Kamuda Kılık Kıyafet - İzin 🌿

Belediyelerde nasıldır bilmiyorum ama kamuda aday memur olmanız doğum sonrası ücretsiz izin almanıza engel değil. Kendi çalıştığım kurumda direk göreve başlayıp ardından doğum sonrası ücretsiz izin kullanan arkadaşlar oldu. Şimdi pandemi nedeniyle 24. Haftada idari izin başlıyor, idari izindeyken de maaşınız normal olarak yatıyor. Hayırlı olsun işiniz😊
Yaa içime su serptiniz. Ben de belediyeleri tam bilmiyorum, inşallah sıkıntı olmaz, idari izin de denk gelirse çok şaşıririm gerçekten 😊 resmen tam haftası haftasına ayarlamış gibi.. Çok çok çok teşekkür ederim ☺️

Herkes esnek calisirken merkezi atama ile personel almalari bana cok iyi izlenim vermedi ama siz gidin bir gorun bir cayinizi icmeye geldim diyin bakalim ne olacak

• Beğen
Reactions: The
Buna ne desek yalan
Evet biraz zorlayabilir size pembe bulut cizemem.
Zamanlamada yanlis tam secim donemi ortasindayiz yeni gelende tecrube kazandi gidecek olan var yeni ekip kurup bir dahaki doneme hazirlanan var.
Tavsiyem evi tasimaniz ve izin alsanizda gelip calisirim imaji cizmeniz ama bunu yazarken bile tam tersi cok rahat etme ihtimaliniz oldugunu biliyorum siz herseye hazirlikli olun orda karar verin tek gecerli tavsiyem renk vermeyin olur diger hersey degisir.
657 yi rehber bilin herseyi ordan kontrol edin yasaya uymayan birseyi ilk etapta zorlamayin sonra ortaligi tozu dumana katarsiniz.
Bende kendim geldim basvurdum etrafimdan biliyordum cok sevdim ama simdiki aklimla kapisindan bile gecmem planimda 3 yil sonra tamamen birakmak insallah kismet olur.
Anlıyorum, hiçbir şeyin garantisi yok gibi duruyor. Duruma göre hareket etmek en iyisi galiba. Benim belediye dışında alternatiflerim de vardı oysa ki. Nasip mi diyeyim artık yapacak pek bir şey yok sanırım :)

Çok teşekkür ederim mesajınız için, açıkçası söyledikleriniz beni biraz korkuttu. Belediye benim kendi tercihimdi, acaba düşünmese miydim diyorum..

Doğuma kadar çok kısa bir sure çalışmış olacağım, kafalarına göre beni çıkartma ihtimalleri var mıdır acaba asli memur olmadığım için..
Onu yapamazlar. Yasal izin haklarını kullanırken işten çıkarma yapılamaz

• Beğen
Herkes esnek calisirken merkezi atama ile personel almalari bana cok iyi izlenim vermedi ama siz gidin bir gorun bir cayinizi icmeye geldim diyin bakalim ne olacak
Merkezi atama değil mulakat ile aldılar. Kpss puanı + mulakat yaptılar yani. Gerçi merkezi alımda da belediyelerden alım yapanlar oldu bizim bölümde, keşke evim yakın olsa.. 6 saat uzaktayim

doğum izni kadının yasal hakkı. belediyede staj yapmış biri olarak söyleyebilirim ki spor ayakkabı kot pantolon kot elbise vs yasak babet klasik kesim elbiseler kumaş pantolonlar vs serbest askılı vs yasak ki kapalıymışsınız zaten kumaş tunik ve babet çok iyi kombin olur sizin için. ben stajyerdim bize bile kot yasaktı
Haklısınız, birkac parça kıyafet almayı planlıyorum, çünkü gerçekten babetim bile yok normalde çok spor takılıyordum ama elbette göze batmak istemem. :)

Belediye deyince iş biraz değişir, normal bir kamu kurumunda geçen kurallar orada farklı kurallara evrilebilir, sonuçta başkanın borusu ötüyor orada ve siyaset hatsafhada.
Ne giyeceğinize karışılması ideolojik düşüncenizle bile alakalı olabilir.
Onlardansan bir şey denmeyecektir muhtemelen, değilsen hep bir açığın aranacaktır.
Arkadaşında dediği gibi önce sade bir kıyafetle işe gidip ortama bir göz atıp duruma göre kıyafete şekil vermek en doğrusu olacaktır bence.
Dediğinizi çok duydum malesef, o yüzden biraz pişmanım belediye konusunda. Ben memur olacağım, diğerleriyle falan ne işim olur diyordum ama ne kadar yanlış düşünüyormusum. İnşallah her şey iyi gider..

Kızlar merhabalar 🌿 Cok şükür atamam yapıldı, bir ay sonra ise başlayacağım nasipse. Yalnız bilmediğim çok şey var, bilenler varsa ve yardımcı olursa gerçekten çok sevinirim.

Gördüğünüz üzere ben 20 haftalık hamileyim, başladığımda 24 falan olacağım. Doğuma kadar nasipse çalışacağım ama ben şimdi asli memur olamadığım için ücretsiz izin alabiliyor muyum? Açıkçası prosedüre çok hakim değilim, bir yıl alabileceğimi okudum ama bir sıkıntı oluyor mu yaşayan varsa çok sevinirim. Bir tanıdığımız asli memur olamadığın için ücretsiz izin durumunda seni işten çıkabilirler dedi ve kafamdan aşağı kaynar sular döküldü açıkçası. Ben deli gibi kpss çalıştım 94 puan aldım bunca emek verdim , doğum izni alıyorum diye bu mümkün mü?

Bir de ben gerçekten çok spor giyiniyorum gündelik hayatımda. Tesettürlüyüm bu arada. Elbette ki normal halimle çalışamam ama yine de resmiyete gerek var mı illaki? Belediyede çalışacağım bu arada :) Yani sırt çantası göze batar mı? Spor ayakkabı? :) Ne denli bir resmiyet gerektirir? Şimdiden çok teşekkür ederim 🌿
Kıyafet konusu atandığınız kuruma bağlı.

• Beğen
Merkezi atama değil mulakat ile aldılar. Kpss puanı + mulakat yaptılar yani. Gerçi merkezi alımda da belediyelerden alım yapanlar oldu bizim bölümde, keşke evim yakın olsa.. 6 saat uzaktayim

Yaaa
O zmn hamile oldugunuzu bilmiyorlarmi?
Cok ilginc.
Su an 2 uctayim.
Ben cok sevdim cok guzel anilar paylastim
Ama nefret ettigim anlarda oldu.
Kimseye guvenmeyin renksiz ilerleyin.
Hakkinizda hayirlisi olsun.

Umarim öyle olur ya gerçekten gözüm korktu. Napayim ki benim elimde değil bebek bu, doğurup ertesi gün ise baslayamam ki..
Yasal iznini kullanmana engel olmazlar o konuda kaygın olmasın. Hiç kimse yeni doğum yapmış bir kadına eziyet etmez. Doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta doğum iznin var. İstersen çalılabikşr raporu alıp 37. Haftaya kadar çalışabilirsin. Kalan iznin doğum sonrasına aktarılır. Doğum iznin bitince de günlük 1.5 saat süt iznin var. Bunu günün istediğin saati için düzenleyip kurımuna bildirir kullanırsın. Hiçkimse engellemez. Bunları kullanıyorsun diye işten de çıkarılman inkansız. Şikayetin halinde soruşturma geçirirler çünkü. Ama ücretsiz izin zor.

• Beğen
Ucretsiz izin alabiliyorsunuz kanun da problem yok ama siz bir ortama bakin. Cunku bagimsiz olarak degerlendirebilirler.

Haklısınız, birkac parça kıyafet almayı planlıyorum, çünkü gerçekten babetim bile yok normalde çok spor takılıyordum ama elbette göze batmak istemem. :)
en kurtarıcı renkler babet de siyah ve krem. bir kumaş pantolon ile 3-4 tuniği kombinleyebilirsin.

Belediyeleri bilmiyorum ben sağlık bakanlığında 3 senem bitti sözleşmeli personelim. Riskli gebeliğim vardı heyet raporuyla geçirdim doğımdan sonrada ücretsiz iki sene hakkımı verdiler (ben kullanmadım) süt haklarımı kullandım ama günlük 1.5 saat. Tek günde toplamama izin vermediler sadece. Doğum öncesi ve sonrasınd maaşlarımı aldım. Yarısını sgk yarısını hastane ödüyordu. Sgk da 90 gün çalışmış olma şartı var yoksa ödemiyor. Yani senin son bir yılda 90 gün çalışmış olman yoksa 24. Haftada doğum iznine de çıksan sgk dan ödeme alamazsın bu bütün kırumlarda böyle.

kamudayım. üzerimde kot gömlek, beyaz etek ,spor ayakkabı var. bende tesettürlüyüm. kot elbiseyle bile işe geldiğim oluyor sık yapmamak kaydıyla sıkıntı olmuyor. (esnek var şuan onun rahatlığı) vur dedilerse öldürmeyeceksin. müdüre bağlı birazda. ortama göre giyiniyorsun zaten.
işten çıkarma olmuyor . yüz kızartıcı suç işlemen gerek, öyle kolay değil atmak. ücretsizde sıkıntı olur mu bilmıyorum. ama bence personeldekiler biraz sıkıntılı oluyor. hakkım var trip ,surat çekiyorum sanki ceplerinden veriyorlar izni. Doğum yapan memurlara istekleri halinde 104 üncü maddenin (A) bendinde belirtilen sürelerin bitiminden itibaren 12 aya kadar aylıksız izin verilir." hükümleri yer almaktadır. Kanunda yer alan hükümlerin aday memurlara uygulanması gerekmektedir.

Yaaa
O zmn hamile oldugunuzu bilmiyorlarmi?
Cok ilginc.
Su an 2 uctayim.
Ben cok sevdim cok guzel anilar paylastim
Ama nefret ettigim anlarda oldu.
Kimseye guvenmeyin renksiz ilerleyin.
Hakkinizda hayirlisi olsun.
Şöyle söyleyeyim, mülakatta ben henüz 7 haftalık hamileydim çok yeniydim. Açıkçası söyleme gereği de duymadım. Çünkü daha önce düşugum var, bu bebeğimin ne olacağını bilemiyordum. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 🌺

Yasal iznini kullanmana engel olmazlar o konuda kaygın olmasın. Hiç kimse yeni doğum yapmış bir kadına eziyet etmez. Doğumdan önce 8 doğumdan sonra 8 hafta doğum iznin var. İstersen çalılabikşr raporu alıp 37. Haftaya kadar çalışabilirsin. Kalan iznin doğum sonrasına aktarılır. Doğum iznin bitince de günlük 1.5 saat süt iznin var. Bunu günün istediğin saati için düzenleyip kurımuna bildirir kullanırsın. Hiçkimse engellemez. Bunları kullanıyorsun diye işten de çıkarılman inkansız. Şikayetin halinde soruşturma geçirirler çünkü. Ama ücretsiz izin zor.
Anlıyorum. Dediğiniz gibi yani bir şekilde elbette haklarımı kullanmak isterim. Aynı şehirde olsam belki ücretsiz izne gerek bile duymadım ama hayırlısı artık, bir şekilde ayarlayacağım 🌺

neden belediye tercih ettiniz ki çok sıkıntılı bir yer. kamu kurumu bile sayılmaz
Ben de bunu tercih eden aklıma yanıyorum zaten. İnanın bilmiyorum. Bölümüm çok yüksek puanla alıyor ve artık atanmak istiyordum, orayı da yazıverdim ve mülakat olumlu geçince de oldu işte. Hata yaptım galiba

X