Kalori hesabına dayalı kilo alma

Tikkabilla

Lupilup!
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
18.679
24.176
Kızlar yıllardır kilo alma çabaları içerisindeyim. Yapmadığım şey kalmadı, ilaçlar, karışımlar.. İlaç da kullanmak istemiyorum artık.. Şöyle bir şey yapmaya karar verdim. Siz de katılırsanız daha zevkli olur ve birbirimizi de motive etmiş oluruz bence.. Önce şu siteden günlük kalori ihtiyacımızı hesaplıyoruz: Benim 1804 kcal çıktı. Yani ben 1804 kaloriden fazla besin tüketirsem bunlar kiloya dönüşecek. Gün içinde yediğim şeyleri de şu siteye yazacağım:Burda mesela portakal suyu yazdım. Sayfayı aşağı indirince içtiğiniz miktarı seçiyorsunuz ve size kaç kalori olduğunu gösteriyor. Nerdeyse her türlü yemek kayıtlı sitede.. Gün sonunda yediklerimi ve kalorilerini bu konuya mesaj atacağım. Amaç gerekenden fazla kalori tüketmek.. Unutmayın çok yemek değil, kalorisi fazla şeyler tüketmek bize kilo aldıracak. Motive amaçlı hep beraber bu konuya anlattığım şekilde yazalım. Ne dersiniz? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bugün yediklerimi tek tek yazdım ve miktarlarına göre kalorilerini hesapladım. Hafta sonu yemek düzenim çoook düzensiz onu da belirteyim de bunlar ne demeyin. :KK48:

Ekmek 280 kcal
Piliç sosis 161 kcal
Muz 100 kcal
Portakal suyu 270 kcal
Keçiboynuzu özü 42 kcal
Makarna salatası 432 kcal
Kuru kayısı 250 kcal
Bisküvi 374 kcal
Süt 128 kcal

Almam gereken kalori 1804 kcal idi, ben toplamda 2037 kcal almışım. Doğrusunu söylemek gerekirse biraz zorlayarak ulaştım bu sonuca.. :KK43: Şöyle bir 3000 kcal falan alsam süper olur. :)

yedigin seylerin hepsi saglikli buna sevindim cünkü saglikli kilo almak önemli bende öyle yapiyorum :)

Cips çok yiyordum artık ayda 1 yemeye karar verdim. Akşam yemeklerden sonra yiyorum genelde yatmaya yakın.. Çikolata bisküvi falan..
anladim canim bence ama cipsi hic yeme onun yerine aksamlari daha cok karbonhidrat iceren yiyecekler ye ben faydasını görüyorum

ben bol bol süt iciyorum, bazen makarna bazen ekmek yiyorum ama bunlardan cok yemelisin ve en sevdigim soganli ekmek :) burda hazir satiliyor ve cok yardimci oluyor kilo almam icin canim

Makarnayı ben de bol yerim, özellikle geç vakitte acıkınca hemen makarna yaparım. Soğan ekmek de severim aslında ama hiç aklıma gelmez öyle yemek.. Arada yaparım artık, çok sağol canım :)

Makarnayı ben de bol yerim, özellikle geç vakitte acıkınca hemen makarna yaparım. Soğan ekmek de severim aslında ama hiç aklıma gelmez öyle yemek.. Arada yaparım artık, çok sağol canım :)
rica ederim canim yap tabi :) ve eger seviyorsan bol bol muz da yiyebilirsin :)

yemeklerin yanında yogurt yemenin kilo almayı sagladıgını duymustum denedim gercekten işe yaradı ben birde demir hapı kullanmıstım demir eksikligi vardı biraz oda iştahımı actı..

yemeklerin yanında yogurt yemenin kilo almayı sagladıgını duymustum denedim gercekten işe yaradı ben birde demir hapı kullanmıstım demir eksikligi vardı biraz oda iştahımı actı..

Ben demir eksikliği tedavisi gördüm, 4 ay görmüştüm doktora ayrıca iştah açıcı ilaç yazmasını söyledim, e zaten demir hapı iştah açar dedi. Benim iştahımı gram açmadı valla.. Kaç gün B12 iğnesi de vuruldum bide.. Yine de açmadı.

Ben demir eksikliği tedavisi gördüm, 4 ay görmüştüm doktora ayrıca iştah açıcı ilaç yazmasını söyledim, e zaten demir hapı iştah açar dedi. Benim iştahımı gram açmadı valla.. Kaç gün B12 iğnesi de vuruldum bide.. Yine de açmadı.
bende işe yaradı bir ay kullandım simdilerde cok bulantı yapıyor icemiyorum heralde demir fazla gelmeye basladı:) demekki bunyeden bunyeye degişiyor bana doktor işe yaramazsa diyetisyene yollıycam kilo aldırıcı mamalar var demişti o tarz seylerde işe yarayabilir aslında

Dün yediklerim..

Nohut yemeği 243 kcal
Puding 129 kcal
Makarna salatası 291 kcal
Mantı 482 kcal
Ekmek 82 kcal
Portakal suyu 90 kcal
Muz 100 kcal
Susamlı çubuk 100 kcal

Toplam 1517 kcal

Günlük kalori ihtiyacımı bile karşılayamamışım dün :KK43:

X