Kamuda Kılık Kıyafet - İzin 🌿

Aynı durumları( hamileyken başka şehre atanan aday memur) yaşayan birisi olarak yazıyorum: 24-32 arası idari izinli olursunuz covidden ötürü muhtemelen siz gidene kadar kalkmaz idari izinler rahat olun, 32. Hafta itibariyle çalışamaz raporu ile ücretli izin hakkınz başlar doğumdan iki ay sonrasına kadar, doğumdan iki ay sonra da iki yıllık ücretsiz izin hakkınız baslar. Aday memursaniz da bu haklariniz var ücretsiz izin harici diğer izinlerde maaş alirsiniz. Fiili çalışma olmadığı için aday memurluğunuz kalkması gecikir sadece. Ben de sizinle aynı kıyafet tarzına sahibim bol ve iş renkleriinden pantolon üzerine iş renklerinden bol gömlek giyinip altına ortopedik babet tercih edebilirsiniz. Birkaç hafta çalışırsınız en fazla düzeninizi bozmayın yani , her iş ortamı da farklıdır daireden daireye müdürden müdüre değişir gidince görürsünüz onu. Ücretsiz izne ayrılmaya veya ayrilmamaya karar vermediyseniz verin gidince size sorarlar ona göre sizi herhangi bir daireye bölüme verirler muhtemelen

bebeğiniz sağlıcakla doğsun büyüsün inşallah.
kılık kıyafet biraz ortamla ilgili, belediyede yapacağınız işe göre değişir ama şık olduğu sürece spor olması sıkıntı olmaz kanaatindeyim.
doğum sebebiyle ücretsiz izin memura tanımlanan bir haktır dolayısıyla aday olmanız bunu değiştirmez. aday memur sadece yıllık izin kullanamaz. ancak adaylığınız kalkmaz ücretsiz izindeyken, süreç uzar. haklarınızı iyice öğrenin, çünkü amirler bazen hak kavramından uzak olabiliyor ve hakkınızı bilip bilmediğinizi yoklayarak tepki verebiliyorlar. herhangi bir konuda aklınızda soru işareti varsa sendikalardan birinin hukuk birimini arayıp sorun.

Reactions: The
Çok güzel bilgilendirmissiniz çok sagolun. Adayken iki yıl kullanabilecegimden hiç emin değildim ama gerçekten öyle olursa benim için çok iyi olur gerçekten.

Çok teşekkür ederim, evet kesinlikle haklısınız hala hakim değilim haklarima. Aslında bunun bir nedeni de belediyede işler değişir diyor herkes, o yüzden emin olamıyorum. Kadrolu olacağım ama kendimi hiç öyle hissetmiyorum, inşallah sıkıntı yaşamam

Konudan çok uzağım gerçekten, idari izin durumunda maaş nasıl oluyor eğer bilginiz varsa :) Elbette çalışmadığım parayı almak hakkım değil ama prosedürü hiç bilmiyorum
İdari izinde maaşı normal alıyorsun. Sadece ek ödeme eğer varsa almıyorsun. Sağlık çalışanıyım hastalığımdan dolayı bir yıl idari izinliydim. Normal maaş aldık.

Alt üst aerobin kumaş takımlar alabilirsin canım. Ya da uzun gömlek altına siyah lacivert kot vs. Ben LCW gebe pantolonlarıyla rahat etmiştim spor klasik her şeye gidiyordu. İster gömlekle ister uzun sweat ile her şeyle giydim. Ayakkabı olarak da rahat şeyler giyersin spor ayakkabı da giyersin ortopedik klasik ayakkabı babet de, zaten hamilesin kimse sana takkıdı tukkudu topuklu giy demez

Çok teşekkür ederim, lcw baya is görecek gibi muhakkak uğrayacağım. Sanırım gebe reyonu da baya güzelmiş. Spor ayakkabıya da inşallah bir şey demezler

İdari izinde maaşı normal alıyorsun. Sadece ek ödeme eğer varsa almıyorsun. Sağlık çalışanıyım hastalığımdan dolayı bir yıl idari izinliydim. Normal maaş aldık.
Anladım bu benim için güzel gerçekten haliyle gebelikte gerçekten maddiyat gerekiyor. Çok sagolun

8 senelik memurum ise giderken spor ayakkabı giysem de is yerinde klasik ya da topuklu bir ayakkabı ile değiştiriyorum bizde hos karsilanmiyor bazi kurumlar o konuda esnek davranabiliyor
Yani kapalı oldugunuz icin bluz etek ya da tunik pantolon altina babet/duz taban bir ayakkabı giyebilirsiniz. Ben de sırt çantası kullaniyorum kol çantası kemiklerimi zorluyor sirt çantası daha dengeli tasima sağlıyor o sorun olmadı hiç. Devlet memurlari kılık kıyafet yönetmeliğini internetten araştırıp okuyun mutlaka.
24.haftada idari izne ayrilabilirsiniz eğer o şart kalkmazsa, baslayinca hakkiniz varsa kullanin
Bir de ucretsiz izin sozlesmelilere uygulanmıyor diye biliyorum ama kadrolu memur kullanabilir, adayliginiz uzayabilir eger 24 aya kadar ayliksiz izin alirsaniz.
Atamaniz hayırlı olsun, bebeginizi de sağlıkla dogurun insallah.

ben memuriyetimde hiç kim ne giyiyor diye bakmadım. Herkes kendisinden sorumlu. Çalıştığım kurumda spor ayakkabı giyen de oluyor, kot giyen de gördüm ama yıllardır 1 gün bile giymedim. Topuklu şıkır şıkır giymeniz gerekmiyor ama düz ayakkabı, pastel tonlar tercih etmenizi tavsiye ediyorum.

Sadece 16 haftalık doğum iznini kullanabilirsin malesef aday memurken ücretsiz izin alınmıyor. 5 yıllık memuriyet lartı var ücretsiz izin için. Pandemiden dolayı 24 haftadan başlayan izin süreni doğumdan sonraya aldırabilir miisin? Personelle bunu görüş bence

Haftaya başlıyorum bakalım idari izin durumu başladıktan sonra belli olacakmış. Göreceğim neler olacak:)

Haftaya başlıyorum bakalım idari izin durumu başladıktan sonra belli olacakmış. Göreceğim neler olacak:)
Sağlıkla kucağına al bebişini inşallah.gerisi bi şekilde hallolur :)

5 yillik memur 1 seneye kadar ucretsiz izin alabilir ama bunun hamilelikle alakasi yok
Doğuma bagli ücretsiz izin icin adaylik sarti var mi bilemiyorum araştırmak lazim

5 yillik memur 1 seneye kadar ucretsiz izin alabilir ama bunun hamilelikle alakasi yok
Doğuma bagli ücretsiz izin icin adaylik sarti var mi bilemiyorum araştırmak lazim
Evet var.

Baktim biraz googledan, aday memur 1 seneye kadar ucretsiz izin alabiliyormus kadrolular 2 seneye (24 ay) kadar alabiliyor. Ama bunun icin 5 sene şartı yok. Yani ben 5 seneyi doldurduğum için 12 aya kadar ucretsiz izin alabilirim ayrica hamile olsaydım 16 hafta dogum izni+dogum.sonrasi 24 aya kadar annelige bagli ücretsiz izin alabilirdim ki toplam 3 sene ücretsiz izin alabilirdim. Aday memur icin 12 ay şartı varmış onu okudum az önce sizin yorumunuz sonrasi.

Ay inşallah oluyordur lily ya , bebisi 2 aylık bırakmak çok zor olacak aksi halde.

Ay inşallah oluyordur lily ya , bebisi 2 aylık bırakmak çok zor olacak aksi halde.
Aday memur 1 seneye kadar alabilirmis internette gördüğüm kadariyla, aslında bunu bayram sonrasi daha detayli sorup arastirabilirim. Dogum iznin baki 16 hafta
Inşallah idari izin de kullandirirlar

Aday memur 1 seneye kadar alabilirmis internette gördüğüm kadariyla, aslında bunu bayram sonrasi daha detayli sorup arastirabilirim. Dogum iznin baki 16 hafta
Inşallah idari izin de kullandirirlar
Haftaya nasipse başlıyorum. Elimde gebeliğe dair raporumu götüreceğim bakalım, inşallah kabul ederler. İdari izin durumunu ogrenebilirsen de çok iyi olur, bana pek bilgi vermiyorlar su an

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…