarda var artık onlara da bakabilirim henüz karar veremedim annem bakalım deyip duruyor da kafam karışık 🤔
Karaca ve emsana giderseniz orada kahvaltı takımlarını günlük parçalarla birlikte satın alabiliyorsunuz.
Modellerin hep takım takım devamlarını yapmışlar.
Ben kahvaltı takımını tepsisine kadar aldım yani düşünün.
Kız kardeşim de aynı şekilde aldı o da yine çok kullanıyor

X