Kan alırken yaşadığım olay size de oldu mu ?

ValoFade

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
2.080
2.540
Merhabalar ilk defa bir konu açıyorum umarım doğru yere açıyorumdur.

Bugün kan vermek için sağlık ocağına gittim. Hemşire kan alırken iğneyi batırdı ilk başta sorun yoktu sonradan sanki elektrik çarpmış gibi dirseğimden parmak uçlarıma bir akım mı desem elektriklenme mi desem karıncalanma mı desem öyle bir şey oldu refleks olarak irkildim hemşire noldu dedi olayı anlattım orda sinir yok niye öyle oldu ki dedi. Daha sonrasında baş parmağımda biraz karıncalanma vardı o da geçti neyseki. Ama ben ilerleyen zamanda bir sorun olur mu bu ondan emin değilim ilk defa böyle bir durumla karşılaştım 😟 Uzun olduysa kusura bakmayın şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim ❤

Elinize giden sinir ordan geçmiyor, ama kol kaslarinizi ani kastiginiz icin ya da dirseginizi koyduğunuz koltuk seyinden vs herhangi bi sebepten sinir sıkışmış olabilir. Bir sorun olsaydi zaten gecmezdi karincalanma devam ederdi. Ilerde bir sey çıkmaz merak etmeyin

Dirseği bir yere çarpınca da ani elektrik çarpması karıncalanma oluyor, sinirler arka kisimdan ilerlediği icin

Elinize giden sinir ordan geçmiyor, ama kol kaslarinizi ani kastiginiz icin ya da dirseginizi koyduğunuz koltuk seyinden vs herhangi bi sebepten sinir sıkışmış olabilir. Bir sorun olsaydi zaten gecmezdi karincalanma devam ederdi. Ilerde bir sey çıkmaz merak etmeyin

Dirseği bir yere çarpınca da ani elektrik çarpması karıncalanma oluyor, sinirler arka kisimdan ilerlediği icin
Bir şey olsa geçmezdi merak etmeyin
Teşekkür ederim çok sağolun bir süre baş parmak ucunda karıncalanma vardı ama o geçti sonradan bir sorun olur mu diye korkuyorum aslında. Damar kolay bulunuyor diye kolumu biraz fazla açmıştım o sırada koltuğa denk gelmiş olabilir dikkat etmemiştim ona

Evet bu benim her kan aldırdıgımda oluyor anlam veremiyordum. Benim yalnız bir kaç güne geçmiyor, biraz sürüyor.
Geçen hafta da kan vermiştim daha öncelerde de hiç böyle olmadı hemşireden kaynaklı dicem ama bu hemşire daha öncede kan aldı benden hemde en rahat kan alan hemşirelerdendi. Olacağı varmış demek ki

Evet aynen benim de oldu!!!!
Benden kan almak çok zor, bir keresinde sağlık ocağında hemşire üç kez denedi, en son yapma dememe rağmen son bir deneyeceğim dedi ve bam!
Tam tarif ettiğiniz şey oldu resmen sinirime denk geldi enjektör. Sonrasında da ara ara elimi uzattığım zaman devam etti o uyuşma hissi,1-2 ay içinde kayboldu.
ama çok kötüydü sedyede ağladım resmen, herkes şok oldu öyle bir acı hatırlamıyorum😭

Evet aynen benim de oldu!!!!
Benden kan almak çok zor, bir keresinde sağlık ocağında hemşire üç kez denedi, en son yapma dememe rağmen son bir deneyeceğim dedi ve bam!
Tam tarif ettiğiniz şey oldu resmen sinirime denk geldi enjektör. Sonrasında da ara ara elimi uzattığım zaman devam etti o uyuşma hissi,1-2 ay içinde kayboldu.
ama çok kötüydü sedyede ağladım resmen, herkes şok oldu öyle bir acı hatırlamıyorum😭
Bende sağlık ocağından çıkınca ağladım baya acıdı bir de hamilelikten herhalde daha duygusalım aklıma geldikçe ağlıyorum 😟 arada bir gene elektrik çarpıyor gibi oluyor ama geçer inşallah

Damar yolunuz ince mi?
Benim hamilelikten beri damarlarını bulamıyorlar, acayip zor açıyorlar. Eğer ki eli ağır birine denk geldiysem yada üst üste denedilerse uyuşma yaşadım. Korkacak bir şey yoktur umuyorum ki kısa süreli geçmiş çünkü. Benim serum takılıyordu bir de o acının üzerine kalıyordı biraz acısı.

Damar yolunuz ince mi?
Benim hamilelikten beri damarlarını bulamıyorlar, acayip zor açıyorlar. Eğer ki eli ağır birine denk geldiysem yada üst üste denedilerse uyuşma yaşadım. Korkacak bir şey yoktur umuyorum ki kısa süreli geçmiş çünkü. Benim serum takılıyordu bir de o acının üzerine kalıyordı biraz acısı.
Normalde kan alırken damar bulma konusunda sorun yaşıyorum hep kimisi damarın kayıyo diyo kimisi ince diyo kimi onlar kan alamıyor ondan bahane buluyor diyo ne tür bir damarım var emin değilim
Bir sağlıkçı olarak söylüyorum metin olun önemli bişey yok sinir sıkışmanız var ileri derece derece değil bir süre çok ağır kaldırmayın çok fazla mouse kullanıyorsanız atel takın geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim ❤ neyseki sol kolumdan vermiştim kanı hamilelikten dolayı genelde dinlenme durumundayım ağır kaldırma ev işi vs çok yok

son durumunuz nedir aynısı başıma geldi de bir yere uzanırken ve kolumu tam açtığımda bileğimde çekme hissi oluşuyor korkuyorum bir sıkıntı oluştu diye
Yaklalık 3 4 haftada tamamen geçti çok zorlamadım ben kolumu, dirsekten parmağa yavaş yavaş iyileşti 😊

Yaklalık 3 4 haftada tamamen geçti çok zorlamadım ben kolumu, dirsekten parmağa yavaş yavaş iyileşti 😊
anladım çok zorlamadım derken iş falan yapmadınız galiba ben de dikkat ediyorum ama günlük işlerimi de yapmak zorundayım temizlik felan yapmıyorum ama şu an :KK43: sizde de çekme hissi mi vardı ben bir şeye uzanırken ya da kolumu birini kucaklayacak gibi iki yana açarsam falan çekiyor sanki bilekten elektrik çarpması olan yer

anladım çok zorlamadım derken iş falan yapmadınız galiba ben de dikkat ediyorum ama günlük işlerimi de yapmak zorundayım temizlik felan yapmıyorum ama şu an :KK43: sizde de çekme hissi mi vardı ben bir şeye uzanırken ya da kolumu birini kucaklayacak gibi iki yana açarsam falan çekiyor sanki bilekten elektrik çarpması olan yer
Evet çekme hissi gibiydi bide benim sol kolumdu kullanırken ağrımicak şekilde kullandım ya da kullanmadım temizlik içinde çok zorlamadan yaptım evi süpürmeyi robot süpürgeye bırakmıştım diğer işler içinde sağ kolum yetti. Dümdüz açamadım kolumu baya bi süre hatta yarım açarken bile o çekme hissi vardı

Evet çekme hissi gibiydi bide benim sol kolumdu kullanırken ağrımicak şekilde kullandım ya da kullanmadım temizlik içinde çok zorlamadan yaptım evi süpürmeyi robot süpürgeye bırakmıştım diğer işler içinde sağ kolum yetti. Dümdüz açamadım kolumu baya bi süre hatta yarım açarken bile o çekme hissi vardı
bende de aynısı var benim de sol kolum ben de sizin gibi yapayım temizliğe ara verip dikkat edeyim kısa sürede geçer inşallah ya durduk yerde sakatlık tüp bebek tedavisi için kan vermiştim :KK43: canım sen hamilesin duan kabul olur bana dua et lütfen :) çok teşekkür ediyorum cevapladığın için de

X