Kalbim acıyor abartiyormuyum haklimiyim ?

Öylemi dersin bir daha konusunu acmayim demi ama inan ağladım gizlice bile beni daha çok öpmeye başladı bu olaydan sonra buda beni kahrediyor.....nasıl sabredicem ona neden bu kadar samimi oldun diye bağırarak aglayasim var :KK43: ama Allah'a havale ediyorum icim açıyor napabilirim .. inşallah gecer bu duygu kriz
Burdaki yorumları hayretle okuyorum üzülme lütfen hiç aldatma vs gibi bir durum olduğunu sanmıyorum iş arkadaşı belki biraz daha seviyeli olsa olurdu ama bazen taviz veriyor insan sürekli yanyana olunca hic art niyetsiz öyle bir samimiyet gelişebiliyor

Bak sana birşey anlatacağım benim bir staj arkadaşım vardı abi derdim eşi doğum yapmıştı ben de bekardim öğrenciyiz yani anneme söyledim falan abinin eşi doğum yapmış hediye alalım diye hediye aldık o kadar temiz bir niyetle verdim ki şimdi düşünüyorum eşi neden sınıfındaki kız sana bebek hediyesi getirdi dese kalakalırdım heralde bunu nasıl düşünür diye inanamazdim hiç aklına böyle şeyler getirme bi eşine sor çok takildiysan ama lütfen kendini bebeğini ve sütünü düşün

Sizin gibiler yüzünden iş arkadaşlarımıza nezaket göstermeye korkar olduk. Ne güzel düşünmüş hediye almış. Abartının doruklarında yaşıyorsunuz. Kalbiniz buna mı acıyor? Allah başka dert vermesin. Eşinizin sizi tanımlamak için kullandığı kelimeler de aynı şekilde abartının doruklarında.

Eşiniz size açıklama yapmak için saçmalamış gibi geldi bana.
Sizi o şekilde anlattığı falan abartıdir diye düşünüyorum umarım öyledir çünkü çok gereksiz ve anlamsız o kadar eş güzellemesi yapmak. 🥴

Kafanızda kurduğunuz gibi farklı birşey olduğunu sanmıyorum. Fazla hassassınız şuan.

Son düzenleme:
Kızlar yeni doğum yaptım lohusayim daha, lohusaligim eşim , ailesi ve annem sayesinde Allah'ın izniyle) elhamdülillah çok iyi huzurlu geçiyor... Lakin bugün bir şey oldu. Eşim iş arkadaşlarindan 2 tane kadının bebeğimize hediye aldığını söyledi ( eşim dışarıya karşı soğuk ve sert görünür ama ev ahalisne karşı sıcak ve yumuşak huylu biridir ) ben bozuldum çünkü ikimizde iş arkadaslarimizla gereksiz muhabbetten hoslanmayiz özellikle karşı cins olursa bu aramızda cümlelere dökülmeyen gizli bir anlaşma gibidir... Yani bekar bi tane kiz hediye alıyor bu arada sohbet muhabbeti gerektirir sevgi gerektirir... Ben iş arkadaşıma evli erkek birine hediye almam toplu organizasyonlara katılırım herkes alıyorsa alırım vs ... (Eşimle aramızdaki dinamiği bilin diye söylüyorum oda böyle düşünür zaten herkesi ilişkisi farklıdır çoğu kişi bunu umursamaz, biz kıskanç ama caktirmayan bu kiskanclik yüzünden ilişkiyi yipratmaktan kaçınan bir çiftiz)

Her neyse işte eşim bana açıklama yapıyor sürekli anlatıyor o kıza beni ne kadar cok sevdiğini , senelerdir dua edip karşına beni çıkardığını Allah'ın anlatmış , işte benim güzelliğime eş değer asla ne burda nede dünyada başka biri yokmuş öyle söylemiş kıza yani beni ne çok sevdigini Allah'ın bir lütfu olduğumu anlatmış , bunu duyunca biraz hoşuma gitti ama sonra yine bozuldum neden bu kadar samimiyet kurdu ki...birde kiza takma at takmış küçük Muş kiz minik diye sesleniyor mis oda ona abi mesela ...kalbim öyle aciyor ki takma ad bile takmış aradaki samimiyete bakın...ben dedim ki en son ..eğer gereksiy muhabbet eder ve ismi dışında seslenirken hakkimi helal etmiyorum normalde anlatır iş hayatı bu derim kiskancligimi gizlerim ama kadınlar anlar mı dersiniz bunu çok kıskandım çok üzüldüm...birde gebeliğim zor geçti uzun süredir ilişkimiz yok ..bana şiirler yazıyor guyel sözler söylüyor ama fazla opmuyor diye çok üzülüyordum ama lohusalık geçmesini bekliyordum yorgun diyordum ..ama bu olay sonrası daha çok öpmeye ve daha yakın davranmaya başladı buda kahrediyor beni suçu ört pas etmek için mi yoksa diye düşünüyorum içim acıyor ..o kız benim için 14 yaşında çocuk gibi görünüyor benim senden başkasını asla gözüm görmez diyor ...birde iş kiyafetini utusuz giyerdi ..daha yeni doğum yaptığım halde utulememi istemişti sökük vardı dikmemi istedi normalde istemez idare eder..şu an iyiyim ama o zaman yeni dogum yapmıştım çok uzun oldu ama böyle işte ne yapsam ne desem esime. Üzüntüden napicami sasirdim

25 yıllık iş hayatım var, doğumu olana, düğünü olana, doğum günü olana vs.. her zaman hediye aldım, bu konuda ortak organizasyonları da sevmem hediyemi kendim yaparım. Biri bunun altında art niyet arasa çok fena bozarım. Adamın çocuğu olmuş, mutlu yuvası ve bir eşi var, bir insanın hoşlandığı birine yaklaşmak için en saçma yol bebek hediyesidir sanırım. Bu hediyeler saygıdan, sevgiden, iyi dileklerle yapılır, çok abartmışsınız

Burada sorun hediye vermek istemeleri değil bence,gayet normal olabilir

Ama minik diye takma isim takması gerçekten çok irite etti beni, bu ne samimiyet.Başka bir isim taksa neyse de minik baya samimi sevimli.Bana birara sevgilim minik miniş vs derdi belki de bu yüzden bu kadar rahatsız etti bilmiyorum

Sevgilim iş arkadaşına minik diye takma isim takıp hitap etse ben de hiç hoşlanmam

Kirmak istemem kusura bakmayin ama davranisiniz ve dusenceniz bana cok abarti geldi.. is ortamlarında muhabbetler elbet kurulur. Bunda ben bir sakınca görmüyorum. Lakap takma sadece esinize aitse uyarirsiniz esinizi. Ama is yerinde herkrs oyle diyorsa bence pek sorun degil..Benimde esime is yerindeki hem nisanli bir arkadasi hemde evli olan baska bir bayan arkadasi kizim icin dogum hediyesi alip gondermislerdi..Başka bir bekar arkadasi doğumda hastane odama çiçek çikolata bile gönderip eşin lohusa onu sakin üzme diye not bile koymuştu. Tabi benim eşime güvenimde bir sıkıntım yok. Gereksiz kiskanclik triplerine girip esimi sikmam. Sikilan erkek daha cok disari kaciyor bana gore. Is cikisina dogru yemege vs gitmek icin yanina giderim herkesi tanırim herkeste beni tanir. Kim kimdir bilirim. Is yerindeki muhabbetlerini dahi ben demesem esim kendisi aksam yemek yerken bugun soyle oldu boyle oldu diye anlatır. Is yerinden bazı kizlarla görüşüyorum bile. Sizde bence kendinize durduk yere dert aramayın. Eşinizle birbirinize karsi daha açık olun. Bir ara içiniz rahat etsin diye is yerini ziyaret edin veya iş arkadaşlarını eve davet edin.(koronooo dan sonra) eğer ki sizi gercekten şüpheye düşürecek davranışları olursa o zaman sessiz kalıp takip edersiniz. Yoksa gereksiz muhabbetler ilişkileri yıpratip ve sonrasında birbirine tahammül edemeyen iki kişi den başka birseye donusmuyor

Kızlar yeni doğum yaptım lohusayim daha, lohusaligim eşim , ailesi ve annem sayesinde Allah'ın izniyle) elhamdülillah çok iyi huzurlu geçiyor... Lakin bugün bir şey oldu. Eşim iş arkadaşlarindan 2 tane kadının bebeğimize hediye aldığını söyledi ( eşim dışarıya karşı soğuk ve sert görünür ama ev ahalisne karşı sıcak ve yumuşak huylu biridir ) ben bozuldum çünkü ikimizde iş arkadaslarimizla gereksiz muhabbetten hoslanmayiz özellikle karşı cins olursa bu aramızda cümlelere dökülmeyen gizli bir anlaşma gibidir... Yani bekar bi tane kiz hediye alıyor bu arada sohbet muhabbeti gerektirir sevgi gerektirir... Ben iş arkadaşıma evli erkek birine hediye almam toplu organizasyonlara katılırım herkes alıyorsa alırım vs ... (Eşimle aramızdaki dinamiği bilin diye söylüyorum oda böyle düşünür zaten herkesi ilişkisi farklıdır çoğu kişi bunu umursamaz, biz kıskanç ama caktirmayan bu kiskanclik yüzünden ilişkiyi yipratmaktan kaçınan bir çiftiz)

Her neyse işte eşim bana açıklama yapıyor sürekli anlatıyor o kıza beni ne kadar cok sevdiğini , senelerdir dua edip karşına beni çıkardığını Allah'ın anlatmış , işte benim güzelliğime eş değer asla ne burda nede dünyada başka biri yokmuş öyle söylemiş kıza yani beni ne çok sevdigini Allah'ın bir lütfu olduğumu anlatmış , bunu duyunca biraz hoşuma gitti ama sonra yine bozuldum neden bu kadar samimiyet kurdu ki...birde kiza takma at takmış küçük Muş kiz minik diye sesleniyor mis oda ona abi mesela ...kalbim öyle aciyor ki takma ad bile takmış aradaki samimiyete bakın...ben dedim ki en son ..eğer gereksiy muhabbet eder ve ismi dışında seslenirken hakkimi helal etmiyorum normalde anlatır iş hayatı bu derim kiskancligimi gizlerim ama kadınlar anlar mı dersiniz bunu çok kıskandım çok üzüldüm...birde gebeliğim zor geçti uzun süredir ilişkimiz yok ..bana şiirler yazıyor guyel sözler söylüyor ama fazla opmuyor diye çok üzülüyordum ama lohusalık geçmesini bekliyordum yorgun diyordum ..ama bu olay sonrası daha çok öpmeye ve daha yakın davranmaya başladı buda kahrediyor beni suçu ört pas etmek için mi yoksa diye düşünüyorum içim acıyor ..o kız benim için 14 yaşında çocuk gibi görünüyor benim senden başkasını asla gözüm görmez diyor ...birde iş kiyafetini utusuz giyerdi ..daha yeni doğum yaptığım halde utulememi istemişti sökük vardı dikmemi istedi normalde istemez idare eder..şu an iyiyim ama o zaman yeni dogum yapmıştım çok uzun oldu ama böyle işte ne yapsam ne desem esime. Üzüntüden napicami sasirdim
Su an sinirden aglicam yemin ederim.dertler derya olmus ve anlatacak kimsem yok.siz ise ortada sorun yokken bunu konu acacak kadar dert etmissiniz.insanlar keşke size hediye almasalarmis.bilseler eminim almazlardi.şöyle rahat batan bir kadin olamadım da yanarim ona yanarim.

Beni burda en cok rahatsiz eden daha dogrusu tek rahatsiz eden sey; esinizin iş arkadasina lakap takmasi ki enn nefret ettigim afedersiniz ama tabiri caiz ise cıvıklasma tarzi yaklasimlar bunlar .Yoksa hediye gondermesi vs gayet normal.Bir de eşiniz neden sizi bu kadar yere göğe koyamadan anlatmis o kisiye ,ne mana ! Gereksiz samimi buldum iş ortaminda bunlari.. Kişisel görüşüm tabii ,ben olsam eşimle bunlari uslübuma dikkat ederek konusurum.

Sizin gibi insanlar yüzünden gerçekten nezaketten uzak insanlar olmaya başladık. Hayır anlamıyorum hediye aldıysa ne oldu? Benim bildiğim düğün, doğum gibi zamanlarda hediye alınır. Hediye alınması saygıdandır. Bütün bekar kızları kendinize dert olarak görmeseniz keşke öncelikle eşinize güvenseniz.

Sizi boyle ovdugunu hic sanmiyorum ki ovmese daha iyi zaten cunku komik. Kizla samimi belli. Hediye almasi hic tuhaf degil ama lakaplar falan samimiyet gostergesi. Birden dis gorunume onem vermesi de ilginc bilemedim. Takilmamaniz gereken seylere takildiginiz icin abartmayin diyesim geliyor ama bir yandan nedense bana da flortoz bir yakinlik var hissi geldi.

Çocuğu tek başınıza yapmadınız sonuçta, çocuk eşinizin de çocuğu. Aynı yerde çalıştığın, bir şeyler paylaştığın iş arkadaşının çocuğu oluyor ve ona hayırlı olsun hediyesi alıyorsun "normal olarak". Bunda ne gibi bir art niyet olabilir ki? Aşırı abartmışsınız. Ayrıca eşiniz de anlattığınız kadar size bağlıysa zaten ona art niyetle yaklaşacak her kadına cevabını verir. Lakap takma meselesine gelince, her kişinin karakteri farklıdır, benim nişanlım da arkadaş ortamında aranılan biridir mesela, çok eğlencelidir, herkese takılır şakalar yapar vs. Yanında çalıştığı kişilere de lakap takar kötü niyetli olmaksızın, hatta ortak arkadaş çevremizde o lakaplarla sesleniriz, eğleniriz. Bunda ben üzülüp kendini hırpalayacak bir şey göremiyorum açıkcası. Çok rahatsızsanız da o kişiden, böyle seslenmeni istemiyorum dersiniz olur biter. Lohusalığım verdiği hassasiyetle böylr davranıyorsunuzdur inşallah...

Ben doğum yaptığımda eşimin bayan iş arkadaşları toplanıp eve hayırlı olsuna gelmişlerdi. Gayet samimilerdi. Şu anda o bayanlardan bazıları benim iş arkadaşım oldu. Hediye almaları samimi olmaları bana normal geldi. Ama eşinizin takma isim kullanması ve sonuçta sizi rahatsız edecek kadar yakın olması hoş olmamış... Ben size hak verdim. Kıskanç biri değilim ama siz bu kadar tepki verdiginize göre birşeyler hissetmişsiniz. Ama şu anda bebeginize konsantre olun. Sütünüz bebeğiniz icin cok önemli. Bir şey varsa da yakında kokusu cikar. Endişe etmeyin. Bebeginizin tadini çıkarın...

Öylemi dersin bir daha konusunu acmayim demi ama inan ağladım gizlice bile beni daha çok öpmeye başladı bu olaydan sonra buda beni kahrediyor.....nasıl sabredicem ona neden bu kadar samimi oldun diye bağırarak aglayasim var :KK43: ama Allah'a havale ediyorum icim açıyor napabilirim .. inşallah gecer bu duygu kriz
Geçecek hepsi hic merak etme , hormanlarinin oyunu bunlar hep

X