Kan uyuşmazlığı, kan pıhtılaşması homozigot mthfr(c677t)

Kızları sizlere birşey danışmak istiyorum bundan altı ay önce 7 haftalık düşüğüm oldu ve kan uyuşmazlığı olduğunu ben bilmiyordum düşükten sonra öğrendim ve sonrasında uyuşmazlık için iğne vuruldum şuan tekrardan hamileyim 6 haftalik çok da tedirginim bu durumu yaşayan var mı aranızda

Kızları sizlere birşey danışmak istiyorum bundan altı ay önce 7 haftalık düşüğüm oldu ve kan uyuşmazlığı olduğunu ben bilmiyordum düşükten sonra öğrendim ve sonrasında uyuşmazlık için iğne vuruldum şuan tekrardan hamileyim 6 haftalik çok da tedirginim bu durumu yaşayan var mı aranızda
Merhaba bu konuda yazdim tekrar yazayim
Endişe edicek Bi durum yok
Kanamaniz olursa hemen gidip iğne vurulmaniz gerekecek
Birde gebeliğin ilerleyen zamaninda olucaksiniz

Kızlar bu benim 3 düşüğüm olucak
Birincisi kendiliğinden düştü 6 haftalikken
İkincisi 8 haftalikken düştü 6. Haftada kanamam oldu kan uyuşmazlığı iğnesi vuruldum Protestan fitil verdi bebek 1 hafta yaşadı kalbi durdu kürtaja alindim
Üçüncüsü 8 haftaligim kese var bebek yok bundada kanamam oldu kan uyuşmazlığı ignesi vuruldum çok yoruldum artık
Genetikten homozigot mthfr çıktı doktorlar takmiyo iki kadın dogumcuya gittim kan sulandirici veremeyiz dedi 12. Hafatalik olmadan
Hematoloji gittim onlarda bu düşüğe sebeb değil insanların yüzde yetmisinde var dedi kadın dogumcu gerekli görürse versin dedi
Çıldırmamak elde değil bu sorunu yaşayan var mı Allah aşkına biri akıl versin
Bende kan testimi Zeynep kamilde verdim 2 heterozigot var farkli bir baslikta paylasmistim sizinde yorumunuz vardi. Banada orda gerek yok sebep olmaz dediler sonra ozeldeki doktoruma gittim sebep olabilir kullanalim dedi hamilelik öncesi coraspin hamilelikle birlikte igne kullanmaya başladım. Sanirim sizde Anadolu tarafindasiniz eren hastanesinde Nursel oztekine gidiyorum ben o kullandirmaya basladi bi görünün isterseniz

Bende kan testimi Zeynep kamilde verdim 2 heterozigot var farkli bir baslikta paylasmistim sizinde yorumunuz vardi. Banada orda gerek yok sebep olmaz dediler sonra ozeldeki doktoruma gittim sebep olabilir kullanalim dedi hamilelik öncesi coraspin hamilelikle birlikte igne kullanmaya başladım. Sanirim sizde Anadolu tarafindasiniz eren hastanesinde Nursel oztekine gidiyorum ben o kullandirmaya basladi bi görünün isterseniz
Evet anadolu yakasındayim hangi tarafta oluyo
Bencede kullanmamız gerek

Şuan hormon testitini bekliyorum onuda yaptırıyim inşallah giderim
Gittiniz mi Nursel hanima? Gecenlerde yine duydum ismini çoğu kişiye iğneyi veriyormuş diye ün yapmis tedbir amaçlı ama. muhakkak görünün içiniz rahat eder kullanınca 150 tl ye rapor çıkarttık tekrardan odeme yapmadan yeniliyor raporu sağolsun

Gittiniz mi Nursel hanima? Gecenlerde yine duydum ismini çoğu kişiye iğneyi veriyormuş diye ün yapmis tedbir amaçlı ama. muhakkak görünün içiniz rahat eder kullanınca 150 tl ye rapor çıkarttık tekrardan odeme yapmadan yeniliyor raporu sağolsun
Yok daha gitmedim kortizon testi verdim 22 sine randevu verdiler
Adetliyken gitmeyi düşünüyorum

Polikistik over baslamis dedi iki yumurtadanda kilo ver dedi aspirin yazdı
Kilo verdikten sonra gel gebelik planlayalim dedi
Gebe kalincada iğne baslariz dedi
Of bu nerden çıktı

Eklentiler

• 20230808_161510.jpg
    20230808_161510.jpg
    155,6 KB · Görüntüleme: 40
  • 20230808_161434.jpg
    20230808_161434.jpg
    85,6 KB · Görüntüleme: 39
Bir düşükten sonra bile kan sulandırıcı verdikleri oluyor kaldiki sizde kan pıhtılaşması var bu nasıl olur gerçekten bilmiyorum benimde kan pıhtılaşmam var sadece bir değer bu şekilde doktor çok etkilemez ama kan sulandırıcı vereceğim dedi benim tüp bebekti transferden önce coraspirin başladım transfer günü oksopar iğne başladım kanaman olursa coraspirin keseriz dedi burda sizin gibi kan pıhtılaşma sorunu olan bir kız vardı ptg li tüp bebek yaptirdi kanaması olunca başka doktor 3 gün oksopari kesmiş kalbi durdu bebeğin sizin hamile kalır kalmaz iğneye başlamanız lazım progestan almanız lazım
Merhaba, başlıkla biraz alakasız ama kanda pıhtılaşma varken progesteron kullandirtiyorlar mi? sanırım pihti oluşmasını arttirabiliyormuş. bende de kanda pıhtılaşma var tüp bebek tedavisi görüyorum sadece kan sulandırıcı hap kullanıyorum şimdilik iğneye başlanmadı bugün progesterona başladım ama merak ettim Allah korusun yan etki yapar mı diye,doktorum iğneye transferle birlikte başlayacagimi söyledi ama o güne kadar günde 3kez ikişer tane vajinal olarak kullanacagim

Merhaba, başlıkla biraz alakasız ama kanda pıhtılaşma varken progesteron kullandirtiyorlar mi? sanırım pihti oluşmasını arttirabiliyormuş. bende de kanda pıhtılaşma var tüp bebek tedavisi görüyorum sadece kan sulandırıcı hap kullanıyorum şimdilik iğneye başlanmadı bugün progesterona başladım ama merak ettim Allah korusun yan etki yapar mı diye,doktorum iğneye transferle birlikte başlayacagimi söyledi ama o güne kadar günde 3kez ikişer tane vajinal olarak kullanacagim
Bende öyle yapmıştım tüp bebek döneminde günde üç progestan fitil kullandım coraspirin ve oksapar başladı hemen transfer günü

Doğrudur teşekkür ederim , insan bir şeyler olsun isterken bir yandan da korkuyor ailemde kanda pıhtılaşma yok bende olduğunu da yeni öğrendim o yüzden tedirgin oluyorum

X