Kan sulandırıcı iğne

Kızlar 2 düşüğüm olduğu için doktorum kan sulandırıcı başladı 3. Gebeliğimde bu gün ilk dozu vuruldum her gün vurulacakmış. Kol arkasından vuruldu ama vurulan bölge çok yandı ve ağrı yaptı vurulalı dört saat oldu hala ağrıyor. :KK43: her gün bu iğneyi nasıl vurdurucam bu acıyla birde kendine vuranlar var. Bu ağrı ve yanma normal mi bütün kan sulandırıcı iğneler böyle mi yoksa başka bir iğne istemelimiyim? Benimki hibor 5000 bana yardımcı olun lütfen kızlar
Benimki farkli ben oksapar 4000lik kullaniyorum ama tavsiyem daha yağlı bolgeden vurmaniz, mesela ben sağlak olduğum icin sol kolum biraz daha bıngıldır, sol koldan eğer annem vuruyorda çok yanmaz, sağ koldan vurulunca daha çok yanar. Hafiften göbeğim var, eger yalnizsam kendim göbeğimden vururum, daha yağlı bölge oldugu icin daha az yanar. Sağlıkla kucaginiza alın inşallah 🙏

Kızlar 2 düşüğüm olduğu için doktorum kan sulandırıcı başladı 3. Gebeliğimde bu gün ilk dozu vuruldum her gün vurulacakmış. Kol arkasından vuruldu ama vurulan bölge çok yandı ve ağrı yaptı vurulalı dört saat oldu hala ağrıyor. :KK43: her gün bu iğneyi nasıl vurdurucam bu acıyla birde kendine vuranlar var. Bu ağrı ve yanma normal mi bütün kan sulandırıcı iğneler böyle mi yoksa başka bir iğne istemelimiyim? Benimki hibor 5000 bana yardımcı olun lütfen kızlar
Bende oksapar 4000 kullandım. O iğneler yakıyor maalesef ama eşim bana hep yavaş vururdu çok yapmazdı bi anda vurunca gerçekten yakıyor ama bi de şöyle bişey var içindeki havayı koluna vurursan daha çok yakıyor 2 kere morardı kolum sonra geçti havayı alınca. Biri kullanıyordu göbek ağrıtmazmış kola göre ve daha çok etki edermiş bebeğe doktoru öyle söylemiş.

Kızlar merhaba. Ben de bir soru sormak istiyorum. Ben de 3 gündür kan sulandırıcı iğne kullanıyorum fakat farklı bir marka. Yurt dışında yaşadığım için. Buradaki hemşireler karından yapmayı tavsiye etmedi nedense. Dış bacaktan vuruldum 3 gündür. Bacak karın fark eder mi onu sormak istiyorum.
Bir de önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelmek istiyoruz da. Eğer buradan ilaç götüremezsek diye Türkiye’de oskapar 4000 fiyatını biliyor musunuz acaba? Sigorta falan yok tabi
Burada sigorta olmasa da sağlık ocağına gidebiliyorsunuz galiba. Normalde bu iğnenin raporu oluyor o şekilde ödeniyor ama söylerseniz belki yazarlar. Dış bacak değil de iç bacaktan vuruluyor diye biliyorum. Fark etmez karından da olur. Farklı isimlerle hepsi aynı zaten ..

Burada sigorta olmasa da sağlık ocağına gidebiliyorsunuz galiba. Normalde bu iğnenin raporu oluyor o şekilde ödeniyor ama söylerseniz belki yazarlar. Dış bacak değil de iç bacaktan vuruluyor diye biliyorum. Fark etmez karından da olur. Farklı isimlerle hepsi aynı zaten ..
Evet. Sağlık ocağına gidip muayene falan olabiliyorum ama iğneler yazsalar da ücretli oluyor sanırım. Sigorta olmadığı için

Karından vurmaya çalışın. Ben koldan bir kez vurdurmuştum ve o gün tüm gün boyunca kolum ağrımıştı. Göbek daha az acıyor.
Kolunuzun altındaki bıngıl yerden vurdunuz değil mi? Evet vuruldugu zaman birkaç dakika yakar ama tüm gün nasıl ağrıdı o kadar kolunuz? Zayif misiniz acaba kasa mı denk geldi? 😔

Kolunuzun altındaki bıngıl yerden vurdunuz değil mi? Evet vuruldugu zaman birkaç dakika yakar ama tüm gün nasıl ağrıdı o kadar kolunuz? Zayif misiniz acaba kasa mı denk geldi? 😔
Normal bodozlama koldan vurmuştu sanırım eşim, kasa ya da sinire denk gelmiş olması çok muhtemel çünkü epey de bir kan akmıştı kolumdan. Bu arada evet zayıfım, kolumda hemen hemen hiç yağ dokusu olmayabilir.

Muhtemelen kasa denk gelmiştir. Bende aynı şeyi yaşadım zayıf olduğum için 3 gün ağrısı geçmedi. Sonra kendi kendime karnımdan ve bacaklarımdan yapmaya başladın artık daha rahatım

Kendiniz göbeğinizden göbek deliğinizin 3 parmak üstünden veya altında vurabilirsiniz. Bu bölgede pek ağrı olmuyor. Ama koldan veya bacaktan vuranlarda ağrı olabiliyormuş. Bende 9 ay kullanmıştı bir zaman sonra alışacaksınız.

Kızlar merhaba. Ben de bir soru sormak istiyorum. Ben de 3 gündür kan sulandırıcı iğne kullanıyorum fakat farklı bir marka. Yurt dışında yaşadığım için. Buradaki hemşireler karından yapmayı tavsiye etmedi nedense. Dış bacaktan vuruldum 3 gündür. Bacak karın fark eder mi onu sormak istiyorum.
Bir de önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelmek istiyoruz da. Eğer buradan ilaç götüremezsek diye Türkiye’de oskapar 4000 fiyatını biliyor musunuz acaba? Sigorta falan yok tabi
Benim iğnem bittiğinde sormuştum eczaneye bir kaç gün oldu 350 şira dedi fiyatına hibor 5000 bendeki iğne

Hamileliğimin başından neredeyse sonuna kadar göbekten yaptım. Benim de Hibor 5000’di ve maalesef her seferinde acıtıyor ve yakıyor gerçekten. Ben zayıf olduğum için doktorum koldan ve bacaktan tavsiye etmedi. Yanlış hatırlamıyorsam sadece son ay koldan yapmıştım.

Muhtemelen kasa denk gelmiştir. Bende aynı şeyi yaşadım zayıf olduğum için 3 gün ağrısı geçmedi. Sonra kendi kendime karnımdan ve bacaklarımdan yapmaya başladın artık daha rahatım
Karna da surekli vurunca morariyor, ben 3 günde 1 vuruluyorum, artik bir göbek deliginin saği, bir solu, bir kol falan diye döndüre döndüre vuruyorum.

X