Kalp Hastalığı Panik Atak

Ayaz6565

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
335
18
25
Bugün gene kafa karışıklığı kalp çarpıntısı kendini kaybetme korkusu ve şuan ölüyorum hissi ile hastaneye gittim herşeye baktılar işte kan tahlili aldılar ilk tahlilde kalp değerlerin yüksek dedi sonra yanlış da olmuş olabilir dedi 2 defa daha kan aldılar 2 de normal dedi sonra sen gene bı kardiyolojiue git dedi ama ben panik atak olduğumu söylemedim daha önce bı kaç defa daha böyle oldum dedim acaba kalbimde bı sıkıntı varmıdır EKG çektiler 3 defa temiz çıktı kardiyoloji ye randevu aldım gidicem

Kardiyolojiye git emin ol. Normal çıkarsa ki bence normaldir ataktan anormal çıkmıştır. İçin rahat eder en azından.

Ben panik atak geçirdiğimi bilmiyordum başlarda hatta panik atağın ne olduğunu bile bilmiyordum. Kardiyolojiye gittim envai çeşit Dr gezdim her şey çok şükür normal çıktı. Sonra yaşadığım şeyin atak olduğunu anladım. En azından panik atak olduğunu biliyorsun.

Ben panik atak geçirdiğimi bilmiyordum başlarda hatta panik atağın ne olduğunu bile bilmiyordum. Kardiyolojiye gittim envai çeşit Dr gezdim her şey çok şükür normal çıktı. Sonra yaşadığım şeyin atak olduğunu anladım. En azından panik atak olduğunu biliyorsun.
Evet Ama sanki şuan kalbim.agriyor Gibi

Bugün gene kafa karışıklığı kalp çarpıntısı kendini kaybetme korkusu ve şuan ölüyorum hissi ile hastaneye gittim herşeye baktılar işte kan tahlili aldılar ilk tahlilde kalp değerlerin yüksek dedi sonra yanlış da olmuş olabilir dedi 2 defa daha kan aldılar 2 de normal dedi sonra sen gene bı kardiyolojiue git dedi ama ben panik atak olduğumu söylemedim daha önce bı kaç defa daha böyle oldum dedim acaba kalbimde bı sıkıntı varmıdır EKG çektiler 3 defa temiz çıktı kardiyoloji ye randevu aldım gidicem
Eko cektirirsen anlaşılır, psikolog/ psikiyatri gidersiniz

Değerlerim böyle

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-01-16-14-20-522_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2023-10-01-16-14-20-522_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 94
  • Screenshot_2023-10-01-16-14-20-522_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2023-10-01-16-14-20-522_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 69
EKG çekildi temiz çıktı ama 3 defa çektiler temiz fakat kan tahlili yaptılar 3 kez ilki kötü çıkmıştı yanlış olmuş olabilir dediler diğer ikisi normal cikti
Arkadaşım bende aynı sekilde hayatımda ilk defa ne olduğumu anlamadım ölüyorum sandım, kalbim çıkacak gibi atıyor ayağa kalkamadım , ambulans geldi herşey normal çıktı. 6 gün sonra yine aynısını yaşadım. Bu sefer ben acile gittim EKG iyi çıktı. Panik atak yaşadın sen dedi dktr. Dedim bu yaşa kadar psikolojik rahatsızlık hiç yasamdim ben. Sonra dahiliye gittim temiz çıktı. Kardiyoloji ye gittim eko çektiler ,salı günü sonucu gostercem dktra. Bende Ağustos ayında hayatımda ilk defa böyle bişey yasadim
EKG çekildi temiz çıktı ama 3 defa çektiler temiz fakat kan tahlili yaptılar 3 kez ilki kötü çıkmıştı yanlış olmuş olabilir dediler diğer ikisi normal cikti

Aşılarla ilgisi yok, bende 2018'de başladı, taşikardiye, ritim bozukluğuna sebep oldu.
İlaç kullanmadan da ağrı geçmedi göğsümün üzerinden.
Bildiğiniz SSRI ilaçları işte.

İnsanlar şu an çok fazla felaketle karşılaştığı için ve artık sağlıklı yiyecekler, hava da olmadığı için savaşlardan anksiyete, panik bozukluk vs çıkıyor.
Şu an ülkede kim pozitif kalabilir, herkes kaygılı.
Bazı tuzu kurular hariç ama dünyanın dört bir yanı felaketlerle sarsılacak, yurtdışı vatandaşlığı da işe yaramaz.

Aşılarla ilgisi yok, bende 2018'de başladı, taşikardiye, ritim bozukluğuna sebep oldu.
İlaç kullanmadan da ağrı geçmedi göğsümün üzerinden.
Bildiğiniz SSRI ilaçları işte.

İnsanlar şu an çok fazla felaketle karşılaştığı için ve artık sağlıklı yiyecekler, hava da olmadığı için savaşlardan anksiyete, panik bozukluk vs çıkıyor.
Şu an ülkede kim pozitif kalabilir, herkes kaygılı.
Bazı tuzu kurular hariç ama dünyanın dört bir yanı felaketlerle sarsılacak, yurtdışı vatandaşlığı da işe yaramaz.
Su anda ne durumdasiniz? Ritim bozuklugu duzeldi mi?

Emin ol temiz cıkcak bendede panik atak var gittim kalp doktoruna hersey temiz cıktı şuan cok agır bogaz enfeksiyonu yaşıyorum nabzım 100 şerde cok korkmuyorum doktorlar enfeksiyon kaynaklı desede gel bana anlat bunu

Evet Ama sanki şuan kalbim.agriyor Gibi
Merhaba aynı şeyleri yaşıyorum bi süredir nasıl oldunuz? Bianda durup duurrken kalbim çarpmaya başlıyo bayılcak gibi hissediyorum nefes alamıyorum acile gidiyorum bişey yok ekg ultrason kardiyolojiye de gittim bişey yok doktora kalbimin sıkıştığına inandıramıyorum yaşın genç bişey yok diyo ama neden böyle oluyprum o zaman şuan bile kendimi iyi hissetmiyorum atak gelince bikaç gün süründürüyo sonra bi süre geçiyo sonra bidaha tekrar, tansiyonum fırlıyo elim kolum yanaklarım uyuşuyo bianda mide bulantısı ishal başlıyo doktor hadi ya falan diyo bu bi panik atakmı anlamadım insan biyere gitmeye korkuyo evde tek kalmaya korkuyo

X