Kalitesiz yumurta ile hamile kalan var mı ?

O an ki psikolojinizi anlıyorum, daha çocuğum olmayacak hissediyor insan.

Allah nasip etti mi bak kendiliğinden olmuş işte.
Ama o an Dr lar asla bu plaza gibi hissettiriyorlar di mi?
İkinci dozu olacak mısın canım?
Aynen ilk duyduğumda çok üzülmüştüm ama sonra çare aramaya başladım alıştım, ☺️ İkinci doza karar veremedim hala, randevuyu erteliyorum sürekli ama doğumdan sonra olurum sanırım

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle, hepimiz aynı yollardayız süreç çok zor, yıpratıcı.

Amh, fsh kaç sizin? Benim oldukça kötü değerlerim.
İlk tahlilde fsh 20'nin üzerinde çıkmıştı sonra düşürmek için doktorum bir kutu doğum kontrol hapı verdi 15'e düştü.
Amh 0.42 onda bir değişiklik olmuyor malesef

Merhaba aynı yaştayız, benimde amh düşüktü 0,84 ve vajinal muayenede yumurta kalitemin kötü olduğunu söyledi doktorlar, ilk gittiğim direk aşılama dedi, çok zor yumurtaların kalitesiz, iki kez aşılama sonra tüp bebek denenir dedi, ben bu ara hsg çekildim, hamile kalamayınca başka bi doktora gittim, tahliller muayene herşey aynı, normal olmaz dedi, benim yumurtalarım kendi kendine gelişmiyormuş, klomeninde etkisi olmaz dedi, aşılamada kullanılan ilaçlar iğneler daha güçlü olduğu için onlarla gelişebilirmiş, ben yine o ay klomen kullandım yine olmadı, bununla beraber hayıt, aslan pençesi, ballı polen karışımı vs kullandım faydası olmadı, burda tanıdığım bir kaç kişiden prowomenı duymuştum, yaşları bizden biraz daha büyüktü, doktor önermiş, aklımın bi kenarına yerleşmiş, yine burda tanıştığım amh düşüklüğü olan bir arkadaşta onu kullanmış yumurtlamaya kadar sonra hamile kaldı, sonrasında bende aldım kullanmaya başladığım ay hamile kalamadım, içinde 30 tane var tadı iğrenç gayret ettim hepsini bitirdim, ramazanın sonuna doğru hamile kaldığımı öğrendim, bende spor yapan biri değilim kilo problemimde çok yok ama ramazanda oruç tutunca beslenme düzene giriyor, ben prowomenın etkisinin olduğunu düşünüyorum birde sağlıklı beslenmenin, hamile kalamasaydım birde zeytinyağ inciri denicektim gerek kalmadı çok şükür, aslında siz tüp bebek tedavisinde prowomen ya da muadili bir takviye kullanmışsınızdır, eğer bitirmediyseniz o takviyeyi kullanın mutlaka bitirin, inşallah sizinde kendiliğinden olur, size de süpriz olur🙏🏻
Ben de tavsiyeniz üzerine 1 kutu prowomen kullandım ama faydası olmadı benim amh sizden daha düşük 0,42 😓

teşekkür ederim bol su içiyorum zaten normalde de kilo sorunum yok yürüyüş yaptığım pek söylenemez.Onun dışında bitkisel karışımların kısa vadede fayda edeceğine pek inanmıyorum. Hayıt otu kullandım ben de 1 ay kadar.Onun dışında en etkili olabilecek biosteron ilacı kullandım ama fayda etmedi.Artık ne yapacağımı bilmiyorum inancımı kaybetmek üzereyim.
Canım bende c life kullanıyorum hormonlarım felan düzene girdi onunda içinde hayıt aslan pençesi felan kadınlara iyi gelen bitkiler var bi bak araştır istersen

Yumurta kalitenizi arttırmak icin biseyler yapabilirsiniz. Hacamat yaptırabilirsiniz c life bitkisel macun var instagramdan almıstım ben o macunu kullanırken yumurtlamaam düzenli oluyodu ve akıntı kasık ağrısıyla hissediyordum yumurtladığımı. Kaliteyi arttırdığı da söyleniyor cok fayda gören var,onun dısında sağlıklı beslenme spor ve bol su yumurtalıklara iyi geliyor. İnsan birazda kendisinin doktoru olmalı bence :) 3 ay kadar bunlara dikkat ederseniz sonrasında tekrar tüp bebek deneyebilirsiniz faydası olacağını düsünüyorum mutlaka
Arkadaşlar selam 1.5 yıldır evliyiz çocuk olmuyor doktora gittik eşimin sonuçları iyi çıktı benim yumurta rezervi yani(amh) 0.799 çıkmış az olduğunu gösteriyor doğal yolla gebe kalirmiyim yoksa tüp bebek mi aşılama mi

Arkadaşlar selam 1.5 yıldır evliyiz çocuk olmuyor doktora gittik eşimin sonuçları iyi çıktı benim yumurta rezervi yani(amh) 0.799 çıkmış az olduğunu gösteriyor doğal yolla gebe kalirmiyim yoksa tüp bebek mi aşılama mi
çok daha düşük rezerve sahip olup da doğal yolla hamile kalanlar var ama bu düşük bir ihtimal malesef benim amh 0.42 idi 2 tüp bebek 2 aşılama yaptık olmadı en son yumurta donasyonu ile hamile kalabildim,zaman sabır ve bolca para lazım mutlaka doktor kontrolünde ilerlemenizi tavsiye ederim.

çok daha düşük rezerve sahip olup da doğal yolla hamile kalanlar var ama bu düşük bir ihtimal malesef benim amh 0.42 idi 2 tüp bebek 2 aşılama yaptık olmadı en son yumurta donasyonu ile hamile kalabildim,zaman sabır ve bolca para lazım mutlaka doktor kontrolünde ilerlemenizi tavsiye ederim.
Peki amh 0.799 olunca direk tüp bebek veya aşılama mi yapılıyor

Peki amh 0.799 olunca direk tüp bebek veya aşılama mi yapılıyor
1'in altında olunca genelde kritik kabul edilir ancak bu noktada sizi yönlendirecek olan doktorunuz. bazen tüp bebek veya aşılama yapmadan da gebelik mümkün oluyor bazen de tüp bebek veya aşılama diyorlar direk

1'in altında olunca genelde kritik kabul edilir ancak bu noktada sizi yönlendirecek olan doktorunuz. bazen tüp bebek veya aşılama yapmadan da gebelik mümkün oluyor bazen de tüp bebek veya aşılama diyorlar direk
Hayırlısı olsun🙏 inşallah Rabbim tüm hastalara şifa versin kimsenin kucağını boş bırakmasın sizin sorununuz neydi bu arada (eflatun899)

Hayırlısı olsun🙏 inşallah Rabbim tüm hastalara şifa versin kimsenin kucağını boş bırakmasın sizin sorununuz neydi bu arada (eflatun899)
Merhaba amh değerim düşük demişsiniz bir karar verebilirsiniz mi ? Benimde değerim düşük aşılamaya başlayacağım buralarda işte benim gibi olanları takip ediyorum fikir almaya çalışıyorum

Merhaba amh değerim düşük demişsiniz bir karar verebilirsiniz mi ? Benimde değerim düşük aşılamaya başlayacağım buralarda işte benim gibi olanları takip ediyorum fikir almaya çalışıyorum
Benım ilk gittiğimde amk düşük çıktı 0.799 sonra adetımın 4 günü gittim 1.52 çıktı alttan muayene edildi yumurtalıkların gayet ıyı denıldı ilk önce nasıl amh degerın düşük çıkmış anlayamadım dedı o sıralar cok stres yapmıştım ondan olabilir dıye düşünüyorum bütün tahlıllerımı yaptırdım eşimde sperm testi verdı benım bırtek rahim filmi kalmıştı onuda özelde çektirdim tüplerin büyük ihtimalle kapalı denıldı rahım fılmı çekerken ilk önce ilaç gitmedi tuplerıme sonradan gitmeye başladı dedı doktor herseyım tamam sadece randevu alıp benım ve eşimin sonuçlarına bakılıp degerlendırme yapılacak inşallah ama rahim filmi çeken doktor rahim fılmınden sonra genellikle çoğu kişi gebe kalabılıyor dedi

Benım ilk gittiğimde amk düşük çıktı 0.799 sonra adetımın 4 günü gittim 1.52 çıktı alttan muayene edildi yumurtalıkların gayet ıyı denıldı ilk önce nasıl amh degerın düşük çıkmış anlayamadım dedı o sıralar cok stres yapmıştım ondan olabilir dıye düşünüyorum bütün tahlıllerımı yaptırdım eşimde sperm testi verdı benım bırtek rahim filmi kalmıştı onuda özelde çektirdim tüplerin büyük ihtimalle kapalı denıldı rahım fılmı çekerken ilk önce ilaç gitmedi tuplerıme sonradan gitmeye başladı dedı doktor herseyım tamam sadece randevu alıp benım ve eşimin sonuçlarına bakılıp degerlendırme yapılacak inşallah ama rahim filmi çeken doktor rahim fılmınden songenelliklekle çoğu kişi gebe kalabılıyor dedi

Ben de gecennay çektirdim hsg sorun yok eşimde de belirgin bir sorun yok sadece amh düşüklüğü var aşılmaya baslayacagim bakalım

X