Kan pıhtılaşması olanların gebelik öncesi yapması gerekenler

Bende kısaca anlatayım
Gebeligimin 7 haftası kalp atışını dinledik, 3 hafta sonra tekrar gel dedi gidince bebeğin kalbi durmuş diyerek kürtaja alındım,
bir tane düşügüm oldu, (özel hastaneye gidiyordum bunu sundan dolayi belirtiyorum devlet hastanesi bir tane düşük olunca arastirmiyor, hatta ben şimdi 2. Gebelik düşünüyorum doktora dedim ki ilk Gebeligimin de sıkıntı çıkınca araştırıldi kan pıhtılaşmasi sorunu tespit edildi, o da 1 tane düşükten hemen sonra araştırılmaz seninkine neden bakıldı ki dedi, bende özel hastane belki bakalım mı dediler paralı baktılar çünkü bende bakalım dedim öyle tespit edildi)

Sonra hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren, çorabın
0.4 iğne
Filiz asit
Progestan hepsini kullandım ilk 3 ay, 3 aydan sonra iğne ve coraspin ile devam ettik çok şükür sağlıklı kızım dünyaya geldi, şimdi 2.ye hazırlanıyoruz doktor hamilelik olunca hemen iğneyi başlayacağız riske atamayiz dedi
İnşallah faydalı olmuştur
Hakkımızda hayırlısı olsun bakalim
Merhaba sizde cikan pihtilasma geni neydi 5 haftalik hamileyim coraspin folibol kullaniyorum doktor igne demedi tedirginim

Eklentiler

• Screenshot_20220122-015936_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220122-015936_Samsung Internet.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 106
Benimde sadece mthfr homozigot
3 kaybım var hepsi 6 haftalıkken kalbi durdu
İlk defa 4. Gebelik bu kadar uzun sürdü oncekilerde de iğne kullanmıştım ama düştü
Bunda hem iğne hem coraspin kullanıyorum bakalım sonuç ne olacak

Benimde sadece mthfr homozigot
3 kaybım var hepsi 6 haftalıkken kalbi durdu
İlk defa 4. Gebelik bu kadar uzun sürdü oncekilerde de iğne kullanmıştım ama düştü
Bunda hem iğne hem coraspin kullanıyorum bakalım sonuç ne olacak
Ayni durumdayiz benimde 5/6 ci haftalarda bir seyler oluyor coraspin ve 4000 oksapar kullaniyorum.dün kanamam oldu doktor kesmedi kan sulandiricilari doktoruma güveniyorum bugun kesildi kanamam tabi bebek kaldi mi gitti mi cumartesi görücem randevuda artik.

Ayni durumdayiz benimde 5/6 ci haftalarda bir seyler oluyor coraspin ve 4000 oksapar kullaniyorum.dün kanamam oldu doktor kesmedi kan sulandiricilari doktoruma güveniyorum bugun kesildi kanamam tabi bebek kaldi mi gitti mi cumartesi görücem randevuda artik.
Allah hayırlısıni versin
Doktorum aslında dusuklerin pihtilasmadan değil kromozom bozukluğu sebebiyle düştüğünu söylüyor eğer öncekiler pihtilasmadan düştüyse nasıl düşüyor iğne kullandığım halde
Bunda ben 8. Haftaya kadar iğne kullanmadım doktora gitmedim sadece coraspin kullandım kendi kararimdi bu sefer iğne yok dedim tevekkül ettim bekledim bende öldü sanıyordum ama gittiğimde herşey normaldi ve düşenlerin gerçekten kromozom bozukluğu sebebiyle düştüğüne bende kanaat getirdim

Allah hayırlısıni versin
Doktorum aslında dusuklerin pihtilasmadan değil kromozom bozukluğu sebebiyle düştüğünu söylüyor eğer öncekiler pihtilasmadan düştüyse nasıl düşüyor iğne kullandığım halde
Bunda ben 8. Haftaya kadar iğne kullanmadım doktora gitmedim sadece coraspin kullandım kendi kararimdi bu sefer iğne yok dedim tevekkül ettim bekledim bende öldü sanıyordum ama gittiğimde herşey normaldi ve düşenlerin gerçekten kromozom bozukluğu sebebiyle düştüğüne bende kanaat getirdim
Benim bir dusugum var dogal gebelik o belki kromozomu bozuktu dustu o zamanlar ne coraspin ne sulandirici igne kullandirdi baska doktor sadece lekelenme olmustu progestan falan 5 hafta 1 gunlukken gitmis.simdi kromozon testimizde normal asilamayla oldu sperm yikama falan yapildi yani bu bebegin kromozomlari bozuklugu ihtimali daha az ama bazen sonradan gelisirkende bir aksaklik oluyormuş doktor demisti orda vucut atmaya calisiyor herhalde.beninm annem ne igne ne ilac dogurmus bizi iki kardesiz ne tedavi görmüş ne birsey anlamiyorum gercekten.

Benim bir dusugum var dogal gebelik o belki kromozomu bozuktu dustu o zamanlar ne coraspin ne sulandirici igne kullandirdi baska doktor sadece lekelenme olmustu progestan falan 5 hafta 1 gunlukken gitmis.simdi kromozon testimizde normal asilamayla oldu sperm yikama falan yapildi yani bu bebegin kromozomlari bozuklugu ihtimali daha az ama bazen sonradan gelisirkende bir aksaklik oluyormuş doktor demisti orda vucut atmaya calisiyor herhalde.beninm annem ne igne ne ilac dogurmus bizi iki kardesiz ne tedavi görmüş ne birsey anlamiyorum gercekten.
Valla benim ilki tüp bebekti beşinci gün embriyosu kondu sulandirici verildi herşey iyiydi tuttu ama 6. Haftaya kadar dayandı
Benim annemde ne iğne ne ilaç kullanmış hatta halalarim teyzelerim sadece bir teyzemde 12 yıl sonra olmuş onunda dusukleri var ama yaşayan iki kızı var ne iğne kullanmış ne ilaç şimdi küçük kızı doğum yaptı oda normal oldu iğnesiz falan
Zaten doktorum anlattı bana kalbim mutmain oldu sende bir dinle istersen
YouTube de cemal ünlü gereksiz kan sulandirici kullanımı diye yazarsan dinle bı için rahat olur kendisi doktorum benim

Selam bayanlar benim 2 düşüğüm oldu birincisi karar verdikten hemen 2. ayda oldu ama kimyasal denildi hemen kendiliğinden düştü. İkinci hamileliğimde öğrendikten sonra coraspirin kullandım ancak beta 900 lere kadar çıktı lakin yavaş arttı ve en son tekrar düştü kimyasal denildi 1.5 ay kanamayla düşük yaptım. Daha sonra genetik test yapıldı eşimin de benim de temiz çıktı. Pıhtılaşma testi yaptırdık ve MTHFR 1298 Homozigot çıktı. Ayrıntılı tüm testlerime bakıldı hormon, protein s-c, lupus( sınırda yüksek denildi fakat önemli değilmiş sanırım) , tiroit vs. hepsi temiz çıktı. Doktorum gebelik öncesi coraspirin, folbiol, apikobal kullanmamı tavsiye etti hamile kaldığımda clexan 0,4 iğneye başlamamı söyledi. Benim merak ettiğim konu ise siz kan pıhtılaşması olupta hamile kalmadan önce neler yaptınız öncesinde iğne kullananlar da varmış ben hamile kaldıktan sonra başlayınca geç olur mu bunu merak ediyorum lütfen yardımcı olun canlar🙏
Konuyu yeni görüyorum banada doktor gebe kalmayi dusundugunde Coraspirin kullan demişti fakat kilcal damar kanamasi gibi morarmalar oldu yasayan varmı neden oluyor 1 kaybim var

Konuyu yeni görüyorum banada doktor gebe kalmayi dusundugunde Coraspirin kullan demişti fakat kilcal damar kanamasi gibi morarmalar oldu yasayan varmı neden oluyor 1 kaybim var
Merhaba öncelikle sadece coraspirin mi içiyorsunuz eğer böyleyse morarmaların olması normal değil sorun lütfen. Ama iğne yapıyorsanız zaten iğne yerleri sürekli morarıyor bu normal bir durum bide çarpmaya bağlı morarmalar oluyor bazen hafif çarpsanız da hemen morarma oluyor o bölgede ve geç iyileşiyor. Siz sadece hap içiyorsanız durduk yere morarma oluyorsa fazla geliyor olabilir ilaç doktorunuzla muhakkak görüşmelisiniz. Çok geçmiş olsun.

Merhaba öncelikle sadece coraspirin mi içiyorsunuz eğer böyleyse morarmaların olması normal değil sorun lütfen. Ama iğne yapıyorsanız zaten iğne yerleri sürekli morarıyor bu normal bir durum bide çarpmaya bağlı morarmalar oluyor bazen hafif çarpsanız da hemen morarma oluyor o bölgede ve geç iyileşiyor. Siz sadece hap içiyorsanız durduk yere morarma oluyorsa fazla geliyor olabilir ilaç doktorunuzla muhakkak görüşmelisiniz. Çok geçmiş olsun.
Sadece 4 yada 5 kere ictim ilacı gogusumu nereye carpacam ki gogusum göğüs üstüm kollarimin üstü ani şekilde morardi bende ilaci biraktim

X