Kan pıhtılaşması olanların gebelik öncesi yapması gerekenler

Allah bağışlasın darısı başıma olsun.Neler yaptınız bu süreçte hangi ilacları kullandınız
Amin inşallah sağ olun darısı size en kısa zamanda.
ben çok aşamalardan geçtim bir doktora değil birkaç doktora gittim ama asıl doktorum vardı hep ona güvendim inandım ve şükür takibiyle bebeğimi kucağıma aldım.
hamile kalmadan önce coraspirine başladım folbiol içtim yüksek folikasit ve apikobal B12
Bu süreçte hep takipteydim sürekli doktora gidiyordum benim yumurtam zor çatlıyor düşükten sonra oluştu o yüzden hamile kalmam kendiliğinden olmadı klomen +çatlatma iğnesi kullandım her kullandığımda da gebe kaldım
Yumurta takibim yapıldı hamile kaldım ve hemen bana günlük bir tane coraspirin
Oksapar 0,6lık iğne
Bir tane toz vitamin
Folbiol
Apikobal
Her gün bunları aynı saatte kullandım
Bence en önemlisi bir de çok dua ettim inandım ve hamile kaldım umreye gidecektim ertesi günü öyle öğrendim gittim doktor gitme düşer dedi korktular ama şükürler olsun ben ona çok inandım güvendim ve kucağıma aldım inşallah herkes evladına sağlıkla kavuşsun
Hz. Zekeriyanın duasını dilimden düşürmedim ben siz de okuyun.
rabbi la tezerni ferden ve ente hayrül varisin

ben çok aşamalardan geçtim bir doktora değil birkaç doktora gittim ama asıl doktorum vardı hep ona güvendim inandım ve şükür takibiyle bebeğimi kucağıma aldım.
hamile kalmadan önce coraspirine başladım folbiol içtim yüksek folikasit ve apikobal B12
Bu süreçte hep takipteydim sürekli doktora gidiyordum benim yumurtam zor çatlıyor düşükten sonra oluştu o yüzden hamile kalmam kendiliğinden olmadı klomen +çatlatma iğnesi kullandım her kullandığımda da gebe kaldım
Oksapar 0,6lık iğne
Bir tane toz vitamin
Folbiol
Apikobal
Bence en önemlisi bir de çok dua ettim inandım ve hamile kaldım umreye gidecektim ertesi günü öyle öğrendim gittim doktor gitme düşer dedi korktular ama şükürler olsun ben ona çok inandım güvendim ve kucağıma aldım inşallah herkes evladına sağlıkla kavuşsun
Doktorunuz kim acaba nerede yaşıyorsunuz doktor konusunda sıkıntı yaşıyorum

Bnmde aynı cnm 2 düşüğüm var aynı senin gibi 1298 homozigot çıktı prowomen ve coraspin kullanıyorum elinde promen k kullanıyor ayrıca b12 bnde iğne vurulckmışm hamile kalırsam ama önce 2 kutu prowomen ı bitir desi doktor
B12 değerine bakıldımı düşükmüki iğne vurulacak çünkü bendede bu gen homozigot b12 değerim yüksek

Selam bayanlar benim 2 düşüğüm oldu birincisi karar verdikten hemen 2. ayda oldu ama kimyasal denildi hemen kendiliğinden düştü. İkinci hamileliğimde öğrendikten sonra coraspirin kullandım ancak beta 900 lere kadar çıktı lakin yavaş arttı ve en son tekrar düştü kimyasal denildi 1.5 ay kanamayla düşük yaptım. Daha sonra genetik test yapıldı eşimin de benim de temiz çıktı. Pıhtılaşma testi yaptırdık ve MTHFR 1298 Homozigot çıktı. Ayrıntılı tüm testlerime bakıldı hormon, protein s-c, lupus( sınırda yüksek denildi fakat önemli değilmiş sanırım) , tiroit vs. hepsi temiz çıktı. Doktorum gebelik öncesi coraspirin, folbiol, apikobal kullanmamı tavsiye etti hamile kaldığımda clexan 0,4 iğneye başlamamı söyledi. Benim merak ettiğim konu ise siz kan pıhtılaşması olupta hamile kalmadan önce neler yaptınız öncesinde iğne kullananlar da varmış ben hamile kaldıktan sonra başlayınca geç olur mu bunu merak ediyorum lütfen yardımcı olun canlar🙏

Selam bayanlar benim 2 düşüğüm oldu birincisi karar verdikten hemen 2. ayda oldu ama kimyasal denildi hemen kendiliğinden düştü. İkinci hamileliğimde öğrendikten sonra coraspirin kullandım ancak beta 900 lere kadar çıktı lakin yavaş arttı ve en son tekrar düştü kimyasal denildi 1.5 ay kanamayla düşük yaptım. Daha sonra genetik test yapıldı eşimin de benim de temiz çıktı. Pıhtılaşma testi yaptırdık ve MTHFR 1298 Homozigot çıktı. Ayrıntılı tüm testlerime bakıldı hormon, protein s-c, lupus( sınırda yüksek denildi fakat önemli değilmiş sanırım) , tiroit vs. hepsi temiz çıktı. Doktorum gebelik öncesi coraspirin, folbiol, apikobal kullanmamı tavsiye etti hamile kaldığımda clexan 0,4 iğneye başlamamı söyledi. Benim merak ettiğim konu ise siz kan pıhtılaşması olupta hamile kalmadan önce neler yaptınız öncesinde iğne kullananlar da varmış ben hamile kaldıktan sonra başlayınca geç olur mu bunu merak ediyorum lütfen yardımcı olun canlar🙏
Merhaba canım benimde iki kimyasalın oldu. Doğum yapmışsın galiba nasıl bı tedavi uyguladiniz

Merhaba canım benimde iki kimyasalın oldu. Doğum yapmışsın galiba nasıl bı tedavi uyguladiniz
Merhaba evet doğum yaptım çok şükür darısı tüm isteyenlerin başına inşallah 🙏
Tedavi sürecimi de sayfalarda paylaştım aslında ama tekrardan yazayım.
ilk öncelikle ben de pıhtılaşma çıktı genetik test vs. Bunları hemen yaptırmanızı öneririm size de buna göre bir tedavi uygulanır çünkü.
benim durumum hamile kalmak değil düşüğü önlemek amacıyla oldu çünkü.
hamilelik düşündüğüm an hemen günde bir kez coraspirine başladım
Apikobal b12
Folbiol folikasit
Bunları kullandım.
hamile kaldığım anda oksapar 0.6 ml kan sulandırıcı iğne
Coraspirine günde bir kez devam edildi doğuma kadar.
haftada bir proloton iğne 38 haftaya kadar
Günde 3 kez progesteron hap 32 haftaya kadar
B12 apikobal
Folbiol
Multivitaminler
Bunları düzenli kullandım. Şükür kanama vs hiçbir sorun yaşamadım.

merhaba hamile kaldınız mı?
benim hikayem aşağıda

Arkadaşlar slm ben 8+3 günlük hamileyim . Kilom 74 . (aşağıdaki tedavilerden ve stresten arttı) Hamile kalır kalmaz günde 1 oksapar 0,4 iğne ve 1 adet coraspirin ilaç verdi doktorum.

Ancak bu konuda forumlarda aşırı farklı şeyler okudum. Neredeyse pıhtılaşmanın tamamını okudum. Lütfen factor V leiden heterozigot hamile olanlar kullandıkları dozu doğuranlar vs bilgilerini paylaşabilir mi? bazı hamileler 0,6 iğne kullanmış. Heterozigot olup 0,4 yeten oldu mu?

Sağlıklı bir doğum yapmak istiyorum. 39 yaşımdayım 5 tüp bebek ,6 yumurta toplama bir hsg bir histeroskopi , 4 pgd yaptırdım. çocuğum yok.

ilk hamileliğim. lütfen yardımcı olun ve deneyimlerinizi paylaşın. Ayrıca pıhtılaşma için gerekli dozu belirleyen testten bahsettiler böyle bişey var mı? bunun dışında bebeğin ilerleyen aylarında tehlikeye girmemesi için sezeryanla aldırmayı düşünüyorum. 34. haftada doktoruma danışarak . bir de bebeğe kan akışında problem olup olmadığını ilerleyen aylarda doppler ultrasonla anlaya biliyor muyuz?

0,6 ilaç kullan diyen doktorlarımda oldu. Ancak şu anki doktorum zaten hem coraspirin hem de iğnen var gerek yok dedi. Yabancı kaynaklar da da factor V leiden gebelerde başarı oranının 0,4lük iğne ve coraspirinle arttığını okudum acil yardım:)

ilk öncelikle ben de pıhtılaşma çıktı genetik test vs. Bunları hemen yaptırmanızı öneririm size de buna göre bir tedavi uygulanır çünkü.
Apikobal b12
Folbiol folikasit
Bunları kullandım.
B12 apikobal
Folbiol
Multivitaminler
kilonuz kaçtı çok merak ediyorum. lütfen yardımcı olun .

kilonuz kaçtı çok merak ediyorum. lütfen yardımcı olun .
Öncelikle geçmiş olsun ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın🤲
sakin olun stres yapmayın bu en önemlisi🌸
Ben 63 kiloyla hamile kaldım 73le doğuma girdim
Evet doğum yaptım kızım 5 aylık olacak inşallah.
bu kan sulandırıcı iğnelerin dozunu filan hep araştırdım tabi ama zaten doktoruma çok güvendiğim için o direkt 0.6lığı önerdi bana baştan beri 60 kilo üzeri olunca sanırım veya riske atmamak diyelim. Bilmiyorum siz de çok araştırmışsınız baya isterseniz PLT diye bir test vardı sanırım adı buydu tam hatırlamıyorum kandaki pıhtı oranına bakılıyor sürekli içiniz rahat etmiyorsa bundan yaptırarak dozu takip edebilirsiniz. Ben hiç baktırmadım çünkü zaten 0.6lıktı günde bir kezdi ama yine de aklıma kötüyü getirmedim diyelim ve bu süreçte en önemlisi doktorunuza olan güveniniz gerçekten. İnşallah hayırlısıyla kucağınıza alacaksınız buna inanın 🙏❣️

Bende kısaca anlatayım
Gebeligimin 7 haftası kalp atışını dinledik, 3 hafta sonra tekrar gel dedi gidince bebeğin kalbi durmuş diyerek kürtaja alındım,
bir tane düşügüm oldu, (özel hastaneye gidiyordum bunu sundan dolayi belirtiyorum devlet hastanesi bir tane düşük olunca arastirmiyor, hatta ben şimdi 2. Gebelik düşünüyorum doktora dedim ki ilk Gebeligimin de sıkıntı çıkınca araştırıldi kan pıhtılaşmasi sorunu tespit edildi, o da 1 tane düşükten hemen sonra araştırılmaz seninkine neden bakıldı ki dedi, bende özel hastane belki bakalım mı dediler paralı baktılar çünkü bende bakalım dedim öyle tespit edildi)

Sonra hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren, çorabın
0.4 iğne
Filiz asit
Progestan hepsini kullandım ilk 3 ay, 3 aydan sonra iğne ve coraspin ile devam ettik çok şükür sağlıklı kızım dünyaya geldi, şimdi 2.ye hazırlanıyoruz doktor hamilelik olunca hemen iğneyi başlayacağız riske atamayiz dedi
İnşallah faydalı olmuştur
Hakkımızda hayırlısı olsun bakalim

Oksapar 0,6lık iğne
Bir tane toz vitamin
Folbiol
Apikobal
rabbi la tezerni ferden ve ente hayrül varisinm
Oksapar 0,6lık iğne
Bir tane toz vitamin
Folbiol
Apikobal
Merhaba doktorunuz kim acaba

Arkadaşlar metionin diyeti yaptıniz mı çünkü kanı pıhtılaştiran en önemli etkenlerden biri protein.. benim haşimatom var ve daha yeni öğrendim ki bu b12 eksikliği yapiyor o da kan pıhtılaşmasına yol açabiliyor sormak istediğim herhangi bir diyet yaptınız mı bir de yazan arkadaşlar kilolarını ve kullandikları dozu yazarlarsa bizlere de yol gösterici olur herkese şimdiden teşekkürler🌸

Siz nerede yaşıyosunuz
Apikobal b12
Folbiol folikasit
Bunları kullandım.
B12 apikobal
Folbiol
Multivitaminler
hangi doktora gidiyosunuz

Siz nerede yaşıyosunuz
Apikobal b12
Folbiol folikasit
Bunları kullandım.
B12 apikobal
Folbiol
Multivitaminler
Bende kısaca anlatayım
Gebeligimin 7 haftası kalp atışını dinledik, 3 hafta sonra tekrar gel dedi gidince bebeğin kalbi durmuş diyerek kürtaja alındım,
bir tane düşügüm oldu, (özel hastaneye gidiyordum bunu sundan dolayi belirtiyorum devlet hastanesi bir tane düşük olunca arastirmiyor, hatta ben şimdi 2. Gebelik düşünüyorum doktora dedim ki ilk Gebeligimin de sıkıntı çıkınca araştırıldi kan pıhtılaşmasi sorunu tespit edildi, o da 1 tane düşükten hemen sonra araştırılmaz seninkine neden bakıldı ki dedi, bende özel hastane belki bakalım mı dediler paralı baktılar çünkü bende bakalım dedim öyle tespit edildi)

Sonra hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren, çorabın
0.4 iğne
Filiz asit
Progestan hepsini kullandım ilk 3 ay, 3 aydan sonra iğne ve coraspin ile devam ettik çok şükür sağlıklı kızım dünyaya geldi, şimdi 2.ye hazırlanıyoruz doktor hamilelik olunca hemen iğneyi başlayacağız riske atamayiz dedi
İnşallah faydalı olmuştur
Hakkımızda hayırlısı olsun bakalim
hangi doktora gidiyosunuz acaba

merhaba hamile kaldınız mı?
benim hikayem aşağıda

Arkadaşlar slm ben 8+3 günlük hamileyim . Kilom 74 . (aşağıdaki tedavilerden ve stresten arttı) Hamile kalır kalmaz günde 1 oksapar 0,4 iğne ve 1 adet coraspirin ilaç verdi doktorum.

Ancak bu konuda forumlarda aşırı farklı şeyler okudum. Neredeyse pıhtılaşmanın tamamını okudum. Lütfen factor V leiden heterozigot hamile olanlar kullandıkları dozu doğuranlar vs bilgilerini paylaşabilir mi? bazı hamileler 0,6 iğne kullanmış. Heterozigot olup 0,4 yeten oldu mu?

Sağlıklı bir doğum yapmak istiyorum. 39 yaşımdayım 5 tüp bebek ,6 yumurta toplama bir hsg bir histeroskopi , 4 pgd yaptırdım. çocuğum yok.

ilk hamileliğim. lütfen yardımcı olun ve deneyimlerinizi paylaşın. Ayrıca pıhtılaşma için gerekli dozu belirleyen testten bahsettiler böyle bişey var mı? bunun dışında bebeğin ilerleyen aylarında tehlikeye girmemesi için sezeryanla aldırmayı düşünüyorum. 34. haftada doktoruma danışarak . bir de bebeğe kan akışında problem olup olmadığını ilerleyen aylarda doppler ultrasonla anlaya biliyor muyuz?

0,6 ilaç kullan diyen doktorlarımda oldu. Ancak şu anki doktorum zaten hem coraspirin hem de iğnen var gerek yok dedi. Yabancı kaynaklar da da factor V leiden gebelerde başarı oranının 0,4lük iğne ve coraspirinle arttığını okudum acil yardım:)
Merhaba mesajınız hiç düşmedi bana kusura bakmayın buraya girdiğimde gördüm 🤦‍♀️
Benim 15 aylık bir kızım oldu şükürler olsun ve şuan 2. Çocuğuma hamileyim🤭😂
Darısı tüm isteyenlere nasip olsun inşallah gönülden dua ediyorum🙏🤍

X