Kalp atisi?

Adetim 11 subat, 14 Mart hamile oldugumu ogrendim. Beta hcg 963 du 16 mart keseyi gordum. 6 haftalikken doktora gittim kalp atisi icin doktor kese var yolk var ama kalp atisi yok suan kucuk daha normal dedi. 7+3 de asiri siddetli kasik agirisiyla hastaneye gittim ve kese altinda iki tane ayri ayri kanama vardi. Dusuk olmasin diye igne ve ilac verdi. Kalp atisi hala yoktu ve doktor gec dollenme olabilir, 5 gun sonra tekrar gel kese buyumusse sikinti yok dedi. Kesem buyumus ama olmasi gerekenden daha az buyume varmis. Doktor gelismez dedi kurtaj olmam gerektigini soyledi pazartesiye kadar bekleyip bakalim dedi. Icim rahat etmedi baska bir doktora gittim kese boyutuna gore 6+5 ve gune gore kalp atisi duyulmasi gerekiyor. Suan adetime gore 8 haftaligim. Basina boyle birsey gelen var mi acaba? Kalp atisini ne zaman duydunuz? Ben 9 hafta olsun istiyorum persembe gideyim ve hala bir umut yok ise oyle olmak istiyorum kurtaj ve fotograflardaki ultrosonla bugunku cok farkli bebek gelismiyorsa kese nasil olmus oyle sasirdim
Malesefki kötü bir örnek olarak ben varım..
Ben daha 1 hafta önce böyle bir durum yaşadım 7 haftalıkken gittiğimde kalp atışını duyamadık ve kese boyutu 5 buçuk haftalık gibiydi bendede kese ve yolk sac göründü doktorum kan testi istedi kan sonuçlarım da düşük çıktı 1 hafta daha bekleyelim dedi ve sonuç hüsran kese hiç büyümemişti ve büzüşmeye başlamıştı geçen haftada kürtaj oldum maalesef ki ama Allahtan ümit kesilmez sabır ve duayla beklemekten başka bişey gelmiyor insanın elinden... İnşallah sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz ama 2 doktora gittim ben bu süreçte genellikle kromozomsal bir problem olduğu için böyle olduğunu gebelik devam etse bile bebekte bir problem bir engel olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylediler hakkımızda herşeyin hayırlısı

X