kan pihtilasmasi ignesi hakkinda

ssedaahakan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2011
131
1
Arkadaslar ben kan pihtilasmasi ignesi oluyorum.kendim yapiyorum bacaga gectim artik.dun yaptim ama cok morardi ve igneyi cikardiktan sonra kanadı. Ilac yayilmistir degil mi.bi problem olmasindan cok korkuyorum. Nasil yapmaliyim bacaga igneyi

Arkadaslar ben kan pihtilasmasi ignesi oluyorum.kendim yapiyorum bacaga gectim artik.dun yaptim ama cok morardi ve igneyi cikardiktan sonra kanadı. Ilac yayilmistir degil mi.bi problem olmasindan cok korkuyorum. Nasil yapmaliyim bacaga igneyi

merhaba canım, inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini,ben de 9 ay kullandım o iğnelerden, 30. haftadan sonra karnımdan yapamaz olmuştum kollarımdan devam ettim, ama bir kez bacağımdan kendim vurmuştum çok rahat olmuştu, hemen cep hizasından yapmıştım, etini sıkıştır iğneyi vur, ilacı verirken yavaşça bırakmıştım sıktığım yeri, dediğin gibi iğneden sonra kan çıkabiliyor, bende de çıktığı zamanlar olmuştu göbekten yaparken, ama ilaç dağılıyor her şekilde aklına takıllmasın yani, morarıklık malesef olabiliyor damara mı denk geliyor artık neyse, sadece vurduktan sonra ovalama o daha çok morartır, üstüne bastır yeter, kendine iyi bak sağlıklı hayırlı doğumlar inş.

Arkadasim cok tesekkurler cevabin icin.Allahim inşallah sağlıkla gelir yavrularimiz.bacagin neresinden yapacagim konusunda kafam karisti.dizin bir karis ustunden mi cep bolgesindenmi.dun okadar morardiki cok korktum.bide igneyi damara gelip gelmediğini kontrol etmek icin geri cekiomusun.bana oyle yap dediler ama yapamam sanirim.

Arkadasim cok tesekkurler cevabin icin.Allahim inşallah sağlıkla gelir yavrularimiz.bacagin neresinden yapacagim konusunda kafam karisti.dizin bir karis ustunden mi cep bolgesindenmi.dun okadar morardiki cok korktum.bide igneyi damara gelip gelmediğini kontrol etmek icin geri cekiomusun.bana oyle yap dediler ama yapamam sanirim.

canım öncelikle geçmiş olsun.bacak bölgesinde kılcal damarlar fazla olduğu için kanama ve morarma olabiliyor.iğneyi dizinin 5 parmak üstü ile kasığının 5 parmak altı arasındaki bölgeye bacağının hafif dış kısmına yapabilirsin.hafif sıkıp iğneyi batır tek elinle pistonu geri çekebilirsin zor olmuyor.sana zarar verecek bir damara denk gelmez çünkü iğnenin ucu deri altına kadar gidiyor.internetten bacaktan subcutan iğne yapılması diye yaz videoları çıkar.yada sağlık ocağında hemşirenden rica et bir kere göstersin.morartıdan da korma o iğne sonuçta kanama yapıyor kanama cilt altına gidiyor bu da morarma olarak görünüyor.Allah şifa versin.

Cok tesekkurler cevaplariniz icin.bugun de yaptim durum biraz daha iyi sanirim.dun yaptığım yerde kocaman bir morluk olustu.korkum ilacin yayilmamasi.ilac yayilsin yeterki.

zaten zamanla daha kolay hale geliyor, yeter ki faydası olsun sağlıkla gelsin bebişiniz, iğneyi sonuna kadar yapınca pıt diye kendini içeri çekiyor zaten, kaçıncı haftadasın gebeliğin?

ay ne güzel kendiniz yapabiliosunuz iğneyi...ben 35 haftalığım 7 haftada öğrendim hamileliğimi ve o günden beri hergün sağlık ocağında yaptırıyorum 1 kere bile kendim yapamadım cesaret edemedim iğne hep ürkütmüştür beni :KK43:

ben de malesef kendime yapamadım, her gün eşim yaptı iğnemi, sadece bir gün yanımda değildi o akşam da ben yapmak zorunda kaldım bacağımdan biraz korktumm ama geçti gittii o günler :)

ben de malesef kendime yapamadım, her gün eşim yaptı iğnemi, sadece bir gün yanımda değildi o akşam da ben yapmak zorunda kaldım bacağımdan biraz korktumm ama geçti gittii o günler :)

ay ne güzel ben de çok istedim ama eşim benden de korkak yanlış yaparım falan dedi yanaşmadı hiç :)

Allahim inşallah bizde saglikla yavrularimiza kavustugumuz gunleri goruruz

amin inşallah...hiç korkma canm iğne gerçekten işe yarıyo ben daha önce 2 düşük yaptım kan pıhtılaşmasından dolayı ama bu hamileliğimde Allahıma binlerce şükür, önce Rabbimin izniyle sonra iğne sayesinde 35. haftamı bitirdim...sen ne kadarlıksın...

X