Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

benim soldaki köpek dişime kanal tedavisi yapıldı,doktor çivi gibi bir tane birşey taktı ,onun yanındaki azı dişinde de dolgu var ,kanal tedavisi yapılan dişim sanki çürümüş gibi siyahımsı olmuş ama ağrım yok,elleyince bide fırçalayınca sızlıyor gibi,acaba sizce dişimi çekeceklermi yoksa tekrar kanal tedavisimi yaparlar :S

kanal tedavisinden sonra dişin iyileşmediyse sanırım çekerler

Kızlar ben bir dişe 170 tl verdim çok degılmı ya pıyasası ne kadar ozel klınıklerde?dolgu 80 temızleme 80 tl :S

Son düzenleme:
kanal tedavisi yapıldıktan sonra kökler kurcalandığı için biraz hassasiyet olması çok normal 1 2 ay kada sürdüğü bile olur ama zamanla geçer eğer gece uyandıran bir ağrı sıcakta soğukta şok bir ağrı giewrse köklerde bir sorun var demektir.. diş rengi kanal tedavisinden sonra gittikçe dahada koyu bir hal alır eğer çok ön bölgedeyse ve rahatsız oluyorsan porslen yaptırabilirsin..

Dolgu olan dişim 1 sene sonra şiddetli bir ağrı ile mafetti beni :18:
hemen soluğu dişçimde aldım ama yok böyle bir ağrı :KK14:
yeni asistan almış kendine ben hep ona alışkanım ama boş saati olmadığı için mecbur kaldım peki dedim o yapsın...

Neyse işte yeni yaa herşeyi anlata anlata yapıyor...
ben alışkanım diş olaylarına çünkü küçüklüğümden beri çok çektim dişten :KK14:
bir iğne vurdu bana yok böyle bişee ilk defa anında dudaklarımda uyuşma oldu sanki sağ tarafıma felç indi :KK25:
neyse ağzım hemen uyuştu başladı dolgumu çıkarmaya...
sonra kanalları temizledi çok inceymiş kanallarım epey bi uğraştı sonra içine ağrı kesici koyucam dedi koydu geçici dolgu ile kapattı...

Yaptırdığım ilk işlem günü Cumartesi günüydü...
eve geldim 4 saat sonra o uyuşukluk geçti o kadar etkiliymiş :26:
neysee yok böyle bir acı nasıl bir ağrı buu ağrı kesiciler en fazla 2 saat rahat ettirdi sabaha kadar ağrı kesicileri dayadımm mideme :KK25:
pazartesi oldu yine aynıı ağrı kesici içmeden duramıyorum..çorbadan başka bir şeyde yiyemiyorum :KK25:
salı günü doktoru aradım dedim gece uykumdan uyandıracak kadar çok ağrım var bu normalmi ?
oda gel bakalım dişte apse olabilir dedi...
gittim hiç uyuşturmadan geçici dolguyu söktü içini temizledi kanalları genişletti tekrar temizledi ilaç koydu kapattı..bu arada hiç bişe hissetmedim...
1-2 saat ağrım yok oldu ana dedim heralde o asistan beceremedi :KK19:
ama 2 saatin sonunda benim kabus başladı yine...
ölüyorumm ağrıdann yine dayadım ağrı kesicileri..ben ağlıyorum eşim bana üzülüyorrr gidelim acile bi yere diyor..
şuan sabahın 5:30 u ve ben uykumdan uyandım ağrıyla ağlaya ağlaya helak oldum :KK5:
sabah ilk gün ışığında dişçimi arıcamm dayanamıyorum çünkü :KK59:
Bakalım sonuç ne olacak :2:

merhabalar,
ben de 3 hafta önce falan inanılmaz bir diş ağrısı sonrasında dişçiye gittim, dişim çürümüş ve geçici bir dolgu yapıldı. Ağrımazsa kalıcı dolgu yapacağını söyledi, fakat ağrı devam edersen kanal tedavisine gidebiliriz demişti. 1 hafta sonra bende bir ağrı olmadı, rahatlamıştum ve doktor da ağrı olmadığını öğrenince tamam dolgu yapalım dedi, ağrıyan diş ve onun yanındaki bir dişime kalıcı dolguyu yaptı. şimdi 2 hafta geçti ve benim dolgu yapılan dişim ağrımaya başladı. dün hafif sızlıyordu bugün daha çok ağrıyor. bu normal mi? dolgu sonrası bir etki midir yoksa kanal tedavisi mi gerekecek? çok korkuyorum... oysa ki ilk hafta ağrım falan olmamıştı hiç...
bilenleriniz varsa yorumlarınızı paylaşır mısınız benimle???

arkadaşlar antalya konyaaltında oturuyorum ve kanal tedavisi yaptırmam lazım acilll antalyalılar bana acilll iyi bir dişçi tavsiye edinn lütfennn

yarın iki dişime de büyük ihtimal kanal tedavisi yapacak doktorum kızlar çok korkuyorum ben yaa:18::18::18:

merhabalar,
ben de 3 hafta önce falan inanılmaz bir diş ağrısı sonrasında dişçiye gittim, dişim çürümüş ve geçici bir dolgu yapıldı. Ağrımazsa kalıcı dolgu yapacağını söyledi, fakat ağrı devam edersen kanal tedavisine gidebiliriz demişti. 1 hafta sonra bende bir ağrı olmadı, rahatlamıştum ve doktor da ağrı olmadığını öğrenince tamam dolgu yapalım dedi, ağrıyan diş ve onun yanındaki bir dişime kalıcı dolguyu yaptı. şimdi 2 hafta geçti ve benim dolgu yapılan dişim ağrımaya başladı. dün hafif sızlıyordu bugün daha çok ağrıyor. bu normal mi? dolgu sonrası bir etki midir yoksa kanal tedavisi mi gerekecek? çok korkuyorum... oysa ki ilk hafta ağrım falan olmamıştı hiç...
bilenleriniz varsa yorumlarınızı paylaşır mısınız benimle???

kanal mı dolgu mu diye düşündüğüne göre muhtemelen derin bir dolgudur. normalde yüzeyel çürüklerin bile dolgusunda yapılan kompozit(beyaz dolgu) en az 2 hafta hassasiyet yapabilir. bu hassasiyet yani ağrı 2 ay dahi sürebilir. ağrı daha çok soğuğa karşı olursa bir problem yoktur fakat sıcağa karşı yaygın bir ağrı oluşuyorsa,özellikle geceleri sizi uyandıracak bir ağrı varsa hekiminizle görüşebilirsiniz

Son düzenleme:
yarın iki dişime de büyük ihtimal kanal tedavisi yapacak doktorum kızlar çok korkuyorum ben yaa:18::18::18:

canım hiç korkma inan ben senden beterim daha yeni kanal tedavisi oldum ilk defa inan hiç korkulacak bişey yok..zaten uyuşturuyor hissetmiyosun..sadece sesler ve aletler sinirini bozuyor insanın ben koltuktan kalktığımda arka tarafım baştan aşağı sırıksıklamdı terden o kadar sıkmışım ki soğuk soğuk ter döktüm ama inan boşunaymış

şu an felaket bir diş ağrım var doktora gitmiştim çürüğüm çok kötüymüş çektirmek istemedim.
bidaha dolgu yaptı.4 ay geçti ama şimdi tekrar ağrı başladı
doktora gidince kesin kanal tedavisi diyecek daha önce de demişti ya dişimi kaybetmek istemiyorum
çokkkkk korkuyorum:KK43:((((((((

1 saat önce doktordan geldim arkadaşlar.Sağ üst azı dişime kanal tedavisi yaptırdım.Hiç beklediğim gibi olmadı.Ödüm patlamıştı gidene kadar.:18:İğne değil de o vız vız beni mahfeder diye düşünüyordum.Ahh salak kafam diyorum şimdi de.Keşke daha önce gitseymişim.Ne iğneyi duydum ne de o vızvızı.
Kaç gündür forumlarda hep bu konuyla ilgili yazılar okudum.Kimse korkulduğu kadar olmadığını yazıyordu.İnanmadım tabi:KK1:
Şİmdi de keşke daha önce başlasaymışım tedavime diyorum.Yarından sonra da sol üst azı dişime kanal tedavisi olacak.Hiç korkmadan gönül rahatlığı ile gidicem ...
Önemli olan bir şey de Dr.un elinin hafifliği.Dr.um ben den önce eşimin kök dişini çekmişti.Eşim:Eli çok hafif hiç hissetmedim. dedi.Ama ben beni rahatlatmak amacıyla diyor dedim.Ama haklıymış kendileri:KK66:
Geciktirmeden tedaviye başlayın.Sonra daha zor oluyor.Herkese geçmişler olsun...

bende üc gün önce kanal tedavisi oldum kızlar. gayet memnunum. hiç bir sorun olmadı.ağrım sızımda olmadı. ilk gece biraz sızlamıstı ama ertesi günden itibaren hiçbişey hissetmedim. doktordan doktora değişiyor bence :KK64:

öncelikle başlarda inanılmaz derecede dişçi fobim vardı.
lakin 20lik dişimin yüzümü şişirmesi üzerine, hastanedekilerin benim nazımı çekemeyeceğini düşünüp eşim beni özel bir dokktora götürdü. allah eşimden de doktorumdan da razı olsun. o günü asla unutamam. o koltuk bana ameliyat masası gibi gelmişti. sadece bakmak için açtığım ağzımı nasıl kapattım bilmiyorum. tabi bu arada doktora girdiğimizde ağlamaya başlamıştım. ilaçlar, doktorumun konuşmaları, eşimin iknaları üzerine , aslında çekilecek olan 20lik dişim yerine, doktorum 1 tane dolguyla başlayalım dedi. ilk iğnemi unutamıyorum. sonrası çok iyiydi. çünkü doktorum da ben de anladık ki benmkisi dişçi fobisi değil, iğne fobisiymiş. sonrasında her şey çok güzeldi. 1 dolgum , ertesi hafta 2. dolgum yapıldı.
veee gelelim kanal tedavime.
sağ üst çenemde en arkadaki kendi dişim kanal tedavisi olacaktı. fakat dişim yanağa doğru çıktığı için problemli bir diş ve doktorum orayı tam olarak göremediği için tedavim uzun sürüyo. çünkü ağzım da küçük, içini 1 kerede temizleyemiyor. geçen hafta kanallar açıldı, fakat bunu yapmak bile tam 1 saat sürdü. doktorum ağzımın kenarında yara olacağını söyledi. ben de her gün bepanten kren sürdüm yara olmadı ::) doktorum geçen hafta geçici dolgu koydu. bu hafta onu açtı ve kanalları genişletmeye başladı. tabi hoş olmayan şeyler de oluyo, diş yani sonuçta, kolun filan değil ki bakmadan da yapsın. gözünün önü:)) ama artık dişlerimi ve doktorumu seviyorum. 10 yıllık çene cerrahı olan doktorum, bu zamana kadar yaptığım en problemli kanal tedavi dedi. ama cesaretliyim, korkacak bişey yokmuş, keşke en başta gidip ufacık bir dolguyla işi halletseydim, acı yok ama git gel uğraştırıyor insanı. kanal tedavim bittikten sonra tekrar rahatlığımı bildiricem ,
HİÇ KİMSE KANAL TEDAVİSİNDEN FİLAN KORKMASIN. BEKLEDİKÇE DAHA KÖTÜ OLUYOR HER ZAMAN. BAŞÜSTÜ GİDİP YAPTIRMAK EN GÜZELİ. HEM İNSAIN KENDİ DİŞİNDAN DAHA İYİ OLAMAZ HİÇBİR YAPAY DİŞ. ALLAH HEPİMİZE ŞİFA VERSİN :KK76:

Geçen hafta cumartesi günü dişçime gittim. 2 dolgumu yaptı. 6 nolu dişe kanal tedavisi yapacağını. ayrıca 6 ve 7 nolu dişede kaplama yapacağını söyledi. Dişlerimi kesti geçici dişlerimi taktı. Çarşamba günü 5 dakkada metal provalarımı yaptı. Dün de kanal tedavimi yaptı. İnanın gidene kadar bildiğim tüm duaları okudum. Daha önce hiç kanal tedavisi yaptırmama rağmen inanaılmaz bir korkum vardı. Halbuki ağzımda bir implant ve 2 de kaplama var :KK1: Diççim koltuğa oturttu hazırlıklarını yaptı ve başladı çalışmaya :KK53: Herhalde uyuşturmayı unuttunuz beni dedim. Hayır anestezi yapmıcam dedi. Allah allah adam çıldırmış olmalı dedim. İğne yapmadan kanal tedavisi :KK53: Şaşılacak şey hiç acı duymadım kanallr açılırken. Aynadan ben de gördüm yaptığı işlemleri. Kanal bitti. Kaplamalarım takıldı. En ufak bi yükseklik bile yok. Benim dişçim süper inanaın. Tüm bu işlemleri sadece ve sadece 3 kere gitmemde tamamladı. :KK34:

Geçen hafta cumartesi günü dişçime gittim. 2 dolgumu yaptı. 6 nolu dişe kanal tedavisi yapacağını. ayrıca 6 ve 7 nolu dişede kaplama yapacağını söyledi. Dişlerimi kesti geçici dişlerimi taktı. Çarşamba günü 5 dakkada metal provalarımı yaptı. Dün de kanal tedavimi yaptı. İnanın gidene kadar bildiğim tüm duaları okudum. Daha önce hiç kanal tedavisi yaptırmama rağmen inanaılmaz bir korkum vardı. Halbuki ağzımda bir implant ve 2 de kaplama var :KK1: Diççim koltuğa oturttu hazırlıklarını yaptı ve başladı çalışmaya :KK53: Herhalde uyuşturmayı unuttunuz beni dedim. Hayır anestezi yapmıcam dedi. Allah allah adam çıldırmış olmalı dedim. İğne yapmadan kanal tedavisi :KK53: Şaşılacak şey hiç acı duymadım kanallr açılırken. Aynadan ben de gördüm yaptığı işlemleri. Kanal bitti. Kaplamalarım takıldı. En ufak bi yükseklik bile yok. Benim dişçim süper inanaın. Tüm bu işlemleri sadece ve sadece 3 kere gitmemde tamamladı. :KK34:

kanal tedavisi 2-3seanslık bir işlemdr we ilk seansa diş açılır kanl tedavi aleti otomatk olarak sinrin boyutunu belriler we hasarlı dokuyu çıkarı böylelikle kanallar temzlenr geçici dolgu ile kapatılır bu işlemi yaparken elbette uyuşturr
eğer apse hala çıkıyor devam ediyorsa birkez daha uyuştrma yapar ve freze ile temizler 2.seanstada yeri geldiğinde uyuştrma yapar
3.seanstada geçici dolgu çıkar asıl dolgu konur gerekirse dişi kalıpla kaplar böylekle bitmiş olur
duruma göre 2.ve3.seansta uyuştrma olmaz

arkadaşlar ben de kanal tedavisine başladım 6. kontrolüme gidicem ama halen dişimde sızlama var ve içine konulan ilaç hala daha kirli çıkıyor :KK5: çok ağrısını çektim ama hala daha da tam anlamıyla geçmedi. Acaba kurtulamayacak mı benim dişcazımm yaa kıyamaammm :KK59:

eveeeetttt, çookkkk uzuuunnn bir tedavi süresi sonucu dişime kanal tedavim yapıldı :KK70: iyi ki daha da geç kalmadan gitmişim doktora, yoksa korkum yüzünden bir dişimi kaybedecektim. her ne kadar iltihaplı bir kök olsa da doktorumla işbirliği içinde yılmadan 6 kez ilaçla geçici dolgu koydu doktorum ve her defasında az az ilerledi. allah önce beni dişçiye gitmeye iikna eden eşimden sonra doktorumdan razı olsun. dişim çok güzel oldu. benden tavsiye, kanal tedavisi filan diye korkmaya hiç gerek yok, ben ilk doktorun muayenehanesine girdiğimde bacaklarım titriyordu ve ağlayarak çıktım doktorun odasından. ama şimdi keske daha önce gitseydim diyorum :KK43: allah herkese şifa versin

X