Sürekli kalp krizi geçirme korkusu yaşamak

123kullan

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2023
291
52
24
Bu konulara baktım da bide ben yazayım dedim 5 senedir panik atakla uğraşıyordum son bir senedir de sağlık anksiyeteside eklendi 2 sene önce sürekli göğüs kısmında sırtta gezen ağrı vardı kaç doktora gittiysem temiz dendi ama ağrı geçmiyordu sonra komşumuz ve burdan biri genç yaşta kalp krizi geçirip öldü o ara da covit aşısı olmuştum ondan dediler bende korku başladı sonra sürekli gitmeye başladım ama aşırı takılmıyordum hamileyken iyice arttı artık sadece kalp değil tüm vücudumu takıntı haline getirip sürekli hastane hastane acillere koşuyordum şu an doğum yaptım 6 aylık bebeğim var bide 5 yaşında oğlum var daha iyiyim şükür ama hala tam olarak şu kriz korkusunu yenemiyorum bazen aklıma geliyor durduk yere geliyor kalp krizi geçirip ölürsem diye evde çocuklarla otururken de oluyor korku istemsiz oluyor mesela azıcık bi ağrı girsin göğsüme acile koşardım şu an o kadar değil ama durduk yere aklıma takılıyor sürekli nabız kontrol ediyorum böyle olan var mı hani çarpıntı yok bişey yok iyice bilinç altıma işlemiş işte atamıyorum içimden bunu hep bi korku var çekim yasası düşünme diyorlar öyle dediklerinde daha çok korku sarıyor sürekli aklıma geliyor nasıl atlatıcam bunu önceden hiç çıkmıyordu şimdiler de o kadar değil ama yine de durduk yere bile aklıma geliyor psikolojimi bozuyor evet psikolojik tedavi görüyorum ama yok atamıyorum bi Türlü aklımdan birde sürekli genç yaşta kalp krizi haberi geliyor iyice panikliyorum

Kuzum destek alman şart bu konuda. Bu kenei kendine geçecek bir şey değil ne yazık ki…
İçini rahatlatmak için ama gene de söyleyeyim
Hamilelikte daha çok olur bu durum çünkü bebişler bizim organlarımızı sıkıştırır. O da baskı yapar ☺️

Kuzum destek alman şart bu konuda. Bu kenei kendine geçecek bir şey değil ne yazık ki…
İçini rahatlatmak için ama gene de söyleyeyim
Hamilelikte daha çok olur bu durum çünkü bebişler bizim organlarımızı sıkıştırır. O da baskı yapar ☺️
Teşekkür ederim tedavi görüyorum zaten şu an ama tamamen atlatabilmiş değilim

Bende sağlık ansiyetesi vardı kanser korkusu herseyde doktora giderdim önce bir doktora gittim prozac başlandı tam anlamıyla yarar görmeyince lustral geçildi. Doktoru değiltirdim paxera başlandı ve iyi de konuşan bir doktordu bende baya olumlu yönde gelişme oldu

Verin parasını özelde bı anjiyo olun, bakarlar bütün damarlarıniza. Orda görünür zaten varmı böyle bit ihtimal

Verin parasını özelde bı anjiyo olun, bakarlar bütün damarlarıniza. Orda görünür zaten varmı böyle bit ihtimal
Ya öyle bişey değil işte benim gitmediğim kardiyolog kalmadı araştırma da para verip profa bile girdim damarlarım da tıkanıklık mı var mı diye sorduğum da bana güldüler öyle bişey olsa o kadar testler de ve eko da görürüz dediler ayrıyetten sürekli gittiğim kardiyolog da var o da biliyor durumumu anjiyo olayım dediğim de böyle bi ihtimal olsa seni bir dk bekletmem tamamen psikolojik senin durum diyor anksiyeten kaynaklı dedi

Bende sağlık ansiyetesi vardı kanser korkusu herseyde doktora giderdim önce bir doktora gittim prozac başlandı tam anlamıyla yarar görmeyince lustral geçildi. Doktoru değiltirdim paxera başlandı ve iyi de konuşan bir doktordu bende baya olumlu yönde gelişme oldu
Benim de eskisine nazaran daha iyi ama bazen geliyor bu korku zaten anksiyete iğrenc bişey kimisin de kalp takıntısı kimisin de kanser korkusu var benim gibi olanlar var biliyorum evet ben de ilaç kullanıyorum ama çevrem de çoğu kişi erken kalp krizi geçirip ölünce anksiyete mi tetikledi

Ah sende benim gibisin aynı. Anksiyete yüzünden hepsi aşırı kaygılıyım son 1 yıldır kalbime taktım dediğin gibi durup dururken bir anda aklıma geliyor nefesim daralıyor kolum ağrımaya başlıyor. Çok yorucu böyle yaşamak

Ah sende benim gibisin aynı. Anksiyete yüzünden hepsi aşırı kaygılıyım son 1 yıldır kalbime taktım dediğin gibi durup dururken bir anda aklıma geliyor nefesim daralıyor kolum ağrımaya başlıyor. Çok yorucu böyle yaşamak
Evet en güzel anları zehir ediyor yoruyor gerçekten hani azıcık ağrısa veya farklı atsa zaten panik oluyorum direkt

X