Kan pihtilasmasi sorunu gebelik

pinkbuyu

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2012
3.213
2.196
Merhaba,
Cocugunuz olmadigi icin tup bebek tedavi yöntemiyle bebek sahibi olmak istiyoruz. Daha once de tup bebek yaptirdik maalesef bebeklerin kalp atisi durdu. Sonra yapılan pihtilasma tahlillerinde pai serpine mutasyona homozigot cikti. Tup bebek doktorum onemli degil dedi hematoloji uzmaniyla gorustum. Kan sulandirixi igne kullanmam gerektiğini söyledi.
Henuz transfer sürecine girmedim. Transfwrden ne kadar once kan sulandirici igneye başladınız. Hamilelikte bu gen bozuk olunca ne kadar sure kan sulandirici kullandınız ve ne dozda kullandınız. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Eklentiler

• Screenshot_20210511-194423_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20210511-194423_WhatsApp.jpg
    96,1 KB · Görüntüleme: 186
Merhaba çok geçmiş olsun.🙏🏼
Ben transferden 2 hafta önce kan sulandırıcı hapa, transferden 3-4 gün önce kan sulandırıcı iğneye başladım.
İlk denememizdi, önlem amaçlı kullanıyorum

Merhaba,
Cocugunuz olmadigi icin tup bebek tedavi yöntemiyle bebek sahibi olmak istiyoruz. Daha once de tup bebek yaptirdik maalesef bebeklerin kalp atisi durdu. Sonra yapılan pihtilasma tahlillerinde pai serpine mutasyona homozigot cikti. Tup bebek doktorum onemli degil dedi hematoloji uzmaniyla gorustum. Kan sulandirixi igne kullanmam gerektiğini söyledi.
Henuz transfer sürecine girmedim. Transfwrden ne kadar once kan sulandirici igneye başladınız. Hamilelikte bu gen bozuk olunca ne kadar sure kan sulandirici kullandınız ve ne dozda kullandınız. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Ben transferden sonra aspirin ve sulandırıcı kullandım aynı gün devam ettim hep 4binlşk oksapar şuan 5.hafta ya girecem hamileyim hala tek doz 4binlik devam dedi doktorum benim de kafam karışıyor acaba yetersiz gelir mi diye 12.haftada 6 binlik tek doz yapacakmış kan değerlerimi atıyorum

Merhaba,
Benimde tüp bebekle bir kaybım var ikinci tüp bebekte kese gorundukten sonra oksapar 4000 ve corasprine başladım. Pihtilasmaya yatkınlık çıktı bendede önlem amaçlı kullandırdı doktorum zaten hemen herkese veriyorlar artik bu igneyi

Merhaba hanımlar benim de babamda kan pıhtılaşması var. Daha önce bir kaybım oldu. Bununla ne kadar alakalı bilmiyorum ama korkuyorum şimdi 6. Haftamdayım gebeliğimde. Nasıl bir yol izlemem lazım öğrenmek için geç mi kaldım bilgilendirr misiniz

Merhaba,
Merhaba, benimde pıhtılaşmam var. Riskli gebelik uzmanı ile görüştüm iğne pai homozigot olduğu için iğne kullanacağımı söyledi, şu an coraspin kullanıyorum hamile kalana kadar devam demişti. Genelde tüp bebek doktorları kan sulandırıcı iğneye önlem amaçlı transferden birkaç gün başlatıyor. Sağlıkla pozitifi görmeniz dileğiyle 🥰

Merhaba hanımlar benim de babamda kan pıhtılaşması var. Daha önce bir kaybım oldu. Bununla ne kadar alakalı bilmiyorum ama korkuyorum şimdi 6. Haftamdayım gebeliğimde. Nasıl bir yol izlemem lazım öğrenmek için geç mi kaldım bilgilendirr misiniz
Gebeyken bu testler yapılmaz. Doktorunyza sorun önlem amaçlı iğne kullanmanın sakıncası olur mu diye. En azından corasprin verir sanıyorum.

Genelde adet gecikmesi ile birlikte iğneye başlanıyor gerekli görüldüğü durumda, özel hastanelerde trombifili paneli ve lupus testlerinizi yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde 10-15 günde sonuç alınıyor, devlet hastanelerinde 3-4 haftada çıkıyor sonuçlar. Hamile olduğunuz için sonuçlar sizi yanıltabilir, hamilelikte kan pıhtılaşmasını arttırıyor. Kadın doğum doktorunuza genetik olarak yatkınlığınız olabileceğinden bahsedin derim, kullanılan bu iğneler plesantadan geçmiyor bebeğe hiçbir zararı yok, belki testlere gerek olmadan önlem amaçlı başlatabilir. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah 🥰

Gebeyken bu testler yapılmaz. Doktorunyza sorun önlem amaçlı iğne kullanmanın sakıncası olur mu diye. En azından corasprin verir sanıyorum.
Genelde adet gecikmesi ile birlikte iğneye başlanıyor gerekli görüldüğü durumda, özel hastanelerde trombifili paneli ve lupus testlerinizi yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde 10-15 günde sonuç alınıyor, devlet hastanelerinde 3-4 haftada çıkıyor sonuçlar. Hamile olduğunuz için sonuçlar sizi yanıltabilir, hamilelikte kan pıhtılaşmasını arttırıyor. Kadın doğum doktorunuza genetik olarak yatkınlığınız olabileceğinden bahsedin derim, kullanılan bu iğneler plesantadan geçmiyor bebeğe hiçbir zararı yok, belki testlere gerek olmadan önlem amaçlı başlatabilir. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız inşallah 🥰
Çok teşekkür ediyorum hanımlar. Gebeyken yapılmamasına üzüldüm. Keşke daha önce bilinçlenseymişim.:KK43: doktorumla konuşayım en iyisi çarşamba günü:KK43:

Pihtilasma için gebeyken test yapiliyor mu bilgim yok. Keseyi gördükten sonra bana kan sulandirici igne ve asprin başlatmıştı doktorum. İstersen gebelik haftan ilerlemeden doktora danis bu konuyu. Bazi hekimler ilac başlıyor önlem amaçlı bazilari gereksiz goruyor

Valla kizlar benim de daha önce düştüğüm oldu. tup bebekle tek yumurta ikizledine hamile kaldim kalp atisi durdu 6. Hafta 4 gunlukken. O donem pihtilasma testi yaptirmistim onemsiz demislwrdi. Sonra ben yeni tup bebek transferinden once hematologa gittim. Bana 0.6 gunde 2 doz olacak şekilde igne yazdi. Surekli takip edeceğiz tum hamilelikte ignr kullanacaksin dedi.
Kan pihtilasma testlerinde (trombofoli paneli 6 li) pai serpine geni homozigot cikti. Bu da oldukça onemliymis. Kimi doktor önemsiz diyor. Ama hematolog onemli dedi.

Canim gebersen de yapılabilir test. Kim diyor yapılamaz diye. Genetik test bu sonucta. Kandan pihtilasma genlerine bakiliyor. Sadece testin sonucu uzun çıkabiliyor. 6 haftayı bulabiliyor. Doktorun test sonucu çıkana kadar onlem olarak sana pihtilasma icin kan sulandirici igne ve coraspirin başlayabilir.

Canim gebersen de yapılabilir test. Kim diyor yapılamaz diye. Genetik test bu sonucta. Kandan pihtilasma genlerine bakiliyor. Sadece testin sonucu uzun çıkabiliyor. 6 haftayı bulabiliyor. Doktorun test sonucu çıkana kadar onlem olarak sana pihtilasma icin kan sulandirici igne ve coraspirin başlayabilir.
3 ayı buldu benim devletin araştırma hastanesinde. Bu yüzden sanırım gebelere yapılmıyor biliyorum ben.

Merhaba,
Çok teşekkür ediyorum hanımlar. Gebeyken yapılmamasına üzüldüm. Keşke daha önce bilinçlenseymişim.:KK43: doktorumla konuşayım en iyisi çarşamba günü:KK43:
Merhaba, benim de 2 gende heterozigot ve pai de homozigot çıktı. Ancak benim daha önce düşüğüm yok, doğal yoldan bi kimyasalım var ve tüp bebek ilk denemede tuttu. Önlem olsun diye kan sulandırcı iğne 4000 ve coraspin verilmişti transfer sonrası. 12. Haftada iğneyi bıraktım 16da hapı bıraktım Ancak 21. Haftada ayrıntılıda bebeğin suyunu az buldu doktor pıhtılaşma testi önerdi. Üniversite hastanesinde pıhtılaşma testi yaptırdım yani hamileyken yapılıyor. 3 haftada çıktı sonuçlar. Hamile olınca öne alıyorlarmış hatta öyle dediler. O arada ben zaten tekrar iğneye başladım ve doktorlar hapa gerek olmadığını söyledi. Öncesinde başlanmalı mı bilmiyorum açıkçası. Transfer gününde başlanıyor diye duymuştum. Doktorunuz doğrusunu bilir ancak riske atmaya gerek yok bence.

Gebersen de yazmışım ya. Tövbe yarabbim. 😂Gebeyken de yazacaktım. Telefon otomatik düzeltmiş.

trasnferden iki hafta önce başladım ama iki düşük oldu yeni tahlil yaptırdım pıhtılaşma cıktı yarın dr gideceğim ne kadar önce başlar artık bilmiyorum

X