Kanal tedavisi olan var mı ?

bulutlarpembedir

30.06.2010 ∞
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2012
1.610
56
bugün dolgu için hastaneye gittim çürük dişimin içinde diş kalmış onun üzerinide et kaplamış kanal tedavisi uygulayacaklarmış. kanal tedavisi olan var mı biraz korkuyorum acısı için

Son düzenleme:
[video=youtube;41CoFvcYK9M]http://www.youtube.com/watch?v=41CoFvcYK9M[/video]

ayyy bu çok kötüüü tırstım. bide düşünüyordum kanal tedavisi yaparlarsa diye

merhaba,
korkmanı gerektırecek hıcbır sey yok, acı hıssetmeyeceksın fakat ucuna pamuk (sanırım) baglı ıgnelerı dısıne sokup sınırlerı alırken ıcın bıraz gıcıklayabılır. yaptırdıktan sonra cok rahat edeceksın. ben kanal tedavısı yapılması gereken dısı dolguyla gecıstırmeye calısmıstım fakat sonuc saglıklı olmamıstı. sımdıden gecmıs olsun

bu videonun sonundaki gibi dişin minesi çıkarılıp yerine yenisi takılmıyor aynı diş kalıyor sadece iç yapısı değişiyor:)
korkma iyi ve deneyimli bir doktor yaparsa ne acı duyarsın ne sonrasında sıkıntı yaşarsın ben seneler önce iki dişime yaptırmıştım kanal,bi kere bile sızlamadı bugüne kadar.yapılırken de hiç acı duymamıştım çünkü öncesinde iğne yapmıştı uyuşması için.

merhaba,
korkmanı gerektırecek hıcbır sey yok, acı hıssetmeyeceksın fakat ucuna pamuk (sanırım) baglı ıgnelerı dısıne sokup sınırlerı alırken ıcın bıraz gıcıklayabılır. yaptırdıktan sonra cok rahat edeceksın. ben kanal tedavısı yapılması gereken dısı dolguyla gecıstırmeye calısmıstım fakat sonuc saglıklı olmamıstı. sımdıden gecmıs olsun

canım gıdıklansın da acımasın .s

bu videonun sonundaki gibi dişin minesi çıkarılıp yerine yenisi takılmıyor aynı diş kalıyor sadece iç yapısı değişiyor:)
korkma iyi ve deneyimli bir doktor yaparsa ne acı duyarsın ne sonrasında sıkıntı yaşarsın ben seneler önce iki dişime yaptırmıştım kanal,bi kere bile sızlamadı bugüne kadar.yapılırken de hiç acı duymamıştım çünkü öncesinde iğne yapmıştı uyuşması için.

inşallah bnde sıkıntı yaşamam :S

o illet şeyi yaptırdıktan sonra dişçiden korkar oldum yaptırdığım günü hatırlamak bile istemiyorum... şimdi dişlerim çok sorunlu olduğu halde gidemiyorum doktora :KK43:( iyi bi dotor lazım diş konusunda

o illet şeyi yaptırdıktan sonra dişçiden korkar oldum yaptırdığım günü hatırlamak bile istemiyorum... şimdi dişlerim çok sorunlu olduğu halde gidemiyorum doktora :KK43:( iyi bi dotor lazım diş konusunda

aa öyle mi geçmiş olsun :/ gittiğim doktor üç tane doktor adı yazdı bunlardan birisini seçip bunlarda tedavi olabılırsn dedi

Ben yaptırdım hiç de zor değildi sadece uzun sürdü oda olacak o kadar sanırım..
Yapan kadın kazakistanlıydı yeni mezun olmuş ilk kanal tedavisiymiş.
Bana bunu söyleyince epey bi korkmuştum ama çok güzel ilgilendi sağolsun..
O gün bu gündür dişimde hiç bi sorun yok lisedeydim bide şimdi 24 yaşındayım..

Korkmayın o kadar..

X