Kanlı Ay Tutulması Bugün

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.831
48
Kanlı Ay Tutulması, ay dolunay evresindeyken Ay Tutulması’nın yaşanmasıyla oluşuyor. Bu tutulmayı kanlı yapan ise Dünya’nın atmosferinden geçen Güneş ışınları tamamen gölgede kalan Ay’ın yüzeyinde kızılımsı bir renk oluşturması

yu-kato-628619-unsplash-1140x855.jpg

27 Temmuz’da gerçekleşecek Kanlı Ay ise 100 yılın en uzun Kanlı Ay’ı olma özelliğini taşıyor. Tutulma, 27 Temmuz akşamı 20:15’de başlayacak ve 02:28’de sonlanacak

81.jpeg

Ülkemizde ise tutulma tam 23:21’de en iyi gözlemlenebilir halini alacak. Ay tam 1 saat 43 dakika boyunca kırmızı renge bürünecek

1355.jpg

Tutulmayla beraber kötü ve iyi, siyah ve beyaz net olarak ayrılacak. Herkes içinde tuttuklarını dışa vuracak ve bu durum beraberinde büyük gafları getirecek

4101.jpg

Kararlı olanlar ve ne istediğini bilenler bu tutulmadan yararla çıkarken, kararsız olanlar ve oyunu kuralına göre oynamayanlar zararlı çıkacak

eclipse-over-mount-rainier-photo-credit-ian-mcrae-photography.jpg

ana-gors-kanli.jpg

Kanlı Ay Tutulması, ay dolunay evresindeyken Ay Tutulması’nın yaşanmasıyla oluşuyor. Bu tutulmayı kanlı yapan ise Dünya’nın atmosferinden geçen Güneş ışınları tamamen gölgede kalan Ay’ın yüzeyinde kızılımsı bir renk oluşturması

27 Temmuz’da gerçekleşecek Kanlı Ay ise 100 yılın en uzun Kanlı Ay’ı olma özelliğini taşıyor. Tutulma, 27 Temmuz akşamı 20:15’de başlayacak ve 02:28’de sonlanacak

Ülkemizde ise tutulma tam 23:21’de en iyi gözlemlenebilir halini alacak. Ay tam 1 saat 43 dakika boyunca kırmızı renge bürünecek

Tutulmayla beraber kötü ve iyi, siyah ve beyaz net olarak ayrılacak. Herkes içinde tuttuklarını dışa vuracak ve bu durum beraberinde büyük gafları getirecek

Kararlı olanlar ve ne istediğini bilenler bu tutulmadan yararla çıkarken, kararsız olanlar ve oyunu kuralına göre oynamayanlar zararlı çıkacak

Kısacası kendini bilenlere Allah yürü ya kulum diyecek bilmeyenlerede hafif bir tokat geliyor. ancak bütün bunlara rağmen bence çok güçlü bir enerji açığa çıkacağından ve manzarası dahi efsane gözüktüğünden bir çok sürpriz bizi bekliyor sanki. Zeynep Turan'ın da bugünkü konuşmasının özetide budur bence.

Bu yılki birkaç gökyüzü olayı, 99 depremindekiyle benzerlik gösteriyormuş.

Bu yazıda bahsedilmemiş sanırım ama kanlı ay tutulması da bunlardan biri.
:KK17:

Şu an Ankara da ay tutulmasi yarım daireye doğru ilerliyo çok güzel bi görüntü kaçırmayın

Assos ta muhteşem bir tutulma izledik. Adım adım izlemek oldukça keyifliydi .Maalesef fotoğraf ve videolara aynı netlikte yansîmadığı için paylaşamadım.

Tutulmanın kârı ise eşim 29 Ekim deki doğum günümde bana teleskop alacağını söyledi .:KK76:

Ayrıca Marsı ayın hemen dibinde en parlak haliyle görmekte süperdi..:KK37:

X