Kan pıhtılaşma testi sonucundan anlayan var mı yardımcı olur musunuz kızlar?

aykurbn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2023
15
3
24
Mthfr -1298 a>c: heterizigot
Factor xlll -v34l :heterizigot
Pal- 4G/5G :4G/5G
Prothrombin faktör ll- 20210 G>A :normal
Factor v leiden - 1601 G>A. : normal
Mthfr- 667 -c>t: normal

İki düsük yaptım kan pıhtılaşma testinde çıkan sonuçlarımi anlayanlar yardımcı olabilir mi ?

Kadın doğum doktorum sonucu görmedi ama vitamin ilaçları ve şeker ilacı verdi ayriyetten troid ilacı da kullanıyorum gebelik düşünebiliriz dedikten sonuç böyle çıkti gebelik için sıktinti olabilir mi
Tek gende heterozigot olmasi sıkıntı olmuyor ama iki gende olmasi gebeliği düşükle sonuclandirma ihtimalide var bu konuda size daha iyi yardimci olacak dr perinatolog riskli gebelik doktoru size en uygun tedaviyi uygular

Mthfr -1298 a>c: heterizigot
Factor xlll -v34l :heterizigot
Pal- 4G/5G :4G/5G
Prothrombin faktör ll- 20210 G>A :normal
Factor v leiden - 1601 G>A. : normal
Mthfr- 667 -c>t: normal

İki düsük yaptım kan pıhtılaşma testinde çıkan sonuçlarımi anlayanlar yardımcı olabilir mi ?
Merhaba sizin mutasyonlu genlerinizle benimkiler aynı. Sizin kayıplarınız kaçıncı haftalardaydı acaba? Ne durumdasınız şu an gebelik var mı?

Merhaba sizin mutasyonlu genlerinizle benimkiler aynı. Sizin kayıplarınız kaçıncı haftalardaydı acaba? Ne durumdasınız şu an gebelik var mı?
Seninde mi oldu canım. Benimde ilk bebeğim 6+4 ikinci 9 haftalikken gelişimi 6+4 kaldı kalbi durdu genetik araştırma faktör 5 mthfr heterizigot çıktı riskli gebelik bölümü hamile olduğunu öğrenir öğrenmez buraya gel oksapar başlanacak dedi heterizigot çok riskli değil iğne yeterli diyorlar ama faktör 5 ciddi birsey mis öyle dediler genetik doktoru bana uzun süre ayakta durma çok ta oturma kendine dikkat et iyi beslen dedi mthfr de vitamin eksikliğimis. Kürtaj üzerinden 1 sene olacak gebelik olsun diye bekliyorum hala. Sende de genlerde bu şekilde ise diye bilgi vermek istedim. Ayrıca kalp damara gittim genetik sonucu ile ultrasonla baktılar iki bacağımda da venoz yetmezlik çıktı icvaris deniliyor muş doktor hamile olduğunda iğne başlanır damar ilacı kullanırsan bebeğe zarar verir dedi ameliyatlık boyutta değil dedi varis için. Eğer faktör 5 geninde sorun varsa kalp damara git

X