Kan uyuşmazlığı, kan pıhtılaşması homozigot mthfr(c677t)

Meyremasya

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2022
769
157
27
Kızlar bu benim 3 düşüğüm olucak
Birincisi kendiliğinden düştü 6 haftalikken
İkincisi 8 haftalikken düştü 6. Haftada kanamam oldu kan uyuşmazlığı iğnesi vuruldum Protestan fitil verdi bebek 1 hafta yaşadı kalbi durdu kürtaja alindim
Üçüncüsü 8 haftaligim kese var bebek yok bundada kanamam oldu kan uyuşmazlığı ignesi vuruldum çok yoruldum artık
Genetikten homozigot mthfr çıktı doktorlar takmiyo iki kadın dogumcuya gittim kan sulandirici veremeyiz dedi 12. Hafatalik olmadan
Hematoloji gittim onlarda bu düşüğe sebeb değil insanların yüzde yetmisinde var dedi kadın dogumcu gerekli görürse versin dedi
Çıldırmamak elde değil bu sorunu yaşayan var mı Allah aşkına biri akıl versin

Öncelikle Çok geçmiş olsun Üzüntünü ve hayal kırıklığını gerçekten anlıyorum bir sene önce ben de Düşük yaptım sonrasında yaptırdığım genetik testlerde kanda pıhtılaşma çıktı şu an tekrar hamileyim ve hamileliğimi öğrendiğim andan itibaren kan sulandırıcı kullanmaya başladım Hani doktorlarınız neden 12 haftaya kadar beklemeniz gerektiğini söyledi Ben onu anlamadım Bana doktorum test sonuçlarını götürdüğümde hamile olur olmaz gel çünkü iğneye başlayacağız demişti Yani 12. haftaya kadar bebeğin gelişimi zor olur hemde senin bu kadar kayıp yaşamışken ki psikolojin beni çok endişelendirdi.lütfen çok araştırıp Kendine iyi bir kadın doğumcu bulmanı tavsiye ederim

Dusugu tetiklermis diye bir doktor değil iki taneside aynısını söyledi birde hematoloji doktoruna bunun düşükle alakası yok dedi kime inanırım gerçekten bilmiyorum
İyi Bi doktor var mıdır gerçekten anlayan

Bulunduğunuz yerde arkadaşlarınız tanıdıklarınızdan sorun soruşturun başka doktor bulun bence bi görüş daha alın varsa prof felan gidin yada üniversite yads şehir hastanesine gidin gerçekten çok araştırıyorlar bi çözüm çare bulunur

Zeynep Kamile gittim lütfü kirdara gittim özel hastaneye gittim ama pek yardımcı olmadılar
Perinatoloji bölümü varmış doktor tekrar hamile kalırsan Bi o bölüme ugra dedi
Çevremde benim gibi bu durumu yaşayan olmadi o yüzden Bi umut buraya yazma gereği duydum

Bir düşükten sonra bile kan sulandırıcı verdikleri oluyor kaldiki sizde kan pıhtılaşması var bu nasıl olur gerçekten bilmiyorum benimde kan pıhtılaşmam var sadece bir değer bu şekilde doktor çok etkilemez ama kan sulandırıcı vereceğim dedi benim tüp bebekti transferden önce coraspirin başladım transfer günü oksopar iğne başladım kanaman olursa coraspirin keseriz dedi burda sizin gibi kan pıhtılaşma sorunu olan bir kız vardı ptg li tüp bebek yaptirdi kanaması olunca başka doktor 3 gün oksopari kesmiş kalbi durdu bebeğin sizin hamile kalır kalmaz iğneye başlamanız lazım progestan almanız lazım

Zeynep Kamile gittim lütfü kirdara gittim özel hastaneye gittim ama pek yardımcı olmadılar
Çevremde benim gibi bu durumu yaşayan olmadi o yüzden Bi umut buraya yazma gereği duydum
Zeynep Kamil hamilelik konusunda hiç bir işe yaramiyor ben 6+3 te gittim bebeği bile giremedi kalbini duyamayiz dedi bir gün önce özelde bebeği de görmüştük kalbinide duymuştum profesöre randevu aliyorsun asistan bakıyor resmen orda

İnanın o kadar çaresi hissediyorumki herkes ayrı birşey söylüyor hematoloji doktoru bile düşüklerinin sebebi bundan değil dedi
Ama ben buna bağlıyorum

İnanın o kadar çaresi hissediyorumki herkes ayrı birşey söylüyor hematoloji doktoru bile düşüklerinin sebebi bundan değil dedi
Ama ben buna bağlıyorum
Screenshot_2023-06-01-17-58-19-864_com.whatsapp.jpg

Benim sadece bu olduğu halde bana kan sulandırıcı verdi bu aslında kesin kan pıhtılaşman var diyemeyiz düşüğe sebeb vermeyebilir ama biz garantiye alalım deyip verdi doktor

Genetigi aynı doktora baktirmisiz
Banada bu doktor bu sıkıntı değil dedi ama tüp bebek doktorum transferden itibaren iğne vurulmami istedi görümcemin de değeri bu aynısı 3 gebeliği sebebsiz düşük oldu kalbi durdu 4. De doğuma kadar iğne vuruldu çok şükür sağlıklı bir bebeği var o bir profesöre gitti gebeliği boyunca

Banada bu doktor bu sıkıntı değil dedi ama tüp bebek doktorum transferden itibaren iğne vurulmami istedi görümcemin de değeri bu aynısı 3 gebeliği sebebsiz düşük oldu kalbi durdu 4. De doğuma kadar iğne vuruldu çok şükür sağlıklı bir bebeği var o bir profesöre gitti gebeliği boyunca
Çok şükür onun adına çok sevindim
Bana mucize geliyor darısı bizim gibi durumda olan herkesin başına

Kızları sizlere birşey danışmak istiyorum bundan altı ay önce 7 haftalık düşüğüm oldu ve kan uyuşmazlığı olduğunu ben bilmiyordum düşükten sonra öğrendim ve sonrasında uyuşmazlık için iğne vuruldum şuan tekrardan hamileyim 6 haftalik çok da tedirginim bu durumu yaşayan var mı aranızda

Yaşananlar için çok üzüldüm. Böyle bir durumla karşılaşmadım hiç, etrafımda da olmadı ama Sancaktepe Bölge Hastanesinde doktor Rukiye Sedef Kılıç önerebilirim çok iyi bir doktordur sıkıntılı bir doğum süreci yaşadık ama sayesinde iyi atlattık. Allah razı olsun kendisinden.

Yaşananlar için çok üzüldüm. Böyle bir durumla karşılaşmadım hiç, etrafımda da olmadı ama Sancaktepe Bölge Hastanesinde doktor Rukiye Sedef Kılıç önerebilirim çok iyi bir doktordur sıkıntılı bir doğum süreci yaşadık ama sayesinde iyi atlattık. Allah razı olsun kendisinden.
Sizin adınıza çok sevindim🌹🌹🌹

Merhaba.. Öykünüz benimkine hemen hemen benziyor. Gebelik boyunca kan sulandırıcı kullanacaksınız. Cerrahpaşa kadın doğuma randevu almanızı öneririm.

X