Kan uyuşmazlığı, kan pıhtılaşması homozigot mthfr(c677t)

Kızlar bu benim 3 düşüğüm olucak
Birincisi kendiliğinden düştü 6 haftalikken
İkincisi 8 haftalikken düştü 6. Haftada kanamam oldu kan uyuşmazlığı iğnesi vuruldum Protestan fitil verdi bebek 1 hafta yaşadı kalbi durdu kürtaja alindim
Üçüncüsü 8 haftaligim kese var bebek yok bundada kanamam oldu kan uyuşmazlığı ignesi vuruldum çok yoruldum artık
Genetikten homozigot mthfr çıktı doktorlar takmiyo iki kadın dogumcuya gittim kan sulandirici veremeyiz dedi 12. Hafatalik olmadan
Hematoloji gittim onlarda bu düşüğe sebeb değil insanların yüzde yetmisinde var dedi kadın dogumcu gerekli görürse versin dedi
Çıldırmamak elde değil bu sorunu yaşayan var mı Allah aşkına biri akıl versin
Merhabalar 🙋🏼‍♀️ ben de 2 yil önce 9 haftalıkken kalp durmasindan kaynaklı düşük yaptım, birkaç ay önce de boş gebeliğim oldu. Genetik tahlil yaptık ve genetikte pıhtılasmaya yatkınlık çıktı. Dr. Kan sulandırıcı iğne ya da ilaca gerek yok, sağlıklı gebe kalmaya çalış dedi ki mesele de sağlıklı gebe kalamamak zaten. Ben boş gebelik öncesinde bile coraspin kullanıyordum zaten ki dozu yeterli gelmemiş demek ki, ne yapmam gerektiğini ben de 🤷🏻‍♀️ Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah ☺

X