kahverengi sivilce lekelerine hangi tedavi olur?

dukanyapanvegan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2011
225
15
kızlar yanaklarımda ve burnumda kocaman deri altında sivilceler çıkmıştı 3-4 sene önce ve geriye kahverengi lekeler kaldı geçen sene expigment ve acnelyse ile biraz hafif lettim ama bu sefer çil gibiler ayrıca çillerimde var burnumda biraz artık ilaç kullanmak istemiyorum çünkü dışarı çıkamıyorum çok soyuluyor hemen biterecek çözüm istiyorum ayrıca bitkisel çözüm de istemiyorum çünkü çenemde büyük bi sivilce çıktı limonla ovuşturdum kıpkırmızı leke kaldı cildiyeci hipokort verdiği halde geçmedi 3 aydır halen kızarıklık duruyo ve çok büyük neyse ki o sivilcelerden çıkmıyor sadece yüzdeki tüyleri aldıktan sonra isilik gibi sivilceler çıkıyor yani kısaca cildimden hiç memnun değilim sizce kimyasal peeling mi yaptırayım lazer mi yaptırayım lekelere gerçekten çok sıkıldım artık bunlardan hemen kurtulmak istiyorum ayrıca ankaradaki kimyasal peeling ve lazer leke tedavisinin seansı ne kadar cevaplarsanız sevinirim çünkü çok kafaya taktım hep aynaya bakınca bunalıyorum:KK43:

Son düzenleme:
yani kızlar bişey sorduk hiç mi yok yaptıran lazer ya da peeling:KK43:

Canım lazer yaptıranlardan çoğu hiç memmun değil ve maliyeti fazla ama yaptıranların çok az kısmıda çok memmun..Durumun varsa iyice araştırıp bi dermatoloğa görün o seni yönlendirir..

Canım lazer yaptıranlardan çoğu hiç memmun değil ve maliyeti fazla ama yaptıranların çok az kısmıda çok memmun..Durumun varsa iyice araştırıp bi dermatoloğa görün o seni yönlendirir..

dermatologa gittim hiç gerek yok peelinge bile dedi ama benim çiller var da naparsam yapayım geçmez çiller sanırım teşekkürler:)

Son düzenleme:
dermatologa gittim hiç gerek yok peelinge bile dedi ama benim çiller var da naparsam yapayım geçmez çiller sanırım teşekkürler:)

Çiller tekrarlıyor diye biliyorum.Ama azaltabilirsinz güneş kremi sürmeden asla çıkmayın.Hem abartı değilse bence çilli olmak çok tatlı keşke bendede olsaydı birazcık :)

Çiller tekrarlıyor diye biliyorum.Ama azaltabilirsinz güneş kremi sürmeden asla çıkmayın.Hem abartı değilse bence çilli olmak çok tatlı keşke bendede olsaydı birazcık :)

sarışın ve kızıllara çok yakışıyor ben kumralım maalesef çillerim sadece gözlerimin altında ve burnumda var biraz ama çok değil geçen sene expigmentle geçmişlerdi gene çıktılar:KK50:

ben expigmentii 3 gündür kullanıyorum lekelrın ustne nokta seklınde bıraktım 3 4 saat durdu yıkadım yuzumu hala kızarıklıklar duruyo madacassol zeytınyagı surdum hala gecmedı ne yapmalıyım acaba kalıcı değildr umarım :KK19:

ben expigmentii 3 gündür kullanıyorum lekelrın ustne nokta seklınde bıraktım 3 4 saat durdu yıkadım yuzumu hala kızarıklıklar duruyo madacassol zeytınyagı surdum hala gecmedı ne yapmalıyım acaba kalıcı değildr umarım :KK19:

tek çaresi terramycin bence bi kızarıklık yara olsun gece terramycin sürerim sabaha geçer terramycin gibi merhem yok:KK1:
expigment ve acnelyse bir arada kullan istersen ben akşam önce expigment 1 saat sonra acnelyse sürüp yatardım deri baya soyulurdu tahrişe ise terramycin sürerdim hemen geçerdi ve bu şekilde sivilce lekelerim %75 geçti tavsiye ederim

Son düzenleme:
Peki deniyim tesekkur ederim.ama kizarikliklar bni baya korkuttu:KK43:( gecmezse npcm diye dsnur oldum.kaç günde geçer sence.madacassolda ise yarar mi dersin

Zelisnur 3 gundr gectgi yok bu izlerin nokta nokta yanik gbi kldi cook üzülüyorum ya nerden srmstum sunu offfff

Zelisnur 3 gundr gectgi yok bu izlerin nokta nokta yanik gbi kldi cook üzülüyorum ya nerden srmstum sunu offfff

bi de terramycin dene olmazsa dermatologa git ama ilk önce terramycin dene akşam yatmadan önce yedirip sür ve üzerine birazcık daha sür bu sefer yedirmeden bırak sonra yat sabaha geçer belki ben öyle yapardım tahrişlerde

merhaba cildinizde yanık gibi kaldı dediğiniz kısımlar düzeldimi? düzeldiyse nasıl düzeldi bilgi verebilirmisiniz?

evet canım düzeldi şükür ayy kaus gibiydi resmen :2: madecassol ve bepantol kullandım bol bol eser kalmadı sanırım cok surmusum bıdaha yuzume denemek ıcın buyuk cesaret toplamam lazım kı sanmıyorum :KK5: senin yüzünde de mi oldu ???

evet canım düzeldi şükür ayy kaus gibiydi resmen :2: madecassol ve bepantol kullandım bol bol eser kalmadı sanırım cok surmusum bıdaha yuzume denemek ıcın buyuk cesaret toplamam lazım kı sanmıyorum :KK5: senin yüzünde de mi oldu ???

benim yüzümde ve kolumda oluştu bol bol bepanten medacasol denedim ama olmadı :KK50:

X