Kahvaltilik biber salcasi (resimli)

bencee süper gözüküyo şimdi olsa ekmege sürüp bayaa yerim :) hamiş hamiş canım çekti eline saglık.

ah canim kiyamam sana hamissin ndemek allah saglikla sihhatli kucagina almayi nasip etsin insallah:Saruboceq:eek:puyorumnanaktan
ay inanki cok üzüldüm:eek:klava: simdi zaten ben hep resimleri yüklerken aklima gelmiyo deyil acaba günah olurmu diye bak siomdi hamis hamis canin cekti tüh yaamafoldumben
hakkini helal et canim:teselli::asigim:a.s.

ah canim kiyamam sana hamissin ndemek allah saglikla sihhatli kucagina almayi nasip etsin insallah:Saruboceq:eek:puyorumnanaktan
ay inanki cok üzüldüm:eek:klava: simdi zaten ben hep resimleri yüklerken aklima gelmiyo deyil acaba günah olurmu diye bak siomdi hamis hamis canin cekti tüh yaamafoldumben
hakkini helal et canim:teselli::asigim:a.s.
iyi dileklerin için çok teşekkürler cnm...hem o işin şakası hamilelerin herşey canı çeker kaydirigubbakcemile3

bizde bunun daha degisik yapariz ama seninki sankim daha guzel ,denicem canim cok tesekkur ettim
bizim yaptigimza acili deniliyo
domatesler biberler tabi aci biber tatli irmizi biber maydaoz falan hep robottan gecirip, zeytinyagla pisiriyoruz koyulasana kadar isterse icine sarmisak konuslur baharati ve tuzu konulup ayni senin gibi kavanozlara koyuyorum bu hafta yapcam
ama seninkinde denicem kirmizi biber alim biraz deneyim iyi olursa bundan sonra devamli yaparim

bizde bunun daha degisik yapariz ama seninki sankim daha guzel ,denicem canim cok tesekkur ettim
bizim yaptigimza acili deniliyo
domatesler biberler tabi aci biber tatli irmizi biber maydaoz falan hep robottan gecirip, zeytinyagla pisiriyoruz koyulasana kadar isterse icine sarmisak konuslur baharati ve tuzu konulup ayni senin gibi kavanozlara koyuyorum bu hafta yapcam
ama seninkinde denicem kirmizi biber alim biraz deneyim iyi olursa bundan sonra devamli yaparim

eminim senin yaptigin tariflede güzel oluyordum canim hic öylesini denemedim.
ne demisler kabi ayri olanin tadida ayri olurmusyerimseniben
ben sadece kahvaltilik icin birkac kavanoz yapiyorum hersene kahvaltilarda güzel oluyoryerimseniben
yorum icin cok tesekküpr ederim canimopuyorumnanaktan

bende yaptım canım, bir kısmını közlemeden yaptım biberlerin kabuklarını soymak zor geldi. güzel olur inşaallah cokacimcoook

bende 2 kilo falan biber alıp denicem. bakalım nasıl olucak..
butür şeyleri eşimle çok severiz..

4 kilo dan kaç kavanoz çıktı ki. ben 11 kilodan yaptım saDECE 3 KAVANOZ ÇIKTI. ÖYLE ÇOK BÜYÜK KAVANOZLAR DA DEĞıL

buda annemle birlikte yaptigimiz
kahvaltilik biber salcamiz
yari yariya paylastik
cok severim kahvaltimin vazgecilmezidir
kessinliklede herkeze tavsiye ederim

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook​

buda annemle birlikte yaptigimiz
kahvaltilik biber salcamiz
yari yariya paylastik
cok severim kahvaltimin vazgecilmezidir
kessinliklede herkeze tavsiye ederim

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook​

ooooo bidenem nefiss görünüyorcokacimcoook
zaten annen bunun profisi masallah:nazar:
afiyet bal seker olsun bidenemopuyorumnanaktan
ellrinize emeciklerinize saglikopuyorumnanaktana.s.

bizde yazın bitimine doğru yaparız kahvaltılık ketçap deriz ben 30 kg domates, 20 kg kırmızı biber, 1 demet maydonoz, 1kg yakın sarımsak soyarım, 1 kg yakın havuç ve çeşitli baharatlar, akşam üzeri kırmızı biberi temizleyip 3-4 kırıp büyük bir kazanda çok az su konup haşlanır kırmızı bibierler kendileride su salar sabahta mutfak robotunda parçalayıp kevgirden geçirip gene kazana konur domateside 3-4 bölüp gene robottan geçirip kevgirden çekirdekleri ayrılıp, biber suyu kaynamaya başlayınca domates suyunuda ekleriz, suyu azalmaya başlayınca sarımsaklarda robottan geçirilir, havuçlarda robotta kıyılır maydonoz hepsi kazanın içine atılır, bir su bardağına yakın şeker, tuz, sıvı yağ göz kararı, baharatlar atılır ve sürekli büyük tahta kaşıkla karışıtırılır dibi tutmasın diye kazanda kaynayan ketçap kavanozlara doldurulup ters çevrilip bırakılır ve üzeri çok iyi kapatılırr daha sonra kazanın etrafında kalan ketçapıda bi büyük ekmek alıp bi güsel temizlersinnn :KK70: biz bulgaristan göçmeniyiz evimizin bahçesinde büyük bir ateş yakıp yaparız bütün kışlıklarımızı, ...

X