Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

benim de dişimin bir tanesine kanal tedavisi yapılacak..1 tanede 20 lik diş ameliyatım var..bu iki dişim yanyana.dis doktorum önce 20 lik dişini aldır cerraha sonra kanal tedavine başlayalım dedi..çok korkuyorum bende:KK58:

perşembe günü saat 5 de gömük dişim alınacak.şimdiden heyacan bastı beni yaaa....:18:

Son düzenleme:
ben de kanal tedavisine c.tesi günü başladım.çene eklemimde sorun olduğu için ağzım zor açılıyo. doktorum sağolsun çok iyi,yavaş yavaş yapıyo kanalı,çenem yorulmasın diye. korkulcak hiç bişey yok kanalda gayet basit bi tedavi..

şu an felaket bir diş ağrım var doktora gitmiştim çürüğüm çok kötüymüş çektirmek istemedim.
bidaha dolgu yaptı.4 ay geçti ama şimdi tekrar ağrı başladı
doktora gidince kesin kanal tedavisi diyecek daha önce de demişti ya dişimi kaybetmek istemiyorum
çokkkkk korkuyorum:KK43:((((((((

dolgu yaptırdıysan kanalda aynı dolgu gibi hiç bişi hissetmiyosun.sadece biraz daha uzun sürüyo. ama korkulcak hiçbirşey yok:))

Diş hekimi ve o koltuğa inanılmaz derece fobime rağmen çok araştırdım ve en sonunda kanal tedavisi bende yaptırdım.Korkulacak hiçbirşey yokmuş dedim o koltuktan kalkarken...Diş ağrısını kesinlikle çekmeye değmezmiş diş hekimime binlerce teşekkür etsem azdır beni buna ikna edip ve herşeyn bi önyargı olduğunu gösterdiği için hem dişimi hem psikolojimi düzeltti:)

bende dişçiden çok korkardım ve yaklaşık bi 10 senedir oturmamıştım o koltuğa geçen sene dolgu yaptırdım ama sanırım anestezisiz yaptığı için mi nedir tam temizleyememiş hafif hafif ağrılar oluyodu umursamıyordum..derken artık dayanılmayacak gibi olunca diş ağrısı doktora gittimsonuç kanal tedavisi..bu tedaviyi yaptırcak arkadaşlar eğer iyi bi dişçiye gidiyosanız hiç korkmayın hiç bi ağrı sızı olmuyo bazen nadiren o da dişe uyuşturucu iğne yaparken bi anlık bi ağrı oluyo o da saniyelik bişey zaten...ben çok korkuyodum özellikle de nette yorumları okuyunca ama boşuna korkmuşum siz siz olun iyi bi dişçiye gidin gerisini düşünmeyin...ilk gittiğim dişçi iyi olsaydı düzgün dolgu yapsaydı şimdi kanala gerek kalmayacaktı hem dişimden hem paramdan oldum..:KK43:

mrb kızlar bugün eşim dşçiye gitti sabah 8gibi öğlen 11 gibi geldi işim bitti dedi 2dişini doldurmus 1ine kanal tedavisi yapmş onuda doldrmuş benimde dişim ağrıyo korkmdan gidemiyorm küçükken dişçi beni kovdu annamede kızmıştı ne nazlı çocuk yetiştiriyosunuz diye 2 ay önce 2tane 20lik diş çektrdim hastanyi yıktm zaten ben dişimi acilde çektirdim gündüz gidince rezil oluyorumda ağladğm için eşim senle dişçiye gitmem diyo rezil olduğu için annen gelsin onla git diyor offfffffffffff offfffffffffffff sorun anladığnız gibi büyük ha bide doktorun elini ısırdm ondan hiç bahsetmeyeym

ben de çok korkuyordum kanal tedavisinden sırf o yüzden köpek dişimim arkası tamamen oyulana kadar bir ton bahane bulup gitmedim, ta ki o ağrı gözüme vurana kadar :KK5: gittim zaten dişçiye korka korka, işallah kurtulur dişim dedim, dişçim çok iyiydi çok şükür, sen bu zamana kadar gelme gelme sonra nolur dişimi kurtarın de dedi bi de baga geçti benimle, ama halletti, artık kanal tedavisini yaptırdım, hiç de kötü değilmiş, hatta dolgu yaptırmak daha betermiş, sevecen bir dişçiye giderseniz hiç br şeyden korkmanıza gerek yok, zaten sinirleri alıyor ikinciye uyuşturmasına bile gerek kalmıyor :)

Çok kötü durumda olan bir dişim var.Muayene olduğum doktorlardan biri bu dişi dolgu tutmaz, kökü neredeyse tamamen gitmiş dedi ama bir diğeri, sadece 1-2 yıl gidecek olsa bile kanal tedavisini denememi önerdi.Kanal tedavisi tutmazsa param boşa gidecek.Dişimin durumu da hakikaten kötü.Bu yıl olmasa bir daha ki yıl çektirmek zorunda kalacağım.Sizce ne yapmalıyım?

Dört sene önce kanal tedavisi yaptırdığım dişimde sıcak soğuk hassasiyeti var. Kurum doktoru olmaması lasım bir şey yok dedi ama ağrıyor.Ankarada bildiğiniz iyi bir dişçi var mı?

Dört sene önce kanal tedavisi yaptırdığım dişimde sıcak soğuk hassasiyeti var. Kurum doktoru olmaması lasım bir şey yok dedi ama ağrıyor.Ankarada bildiğiniz iyi bir dişçi var mı?

Ben de geçen sene kanal tedavisi yaptırmıştım. Ancak bu sene diş teli takıldığı için çekildi o dişim. Onur Demir Atilla adında bir diş doktoruna yaptırmıştım ben. Kolej tarafındaydı muayenehanesi de. Memnun kalmıştım, öneririm. :KK34:

kızlar kimse soruma cevap vermedi neyse benim randevum geldi çattı kaplamalarım çıkartıldı allahtan tek tek yapıştırılıda kırılmadı kaplama çıkartırken kırılma olabiliyomuş sonra 3 dişim öndekilerden kanal tedavisi yapıldı diş ölüymüş zaten bu yüzden iğne vurulmadı vidalar falan sokuyo dişe ama ben hiç bişey hissetmedim 1.30 saat sürdü sanırım ve bu sürede ağzım hep açık olduğu için çenem çok ağrıdı çok halsizleşdim neyse kanal tedavilerim bitti allaha şükür geçici dolgu yaptı kalıcı dolgularıda pazartesi yapıcak ve bitecek korktuğum gibi geçmedi biraz sonra tekrar gidicem kaplamalarımı geçici yapıştırcam ama kaplamalarda değişecekmiş sanırım ölçüsü uymayabiliyomuş hastaneye bi girdim gömülü diş ameliyatı olmaya bi daha da çıkamadım darısı size kızlar inşallah acısız geçer sizzinde

canım sen hangisi üni hastanesine gittin. bende gidicemde korkuyorum özelemi gitsem karar vermeedim :KK50:

tunalıda aykaç ağız sağlığı var ben 2 dolgu bide kanal tedavisi yaptırdım yapılırkende şuandada memnunum yalnız fiyatları biraz tuzlu ama ben korkan biri olduğum için yaklaşımları ve hiç acı yaşamamam fiyatı unutturdu bana :KK37:

geçen sene ben de kanal yaptırdım ve yapıldığı haftadan sonra genelde hefif ağrılar devam etti hala da etmekte ve şiddetlendi... korkumdan gidip bu diş ağrıyor da diyemiyorum... mantık olarak ağrımaması gerekir ama .... 4 sene gene iyi... inş. iyi dr bulmuşsunuzdur..

Doktorum kanaldan sonra o dişi normal bi' dişim kadar kullanabileceğimi söyledi.
İlk 3-4 gün sızı vardı ama şimdi çok rahatım şükür.

benımde ön alt dişime kanal tedavisi uygulanacak. cok korkuyorum ben :KK43: agrım sızın yoktu ama dişim kendı kendıne oyulmaya baslamıstı cırkın gorunuyor dıe gıttım ben kanal dedi. alsancak agız ve dıs saglıgı hastanesi. bu hastanede bıldıgı doktor olan var mı bana tavsiye edebilecek?

X