Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

Öncelikle geçmiş olsun. Adet düzensizliğiniz varsa eğer gebeliğin kesin olup olamayacağını söylemek çok zor. Doktorunuzun ilaç vermesi gerekirdi 1 aylık gecikmeden bahsediyoruz. PCOS tanısı kesin konuldu mu?

ilk önce bir polikinliğe gitmiştim mayıs ayında.. her iki taraftada kistler 1.5 cm'likmiş. dolayısyla pcos kesin denildi. bende gazi üniversitesinde 11 ekime randevu aldım.. mayıstan bu tarihe kadar kendiliğinden olur diye bekledim, hemde soğan kürleri,aslan pençesi çayı vs yaptım.. baktım düzen yok.. zaten doktora kesin gidecektim.. bakalım ne tür tedavi olacak..

ilk önce bir polikinliğe gitmiştim mayıs ayında.. her iki taraftada kistler 1.5 cm'likmiş. dolayısyla pcos kesin denildi. bende gazi üniversitesinde 11 ekime randevu aldım.. mayıstan bu tarihe kadar kendiliğinden olur diye bekledim, hemde soğan kürleri,aslan pençesi çayı vs yaptım.. baktım düzen yok.. zaten doktora kesin gidecektim.. bakalım ne tür tedavi olacak..
Kist olması normal de PCOS tanısı için rahim ultrasonu gerekiyor ayrıntılı olarak. Kistlerin ilk tespit edildiği anda doktorunuzun tedaviye başlaması gerekirdi mayıs ayından beri neden başlamadınız hayret ettim doğrusu. Normal tıp varken alternatif şeyler denemek önceliğiniz olmamalı.

Merhaba arkadaslar
Benim adetim 3 gün kadar gecti ve evde test yaptim silik bir ikinci cizgi cikti
Testi yaptigim gunun aksami yani dün aksam kahverengi akintim oldu.Bugun ise saglik ocaginda kan tahlili yaptirdim beta hcg 48 cikti
Kahverengi akinti hala ara ara geliyo
Düsük de olabilir denildi cocuk yeni yerlesiyo da olabilir denildi
Iki gun sonra tekrar kan testi istediler hcg 2 katina cikmali diye
Ne yapmaliyim bilmiyorum?

Merhaba arkadaslar
Benim adetim 3 gün kadar gecti ve evde test yaptim silik bir ikinci cizgi cikti
Testi yaptigim gunun aksami yani dün aksam kahverengi akintim oldu.Bugun ise saglik ocaginda kan tahlili yaptirdim beta hcg 48 cikti
Kahverengi akinti hala ara ara geliyo
Düsük de olabilir denildi cocuk yeni yerlesiyo da olabilir denildi
Iki gun sonra tekrar kan testi istediler hcg 2 katina cikmali diye
Ne yapmaliyim bilmiyorum?
Dinlenmenize dikkat edin yeterli. Öteki türlü yapacak bir şey yok eğer kimyasal gebelik ise rahime tutunmadan zaten düşer siz mani olamazsınız. Değeriniz iki günde %70'ten fazla yükselirse de doktorunuzdan randevu alıp görüşebilirsiniz.

Sadece beklemek sanirim bu durumlarin eb kötü sonucu...Cok istedigim bu bebegi koruyamamak da cok üzücü.
Tatlım kimsenin elinde değil ki bu. Ne biliyoruz belki değerlerin düzenli artacak. Sen kendini sıktıkca belki daha kötü sonuçlar olucak. Bedenini dinlendirdiğin gibi kafanı da dinlendir tüm kötü düşünceleri at kafandan. Allah hayırlısı ne ise onu verir zaten.

Kizlar ya tam olarak 2 kati artması gerek deniyor ya misal 48se iki gun sonra kac olmalı ben bi anlayamadim bu olayı

Kizlar ya tam olarak 2 kati artması gerek deniyor ya misal 48se iki gun sonra kac olmalı ben bi anlayamadim bu olayı
100 , 150 ama daha fazlada artabilir . Bnm kimyasal olan gebeliğimde 49.35 çıkmıstı sonç. 2 gun sonra 65 bi iki gun snra ise 9 a düşmüştü. Zaten çoktan kanamam falan baslamstı. O zmn dr demişti suan 150 lerde falan olması lazım diye

Tskr ederm
Biraz kanama azaldi bi kac damla gelmis 4 saattr fln.
Umarim tamamen biter
Carsamba gunu tekrar tahlil yaptircam bnm icin dua edin.

X