Kanamam var

gamzefidanci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2021
12
2
23
Öncelikle herkese merhaba 1.5 aylık evliyim adetim 4 gun gecikti ve 5 tane test yaptım 5ide çift çizgi çıktı gebeligim yeni oldugu icin doktora gitmedim ve kan testide yaptırmadım, bugun bi anda kasıklarıma ağrı girdi baktığımda kahverengi akıntı olduğunu gördüm koşa koşa doktora gittim. doktor ultrasonda bebeği göremedi fakat rahimimde bir sıkıntı olmadigini dusuk kanaması olmadigini soyledi kan testi yaptı adetimin gecikmiş olabilecegini söyledi. ve bana progestan ilac yazdi sonuc cikana kadar icmemi soyledi daha sonra benim kanamam kahverengiden kirmiziya dondu ve hic kesilmiyor su an bu durumu yasayan var mi eger gebe degilsem neden butun testler pozitif cikti ve adetim 5 gun gecikti gebelik testlerimin gorselini ekledim
kizlar yerlesme kanamasi olabilir mi su an cok acik kahve geliyor ne kadar suruyor yerlesme kanamasiysa ilk gebeligim cok telasliyim

Dnzylkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2020
1.612
962
Canım nasılsın sonuç ne cikti merak ettim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-04-2022

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 122 gün kaldı.

Bebeğinizin solunum sistemi henüz tam olgunlaşmış durumda değil. Bebeğinizin akciğerlerinin oksijeni tutup, kan dolaşımına aktarabilmesi ve dolaşım sisteminden gelen korbondioksiti nefes yoluyla dışarı atabilmesi için daha çok gelişmeye ihtiyacı var. Rahminiz büyüdükçe, rahminizi destekleyen kas ve bağların gerilmesinden dolayı karnınızın alt kısmında ağrılar hissedebilirsiniz. Bebeğinizin kalp atışları kuvvetleniyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Buyuk_umutlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
2.307
1.766
Öncelikle herkese merhaba 1.5 aylık evliyim adetim 4 gun gecikti ve 5 tane test yaptım 5ide çift çizgi çıktı gebeligim yeni oldugu icin doktora gitmedim ve kan testide yaptırmadım, bugun bi anda kasıklarıma ağrı girdi baktığımda kahverengi akıntı olduğunu gördüm koşa koşa doktora gittim. doktor ultrasonda bebeği göremedi fakat rahimimde bir sıkıntı olmadigini dusuk kanaması olmadigini soyledi kan testi yaptı adetimin gecikmiş olabilecegini söyledi. ve bana progestan ilac yazdi sonuc cikana kadar icmemi soyledi daha sonra benim kanamam kahverengiden kirmiziya dondu ve hic kesilmiyor su an bu durumu yasayan var mi eger gebe degilsem neden butun testler pozitif cikti ve adetim 5 gun gecikti gebelik testlerimin gorselini ekledim
Gebelik var. Ama olumlu ya da olumsuz ilerlediyini bilmek için ya bekliyceksin ya da kan testiyle artim var mi iyi mi teyit ediceksin. Mesela ele bugun git kan testi ver. Doktor dedigi gibi progestan da kullan. Pazartesi yine kan testini tekrarla artima gore birsey soylemek mumkun. Kanama lekelenme ben çok yaşadim hamilelikde. O yuzden hemen olumsuz duşunme

gamzefidanci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2021
12
2
23
Gebelik var. Ama olumlu ya da olumsuz ilerlediyini bilmek için ya bekliyceksin ya da kan testiyle artim var mi iyi mi teyit ediceksin. Mesela ele bugun git kan testi ver. Doktor dedigi gibi progestan da kullan. Pazartesi yine kan testini tekrarla artima gore birsey soylemek mumkun. Kanama lekelenme ben çok yaşadim hamilelikde. O yuzden hemen olumsuz duşunme
Canım kan testimde betam 23 cikti ama kanamam kesilmedi malesef