Kaktus bakimi

athena

Goddess of Wisdom
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2013
6.524
24.175
Merhabalar.

Kaktüs bakımı detayları ile ilgili bilgi verebilecekleriniz var mı aranızda?
Çok seviyorum ama eşimin aldıklarını yaşatamadım hiç..
En son ikisi yasiyordu ama çalındı apartmanın icinde:KK43:
Şimdi aldığı ufak , resim eklerim, pembeye boyanmışlar galiba.. ama elledim yumusaklar:KK43:
Bebekler diye mı yoksa ölmüşler mı bilmiyorum daha yeni getirdi eve..

Ne yapsam ne etsem..

Merhabalar.

Kaktüs bakımı detayları ile ilgili bilgi verebilecekleriniz var mı aranızda?
Çok sevdim ama eşimin aldıklarını yaşayamadım.
En son ikisi yasiyordu ama çalındı apartmanın icinde:KK43:
Şimdi aldığı ufak , resim eklerim, pembeye boyanmışlar galiba.. ama ekledim yumusaklar:KK43:
Bebekler diye mı yoksa ölmüşler mı bilmiyorum daha yeni getirdi eve..

Ne yapsam ne etsem..
Yumuşaksa ölmüş olabilir. Kaktüse suyu cok vermeyin. Kış mevsimi zaten suya ihtiyaçları cok olmaz. 15 güne bir sulasanız bile yeterli. Gübre takviyesi de yapabilirsiniz bi süre yeterli büyümeye ulaşana kdar

20201204_224713.jpg

Yumuşaksa ölmüş olabilir. Kaktüse suyu cok vermeyin. Kış mevsimi zaten suya ihtiyaçları cok olmaz. 15 güne bir sulasanız bile yeterli. Gübre takviyesi de yapabilirsiniz bi süre yeterli büyümeye ulaşana kdar
Tesekkur ederim yeni alınmışlar bunlar ben geldiğinde eve yani bu gece biraz suladim kuruydu ama yumusaklar:KK43: sanırım yaşamayacaklar?

Tesekkur ederim yeni alınmışlar bunlar ben geldiğinde eve yani bu gece biraz suladim kuruydu ama yumusaklar:KK43: sanırım yaşamayacaklar?
Bir süre sulamayın bakalım belki ölmemişlerdir. Sonra da saksısını değiştirin iyi bi toprak alıp kendine gelir

Tv nin yanına koy canım benim kaktüsler boyunlarını büküyor bazen su veriyorum canlanıyo tekrar 😊

Bir süre sulamayın bakalım belki ölmemişlerdir. Sonra da saksısını değiştirin iyi bi toprak alıp kendine gelir
Ileride ayırmam gerekir mı bunları, umarım yasarlar.. ciceklerimi çocukların gibi seviyorum. Sardunyalarim var bayılıyorum onlara, kaloşa var maşallah güzel yaşıyor. Kurdele çiçeğim var baya yavruladı maşallah ona da. Ama kaktüslerim hep hüsran..

Tv nin yanına koy canım benim kaktüsler boyunlarını büküyor bazen su veriyorum canlanıyo tekrar 😊
Içerde mı kalsın yani? Kimisi diyor güneşi sever kaktüsler? Dışarı koyun diyor biri youtoube da hatta. Dışarda havadar kalmalıymış..

Ileride ayırmam gerekir mı bunları, umarım yasarlar.. ciceklerimi çocukların gibi seviyorum. Sardunyalarim var bayılıyorum onlara, kaloşa var maşallah güzel yaşıyor. Kurdele çiçeğim var baya yavruladı maşallah ona da. Ama kaktüslerim hep hüsran..
Benimde var böyle çoklu. Ben ayırmadım büyük bir saksıya aldım o kdar. Kıyamıyorum ben de ayırmaya. Ölürler diye korkumdan hiç bozmuyorum düzeni. Çünkü çok kıymetliler benim için🥰

Içerde mı kalsın yani? Kimisi diyor güneşi sever kaktüsler? Dışarı koyun diyor biri youtoube da hatta. Dışarda havadar kalmalıymış..
Ben güneşli günlerde güneşe cıkarıyorum kaktüslerimi. Gayet de güzel büyüyorlar. Sonra eve alıyorum cünkü kış geldi sogukta kalmasınlar. Otırma odamda duruyorlar hep. Kışın güneş bulmak zor malum.

Benimde var böyle çoklu. Ben ayırmadım büyük bir saksıya aldım o kdar. Kıyamıyorum ben de ayırmaya. Ölürler diye korkumdan hiç bozmuyorum düzeni. Çünkü çok kıymetliler benim için🥰
Benim için de tüm çiçeklerim değerli.
Konuşuyorum bile onlarla..
Geçen biberim soluyordu
Konuştum onla baya .
Baktım ki canlanmis😇🥰 çok sevindim

Canım valla benim kaç aydır tv nin altındaki ünitede hiç bakım da yapmam ama ölmüyorlar.. radyasyonu çekiyormuş diye duydum kaktüslerin
Evet bazı kaktüsler iç mekan için mis.
Sera da yetiştikleri için direkt güneşi sevmezlermiş.
Ama ben nerden anlicam ki güneş severdi sevmezdi:KK70:

Benim için de tüm çiçeklerim değerli.
Konuşuyorum bile onlarla..
Geçen biberim soluyordu
Konuştum onla baya .
Baktım ki canlanmis😇🥰 çok sevindim
Ben de konuşurum. Hepsine hayatımın ayrı bi anlamını yüklerim. Onlar büyüdükçe içimdeki umut da büyür beslenir. Çiçekler candır kıymet bilene🥰

Bende kaktüs büyütüyorum tv ünitesinin üstüne tv yanında su çok vermiyorum 10 güne bir azar azar veriyorum şuan kış olduğu için dışarı çıkarmıyorum bazen güneş varsa bir iki saat çıkarıyorum evin içi genel anlamda sıcak suyu pek sevmiyorlar sıcak ve güneşi seviyorlar benim tüm kaktüslerim doğurdu bu arada 🎈

Birde sanki bu renkli kaktüsler daha çabuk ölüyor gibi geldi bana benimde vardı onlara pek bakamadım

Bende kaktüs büyütüyorum tv ünitesinin üstüne tv yanında su çok vermiyorum 10 güne bir azar azar veriyorum şuan kış olduğu için dışarı çıkarmıyorum bazen güneş varsa bir iki saat çıkarıyorum evin içi genel anlamda sıcak suyu pek sevmiyorlar sıcak ve güneşi seviyorlar benim tüm kaktüslerim doğurdu bu arada 🎈
Kisin sogugu hissetmeleri lazim diyorlar
Ben balkonda bakiyorum, bazen yagmur yagdiginda balkonun disina koyuyorum
Gunesli havalarda da cikariyorum.
Kis diye de asla sulamiyorum uykudalarmis
Umarim benim de yavrularlar:cry:

X