Kanda pihtilasma bilgisi olanlar acil

Isis19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2020
481
276
Kizlar merhaba daha oncede bir cok kez tup bebekle ilgili konu actim benm ilk denemem ve 15.de transferim var sorun su benm kanda pihtilasma test sonuclarim assagidaki gibi ancak doktorum coraspin yeterli bu durumda sadece folikasit ve b vitamini veriyoruz dedi ayni durumda olup sadece coraspin kullananiniz varmi nolur yardim edin kafam takildi buna burde ben progestan dex igne oluyorum gobekten ancak bu geri cikiyor 2-3 damla normalmi bu sekilde olmasi
Kanda pihtilasma sonuclarim :
MTHFR (677) 677 C>T Normal

MTHFR (1298) 1298 A>C homozigot

Protrombin (Faktör II) 202110 G>A Normal

Faktör V-Leiden 1601 G>A Normal

PAI-1 4G/5G 5G/5G

faktör XIII V34L heterozigot

Merhaba benim sizin homozigot çıkan 1298 normal çıktı, ama sizin normal çıkan MTHFR 677 heterozigot çıktı. Bu sonuçtan sonra doktor kan sulandırıcı iğne vermişti kan sulandırıcı iğne kullandığım transfer de ne yazık ki negatif oldu. ama sonra ben yurtdışına taşındım, burda tedavi olurken 2 farklı doktor da bu testi göstermeme rağmen kan sulandırıcı iğneye gerek yok sadece coraspin alacaksın dedi. Şu an hamileyim 🙏🏻 Darısı başınıza

Kizlar merhaba daha oncede bir cok kez tup bebekle ilgili konu actim benm ilk denemem ve 15.de transferim var sorun su benm kanda pihtilasma test sonuclarim assagidaki gibi ancak doktorum coraspin yeterli bu durumda sadece folikasit ve b vitamini veriyoruz dedi ayni durumda olup sadece coraspin kullananiniz varmi nolur yardim edin kafam takildi buna burde ben progestan dex igne oluyorum gobekten ancak bu geri cikiyor 2-3 damla normalmi bu sekilde olmasi

PAI-1 4G/5G 5G/5G

Merhaba canım benim kanda pıhtılaşmam var sadece coraspin kullanıyorum senin gibi

PAI-1 4G/5G 5G/5G

Doktorunuz dogru bilgi vermiş.
Çok önemli bir pıhtılaşma eğiliminiz yok.
B12 haftada iki kere dil alti fis fis ve folik asit zaten düzene sokuyor.
Coraspini de 100 lük verirler.

Benim cok daha önemli gen mutasyonlarım var. Oglumda igne coraspin kullandim.
Kizimda cok da dikkat etmedim unuttugum günler oldu sorunsuz gecirdim gebeliği.

Doktorunuz dogru bilgi vermiş.
Çok önemli bir pıhtılaşma eğiliminiz yok.
B12 haftada iki kere dil alti fis fis ve folik asit zaten düzene sokuyor.
Coraspini de 100 lük verirler.

Benim cok daha önemli gen mutasyonlarım var. Oglumda igne coraspin kullandim.
Kizimda cok da dikkat etmedim unuttugum günler oldu sorunsuz gecirdim gebeliği.
Emeklerinizin karsiligini almissiniz insallah bende alirim insan hata olcak diye tedirgin oluyor boyle bir durumda

Emeklerinizin karsiligini almissiniz insallah bende alirim insan hata olcak diye tedirgin oluyor boyle bir durumda
1298 ve 677 gen sorunu olmayan Türkiye de yok ki.
Her ırkın bi gen sorunu vardır. Türklerinde 1298 ve 667.
Elini sallasan rastlamadığınız insan yok gibi.

Cok önemli bi gen sorununuz yok ki tedirgin olmanızı gerektirecek.

Benim daha önemli genlerin sorunlu ve damarlarımda homosisteinde cok yüksekti oğluma gebeyken. (homosisteini de b12 ve folik asit düşürüyor, homosisteini yükselten vucutta b12 ve folik asit eksikliği protein sentez problemi oluşturuyor. Ömür boyu folik asit ve b12 kullanın / kullanmamız gerekiyor. B12 ile mutlaka folik asiti birlikte kullanacaksınız tek tek kullanir iseniz kullandığınız diğerini bitiriyor. )
Yani damarlarım tıkalıydı.
22 homosistein ile gebelik geçiştirdim.
Ve bunun yanında bir sürü sorunum vardı. Uzun uzun yazmak istemiyorum daha doğrusu olayı yaşarken cok ah vah ettim o kadar zor o kadar zordu ki… Ama zaman gecince insan konusmak dahi istemiyor.

Türkiye gen sorunlarını bilmeyen,bu sorunlarla gebe kalıp doğum yapan o kadar fazla ki.
Doktorlar önemsemiyor hatta diyebilirim.

Emin olun gebe kalacaksin sorun olamadan doğumunu yapacaksın.❤️

1298 ve 677 gen sorunu olmayan Türkiye de yok ki.
Her ırkın bi gen sorunu vardır. Türklerinde 1298 ve 667.
Elini sallasan rastlamadığınız insan yok gibi.

Cok önemli bi gen sorununuz yok ki tedirgin olmanızı gerektirecek.

Benim daha önemli genlerin sorunlu ve damarlarımda homosisteinde cok yüksekti oğluma gebeyken. (homosisteini de b12 ve folik asit düşürüyor, homosisteini yükselten vucutta b12 ve folik asit eksikliği protein sentez problemi oluşturuyor. Ömür boyu folik asit ve b12 kullanın / kullanmamız gerekiyor. B12 ile mutlaka folik asiti birlikte kullanacaksınız tek tek kullanir iseniz kullandığınız diğerini bitiriyor. )
Yani damarlarım tıkalıydı.
22 homosistein ile gebelik geçiştirdim.
Ve bunun yanında bir sürü sorunum vardı. Uzun uzun yazmak istemiyorum daha doğrusu olayı yaşarken cok ah vah ettim o kadar zor o kadar zordu ki… Ama zaman gecince insan konusmak dahi istemiyor.

Türkiye gen sorunlarını bilmeyen,bu sorunlarla gebe kalıp doğum yapan o kadar fazla ki.
Doktorlar önemsemiyor hatta diyebilirim.

Emin olun gebe kalacaksin sorun olamadan doğumunu yapacaksın.❤️
Tesekkurler bu guzel yorumunuz icin cok stresli donemler üstüne ben zaten sinirli biriyim herseye takar oldum ilk olunca bilen yasayan birilerinin fikirlerine ihtiyac duyuyor insan 😊😊

Tesekkurler bu guzel yorumunuz icin cok stresli donemler üstüne ben zaten sinirli biriyim herseye takar oldum ilk olunca bilen yasayan birilerinin fikirlerine ihtiyac duyuyor insan 😊😊
Bende cok sinirli bi insanım bir nedeni de b12 eksikliği.
Bende bu yollardab geçtim inanin strese gerek yok.
Cok önemli bi konu değil.
Gebe kalırsınız.

Ben sizden daha önemli gen sorunları ve homosistein 22 ile gebe kaldım.

Göreyim seni şöyle karnı burnunda gebe foto atarsın :):):)
Bosa umutlanmaktan korkuyorum bende miyomda var doktor ameliyat ol sansin artsin dedi olmadim daha dogrusu ameliyati fakultede olmaya gittim ameliyata girdim ancak yapan doktor sorun yaratmaz diye almamis rahmin temiz dedi gonderdi ama olursa hamile kalirsam hemen yazarim buraya 😊

Merhaba benim sizin homozigot çıkan 1298 normal çıktı, ama sizin normal çıkan MTHFR 677 heterozigot çıktı. Bu sonuçtan sonra doktor kan sulandırıcı iğne vermişti kan sulandırıcı iğne kullandığım transfer de ne yazık ki negatif oldu. ama sonra ben yurtdışına taşındım, burda tedavi olurken 2 farklı doktor da bu testi göstermeme rağmen kan sulandırıcı iğneye gerek yok sadece coraspin alacaksın dedi. Şu an hamileyim 🙏🏻 Darısı başınıza
Gercektenmi bende bugun transfer oldum ve doktor ek bir ilac vermedi pihtilasma icin sadece coraspin devam umarim sizde saglikla kucaginiza alirsiniz

Eklentiler

• IMG_20220717_184239.jpg
    IMG_20220717_184239.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 290
X